Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין קוילאובר לבין בולם ספורטיבי+קפיצים טובים. ושאלה על שידרוג הבלמים.

שימו לב! השרשור הזה בן 6188 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השיקול הוא תקציבי נטו.

אני לא רוצה את האוברקייל שבעבר הייתי מכוון את הרכבים שלי לשם, אבל ברכב שנועד לנסוע על הצד יותר מאשר בקו ישר, קוילאובר באמת בא כאן לידי ביטוי יותר מסתם רכב שמבלה בנס הרים, ושם באמת יש מה להסתפק בבולמים וקפיצים טובים.

אני יכול להשקיע בסיפור הזה אולי 6K לסט קוילאוברים, אבל אני לא חושב שאני אקבל מוצר איכותי במחיר הזה. אולי אני טועה.

לגבי הברקסים,

כרגע יש התלבטות ואי וודאות.

אופציה א', שהיא הזולה ביותר- זה לתבל את המערכת הנוכחית.

קרי, צינורות בלימה חדשים\שזורים, נוזל בלימה 5.1 של מוטול, ורפידות חצי קראמיות אגרסיביות לסרן הקידמי.

אופציה ב',

להביא מערכת בלימה מרכב שיוצר ע"י אותו יצרן ומגיע עם מערכת בלימה טובה יותר (שממנה אני אתחיל לשפר), ולהעתיק את המשאבות ברקס, קליפארים, וצלחות.

הבעיה היחידה שאיני יודע מה נכנס. נאמר לי שברקסים של טרנזיט נכנסים. ייתכן שהם נכנסים פיזית לנאבה ולחישוק (אין בעיה של מקום, אני נועל 16".) אבל זכור לי שהטרנזיט היא 5 ברגים, אז לגבי הצלחות לא ברור.

אם יש בכלל אופציות אחרות, אשמח לשמוע.

תודה רבה למי שטרח לקרוא ולענות.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאוץ',

בתור התחלה יעזור לדעת על איזה רכב מדובר....

אצלי על הקליאו ישנו קיט קויילאובר איכותי מאוד של חברת KW הגרמנית שמשלב בולמי קוני.

הקיט מאפשר משחק מלא כולל כיווני גובה, קמבר וקסטר.

הקיט עלה כ-6,000 ש"ח ללא התקנה.

התקנה איכותית כולל כיוונים בלייזר עוד 2,000 ש"ח בשקט.

בברכה,

אייל

BMW M135I

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, למיטב זיכרוני, לקליאו יש מוטות פיתול מאחור, כך שהקוילאוברים שלך הם זוג קידמי בלבד. אני טועה?

ול-fish, תודה, אני אנסה לברר את העניין. ולגבי הג'נטים - רק צריך למצוא זמן.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לחפש מערכת בלימה של פור קונטקט

היא מגיעה עם גאנט 15-ועוד יש מקום , ככה שאצלך בטוח הם ישבו

וכמובן 4 ברגים.

נ.ב-על אילו גאנטים מדובר כאן?:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לחפש מערכת בלימה של פור קונטקט

היא מגיעה עם גאנט 15-ועוד יש מקום , ככה שאצלך בטוח הם ישבו

וכמובן 4 ברגים.

נ.ב-על אילו גאנטים מדובר כאן?:twisted:

השאלה אם הקליפארים של הקונטקט יושבים 1 ל-1 בנאבה של הסיירה..

ולגבי הג'נטים, אני רואה שמשעמם לך לשאול בשנית :).

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדריפטים אני ממש לא בטוח שקוייל אובר זה הכרחי. אני שקלתי מה לשם על הרכב שלי והחלטתי ללכת על בולמי קוני מתכווננים וקפיצים בנפרד.

העלות זולה הרבה יותר והתמורה מצויינת.

אני לא מכיר אותך אישית אבל רב האנשים שכן קונים קוייל אובר עושים כיוון חד פעמי לגובה וזהו, גם עם הקשיחות לא משחקים יותר מדי. לכן עדיף לך לחשוב מה מתאים לך ולקנות סט פיקס במחיר נמוך יותר...

אלא אם ניתן להשיג קוייל אובר אייכותיים ב 6 K, אז אולי זה באמת שווה את המאמץ.

נ.ב התקנה של קוייל אובר ניתן לעשות בזול יחסית בשאפט, ולאחר מכן כיוון פרונט עולה כמה מאות שקלים בלבד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכונה שהכי מושכת אותי בקווילאובר, זה לא רק משחקי הקשיחות, אלא גם הגובה.

אני בטוח בהחלט שמשחקי הגובה מאוד משמעותים לדריפט במגוון מסלולים.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכונה שהכי מושכת אותי בקווילאובר, זה לא רק משחקי הקשיחות, אלא גם הגובה.

אני בטוח בהחלט שמשחקי הגובה מאוד משמעותים לדריפט במגוון מסלולים.

אביחי

קח בחשבון שכל שינוי בגובה משנה את שאר כיווני המערכת!

אייל

BMW M135I

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להשקיע במערכת לרכב דריפטים?

אתה רוצה אותו על הצד = רכב עם מתלה כמה שיותר קשיח מאחור = שים תותב גומי במקום כל הסרט הזה של קפיץ+בולם או קויל אובר או וואטאבר.

אם הרכב לא הולך לנסוע על כביש ממילא, או הולך לנסוע מעט מאוד על הכביש - אזי המטרה שלך צריכה להיות רכב שם מתלים כמה שיותר קשיחים [רכינה \ גילגול = רכב לא מאוזן = רכב קשה יותר לדריפט] לפיכך - תותבי גומי קשיח במקום קפיץ ובולם יסגרו לך את הסיפור.

ב6000 שקל לא תהיה לך בעיה למצא בעל מקצוע שיכין לך כמה תותבים כאלה.

[כדי להבהיר - תותב = משהו בסגנון תושבת של מנוע, בלוק גומי קשיח שיספוג ויברציות בלבד אבל לא יאפשר שינויי גובה \ גילגול אמיתיים]

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהם "שאר כיווני המערכת" ?

אביחי

כיוון פרונ של שני הסרנים.

וחוץ מזה כיוון גובה זה לא עניין של 30 שניות (כיוון קשיחות דווקא כן) - צריך לגשת למתלים מלמטה (ליפט לא יזיק כאן), לסובב על כל בולם 2 דיסקיות שמכוונות גובה, לשמור על גובה אחיד בין כל הצדדים ואז לחזק את הקונטרה ע"י סגירת אחת הדיסיקות הנ"ל.

עכשיו אפשר לגשת לכיוון פרונט :wink:

גנאדי

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו לך, כל שינוי של הגובה גורר שינוי בתוצאות האיזון פרונט, וזה בגלל שינוי הזרוע של המומנטים המופעלים על הגלגלים.

כמו כן למה אתה צריך לשנות גבהים בשביל דריפט? עדיף קשיחות גבוהה, רכב שלא יהיה מונמך יותר מדי (להוצאה קלה יותר) וזהו.

וכמו שכבר ציינו, כיוון הגובה זה לא תהליך קליל ופשוט, צריך לפרק את הגלגל (בדרך כלל), ולהקפיד על שמירת הגובה היחסי בכל ארבעת הגלגלים. אלא אם אתה קונה מערכת קוייל אובר עם אוטומציה שמאפשרת כיוון כל הפרטים האלו דרך מחשב מתא הנהג, ולא נראה לי שזה יעלה לך 6000 ש"ח...

בקיצור בהחלט יותר מדי.

נ.ב תמיד ניתן לקנות קוני צהוב עם בולמי קוייל אובר של גראונג קונטרול, כמו שקניתי למיאטה NB של תום. הקשיחות גבוהה מאוד (350 על 275 נראה לי) והעלות לא יקרה מדי - 400$ בארה"ב.

זה בדיוק הסט שהייתי קונה למיאטה אם היו קפיצים כאלו למכירה, לצערי זה עדיין בפיתוח, אולי בעתיד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6188 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...