Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחילת תהליך שיפוץ מקיף לרכב (אופל קדט)

אלכסנדר
שימו לב! השרשור הזה בן 6184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב אז ככה

אחרי חיפושים רבים מצאתי את האוטו שריגש לי את הלב, במחיר סביר והכי חשוב שישנם הרבה חלקים לאוטו מסוג זה.

האוטו נקנה בישוב חמד מאיש זקן מאוד נחמד, שהרכב בבעלותו היה בערך 8 חודשים. כאמור כאשר מוכרים רכב בזמן קטן מהקניה , כנראה תמיד משהו לא בסדר. לקחנו איתנו מומחה במכניקה ובחשמל וגם ידע לדעת לזהות היכן היו מכות.

מסתבר שהאוטו עבר צביעה כללית לפני עשור וכל הקורות תמיכה של הרכב לא ניזוקו כלל. בצד המכני, המנוע קצת גימגם, הכל נזל מתוכו, כל מה שאפשר, אבל הוא אמר שאין בעיה לתקן זאת. כמו כן אולי זאת אחת הסיבות שהוא מכר את הרכב בגלל המנוע, כי הוא חשב שהוא עוד מעט ילך לעולמו.

ב 19.4.07 הרכב היה כבר במוסך. פתחו לו חלקית את המנוע, הוציאו לו כמות אדירה של לכלוך. אני לא יודע איך לתאר את זה אפילו כמו גומי כזה. ניקו את המנוע עד כמה שאפשר והחליפו חלקית את כל האטמים.

החליפו לו גם תפוחים וגם רדיאטור חדש (תודה לדרור), וכאמור גם תיקוני חשמל למניהם.

פה הסתיים החלק של המוסך ומתחיל הפרק היותר מעניין של תיקון עצמי ושיחזור של הרכב.

אז עכשיו השאלות מאדם חדש בתחום הזה וגם קצת במכניקה. סילחו לי אם אני אציף אותכם בשאלות, פשוט צעיר עדיין, אבל יש ידיים.

אז ככה:

1. כאשר הרכב נוסע אין גמגומים של המנוע וכאשר אני נעצר הרכב מתחיל לגמגם ולרעוד. אני יודע שזה בעיה עם סיבובי מנוע

צריך להגדיל את סיבובי מנוע בקצת. היכן אני עושה זאת ?

2. בעיות במשאבת מטיזים איך אני בכלל יכול לתקן את זה ?

3. באוטו חסר טרמוסטט. מאיזה כלי רכב הטרמוסטט מתאים ואם מישהו יודע היכן אפשר להשיג את זה.

4. מגיני שמש דחוף עזרה בחיפוש.

5. בעיה אם הוישרים - הם לא חוזרים למקום או שזה אמור להיות ככה?

6. הפנל ברכבים הישנים הוא רק על ברגים? או גם קליפסות שצריך להיזהר מהם ?

7. בעיה של ריח דלק בתוך האוטו - חוץ מהאגזוז מהיכן יכול עוד לבוא הריח?

אני מקווה שתעזרו לי בזאת ואט אט הרכב היה במצב תצוגה.

תודה מראש

אלכס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה לעזור לך בלי לדעת את שנתון ונפח המנוע של הקדט.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום בחור צעיר. קודם כל תתחדש על האוטו , ותמונות לא יזיקו.

לפני הכל תחפש לך ספר טכני על הרכב שלך זה יעזור לך מאוד.

בכדי להעלות את סיבובי המנוע יש בורג על הקרבורטור .

מאיפה אתה בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מטיזי מים- כבר אמרתי לאבא שלך: תשימו משאבה חשמלית (מתאים כל דבר, שתוכל להרכיב ולחבר פיזית), ואת הפיקוד שלה תחברו ל"צפרדע"- משאבה רגלית המקורית, שאמור להיות לה מפסק, שמפעיל את הווישרים בזמן ה"שפריץ". לפחות ככה היה לי באסקורט, וככה זה גם במשאית פורד, אני מניח שבכל הרכבים של התקופה זה די זהה.

לגבי הטורים: על הקרבורטור יש בד"כ שני ברגים, שניתן לכוון: טורים, ותערובת. אז, קודם כל, מן הסתם, מתחילים מטורים. בורג התערובת הוא אמור להיות "הפנימי" יותר, כלומר נכנס לתוך הקרבורטור. אבל סתם שאלה: ניקיתם קרבורטור? -אולי זה יפתור את כל הבעיות: איש מקצוע מנוסה גם יידע לכוון אותו כמו שצריך, ואם הוא עכשיו מלוכלך (מה שסביר להניח, בהתחשב במה שסיפרת על המצב הכללי של המנוע וכו')- אז זה עלול לעשות לך הרבה צרות, כולל כאלה, שלא תחשוב אליהן אפילו! יש כאן לפחות מומחה לקרבורטורים אחד (צביקה), הוא בטח יסביר יותר טוב עוד מעט.

לגבי הווישרים- לא, בטח שהם אמורים לחזור לבד! תבדקו את כל המגעים בכל מה שקשור בווישרים- איפשהו כנראה יש ניתוק/מגע רופף, תתחילו דווקא מ"צפרדע" ברצפה (שוב-אם יש שם מפסק)- יכול להיות, שבגלל המים כל המגעים אכולים כבר, וצריך לנקות/להחליף. לי באסקורט זה גם היה, ואחרי "ניקוי הכללי" של כל החשמל- הבעיות ניפתרו.

לגבי ריח דלק: המיכל דלק שלך נימצא מאחורי הכסא הנהג, עד כמה שאני זוכר. אז, אם יש בעיית אטמים איפשהו, אז בתדלוק מספיק, שטיפת דלק תשפך- ישר תרגיש ריח! תבדקו שהפתח המילוי אטום היטב. לא מאמין, שיש נזילה במיכל או משהו...

זהו בינתיים, מה שהיה ב"שלוף"...

בהצלחה!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ריח דלק: המיכל דלק שלך נימצא מאחורי הכסא הנהג, עד כמה שאני זוכר. אז, אם יש בעיית אטמים איפשהו, אז בתדלוק מספיק, שטיפת דלק תשפך- ישר תרגיש ריח! תבדקו שהפתח המילוי אטום היטב. לא מאמין, שיש נזילה במיכל או משהו...

זהו בינתיים, מה שהיה ב"שלוף"...

תיקון לגבי מיכל הדלק .

הוא נמצא מאחורי המושב האחורי , רואים אותו מתא המטען .

יכול להיות שמכסה מילוי הדלק לא אוטם טוב ומשם הריח, ניתן להתקרב ולהריח אם יש משם ריח דלק.

רצוי ומומלץ לבדוק את צינור הדלק (מגומי ) שיוצא מהמיכל למטה ומתחבר אל הצינור המוביל אל משאבת הדלק במנוע.

צינור זה הוא מגומי, כפי שציינתי, ונוטה להתייבש. זהו צינור קצר 15 , 20 ס"מ.

יוצא ממיכל הדלק - ניתן לראותו מתוך תא המיטען , בתחתית המיכל , ויוצא מתא המטען החוצה , ומתחבר עם בנד

לצינור שמוביל למנוע .

בהצלחה .

דרור .

מוריס 10 שנת 1939

רובר P2 16 1947 (בתהליך שיפוץ)

וסרשטיין דרור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הראשון של החידוש עבר בערך בהצלחה. הצלחתי להוריד את הכיסא. הייתי אומר שזה לא קל כמו שזה ניראה, והוצאתי את כל העשב מהכיסא. עכשיו אנחנו מסתכלים וחושבים מה לעשות איתו. גם תיקנתי את כל המנעולים בדלתות. גם לא נעים להתעסק עם כל הקפיצים והליכלוך שהיה שם אז זה בנתיים השלב הראשון. יום שישי נוסעים לתקן אגזוז. עכשיו אני יכול להיתחרות בראש עם פורשה.

לא סיפרתי עוד דבר. כשהאותו עוד מעט היה כמו האוטו של משפחת פלינסטון (מי שזוכר איך שנסעו באותו רכב ) אבל רק בצד של הנוסע.

את כל ההמלצות שאתם נתתם אני אבדוק אותם מקרוב ומקווה שזה יפתור את הבעיה.

תודה לכם .

ועכשיו התמונות מהרשע שרק שואל ולא מראה.

E:\papa\pic\opel\02.05.07 Posle pokupki

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה הולך (?) נוסע, לתת בראש לפורש...כדי שתבדוק שיש לך מספיק ריצפה לשים עליה את הרגליים, שהברקסים עובדים וכל מכלולי הבטיחות תקינים...הכי טוב טסט ביטוח, ופרק הסתגלות לרכב...אח"כ גש עם הרכב לאחד ממסלולי המרוץ שבקרבת מקום מגוריך, הרשם, קבל תידרוך מאחד המארשלים או המדרכים שבמסלול, בדוק שכל חגורות הביטחון מהודקות וצא לתת בראש...אגב בכבישים מסתובבות המשפחות שלנו, והמכוניות שלנו, אנחנו אוהבים אותם מאוד-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם אנסה לעזור קצת:

הוישרים כן צריכים לחזור, יש במנוע וישרים 3 חיבורים (לפי מה שהסבירו לי), פלוס מינוס וחיבור שלישי שאחראי על החזרה של הוישרים, כנראה הוא מנותק אצלך. אני ממליץ לך לדבר עם בני ל' מהפורום, בני התותח בטוח יצליח לעזור לך אפילו מבלי להגיע אליו (אם אכן הבעיה היא רק בחיבור).

אם לא שפצת את הקרבורטור (והוא לא עבר שיפוץ בתקופה האחרונה) אז כדאי לך לעשות את זה (לא בטוח שזה יפתור את הבעיה אבל זה יעשה רק טוב לאוטו שלך ולצריכת דלק).

לגבי הרצפה, תצטרך ללכת לפחח שיבנה לך רצפה חדשה או שיחתוך את החלקים הרקובים וירתך פח חדש.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם

בעניין הוישרים בסוף המתיזים היו סתומים.

בעניין הקרבורטור כאשר הרכב מתחמם מטפ' רצוייה הוא מפסיק לגמגם וגם מפסיק להסריח מדלק.

עוד עניין - פתחנו את תא המטען וראינו צינור גומי יוצא מהטנק דלק. זה כנראה צינור לחץ, אבל הוא לא מתחבר לשום מקום. ככה זה אמור להיות?

הפחחות של הריצפה היא בעדיפות ראשונה. עוד מעט, השבוע או שבוע הבא תלוי בזמנים, ניגש לפחחייה.

לרן שושני, אני בחיים לא יעשה רייס עם פורשה. חבל להרוס את המכונית אני דיברתי בקשר לרעש

של האגזוז שאפשר להיתחרות בעוצמה שלו...

טוב, התמונות עוד מעט יהיו. אבא שלי מכין אותם להעלאה.

ותודה לכם ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון לגבי מיכל הדלק .

הוא נמצא מאחורי המושב האחורי ,

דרור .

אופס! כמובן, זה מה שקורה, כשכותבים וממהרים, כמובן, שלזה התכוונתי!:oops:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם

בעניין הקרבורטור כאשר הרכב מתחמם מטפ' רצוייה הוא מפסיק לגמגם וגם מפסיק להסריח מדלק.

עוד עניין - פתחנו את תא המטען וראינו צינור גומי יוצא מהטנק דלק. זה כנראה צינור לחץ, אבל הוא לא מתחבר לשום מקום. ככה זה אמור להיות?

ותודה לכם ...

שלום רב!

האם ריח הדלק בהתנעה, הןא כאשר הצוק משוך?

מומלך בחום , במסגרת הישור קו, להחליף צנרת דלק מהטנק, למשאבת הדלק, וממנה לקרבורטור, את הקרבורטור בוודאי מומלץ לשפר במסגרת ישור הקו.

צינור הדלק שלא מחובר לשום מקום בתא המטען, הוא כנראה צינור ליניקת אוויר אטמוספרי, ולמניעת ריחות דלק, וחפש חריר בתא המטען, המיועד להוציא את הריחות בתא המטען לאוויר החופשי.

בהצלחה בשיפוץ הרכב !

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכם!

אני אבא של אלכסנדר.

קודם כל תודה על התגובות.

עכשיו בקשר להמלצות.

אנחנו רוצים לנקות את הקרבוראטור, אבל בשביל זה צריך סט אטמים. איפה אפשר להשיג אותם?

אם פותחים קרבוראטור, למה לשים לב, מה לבדוק במיוחד?

בקשר לווישרים.

הוישרים לא מחוברים לידית של הוישרים, הם מחוברים לסתם מפסק On/Off.

יכול להיות שכאן הבעיה?

האם אפשר לתקן ידית או להתאים אותה מרכב אחר?

עכשיו בקשר פח חלוד.

בשלב זה לא מתכננים לעשות פחחות. רוצים קודם לסדר מכאניקה וכל המערכות מסביב,

אבל לא רצים שהרכב ימשיך להחליד.

בשביל זה חושבים לעבור על כל המקומות עם חלודה קלה עם ממיר חלודה,

וכמה מקומות עם חלודה כבדה, לתקן עם איזה חומר אפוקסי.

המקום הכי קשה בחלק העליון של הבודי, הוא בכנף הקדמית. רואים בתמונה.

50657761.jpg

דברים קלים יותר הם בקצוות התחתונות של הדלת והכנף. תמונה שנייה.

50657757.jpg

ועם הדברים הכי-הכי קשים כנראה נצטרך ללכת לפחח.

זה תא המטען, שהוא חלוד לחלוטין (חלק שלו רואים בתמונה).

50657758.jpg

וחלק תחת כסא הנוסע .כאן אין תמונה.

האם יש המלצות בקשר לשיטות וחומרים לתיקון?

תודה שוב.

אלכסיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...