Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון אחיזת כביש ZX VOLCANE VS 106 RALLYE

BLUE-R
שימו לב! השרשור הזה בן 7515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום אני וחברי לעבודה בעל ZX הגענו לוויכוח בו הוא טוען

ש ZX בעלת אחיזת כביש טובה יותר מהראלי!

אני נסעתי בשתי המכוניות ולפי דעתי

(אחרי כמה חוויות מסעירות עם ידידי היקר עם הראלי השחורה)

חושב שהראלי כמובן ... איך נגיד את זה בצורה אלגנטית?

לא רואה בעניים!!

למרות שיש ל ZX היגויי אחורי

עכשיו תורכם להגיב

מב אתם חושבים? :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני חושב שאני יכול לנבא את העתיד:

לשרשור הזה יהיו מעל 30 תגובות לפחות.

:type:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני חושב שזה עניין שמתאים לפורום כללי. (אוי, תראה מה קרה! כבמטה קסם הדיון עבר לפורום כללי! :wink: )

דבר שני, זה משתנה מרכב לרכב בהתאם למצב תחזוקתו, מצב הבולמים, צמיגים וכולי, אבל אם נניח שהכל תקין, והצמיגים במידות המקוריות, אני בספק אם לראלי אחיזה אבסולוטית עדיפה על הוולקן (בהנחה ומדברים נניח על אותו סיבוב).

יותר נכון להגיד - במהירויות נמוכות יכול להיות שלראלי אחיזה מעט עדיפה, אבל בעקומות מהירות אני מאמין שהגומי הגדול יותר של הוולקן יתן לה קצת יותר.

אני חייב לציין שמהניסיון שלי לסקסו (185/55R14) אין פחות אחיזה מל-306S16 עם 195/55R15. כשיתרון המשקל והגודל עוזר בעיקר במהירויות נמוכות לייצר יותר מהירות, אך פוגע קצת במהירויות גבוהות יותר.

בנוגע להיגוי האחורי, אני לא סגור על כמה הוא עוזר בייצור מהירות גבוהה יותר לאורך הסיבוב, ואם כן אני מעריך שלא בהרבה.

בכל מקרה, יש הרבה וולקנים וראלים בפורום, אפשר לעשות בדיקה :wink:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שלראלי הקשיחה יש פחות אחיזה צידית בגלל יכולת מוגבלת לספוג אנרגיה של כוחות צד. לעומת זאת לראלי כנראה התנהגות כביש עדיפה בכבישים מפותלים דוקא בגלל שהיא אינה סופגת (כמעט) אנרגיה של כוחות צד וכך אינה משחררת (כמעט) את האנרגיה הפוטנציאלית בקפיץ בזמן העברות משקל. במילים פשוטות קל יותר לנהוג ולשלוט ברכב כמו ראלי מאשר בוולקן.

ראוי לציין שמעולם לא נהגתי בוולקן ואני מניח (ע"ס דברים שנאמרו כאן בפורום בעבר) שהראלי יותר קשיחה מוולקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר שני, זה משתנה מרכב לרכב בהתאם למצב תחזוקתו, מצב הבולמים, צמיגים וכולי, אבל אם נניח שהכל תקין, והצמיגים במידות המקוריות, אני בספק אם לראלי אחיזה אבסולוטית עדיפה על הוולקן (בהנחה ומדברים נניח על אותו סיבוב).

מסכים עם רוני.

מצב הצמיגים הינו קריטי להחריד בנושא האחיזה, כמו גם מצב הבולמים (פחות היסטרי אם הכביש סלול היטב, מן הסתם יותר קריטי ככל שהכביש משובש, בעיקר בסיבובים)

כיוון פרונט (זוויות ו TOE) יכול להיות קריטי מאוד לתחושת ההגה ו_תת היגוי_ (מה שבסופו של דבר יכול למנוע ממך את החגיגה בסיבובים).

אגב, אני מוכן להשתתף בניסוי, יש לי וולקן* 1.9 שחורה עד יום חמישי.

איציק

* בלי משאבת דלק :lol:

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם רוני.

מצב הצמיגים הינו קריטי להחריד בנושא האחיזה, כמו גם מצב הבולמים (פחות היסטרי אם הכביש סלול היטב, מן הסתם יותר קריטי ככל שהכביש משובש, בעיקר בסיבובים)

כיוון פרונט (זוויות ו TOE) יכול להיות קריטי מאוד לתחושת ההגה ו_תת היגוי_ (מה שבסופו של דבר יכול למנוע ממך את החגיגה בסיבובים).

אגב, אני מוכן להשתתף בניסוי, יש לי וולקן* 1.9 שחורה עד יום חמישי.

איציק

* בלי משאבת דלק :lol:

יאצק, אל תעמיד פנים שאתה יודע לנהוג מעבר להעברות הילוכים מהירות לצורך רייסים :wink:

ותמיר - אני מציע שתנהג בוולקן, אני מבטיח לך שתופתע (מאוד) לטובה. מדהים כמה קל לנהוג ברכב הזה מהר (במגבלות המנוע כמובן), ואני משוכנע לחלוטין שהוא עדיף מבחינת יכולת שלדה גם על הראלי המטורפת ( :p:wink: )

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני , יש סתירה בדבריך

אני חייב לציין שמהניסיון שלי לסקסו (185/55R14) אין פחות אחיזה מל-306S16 עם 195/55R15.

ואני משוכנע לחלוטין שהוא עדיף מבחינת יכולת שלדה גם על הראלי המטורפת

הסקסו דומה מאד עד זהות בהתנהגותה ל-106.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני , יש סתירה בדבריך

אני חייב לציין שמהניסיון שלי לסקסו (185/55R14) אין פחות אחיזה מל-306S16 עם 195/55R15.

ואני משוכנע לחלוטין שהוא עדיף מבחינת יכולת שלדה גם על הראלי המטורפת

הסקסו דומה מאד עד זהות בהתנהגותה ל-106.

אבל לראלי יש צמיגים נחותים... (לכן גם הדגשתי שמדובר על צמיגים מקוריים)

לדוגמא ממבחן שקראתי, שבו הושוותה הסקסו ל-106 GTI, נאמר שהסקסו מנצחת בגלל עודף האחיזה (והיא גם הוציאה זמן טוב יותר במסלול - ואת הזמן הטוב ביותר מבין כל המכוניות שהושוו). הסקסו נמכרת כיום בחו"ל עם צמיגי 195/45R15 לעומת ה-185/55R14 של ה-106.

לכן אני מעריך שגם במשוואה VTS מול ראלי תהיה ל-VTS אחיזה עדיפה באותו היחס, בערך.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאפשר להסתמך על דעה שלקוחה מרכב אחר שם גם ההבדלים בין סוגי הגומי גדולים יותר.

להזכירך הפער בין 175/60/14 ו-185/55/14 קטן ומדובר על אותו קוטר.

מה גם שרבים עברו כבר למידה 185/55 ואלה שדיווחו על שינוי גדול היה בזכות מעבר לגומי עדיף יותר.

בכל מקרה אני חושב שלשילדה עם בסיס גלגלים ארוך יותר ומרווח סרנים רחב יותר תהיה יציבות כיוונית עדיפה ויתרון במהירויות גבוהות ע"ח פגיעה מסוימת בשינויי כיוון מהירים במהירויות נמוכות גם בגלל המשקל העצמי הגבוה יותר.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום אני וחברי לעבודה בעל ZX הגענו לוויכוח בו הוא טוען

ש ZX בעלת אחיזת כביש טובה יותר מהראלי!

אני נסעתי בשתי המכוניות ולפי דעתי

(אחרי כמה חוויות מסעירות עם ידידי היקר עם הראלי השחורה)

חושב שהראלי כמובן ... איך נגיד את זה בצורה אלגנטית?

לא רואה בעניים!!

למרות שיש ל ZX היגויי אחורי

עכשיו תורכם להגיב

מב אתם חושבים? :?

קצת אוף טופיק:

הראלי השחורה של בן במקרה? :rolleyes:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היגוי אחורי ??

מה הכוונה

אני חושב שזה נטיה קלילה של הגלגלים האחוריים לכיוון משיכת ההגה,

מה שמאפשר לקיחת סיבוב במהירותרבה משמעותית מבשאר המכוניות.

מישהו יכול לחזק/לשלול את דעתי?

כל חור בלילה שחור, אבל של ג'ינג'יות זוהר בחושך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היגוי אחורי ??

מה הכוונה

אני חושב שזה נטיה קלילה של הגלגלים האחוריים לכיוון משיכת ההגה,

מה שמאפשר לקיחת סיבוב במהירותרבה משמעותית מבשאר המכוניות.

מישהו יכול לחזק/לשלול את דעתי?

זו אכן נטייה של הגלגלים האחוריים לכיוון הסיבוב, אבל זה לא מאפשר לקיחת סיבוב במהירות רבה משמעותית מבמכוניות אחרות, אלא פשוט מאפשר כניסה מהירה יותר של הרכב לתוך הסיבוב. המכונית בעצם "מתיישבת" או "נכנסת" לסיבוב בצורה חדה יותר, דבר שדורש פקודות היגוי פחות חריפות, למשל. (אני בטוח שיש פה כאלו שיוכלו להסביר את זה טוב ממני).

ולדיוויד - אתה כמובן צודק, בין השאר גם בסיס הגלגלים משפיע על היציבות הכיוונית לטובת הוולקן במהירויות גבוהות. (אני עדיין בדעה שגודל הגומי גם יכול לעזור, אבל יש כאלה שיסתרו את זה...)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...