Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בשעה טובה - הבס שחיפשתי כ"כ הרבה זמן - זוג 10W3V3

שימו לב! השרשור הזה בן 6178 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כ"כ הרבה זמן חיפשתי את הבס המושלם בשבילי, ואחרי עשרות בדיקות, החלפות של סאבים שונים ואין סוף שמיעות של סאבים שונים - הגעתי אל הארץ המובטחת, וזה כאילו שהם נולדו רק בשבילי.

ביום שישי רכשתי זוג של 10W3V3 מעשה ידי JL להתפאר.

ביומיים האחרונים נבנתה תיבה כפולה ואטומה לכול אלמנט שתוכננה בקפידה - ובטבילת האש הראשונה היום בצהריים = פצצות לגבות!! :lol:

פשוט מושלמים!! אומנם אני לא יומיים בתחום, אבל אפשר להגיד שזה ממש חידוש עבורי מבחינת ההבדל הענק ממש שיש בין סאב בודד של 12" לזוג של 10" (או אפילו לזוג של 8" שנחשפתי אליו באחרונה...:shock: )

עולם אחר ממש, ואין לי מילים לתאר את מה שהם עושים...זזים כ"כ יפה, יורדים נמוך נמוך ובכזה דיוק!! גם בעוצמה יחסית גבוה הם מאוד מאוד מרוסנים ולא משתוללים ונשארים מאוד מאוד חדים. בדיוק מה שחיפשתי.

תמונות ראשונות מהבאגז', אני מקווה שאם האוטו שלי לא יימכר השבוע, אז אני אספיק עוד לרפד את התיבה לפני המפגש בשישי...

אני אשמח לתגובות.

אביחי.

08-05-07_1720.jpg

08-05-07_1721.jpg

Chevrolet Silverado 2500HD - 2015 - LTZ

TW: Morel Supremo Piccolo | MID: Morel CDM 880 | MIDBASS: ScanSpeak Silver

SUB-WOOFERS: 2X JL Audio 10TW3 - Original Under The Seat StealthBox

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

האמת? נראים כמו 12 אינץ :-)

תתחדש ותהנה . באמת מעניין איך הם נשמעים. בקרוב התמונה הזאת אצלי בבגז (אבל לא עם 2 כאלה :wink: ).

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השילוב של 2 סאבים של 10' נראה לי מעולה, אני אשמח לשמוע.

ובאמת על מה הם מוגברים? מונו של היפוניקס?

תתחדש

אמיר

!!!205rallye -->206XS -->clio172-->fiat bravo tjet 1.4t --> Ford Focus ST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לגבי ההגברה שלהם, הם אכן מוגברים ע"י מונובלוק של הייפוניקס (1005D) - מוצהר בערך 700 וואט RMS ב 2 אום (וכך הם מחוברים = שניהם בהתנגדות של 4 והורדתי אותם ל- 2). בפועל אני מעריך שכול אחד מקבל באיזור ה-300 וואט RMS או אפילו טיפה פחות, אבל גם כך זה די והותר בשבילם (כל אחד מסוגל לשאת על עצמו 300 וואט RMS), ובנוסף יש גם ליין דריבר לפני המונובלוק שמגביר את אות הכניסה למגבר, ככה שהוא לא מתאמץ יתר על המידה ובאמת מוציא להם את המיץ (למרות שאני עדיין לא משתולל איתם עד שקצת ישתפשפו ויפתחו).

שוב, לשאלה של איך הם נשמעים מאוד מאוד קשה להמחיש זאת במילים...

אם לתאר את ההרגשה שלי, ואת ההשוואה לתצורה היותר נפוצה של סאב אחד בגודל של 12" - זה פשוט ווברציות נעימות והרגשה של משהו (שאני לא יודע לתאר אותו במילים) שממלא את כול חלל הרכב בצורה כ"כ מדוייקת, ושמשתלבת בצורה כ"כ נכונה ומושלמת עם כמעט כל סוג של מוזיקה (עם מוזיקת האוס יש לי מעט הסתייגויות - אבל עוד לא ישבתי 2 דקות אפילו, בכיוונים מעמיקים של הסאבים).

לא שיש תלונות לגבי המונובלוק שמגביר אותם - אבל המטרה היא יום אחד לשדרג אותו ל 1/500 של JL.

וזהו...אני מבסוט :-D :-D :-D

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודווקא לי אמר מישהו פעם שהמגברים של הייפוניקס דווקא כן מספקים את ההספק המוצהר שלהם, ואף יותר, אבל עם אחוז עיוות גבוה מאוד (2%), ככה שלהגביר אותם ולהוציא להם את המיץ הוא יוציא, אל תדאג, ועוד במיוחד שיש לך ליין דרייבר.

שאלה קטנה: בגלל שאני לא מתמצא בסאבים של JL, כמה RMS כל אחד מהם יכול לקבל?

נ.ב

אני ממש מבסוט בשבילך, במיוחד בגלל התמונה הזאת שהעלתה לי חיוך על הפנים :-)

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה!

יצא לי לשמוע זוג כאלה מהסדרה הקודמת בגודל 12 אינץ', מוגברים ע''י 700 וואט(אני חושב ע''י סאונדסטרים), באודי A3 אטומה כולה וזה היה בדיוק הטעם שלי.

מחפש קומפוננט רוקפורד T5...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות - מי שרוצה טעימה מוזמן למפגש צפון ביום שישי - אני יהיה שם (שוב, בתקווה שהמכירה של האוטו של תתעקב עד שבוע הבא...)

למי ששאל לגבי העלות, אז שניהם עלו לי 2600 ש"ח (1300 לאחד) והם נקנו מאחד המקומות היותר איכותיים וכיפיים שאפשר לרכוש בו רכיבי אודיו - רדיו מילאנו.

אגב, חשוב לי להדגיש (כי אולי זה לא היה כ"כ ברור), לכול מי שמדמיין שהסאבים הנ"ל יוצרים לחץ ווקאלי עצום ברכב (קרי SPL) צפוי מאוד להתאכזב - זה ממש לא בכיוון...הסאבים הללו נותנים SQ בצורה חד משמעית! בעיטה חדה, נקיה ומדוייקת. זה שהם יורדים מאוד נמוך ומאוד מורגשים (שוב, עניין של השקעת עוד זמן בכיוונים), מתבטא בצורה מאוד רכה ועדינה - הם לא מפלצות שיקרעו את הפח של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שיש לו בחדר בכל רמקול וופר של 10" אני מבין אותך לגמריי.

אני כבר שנים טוען שהבאס הכי נכון והכי יפה מגיע ממברנה של 10" .

הסאבים של JL אין מה לעשות יצירות אומנות כולם.

תתחדש, אני בטוח שאתה נהנה. הלוואי שלי היה הכסף והמגברים לדברים כאלו.

מה שאני שמח שלא הלכת לפי הטרנד החדש ורצת לקנות הרץ אלא הבנת שעל איכות משלמים (ולא מעט) אבל בסוף ההנאה שווה כל שקל שעבדנו קשה בשבילו.

תתחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך.

אנחנו לא מכירים, אבל רציתי להתעניין בסאב מכיוון שקניתי מכונית חדשה (פריוס של טויוטה) ואני מתכנן לשדרג את מערכת השמע ובכללה גם להוסיף סאב והגברה מתאימה.

שמעתי וקראתי רבות על הנושא ועל החברות האיכותיות בתחום ואני מתכוון ללכת על איכות ובהשקעה לא קטנה.

איכות - הכוונה כמובן לשמיעת SQ שזה מה שחשוב לי ולא SPL.

נראה לי (לפי מה שכתבת) שאתה כבר עברת את מסלול הבדיקות ובחרת בסאב מחברה מעולה שגם אני שמעתי וקראתי עליה (JL AUDIO) ורציתי לשאול מה ההבדל בין סאב אחד של 12 אינץ' לשניים של 10 אינץ' בתיבה. כמו-כן, מהו נפח וגודל התיבה.

אשמח באם תפרט את דעתך והמלצותיך ו/או באם תפנה אותי לקבלת דעות נוספות של משתמשים או בעלי ידע בתחום.

אינני צפוני (גר במבשרת ציון) ולכן אינני יכול לבוא, לראות ולשמוע את המערכת במכוניתך.

לרדיו מילאנו יש סניפים בכל הארץ וגם בירושלים, כך שאוכל גם לגשת אליהם (אם צריך).

כמובן שמידע על הגברה מתאימה יהיה מועיל אף הוא.

במערכת השמע המשודרגת שלי יהיו גם קומפוננטים מקדימה ולכן תהיה נחוצה הגברה גם שם. האם יש לך המלצות בכיוון?

אשמח לקבל את עזרתך בתשובות לדברים שהעליתי.

בתודה מראש,

משה

תודה רבה לכולם על התגובות - מי שרוצה טעימה מוזמן למפגש צפון ביום שישי - אני יהיה שם (שוב, בתקווה שהמכירה של האוטו של תתעקב עד שבוע הבא...)

למי ששאל לגבי העלות, אז שניהם עלו לי 2600 ש"ח (1300 לאחד) והם נקנו מאחד המקומות היותר איכותיים וכיפיים שאפשר לרכוש בו רכיבי אודיו - רדיו מילאנו.

אגב, חשוב לי להדגיש (כי אולי זה לא היה כ"כ ברור), לכול מי שמדמיין שהסאבים הנ"ל יוצרים לחץ ווקאלי עצום ברכב (קרי SPL) צפוי מאוד להתאכזב - זה ממש לא בכיוון...הסאבים הללו נותנים SQ בצורה חד משמעית! בעיטה חדה, נקיה ומדוייקת. זה שהם יורדים מאוד נמוך ומאוד מורגשים (שוב, עניין של השקעת עוד זמן בכיוונים), מתבטא בצורה מאוד רכה ועדינה - הם לא מפלצות שיקרעו את הפח של הרכב.

משה ג.

מערכת מולטימדיה קנווד DDX8024BT + מגבר ג'נסיס מסדרה 3, - קומפוננט: DLS NOBELIUM, - סאב: ג'נסיס "10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך.

אנחנו לא מכירים, אבל רציתי להתעניין בסאב מכיוון שקניתי מכונית חדשה (פריוס של טויוטה) ואני מתכנן לשדרג את מערכת השמע ובכללה גם להוסיף סאב והגברה מתאימה.

שיהיה במזל!

נראה לי (לפי מה שכתבת) שאתה כבר עברת את מסלול הבדיקות ובחרת בסאב מחברה מעולה שגם אני שמעתי וקראתי עליה (JL AUDIO) ורציתי לשאול מה ההבדל בין סאב אחד של 12 אינץ' לשניים של 10 אינץ' בתיבה. כמו-כן, מהו נפח וגודל התיבה.

להסביר במונחים מקצועיים את ההבדל יהיה לי מאוד קשה מכיוון שאתה לא תקבל תשובה לשאלה שלך - זה דבר שרק כשיושבים ברכב ומאזינים למערכת מנגנת, מאפשר לך להצביע על ההבדל שבין זוג עשיריות לאחד של 12". מה גם, שכמעט שום המלצה שתקבל כאן בפורום, או בכול פורום אחר, לא תוכל לתת לך את הכלים להגיע להחלטה חד משמעית של מה יתאים לך ומה לא - זה הכול עניין של נסיון - אתה חייב ללכת בעצמך למפגשים, למתקינים שונים ולשמוע סאבים שונים בצורות שונות. אף אחד גם לא אומר (בטח שלא אני) שאם אתה מחפש SQ מהסאב שלך, אז אתה חייב רק זוג של עשיריות או שמיניות או לא משנה מה. אצלי המסע הזה נמשך כמעט שנה, ובמהלכו כמעט והתחלתי לחשוב שאני מגזים לגמרי עם הדרישות שיש לי מסאב וופר לרכב. חשבתי שאולי אני לא מציאותי ואני לא יצליח למצוא משהו שיענה על הציפיות שלי. אבל אתמול, לדוגמא, סיימתי משמרת ב 24:00 בלילה, ואני לא זוכר שאי פעם נסעתי כ"כ כ"כ לאט הביתה...רק עוד כמה רגעים להיות באוטו, וחיוך דבילי שלא יורד לי מהפרצוף כשאני נוהג.

בקשר לתיבה - בערך 90 ס"מ רוחב,ובערך 25 ס"מ עומק ומשהו כמו 30 ס"מ גובה (מן הסתם התיבה נבנתה עם מידות הרבה יותר מדוייקות - מה שנתתי כאן זה רק בשביל ההמחשה של הגודל שלה).

התיבה כאמור מחולקת לשתיים, ומופרדת באמצע ע"י מחיצה, מה שמותיר לכול סאב נפח של בערך 24 ליטרים אטומים.

אשמח באם תפרט את דעתך והמלצותיך ו/או באם תפנה אותי לקבלת דעות נוספות של משתמשים או בעלי ידע בתחום.

לא חסרים פה מומחים בפורום, ואין ספק שכול שאלה שלך תזכה כאן לתשובה - אבל אתה חייב להיות יותר מפורט לגבי הדרישות שלך מהמערכת ומה המגבלות שלך...

אינני צפוני (גר במבשרת ציון) ולכן אינני יכול לבוא, לראות ולשמוע את המערכת במכוניתך.

אני לא גר כ"כ רחוק ממך, סה"כ אולי 10-15 דק' נסיעה. אבל איך שבא לך.

לרדיו מילאנו יש סניפים בכל הארץ וגם בירושלים, כך שאוכל גם לגשת אליהם (אם צריך).

אני מאוד מטיל בספק את מה שאתה אומר. אין מתקין או חנות שמתעסקת עם רכיבי אודיו לרכב שאני לא מכיר בירושלים, בטח ובטח שאם היה סניף של רדיו מילאנו בירושלים הייתי יודע. רדיו מילאנו יש רק בבני ברק. אולי אתה מתבלבל עם רדיו צליל בגבעת שאול.

כמובן שמידע על הגברה מתאימה יהיה מועיל אף הוא.

במערכת השמע המשודרגת שלי יהיו גם קומפוננטים מקדימה ולכן תהיה נחוצה הגברה גם שם. האם יש לך המלצות בכיוון?

שוב, הכול תלוי בדרישות וברמת הפירוש שתתן לנו כאן.

אשמח לקבל את עזרתך בתשובות לדברים שהעליתי.

בתודה מראש,

משה

התשובות שלי בשחור. בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, תודה על הסבלנות והתשובות.

ברור שאין טוב ממשמע אוזניים ואני בהחלט מתכוון לנסות ולשמוע.

מטרתי הראשונית היא לקבל הכוונה כללית כדי להתאים את הרכיבים לרכב ולרכז את הנתונים הנדרשים.

הרכב החדש מגיע עם רדיו דיסק + ששה רמקולים (שני טוויטרים וארבעה רמקולים - שניים קדמיים ושניים אחוריים.

מה שאני רוצה: זוג קומפוננטים מקדימה, להשאיר זוג רמקולים מאחור (כדי שהיושבים מאחור ישמעו מעבר לסאב), סאב בתא המטען והגברה בהתאם.

אינני מבקש הסברים פיסיקליים על ההבדל בין סאב בקוטר גדול יותר לשניים. מה שרציתי לדעת הוא האם שני סאבים (כמו אצלך למשל) נותנים תוצאת איכות טובה יותר. לא עוצמה, אלא איכות. ז"א האם הסאב מוציא צלילים רכים יותר, נעימים יותר לאוזן וכד'. גם דעה סובייקטיבית (רק שלך - במערכת שלך) חשובה לי. הרי היתה לך מערכת עם סאב אחד (האם כן?) ואתה יכול להשוות ולהביע את דעתך האישית בלבד.

לגבי מתקינים ו/או סוכנות של רדיו מילאנו, כתוב שיש אחת כזו ברחוב הסדנא 4, בתלפיות. האם זה נכון?

ולבסוף, אין לי בעיה להגיע גם למקומות אחרים (במרכז) כדי לראות ולשמוע סוגי רמקולים ומגברים. אם יש לך המלצה על מקומות בהם אוכל לראות ולשמוע, אשמח לדעת.

אם כבר "חרשת" את כל המקומות בירושלים, אולי תוכל להמליץ לי לאן כדאי ללכת ולבדוק?

משה

משה ג.

מערכת מולטימדיה קנווד DDX8024BT + מגבר ג'נסיס מסדרה 3, - קומפוננט: DLS NOBELIUM, - סאב: ג'נסיס "10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6178 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...