Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור קצר על גראונד-לופ ופתרונו הפשוט

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 6203 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא הולך להיות ת'רד באורך הגלות המספר על חדשה מרעישה בתחום האודיו, אלא שרשור קצר עם בעייה שקרתה במערכת שלי היום ויכולה לקרות (ולשגע) כל אחד ופתרונה הכל-כך פשוט.

המגבר ברכבי מותקן על הרצפה מתחת למושב הנוסע.

הזזתי היום את המגבר כדי לשנות משהו ב RCA, (הRCA סומן שגוי, מה שגרם לטוויטר שמאל לעבוד עם וופר ימין ולהפך :?) וכשהדלקתי את המערכת התחילו זמזומים בטוויטר השמאלי. מין "טיקים" כאלה בקצב קבוע ודי חזק ומפריע.

זה היה נראה לי ממש מוזר, במיוחד לאור העובדה שהרכב היה כבוי = לא רעש אלטרנטור. כשהתעסקתי עם המגבר ההד-יוניט היה כבוי, המפתח היה מחוץ לסוויץ', ולא נראה לי שעשיתי משהו לא כשורה.

כיביתי את ההד-יוניט ובדקתי שוב את ה RCA - מחובר, בדקתי את חיבורי הרמקולים, מתח ורימוט - תקין.

הדלקתי שוב את ההד-יוניט והרעשים נמשכים.

"מוזר" אמרתי לעצמי. "אולי באמת יש אמת במה שאומרים חברי הפורום על מכשירי פיוניר".

10 שניות אחרי זה נתתי לעצמה בומבה בראש, כיביתי שוב את המערכת והרמתי את המגבר.

מתחת המגבר שכב בורג קטן שקיבע את המגבר למקום, ועם כל ההזזות של המגבר נכנס מתחתיו ויצר גראונד-לופ (מוכר גם כלולאת הארקה, רעש אדמה) שעשה רעשים.

הוצאתי את הבורג, בדקתי ששום חלק מתכתי לא נוגע בטעות בתחתית המגבר והדלקתי את המערכת שוב.

שקט.

דממה.

גם אם ממש ממש חיפשתי רעשים לא מצאתי.

מסקנה מהמקרה הזה - יש רעשים? להתחיל לבודד בעיות:

המגבר מבודד? לעבור לחיווט.

חיווט בסדר? לנסות לאתר מקורות מתח ולבודד ביניהם.

מקורות מתח בסדר? לנסות מגבר אחר.

מגבר אחר בסדר? יש תקלה במגבר הנוכחי.

המגבר האחר גם עושה רעשים? - הבעייה בהד-יוניט.

סה"כ רכיבי אודיו הם אמינים למדי ולא נוטים לעשות בעיות אם ההתקנה תקינה. תזכרו את זה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הידע המועיל , כולנו בני אדם ולפעמים הדברים שנראים הכי פשוטים אנו מתעלמים/שוכחים אותם , וזה טוב שמידי פעם בפעם מזכירים לנו

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר!

אתה האודטה של הפורום הזה!!!

במקרה הכינותי מראש... בורג!

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגת אותי:):):)

דברים כאלה מעצבנים יכולים לקרות בלי שתשים לב, אתה תבדוק את הכל ולא תעלה בדעתך לשנייה שזה מה שהיה יכול לגרום לבעיה.

אמיר

!!!205rallye -->206XS -->clio172-->fiat bravo tjet 1.4t --> Ford Focus ST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחברי הייתה בעיה דומה, אחרי איזה שבוע הוא התקשר עלי ואמר לי שהוא כבר רוצה לשבור את כל האוטו כי הוא לא מצליח למצוא איפה הבעיה של הרעש אלטרנטור וטיקים מוזרים, אחרי הסתכלות מהירה הבנתי שזה פיונר, וכמו בכל פיונר מצויין תמיד יש הארקת RCA דפוקה, חתיכת חוט בין מינוס RCA לHU פתרה את הבעיה כאילו שלא הייתה.

הבן אדם פשוט התחיל לדפוק את הראש ברכב, כי הוא ניסה הכל וחשב כבר על הגרוע ביותר אבל מה שבעצם הציל אותו זה 2 ס"מ של חוט מגעיל:lol:

ד"א אני מאמין כדי לבודד רעשים מכל סוג צריך לעשות סיכוך על כל החיווט.

דני

PIONEER 880PRS>JL 500.5>Morel H.ovation 6'+MT 22 Active cross>JL 8W7

Seat Ibiza>00'>1.6L>75HP>55KW>ALM>Manual G.B

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, סבלימינל היו אומרים 'עם חזק לא נתקפל

כי לא נולד הבן זונה שיעצור את ישראל'

אני אומר, 'כי לא נולד הבן זונה, שיעצור לי את הגראונד לופ'.

האמת? שמתרגלים לזה, זה כבר לא כזה נורא (:

אבל אני שמח שהבאת לי עוד צעד לכיוון הפיתרון, מחר בבוקר אני אנסה ליישם את מה שרשמת פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיץ את הנושא .

היום סיימתי לאטום את הרכב ובהמשך ניסיונתי הרבים לפתור את הגראונד לופ (עד עכשיו החלפתי חוטי הצתה, מכסה דיסטרובוטור, RCA ואפילו HU בנוסף הוספתי משתיק של פריפל וסליל ) כל אלו לא פתרו את הבעיה,

נשארה לי רק ברירה אחת אחרונה , לקחת את העצה של איתמר ופשוט לנתק את המגבר מהמושב, ברגע שזה נעשה.

נעלמו כל הרעשים , הרבה זמן לא הייתי ככה מאושר, תודה איתמר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחברי הייתה בעיה דומה, אחרי איזה שבוע הוא התקשר עלי ואמר לי שהוא כבר רוצה לשבור את כל האוטו כי הוא לא מצליח למצוא איפה הבעיה של הרעש אלטרנטור וטיקים מוזרים, אחרי הסתכלות מהירה הבנתי שזה פיונר, וכמו בכל פיונר מצויין תמיד יש הארקת RCA דפוקה, חתיכת חוט בין מינוס RCA לHU פתרה את הבעיה כאילו שלא הייתה.

הבן אדם פשוט התחיל לדפוק את הראש ברכב, כי הוא ניסה הכל וחשב כבר על הגרוע ביותר אבל מה שבעצם הציל אותו זה 2 ס"מ של חוט מגעיל:lol:

ד"א אני מאמין כדי לבודד רעשים מכל סוג צריך לעשות סיכוך על כל החיווט.

דני

לפני איזה שנה היה לי את זה גם עם 9650 של חבר....וכמובן שנפתרה הבעיה באותה צורה..........(אני חושב שגם רשמתי את זה פה)

מה הקטע הזה עם פיוניר למה זה ככה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שסבורים הרבה אנשים, יש בעיה בהלחמה של המינוס של RCA בתוך המכשירים של פיונר או איזה דרך מולחת שנפרצת כתוצאה מכוח עליון שלא אוהב פיונירים, כמובן אם תחבר את המינוס של RCA לשילדה של הרכב תשאר עם רעשים כי הפרש הפונציאלים אהיה גדול, אבל כאשר המינוס מחובר לשלדה של HU אתה פשוט מדמה באופן פשוט את אותה הלחמה או דרך פגומה, כך אני הבנתי, אבל זה לא חשוב מי הבין אך הבין העיקר שזה עובד.:lol:

דני

PIONEER 880PRS>JL 500.5>Morel H.ovation 6'+MT 22 Active cross>JL 8W7

Seat Ibiza>00'>1.6L>75HP>55KW>ALM>Manual G.B

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6203 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...