Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הודעה לגבי רצינות האנשים בארץ.....

GetSerious
שימו לב! השרשור הזה בן 7841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי ביקור במפגש ברמת גן, אני חייב להגיד לאנשים פה שיש עוד הרבה הרבה מה ללמוד, אני חושב שיש איזשהו מחסום שאנשים צריכים כאן להתגבר עליו......

אין לישראל במה להתבייש ביכולת הטכנית או ההמצאה או האלתור בכל הנוגע למכוניות. כל מי שמכיר את הפורומים המובילים בחו"ל יכול להבין ששיפורים באוטו זה לא פיסיקה גרעינית. החלק היפה בכל הקטע של שיפורי המכוניות הוא מנגנון ה"ניסוי וטעייה" הווה אומר, אין אף אחד בעולם שיודע בדיוק מה מתאים לאיזה מכונית ולמה, זה הכל תוצאה של ניסויים ותוצאות.

נדהמתי מה"לפלפיות" של האנשים שאומרים שמה שמגיע מהחברה זה מה שהם רוצים. זה לא סימן לאהבה לתחום, כל היופי זה למצוא שיפורים שיעשו לכם טוב על הנשמה, ושתרגישו שהאוטו שלכם מכוייל בשבילכם, לא בשביל המהנדס שישב בסובארו והחליט בשבילכם.

הרי אתם מסכימים איתי שאם זה היה המקרה, לא הייתה תעשייה נפוצה כלכך של שיפורי מכוניות בחו"ל.

אם תסתכלו קצת מה אנשים (כמוני וכמוכם) עושים לכל המכוניות שלהם בכל העולם, תבינו שהשיטה של "מה שהיבואן הביא זה טוב בשבילי" יותר מתאימה לבעלי מאזדה לאנטיס ולא לחובבי נהיגה וספורט מוטורי.

אל תשכחו, אוטו זה בסך הכל מכונה, כמו שאתם לא מזמינים את המחשב שלכם בנוי ומוכן ע"פ החלטת היבואן (ואם בא לכם, אז אתם מוסיפים, משדרגים ומחליפים), ככה גם המכונית שלכם. זוהי בסך הכל מכונה שאפשר לעשות איתה אינספור דברים, לאו דווקא בדיוק כמו שהיצרן רצה.

חלק מהותי בתרבות השיפורים בחו"ל הוא תרבות היצירה ובניית מכוניות שלא נראו שכמותן בעולם. הרי בסה"כ זהו תחביב (אלא אם יש כאן נהגי ראלי שאני לא יודע עליהם).

אז בסך הכל, יש לכם את החופש הכי גדול בעולם לעשות מה שבא לכם עם המכוניות שלכם. תאמינו לי, מומחי הראלי הגדולים ביותר לא למדו באוניברסיטה איך לשפר מכוניות, הם השתפשפו וניסו וניסו וניסו עד שהצליחו. אין פה משהו מוכתב מלמעלה.

ובואו נגיד שהשקעתם קצת זמן במכונית שלכם ושדרגתם אותה כמו שאתם רוצים, מה? היא לא תסע? מה יקרה לה ? היא תתפוצץ? מקסימום, לא תקבלו את הביצועים שאתם בדיוק רוצים, אבל לפחות תדעו מה אתם רוצים.

והיה והגרוע מהכל קרה (בואו נגיד שכן הצלחתם לפוצץ את המנוע שלכם), הרי באיזה סכום כבר מדובר? בסכום של התקנת צ'יפ/אגזוז/פילטר פתוח ?

אבל תחשבו מה יקרה אם תצליחו ? כמה עונג זה יספק לכם? כמה אהבה תיווצר למכוניתכם האחת היחידה ?

אני בטוח שחלק ניכר מהפראנויות של רוב האנשים כאן היא מדברים שהם שמעו ממוסכניקים שאמרו להם שזה מסובך, ולא כדאי, ולא שווה. ולמה אתם חושבים שהם יגידו לכם את זה ? אולי בגלל שטוב להם לשמור אותכם במצב צבירה מוצק (עמוק עמוק בתוך הכיס שלהם). למה להם שתדעו איך לתקן את המכונית שלכם ? הרי ככה הם עושים עליכם כסף טוב (אפילו טוב מאד חלק יגידו), אתם חושבים שהם באמת יגידו לכם את האמת? שלעשות טיפול באוטו יכולה גם אחותכם בת ה 9 לעשות ?

יש פה ניצנים של אנשים ששמים פס על מה "המוסכניקים" שנוסעים על לאנטיס אומרים. אנשים שאמרו "שימצאו להם מישהו אחר לנענע" והחליטו להסתכל על האוטו שלהם כשלהם (ולא של המוסכניק שלהם) אנשים שהחליטו להקדיש כמה שעות לתחביב שעושה להם הכי כיף, ולשלוט ברזי המכונית שלהם מבלי להזדקק למוסכניק שייזיין להם את השכל.

אני עדיין לא מבין את הפורום הזה, על מה כל המהומה אם אנשים פה מתלהבים ממכוניות סטנדרטיות? מה הקטע? תוך יומיים תתחילו להשתעמם ולפנטז על למבורגיני דיאבלו.

דבר אחד אני מציע לכל אלה שמדברים על מכוניות על וזמני מירוץ..... תתחילו להבין בדיוק איך בנויה המכונית שלכם, מה כל חלק עושה, איך לגרום לאוטו לנסוע יותר טוב.....וכן....לא לפחד (לפולנים שביננו) ללכלך את הידיים. תמיד אפשר לרחוץ אותם אחרי זה.

קחו את הדוגמא הקלאסית.....רועי לדוגמא החליט שללא כל תמורה הוא פשוט מצטרף לצוות הטכני של פיאט ולומד כל מה שהוא יכול על הדבר המופלא הזה שנקרא מכונית....... כן יירבו!!!

אני מוכן להתערב, שתקחו את הליגה הבכירה של הנהגים, ותראו שהם מכירים כל חלקיק במכונית שלהם. צריך פשוט לאהוב את זה. ואם לא, לא נורא תמיד תמצאו את הדבר הזה, שבאמת באמת יעניין אותכם.

אם אתם באמת בעניין (כמו שחלק מהאנשים פה) אז קדימה לעבודה.....

לא יעזור שתקראו את כל המהדורות של אוטו מוטו מוטוקאר קאר אנד אוטו או כל פרסום אחר. הלימוד מגיע מהידיים. אם לא תנסו לא תדעו לעולם כמה זה כיף להתעסק במכונה הזאת שנקראת מכונית.

ועכשיו מילה קטנה לאלה שכבר הבינו את הקטע ונכנסו לעניין, תשתפו פעולה. אני בטוח שאנשים פה צמאים ללמוד דברים חדשים. וכמו שאני מבין, אתם עוזרים לכל מי שמתעניין. הכי חשוב זה להעביר לאנשים את המסר שאם הם באמת מתעניינים, הם פשוט צריכים להכנס לזה, בלי פחדים ובלי שטיפות מוח של "אתה רק קנית את האוטו, תן לי המוסכניק לטפל בו (וגם לבנות לי איזה וילה נחמדה על חשבונך).

לסיכום, אם יש פה אנשים שבאמת חולמים על איזה טסטה רוסה, דיאבלו או פורש קאררה4 אז, תדעו שאתם הולכים להיות מאושרים שלמדתם את כל מה שהיה ללמוד על 106/306/ZX/אימפרזה והגעתם מוכנים לדבר האמיתי.

המכוניות הכי משופרות שתוכלו להוציא תחת ידיכם, אלו בסך הכל הפרוייקט גמר, או הכרטיס כניסה שלכם לליגה האמיתית. בואו נלמד מהאמריקאים ומהארופאים, קחו את זה כהובי, כתחביב, כמשהו שאתם אוהבים.

אל תסתכלו על הקנקן אלא על מה שבתוכו.

ובנימה אופטימית זו, אשאיר כל אחד עם המחשבות לעצמו. (בתקווה למצוא עוד ועוד משוגעים לדבר).

:type::ok: :smilecol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תסלח לי מאד, אבל מאיפה אתה בדיוק נפלת ? ומי שמך לקבוע מהי תרבות מוטורית ומהי אהבת המכונית ואהבת הנהיגה ?

אתמול אמנם לא הייתי בר"ג, אבל את הגרעין הקשה של חברי הפורום, על מכוניותיהם, אני מכיר לא מאתמול. מדובר על אנשים שאהבת מכוניות אמיתית, כנה וחפה מכל פוזה, זורמת בעורקיהם.

יש מי שמאמין בשיפורים ואוהב את התחום. מה אוהב ? יש אנשים שהפכו את זה לדת כמעט (שלום תומר). יש בזה פסול ? כלל וכלל לא. זה עיסוק מרתק, שאכן סיפוק אדיר בצידו.

העיסוק הזה גם גובה קורבנות מסויימים, במונחי השקעת זמן וכסף, שלא בהכרח מתאימים לכל אחד.

יש אנשים שמעדיפים את המכונית בתצורתה המקורית. אין להם עניין עקרוני בקיזוז עשיריות שנייה בהאצה מאפס למאה, או בהוספת כמה מאיות G לתאוצה הצידית המקסימלית. שיקוליהם עימם, בין אם זה מגבלה פרקטית של זמן וכסף, ובין אם זה אהבת המכונית ומה שהיא נותנת, פשוט כמו שהיא.

אדם כזה, שיש ברשותו 306 או ZX או קליאו ספורטיבית סטנדרטית לחלוטין, שהוא יוצא איתה לטיולי נהיגת כיף ספורטיביות עם חברים, למפגשי ג'ימקאנה, להשתלמויות נהיגה, הוא חובב רכב נחות בעיינך ? בגלל שהוא לא לכלך את ידיו בגריז, לא הזמין איזה שייבה משופרת מהקצה השני של כדור הארץ ולא בילה שעות על הדיינו בחיפוש אחרי עוד שני כ"ס ?

מי בדיוק נתן לך את הזכות וחוצפה לדרג אהבת רכב מהי ?

האם הילד המתלהב מרידינג שרכש על חשבון אבא שלו את אם כל הצ'יפים, אגזוז יום הדין והטורבו של אלוהים, ועם הדבר הזה הוא עושה רייסים בכביש הציבורי, אבל מעולם לא למד לקחת פניה כמו שצריך, הוא חובב רכב טוב יותר ?

לעניין ההערה האומללה על הראלי והאוניברסיטה. חברות הראלי הגדולות מעסיקות מהנדסים בוגרי אוניברסיטאות מובילות, בעלי תארים מתקדמים בהנדסת רכב ותחומים אחרים. גם יצרני השיפורים המקצועיים מעסיקים מהנדסים ואנשי מקצוע רציניים שמתכננים מוצרי אפטר מרקט. ניסוי וטעיה הוא בוודאי חלק מהעניין, אבל בכל תכנון הנדסי קיים אלמנט מסויים של ניסוי וטעיה - תכנון, ניסוי , שיפור , עוד ניסוי וכן הלאה.

בקיצור: עזוב אותנו בשקט עם ההטפות שלך. תן לכל אחד להחליט בעצמו מהי תרבות

מוטורית ואהבת מכוניות בשבילו. ! You get serious

חיים

ZX וולקן סטנדרטית לנסיעות שגרתיות ונהיגת כיף.

אלפא GTV ישנה לשיפוץ והשקעה.

בוקר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GetSerious כתב:

אם אתם באמת בעניין (כמו שחלק מהאנשים פה) אז קדימה לעבודה.....

לא יעזור שתקראו את כל המהדורות של אוטו מוטו מוטוקאר קאר אנד אוטו או כל פרסום אחר. הלימוד מגיע מהידיים. אם לא תנסו לא תדעו לעולם כמה זה כיף להתעסק במכונה הזאת שנקראת מכונית.

תגיד לי,השתגעת?

לפי התאוריה שלך כולם צריכים לשפר את הצרפתיה התמימה שלהם לאכלת מקלארנים :? .אתה הרי נוהג על 306 XSI יותר סטנדרתית מהגאסטי של אחי.מה כל ההטפות מוסר האלו מאדם שלא עושה כלום בתחום הנ"ל.תתחיל לשפר אתה ואז נראה אם זה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שקצת פספסתם את המסר שהוא ניסה להעביר.

אני די מבין אותו ואת הטענות שלו גם אם כי הן היו קצת מוקצנות.

לדעתי מה שהוא ניסה לומר היה, שזו לא חוכמה לקנות רכב (אפילו ספורטיבי) ולנהוג בו. את זה כל אחד יכול (אפילו י.כ.). כנ"ל לגבי הנהיגה הספורטיבית, אשר הרבה אנשים פה חושבים שאם יש להם רכב ספורטיבי והם יודעים לזרוק איתו זנב, אז הם כבר יודעים לנהוג ולא צריך יותר ...

אצלי למשל, שום רכב לא נשאר סטנדרטי לגמרי. תמיד אני מוצא את הנק' הקטנות שבהן אני נותן לו את ה"טאצ'ים" הקטנים שלי, בין אם בתחום הביצועים ובין בתחום המראה. כמובן שהכל צריך להיעשות בטעם ובמידה.

אבל,

התופעה של קנית רכב ספורטיבי ושליטה בכמה החלקות היא רחוקה מאד ממה שמכונה חובבי רכב בחו"ל או בכלל.

מבחינתי :mm_yeah: לת'רד הזה.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבר אני לא יודע איך נחתת לכאן. :?:

אבל מי אמר שאני רוצה לשפר את הרכב שלי. אני אוהב אותו מקורי ביותר.

לפי דעתי מי שבאמת חולה הגה זה-בן אדם שנוסע המון לטיולי "נסי הרים",מכיר את תגובות האוטו שלו עם המון תירגולים במנחתים ובמגרשי החלקה.........(אוהב לזרוק והמוןןןןן)

ולשפר את האוטו בשביל עוד כמה כח סוס זה כבר קבוצה אחרת של -חולי "רייסים"(מטומטמים) שאותם אני לא כל כך מחבב(בגלל -מה הקטע של פתיחה בישורת).

ויש את הקבוצה השלישית-"פוזה"(מפגרים) שאין להם מושג בנהיגה ואותם אני שונא בדם.

הראשונה היתה כמובן-------------- 8) "נהגי הראלי " 8) (יום יבוא ונראה את כולם במסכי הטלויזיה כשהם מבצעים פניות מדהימות-התירגול ישתלם בסופו של דבר) והמנוסים ביותר (בתגובות האוטו) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קחו את הדוגמא הקלאסית.....רועי לדוגמא החליט שללא כל תמורה הוא פשוט מצטרף לצוות הטכני של פיאט ולומד כל מה שהוא יכול על הדבר המופלא הזה שנקרא מכונית....... כן יירבו!!!

נדמה לי שהתכוונת פה לתומר. :roll:

חן@זה מזה פשוט!:Fade-color

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלח לי מאד, אבל מאיפה אתה בדיוק נפלת ? ומי שמך לקבוע מהי תרבות מוטורית ומהי אהבת המכונית ואהבת הנהיגה ?

בקיצור: עזוב אותנו בשקט עם ההטפות שלך. תן לכל אחד להחליט בעצמו מהי תרבות

מוטורית ואהבת מכוניות בשבילו. ! You get serious

מסכים לכל מילה.

כל הכבוד על התשובה להודעה המטופשת.

אל תשכח מאיפה באת ולאן אתה הולך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבר אני לא יודע איך נחתת לכאן. :?:

אבל מי אמר שאני רוצה לשפר את הרכב שלי. אני אוהב אותו מקורי ביותר.

לפי דעתי מי שבאמת חולה הגה זה-בן אדם שנוסע המון לטיולי "נסי הרים",מכיר את תגובות האוטו שלו עם המון תירגולים במנחתים ובמגרשי החלקה.........(אוהב לזרוק והמוןןןןן)

ולשפר את האוטו בשביל עוד כמה כח סוס זה כבר קבוצה אחרת של -חולי "רייסים"(מטומטמים) שאותם אני לא כל כך מחבב(בגלל -מה הקטע של פתיחה בישורת).

ויש את הקבוצה השלישית-"פוזה"(מפגרים) שאין להם מושג בנהיגה ואותם אני שונא בדם.

הראשונה היתה כמובן-------------- 8) "נהגי הראלי " 8) (יום יבוא ונראה את כולם במסכי הטלויזיה כשהם מבצעים פניות מדהימות-התירגול ישתלם בסופו של דבר) והמנוסים ביותר (בתגובות האוטו) .

למה אתה כ"כ אוהב לקשקש ?

בן אדם שמשפר את האוטו שלו וחולה רייסים לא נחשב בעינייך לחולה הגה ????

מה זה השטויות האלה

יש כאלה שנהנים מטיולי נהיגה , פיתולים וכל זה .

ויש כאלה שנהנים ממהירות גבוהה בישורת!

כל אחד אוהב להנות מהאוטו שלו בצורה אחרת.

אז אם אתה משייך את עצמך לקבוצה הראשונה איך הרשת לעצמך להחזיק סיוויק????

אני בכלל לא מדבר על הקבוצה השלישית של ה"פוזה" אותם ערסים מפגרים עם Home-Made ספויילרים וכונסים .

2001 Opel Astra 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבת מכוניות היא סובייקטיבית.

יש מי שפיתולים בנס הרים עם מכונית ספורט עושים לו את זה, יש מי שמרוץ 0-100 עושה לו את זה, ויש מי שרק אוהב לשפר את המכונית ולטפח אותה חיצונית ומכנית בדומה (רעיונית) למי שמשפץ ענתיקה - יש גם אהבה בלראות את הטרנספורמציה שעוברת על המכונית שלך.

כל סוג, סגנון וחיבור של אהבה מקובל ומובן במוטוריקה, ולאף אחד (לא לפרובוקטור התורן בהודעה המקורית ולא לאף אחד אחר) אין זכות בעלות על ההגדרה של חובב רכב.

כמובן, שי.כ עדיין לא נחשב חובב רכב גם בתנאים האלה, אבל זה כבר סיפור אחר ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מי שפיתולים בנס הרים עם מכונית ספורט עושים לו את זה, יש מי שמרוץ 0-100 עושה לו את זה, ויש מי שרק אוהב לשפר את המכונית ולטפח אותה חיצונית ומכנית בדומה (רעיונית) למי שמשפץ ענתיקה - יש גם אהבה בלראות את הטרנספורמציה שעוברת על המכונית שלך.

כל סוג, סגנון וחיבור של אהבה מקובל ומובן במוטוריקה, ולאף אחד (לא לפרובוקטור התורן בהודעה המקורית ולא לאף אחד אחר) אין זכות בעלות על ההגדרה של חובב רכב.

בדיוק, לכן ההודעה הפותחת את התרד ממש לא רלוונטית. למה ? כי לכל אחד יש תרבות מוטורית משלו. יש כאלה שמשפצים, יש כאלה שאוהבים לעשות רייסים, יש כאלה שהוספים דגמים, וכמובן יש כאלה שעושים את כל הדברים שציינתי ביחד. אבל לבוא ולהגיד לאנשים "אתם לא ריציניים" בגלל שהם לא משפצים רכבים זה טיפשות. זה לא הפחד ללכלך את הידיים, אלה צריך להשקיע זמן וכסף.

GetSerious מציע לעשות ניסויים על הרכב, אז רגע, חמצן זה גז דליק נכון ? מימן הוא גם דליק נכון ? אז מיים שמורכב משניהם יוסיף לי אחלה מהירות ! בואו נוסיף אותו למיכל דלק !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק, לכן ההודעה הפותחת את התרד ממש לא רלוונטית. למה ? כי לכל אחד יש תרבות מוטורית משלו. יש כאלה שמשפצים, יש כאלה שאוהבים לעשות רייסים, יש כאלה שהוספים דגמים, וכמובן יש כאלה שעושים את כל הדברים שציינתי ביחד. אבל לבוא ולהגיד לאנשים "אתם לא ריציניים" בגלל שהם לא משפצים רכבים זה טיפשות. זה לא הפחד ללכלך את הידיים, אלה צריך להשקיע זמן וכסף.

GetSerious מציע לעשות ניסויים על הרכב, אז רגע, חמצן זה גז דליק נכון ? מימן הוא גם דליק נכון ? אז מיים שמורכב משניהם יוסיף לי אחלה מהירות ! בואו נוסיף אותו למיכל דלק !

כל הדיון פה שהתחיל מכיוונו של GetSerious כבר אתמול במפגש,הוא ללא ספק הדיון הכי גדול שהשתתפתי בו שלא היה קשור למציאות או להגיון!

יש אנשים שאוהבים מכוניות ואין להם אפילו אופניים,יש אנשים שחולים על כדורגל,אבל לא יודעים לשחק.אז מה!!!

אתה (GetSerious)נראה כמתווכח רק לשם הוויכוח.בנוסף אתה גם לא מהווה דוגמא אישית לכל התיאוריה שלך.אז על מה כל המהומה?רק כדי ליצור פרובוקציה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה (GetSerious)נראה כמתווכח רק לשם הוויכוח.בנוסף אתה גם לא מהווה דוגמא אישית לכל התיאוריה שלך.אז על מה כל המהומה?רק כדי ליצור פרובוקציה?

י.כ. חדש בפורום קארספורום :?:

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:?: Meishar84-------רואים שאתה לא מבין במכוניות.

"אז אם אתה משייך את עצמך לקבוצה הראשונה איך הרשת לעצמך להחזיק סיוויק???? "

מה אתה שרוט,איך הגעת לכך ש..... 106 XSI זה הונדה סיווק יה גזור :lol: .

ל-106 יש התנהגות בת זונה עם זנב עליז, ה- 106-XSI מאוד דומה לדגם הראלי(אם אתה מכיר על איזה ראלי אני מדבר)

פעם הבאה שאתה מקשקש תבדוק מה אתה כותב ואם זה נכון :!::!::!:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...