Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יחס של נוזל קירור מסוג g12 ומים ברכב גולף

david10000
שימו לב! השרשור הזה בן 6153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בבעלותי רכב גולף מודל 95, אוטמט 1800 סמ"ק.

החלפתי בימים האחרונים את נוזל הקירור הישן שבמערכת שלי מ-g11 ל-g12 חדש. שמו לי במערכת רק 2 בקבוקים של נוזל קירור מסוג g12 כשבכל בקבוק יש רק 1.5 ליטר ובנוסף טענו שהוסיפו לי חצי ליטר מי ברז.

שאלותי הן כאו:

א. האם יחס של חצי ליטר מים ל-3 ליטר נוזל קרור מדגם g-12 הוא לא נמוך מידי ? היו שאמרו לי שצריך שיהיה יחס של 50:50, כלומר 50% מים ו-50% g12 - האם זה נכון ?

ב. מה יכול להיות ההשפעה אם ריכוז נוזל הקירור הוא גבוה מידי ? האם זה בריא למערכת הקירור ?

ג. כמה ליטרים של נוזל יש במערכת הקירור של רכב מהדגם שלי? האם יכול להיות שיש בכל מערכת הקרור שלי רק 3.5 ליטרים (3 ליטר g12 וחצי ליטר מי ברז) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי רוצה לשמוע מה החכמה לא למלא מיים מזוקקים וכן מי ברז, לא מיבחינת מה היצרן ממליץ אלא מה הסיבה .

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. תעשה חיפוש - הנושא נטחן.

ב. בגלל שמים מזוקקים הם חסרי יונים, הם שואפים "לגנוב" יונים מהיכן שאפשר. במקרה של מערכת קירור - זה חלקי המתכת של המערכת, במיוחד אלומיניום.

ג. תרכיז G12+ מכיל חומרים המפרקים את האבנית שבמים ומונעים את הצטברותה על פני מערכת הקירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד,

על פי מה שאתה מתאר, בפתיחת השרשור, אני ממליץ לך לבצע שוב שטיפה יסודית של מערכת הקירור.

ראשית, אומר כי כל, אבל כל הפעולות (שטיפה ומהילת תרכיז הקירור) חייבות להעשות במים מזוקקים בלבד !!!

(הסבר על המים בסוף)

צירפתי את הוראות המהילה של תרכיז ה G12 PLUS, ובטמפרטורות הנהוגות במדינת ישראל, אתה יכול להסתפק ב 40% תרכיז ו 60% מים. על מנת לעשות לך את החיים קלים, ערבב ביחס של 1:1, דהיינו 50% תרכיז ו 50% מים.

בתרשים של הוראות המהילה, מופיע תרכיז ולידו H2O, וזה מים מזוקקים !!!

אני מאמין כי במכוע של מכוניתך, נפח מערכת הקירור הוא כ 6 ליטרים. בכל מקרה, את השטיפה ומילוי הנוזל החדש, אתה חייב לבצע כאשר מערכת החימום מופעלת עם כוון טמפרטוה החם ביותר ומפוח פנימי מופעל בעצמה חזקה.

הסבר לגבי מים

סידן

במי הברז בארץ ישנה כמות גדולה מאוד של סידן (קלציום), שהוא היסוד העיקרי בעצמות בעלי חיים כולל בני אדם. הסידן מופרד מהמים בטמפרטורה של 65 מעלות צלסיוס ומעלה, וגורם למשקעי "אבנית" שאנחנו רגילים לראות גם בקומקום הביתי. הסידן המופרד מהמים בעבודה במנוע שוקע במקומות רבים, וסותם פשוטו כמשמעו את מעברי הקירור במנוע וברדיאטור. אמנם G12 PLUS יודע להתמודד עם כמויות סידן מסוימות, אולם לא הכמויות במי הברז הישראלים.

כלורידים

הכלורידים הם חלקיקי כלור מחומצן, ונמצאים בשפע במי ברז ישראלים, מהסיבה הפשוטה שמוסיפים אותם על מנת לשמור את המים מהרעלות. דוגמה קלאסית לשימוש בכלור הוא בבריכות שחיה, שם אסור לשתות את המים כלל וכלל, ולעיתים הם צורבים בעיניים. כלור מאכל אלומיניום, והמצאות הכלורידים היא הגורם היחיד ל"אכילה" של ראשי מנוע, ולתעשיה שלימה בארץ. נוזל קירור ברמתו של G12 PLUS, יודע להתמודד עם ריכוז כלורידים של 45 עד 50ppm (חלקים למליון), בעוד שבמי הברז שלנו יש 240 עד 250ppm כלורידים, דהיינו פי 5 ומעלה !

נכון הוא שמים מזוקקים בהיותם חסרי יונים, שואפים להתחבר ליונים של חמרים אחרים, ובראשם ברזל. מנגד, אחת התכונות של תרכיז נוזל קירור איכותי, היא להתמודד עם תופעה זאת. מים מזוקקים אינם אוכלים אלומיניום, אלא הכלור הוא זה המאכל אותו.

מים מזוקקים משיגים מעיבוי במזגנים או אפילו מהגשם. בכל מקרה, חשוב מאוד לסנן אותם לפני השימוש, ואתה יכול לבצע זאת עם מסנן דלק של קרבורטור. מים ממחליף יונים (עמוד "זליון") הם נטולי סידן, אולם עדיין כוללים את הכלורידים.

G12 Plus.jpg

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

H2O זה לא מים מזוקקים אלו מים טהורים ויחי ההבדל הקטן, בכול מקרה יצרן נוזל הקירור BASF כותב במפורש שניתן להשתמש במים רגילים בקשיות של עד

Water hardness 0 to 25°Clark (0 – 3.6 mmol/l)

אין להשתמש במים מזוקקים של סנו וכדומה.

בקשר להנחיות שרשומות על-גבי האריזה של המיכל, לצערי היצרן VW נוקט בשיטת 'בלבל את הלקוח' אני יכול להוסיף לך קישור עם הוראות שבכלל לא מופיע הכיתוב H2O אלה Deionized water או Distilled water.

בכול מקרה הלקוח לא צריך לנחש ש-H2O אלו מים טהורים.

H20 אתה יכול להפיק על-ידי הרתחה של מים ולאסוף את האדים.מהסיבה שלא ניתן להשיג מים מתאימים בארצינו אזי אני ממליץ לערבב מי ברז עם מים מזוקקים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוספת קטנה...

נוזל G12/G12 PLUS יכול להתמודד עם ריכוז של 100PPM כלורידים במים, כמות הכלורידים במי השתיה בארצינו הינה תלוייה גם באיזור שבו המים נבדקים.

אחת התכונות המפתיעות של נוזל הקירור G12 הינו יצירת שכבה דקה מאוד של בידוד על פני שכבת המתכת/פלסטיק/ גומי של מכלולי הרכב דבר שבה למנוע קורוזיה ואכילת הראש כתוצאה מכלורידים במי השתייה.

כול מכונאי שפירק מערכת קירור של VW שם לב להצטברות שכבה בצבע אדום או וורוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל- מועדון סאאב ולמרק10, תודה על תשובותיכם המחכימות.

ושאלה נוספת: אם נהג מעוניין להימנע מה"סיכון" שבשימוש במי הברז המקומיים, האם ניתן למלא את המערכת ב- G12 בלבד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור בשום פנים ואופן להשתמש רק בתרכיז, הוראות היצרן מדברות על יחס מהילה של מכסימום 60 אחוז תרכיז 40 אחוז מי-ברז/מים טהורים/מים קדושים מהבאר של הבבא סאלי.

כהרגלי מצורפת הוראות יצרן עבור גולף/ג'טה 1999-2005.

Pages from Jetta Golf GTI-1999-2005 Service Manual-Bentley Publishers.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...