Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלקת סעפת יניקה

RACEPAK
שימו לב! השרשור הזה בן 7525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

בחור אחד אמר לי שעם עושים החלקה בסעפת היניקה יהיה ניתן להגיע עם המנוע לביצועים יותר טובים.

האם זה נכון? משתלם? איפה אפשר לעשות??

מושיק

קו---------------------------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואוו וואו וואו איזה סלט :shock:

אם היה יכול? הרי זה עולה לו אותו דבר...

לא נכון למרות ההתקדמות המדהימה בדיוק היצור הסדרתי עבודת יד של מקצוען/אמן יכולה לשפר המון.

- אתה הרי מתכוון ודאי לפורטינג - שזה החלקה \ הגדלה של המעברים בסעפת הפליטה

פורטינג זה לא בסעפת פליטה זה במעברי האויר (יניקה) במנוע ולא בסעפת.

כך שהזרימה של התערובת תהיה קלה יותר\ מהירה יותר \ טובה יותר (מחק את המיותר)

הייתי מוחק את המיותר אבל לא היה נשאר לך משפט. תערובת לא זורמת בסעפת הפליטה.

בכל מקרה, לרוב מתכנני הסעפת עושים את התכנון שלהם בעזרת כלים נורא מתקדמים כך שהם באמת מנסים להגיע לתוצאה שהיא אופטימלית בתנאי נהיגה רגילים....

לא קשור לאופי הנהיגה אלא למגבלות טכנולוגיות ייצור סדרתי. ע"ע הערה ראשונה.

פורטינג מיועד למי שרוצה יותר- מה זה אומר? זה אומר שלא רצוי מאוד לעשות את זה לבד אלא ללכת למישהו עם נסיון וצוי מאוד כלים שהם טיפה יותר מדרמל, כך שהפורטינג שיעשו לך לא יוריד את יעילות הזרימה של התערובת בדרכה לתא הבעירה... (לעבוד עם מנהרת רוח או מדמה זרימה, ועם כלי מדוייק והכי חשוב נסיון)

בקיצור... זה סיפור רציני לגמרי

(שפשוט קיבל הילה של "קל לביצוע" כי באמת אפשר לעשות אותו בלי יותר מידי הכנות \ ידע \ כלים ולהרגיש "כאילו" תוצאה...

רון.

ולעניננו - אין לי מושג מצי עושה את זה בארץ, ולגבי נכון ומשתלם... זה תלוי מאוד במנוע אליו זה מיועד...

כאן אני פחות או יותר מסכים אתך :wink: רק שמנהרת רוח לא ממש מתאימה למדידה של מעברי אויר (לא תערובת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסעפות יניקה יצוקות, לא קל להגיע להחלקה אופטימלית. ולא משתלם לעשות את זה בייצור סדרתי.

בנוסף - מאפייני הסעפת מבחינת אורך וקוטר משפיעים מאוד על אופי המנוע. בסעפת ארוכה האינרציה של הזרימה מסייעת לעבודה חלקה יותר של המנוע, אולם אובדן הכח בפעימת היניקה גדול יותר. היצרן בדרך כלל שואף להגיע לפשרה שתספק את הלקוח הממוצע בנסיעות מנהלתיות. שינוי של הסעפת יכול להיות שיפור לא רע. החלקה של הסעפת יכולה גם היא להוסיף, אולם החלקה טוטלית אינה נכונה, וצריך להשאיר מידת חספוס מסויימת כדי להשאיר שכבה למינרית שמסייעת לזרימה.

מי שלא עובד עם flow bench, ויודע מה הוא עושה, יגיע לתוצאה לא אופטימלית.

לגבי פורטינג - זה לא נעשה בסעפת הפליטה, לא בסעפת היניקה ולא במנוע, כי אם בראש המנוע. במעברים בין הסעפת לשסתומים ולעיתים בתושבות השסתומים עצמן.

למי שמתכנן לקנות דרמל מהמבצע של הום סנטר ולעשות את זה לבד לפי העין - שישכח מזה. זו תורה שלמה, ורק בעלי נסיון המסתמכים על תכנון פורטינג מקצועי שנעשה עם אמצעי מדידה מדוייקים יניב תוצאות.

בכל מקרה - כשיפור למנוע סיביק 1.4 - זה לא מה שיהפוך אותה לטיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא החלקת מעברים אבל משהו שיעזור קצת לבטח.

אם תתבונן תגלה שפנים סעפת היניקה מג'ויף לחלוטין מאדי השמן שמולכים מהנשם מנוע לסעפת היניקה, פירוק הסעפת וטבילתה בחומר ניקוי הוא צעד ראשון זול ובטוח לשיפור קטן.

אגב, הגי'פה הזאת נמצאת גם במעברי היניקה בראש, ובשביל ניקוי נדרש פירוק הראש.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) איפה אני יכול לבצע פורטינג וכמה זה עולה?

2)לא אני לא מתכוון לקנות דרמל ולעשות את העבודה לבד חוצמזה שיש לי דרמל כמעט איזה 9 שנים וכמעט כל יום אני עובד איתו.

תודה מושיק

קו---------------------------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי פורטינג - זה לא נעשה בסעפת הפליטה, לא בסעפת היניקה ולא במנוע, כי אם בראש המנוע.

המממ... אני מודה שהעברית שלי לא משהו כי עליתי לארץ לפני 32 שנה בערך אבל אם קוראים לו "ראש מנוע" זה אומר שהוא הראש של המנוע. כמו שהראש שלי הוא חלק ממני אני מתיחס לראש המנוע כחלק מהמנוע.

התכוונתה כנראה לומר שאין החלקת מעברים בבלוק, אבל אף אחד לא טען כך מלכתחילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמתי לב..... פליטה \ יניקה - מה זה משנה......

טעיתי - אחרי יום עבודה - אחרי שעות על הרגליים :)

אני מודה - - ט ע י ת י

- ושמישהו ימחק כבר את ההודעה הדפוקה שלי....

:)

רון.

ותודה לאיציק >>>>>> פה למטה

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- ושמישהו ימחק כבר את ההודעה הדפוקה שלי....

:)

רון.

בוצע (למרות שאתה יכול למחוק את ההודעות שלך בעצמך).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...