Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לבחירת מערכת שמע לרכב

mga345
שימו לב! השרשור הזה בן 6210 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל החברים.

לא נכנסתי לפורום מזה כשנתיים וחצי, מאחר ואינני מקצוען ולא הייתי זקוק למידע בנושא.

אני עומד לפני החלפת מכונית והייתי רוצה לקבל עצות, בהתאם לדרישות שלי ולסוג הרכב ומערכת השמע שבו.

המכונית היא פריוס של טויוטה, (מכונית היברידית מדהימה ומאד שקטה) אשר מגיעה עם מערכת שמע (רדיו דיסק) וששה רמקולים.

מכוניתי הקודמת היתה פיז'ו 206 ובה היתה מערכת שמע של קלריון מדגם DXZ756 (לפני כן היתה לי מערכת מעולה של פיוניר DEH P8500MP) וכן היו בה שני מגברים, זוג קומפוננטים קדמיים, סאב וופר "10, שני טוויטרים וזוג רמקולים אחוריים של קנווד - מערכת שעבדה בצורה מעולה וממנה נהניתי מאד.

אני מעביר את הפיז'ו (יחד עם המערכת) לבת שלי ולבעלה.

ומה אני רוצה?

אינני מכיר את מערכת השמע המקורית שבפריוס, אך נאמר לי שהיא מערכת איכותית מאד.

הייתי רוצה הצעות להרכב הרמקולים והמגברים, על מנת להגיע לרמה איכותית.

אין לי מושג לגבי רמות המחירים בשוק ולגבי המתקינים המקצועיים באיזורי (איזור ירושלים).

אינני מחפש מערכות זולות אלא רכיבים מעולים או לפחות טובים מאד. אני לא צריך עוצמה של מאות וואטים אלא דווקא איכות שמע בווליום ממוצע וסביר.

אשמח באם החברים הרציניים ובעלי הנסיון ירכיבו לי רשימת חלקים שלפי דעתם היא מתאימה לי.

באם נחוצה עוד אינפורמציה, אנא שאלו ואני אענה בשמחה.

מקווה לקבל תשובות מהחברים.

בתודה מראש,

משה

משה ג.

מערכת מולטימדיה קנווד DDX8024BT + מגבר ג'נסיס מסדרה 3, - קומפוננט: DLS NOBELIUM, - סאב: ג'נסיס "10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתגורר במבשרת ציון בשנתיים האחרונות.

בקרוב אעדכן את הפרופיל שלי...

משה

משה ג.

מערכת מולטימדיה קנווד DDX8024BT + מגבר ג'נסיס מסדרה 3, - קומפוננט: DLS NOBELIUM, - סאב: ג'נסיס "10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שכחתי את נושא התקציב, אלא שפשוט אינני מצוי במחירים של היום...

מדובר על השקעה של כמה אלפי שקלים, משהו בין 5,000 - 8,000 ש"ח.

לגבי סוגי המוסיקה שאני אוהב - פופ, רוק, דיסקו, לא דברים כבדים מדי ולא יותר מדי טכנו, טראנס או רוק כבד.

משה ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפריוס היא באמת מכונית שקטה, גם כאשר מנוע הבנזין פועל ובנסיעה בכביש מהיר.

מערכת בפריוס היא קצת בעייתית. אין שום דרך להחליף את מסך המגע ששולט גם על הרדיו המקורי והדבר היחיד שניתן לעשות זה:

1. להוסיף הד-יוניט (רדיו דיסק) חיצוני.

2. לחבר מנחת ליציאות הרמקולים המקוריות.

הבעיתיות הכי גדולה היא ללכת למצוא מתקין שיסכים להתעסק עם הפריוס. היא מפוצצת בחשמל ואלקטרוניקה ומרבית המתקינים בארץ (אם בכלל) לא התעסקו איתה. מה גם שהתקתנת מערכת עלולה לפגוע באחריות. אני ממליץ לך להתייעץ עם סוכנות טויוטה לפני פירוק ולו בורג אחד ברכב הזה.

איתמר.

(אגב, אני מקווה שאתה לא מעשן כי לא שמת לב אז אין מאפרה ברכב :wink:)

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, אין במוסכים המורשים של טויוטה מישהו שיודע להתעסק עם החשמל ועם המערכת ברכב? אני חושב שצריך להיות.

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש, מי שמתעסקים עם התקנות האיתורנים והוקדנים. עם זאת הם לא מתעסקים כלל עם מערכות שמע.

יכול להיות שגיל-קאר יוכלו לעזור לו. הכי טוב זה להתקשר לסוכנות טויוטה ולשאול.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על האינפורמציה הראשונית ממנה למדתי שכדאי להישאר עם ה- HU המקורי שבאמת נשלט ממסך המגע וגם מגלגל ההגה.

האם מישהו יודע של איזו חברה ה- HU המורכב בפריוס? בסוכנות לא ידעו לומר לי, אבל מקריאת חומר טכני באינטרנט הבנתי שמדובר ברדיו דיסק (לא צוין שם חברה ודגם וגם אין פרטים על יכולות המכשיר) וששה רמקולים.

לפריוס יש אופציות שדרוג של האבזור ויש שלוש דרגות של מערכת שמע: זו הסטנדרטית (הבסיסית), אחריה יש רדיו דיסק עם תשעה רמקולים בשבעה מקומות ברכב והשלישית היא היחידה בה מצוין שם החברה של הרדיו דיסק - JBL.

היום קראתי בפורום על מעבד של רוקפורד שהוא יחידה המיועדת למצבים כאלה של רדיו דיסק מובנה ברכב.

האם זה נכון והאם הייתם ממליצים לי לחבר יחידה כזו לרדיו דיסק המקורי?

כאמור, יש ששה רמקולים. הייתי רוצה להחליף את חלקם ולהוסיף סאב וופר. האם זה אפשרי ומומלץ? במידה ואני מחבר

מעבד של רוקפורד, האם צריך גם מגברים לסאב ולקומפוננטים?

אשמח אם מישהו שמבין יתן לי הצעה מלאה למערכת שמע בהתאם לתנאי הרכב ולמה שקיים בו.

אני מוכן להשקיע סכום לא מבוטל כדי להגיע לתוצאה טובה. כאמור, לא חייב להיות עוצמתי מדי, אך צריך להיות איכותי ואמין.

תודה לכל מי שישיב.

משה

משה ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה שתישמע את המערכת בפריוס בעצמך. קיבלנו מיצובישי לנסר כרכב חברה ושיפרתי את הסאונד בהוספת טוויטרים וסאב. הרמקולים שהגיעו עם האוטו היו טובים להפליא. ברדיו דיסק שהגיע עם האוטו היה יציאה למגבר ככה שאל תתייאש, מאוד יכול להיות שהרדיו דיסק גם של הפריוס עלול להגיע עם יציאה למגבר. אם כן, אז טוויטרים אני מאמין שאין בעיה וסאב באמת תצטרך לראות מי יסכים להתקין לך מגבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן, היום ניסיתי לברר בסוכנויות של טויוטה בירושלים לגבי המערכת המותקנת ברכב, אך למעשה קיבלתי תשובות חלקיות ודי לא מספקות.

הם לא יודעים פרטים לגבי המכשיר המותקן וגם לא לגבי הרמקולים שבמכונית.

אני די מאוכזב, אבל באחת הסוכנויות אמרו לי שינסו לברר עוד פרטים. אני מחכה.

מה שבטוח שמותקן רדיו דיסק, קורא גם צרובים, אבל לא MP3. זה מכשול רציני שכן אני שומע רק MP3 ו/או WMA.

ההצעה שלהם (הסוכנויות) היא להתקין DVD שקורא גם קצבי MP3, כך שיהיו שני מכשירים ברכב (אחד מתחת לשני). יש כמה בעיות עם זה (בנוסף להוצאה הכספית): המכשיר הנוסף (DVD) לא נשלט מההגה וכמו-כן, אם רוצים לשמוע שידורי רדיו צריך להפסיק את ה- DVD כך שהמעבר הוא מסורבל. בקיצור - פתרון לא מקובל עלי.

נושא השליטה מההגה או ממסך המגע אינו קריטי עבורי (במציאות היו לי מכשירים עם שלט הגה אך לא השתמשתי בו כמעט), אך אם יש פתרון שיאפשר חיבור למערכת הזאת, אשמח לשמוע.

כעת חברים, אני מבין שמכונית פריוס היא יוצאת דופן בפורום זה, אך מי שכבר נתקל בבעיה כזו (גם במכוניות אחרות עתירות חשמל) מוזמן לתרום מנסיונו ומעצותיו. אני מנסה לשמוע וללמוד ולרכז את הנתונים, כדי להגיע לפתרון האופימלי. אני בהחלט זקוק לעזרת המומחים בפורום ואני מצפה לה בכליון עיניים.

במקרה הצורך, אני מוכן להחליף, גם את ה- HU וגם את כל הרמקולים - אם זה יהיה הפתרון הטוב ביותר, אך יתכן ויש פתרונות אחרים שאינני מכיר וכאן אני זקוק לעזרתכם...

זכרו, מה שחשוב לי הוא: מערכת איכותית (SQ) ויכולת MP3/WMA.

ושוב, בתודה מראש (וכל המקדים בתשובתו הרי זה משובח),

משה

משה ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר נסיונות בירור נוספים שערכתי בקשר לרכיבי מערכת השמע בפריוס, נתגלו הנתונים הבאים:

מדובר על HU של פנאסוניק (רדיו דיסק, לא MP3), בעוצמת הגברה של 40X4 כאשר פירוט נתוני הרמקולים מציין קוטר של 6.3 אינץ' (לארבעה רמקולים) ו- 1.5 אינץ' לטוויטרים. impedance - ארבעה אוהם. כמו-כן מצוין שיש פונקציית RDS ו- DSP.

זה כל מה שכתוב.

בסוכנות נטען שיש יציאת/כניסת AUX לחיבור מכשיר נוסף.

כרגע אני חושב להשאר עם ה- HU המקורי (הנ"ל), להוסיף DVD (המסך יהיה זה הקיים ברכב), ואני מבקש ייעוץ לגבי: קומפוננטים, סאב והגברה מתאימה. יש מספיק תקציב, ז"א שאני מבקש הצעות לרכיבים איכותיים (SQ) ולא לחסוך.

אם יש מישהו בפורום, שמכיר את המערכת שבפריוס (ואולי גם יש מישהו שהתקין רכיבים בפריוס), אני מבקש ממנו ליצור עימי קשר (כאן או בפרטית) כי חשוב לדעת מה היכולות של ה- HU בכל הקשור לשדרוג הרמקולים וההגברה הנדרשת.

תודה,

משה

משה ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוכנות נטען שיש יציאת/כניסת AUX לחיבור מכשיר נוסף.

כרגע אני חושב להשאר עם ה- HU המקורי (הנ"ל), להוסיף DVD (המסך יהיה זה הקיים ברכב), ואני מבקש ייעוץ לגבי: קומפוננטים, סאב והגברה מתאימה. יש מספיק תקציב, ז"א שאני מבקש הצעות לרכיבים איכותיים (SQ) ולא לחסוך.נגדיר את זה ככה MP3 וSQ לא הולכים ביחד לפי דעתי (ואני הולך לקבל על הראש מכול הפורום על זה , אבל הפעם יש לי נסיון מעשי לתמוך בזה )

אם יש מישהו בפורום, שמכיר את המערכת שבפריוס (ואולי גם יש מישהו שהתקין רכיבים בפריוס), אני מבקש ממנו ליצור עימי קשר (כאן או בפרטית) כי חשוב לדעת מה היכולות של ה- HU בכל הקשור לשדרוג הרמקולים וההגברה הנדרשת.אין שום בעיה לשידרוג (לדעתי לפחות ) פשוט מוציאים את הקומפוננטים הקיימים מוסיפים מגבר ומחליפים קומפוננטים , או שמנסים לשים הגברה טובה ורואים את האיכות סאונד מספיקה לך

תודה,אם אתה מחיפה אני ממליץ לך ללכת לדני (חבר פורום) ממצת אור ולשאול אותו (לא יודע אם הוא מכיר את הפריוס או לא , אבל הוא יענה לך אמיתי ) כמו כן יש את עופר (חבר פורום) שהוא מתקין באיזשהו מקום בראש"לץ , וכמובן יש את סאונדר ברחובות , עדיף שתברר שם איך ומה לעשות ותן להם לשבור את הראש

משה

הדיעות שלי באדום

אם תוסיף על דברים ששמעת , למשל רמקולים ביתיים (כמה דוגמאות ) נוכל לתת עוד עיצות

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליהודה,

בבית יש לי מערכת BOSE 3-2-1 מעולה... אבל מה הקשר?

במכונית אני רוצה לשמוע מוסיקה באיכות שמע מעל הממוצע, אבל קודם כל לפתור את הבעיות הטכניות שיוצרת מערכת השמע המקורית בפריוס.

לגבי סוג הקומפוננטים והמגברים... זה יכול להיות בשלב השני.

כפי שראית, אני ממבשרת ציון, אז אם יש מישהו רציני בירושלים - זה עדיף.

משה

משה ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מסתמך על מה שאיתמר אומר, הבן אדם היחידי (שאני מכיר) שיסכים להיכנס לך לעבודה כזאת .

זה תמיר כהן ברחוב שרירא גאון 6 ביפו.

יקח לך סכום לא מבוטל בכלל, אבל מתקין בחסד.

הוא אחראי להרבה פתרונות סאונד ברכבים שלכם שאתם אפילו לא יודעים שהוא הינדס אותם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליהודה,

בבית יש לי מערכת BOSE 3-2-1 מעולה... אבל מה הקשר? הקשר היה למצוא איזה רמקולים אתה מכיר ואוהב , ללא שום כוונה אחרת

במכונית אני רוצה לשמוע מוסיקה באיכות שמע מעל הממוצע, אבל קודם כל לפתור את הבעיות הטכניות שיוצרת מערכת השמע המקורית בפריוס.

לגבי סוג הקומפוננטים והמגברים... זה יכול להיות בשלב השני.

כפי שראית, אני ממבשרת ציון, אז אם יש מישהו רציני בירושלים - זה עדיף.לא מכיר בירושליים , אבל לפעמים שווה לנסוע יותר ולהגיע למקצוען , בסה"כ המרחק הוא לא כזה גדול , אם היית בארה,ב היית נוסע את זה לעבודה כול בוקר , אז כאן לנסוע כמה פעמים זה לא אסון

משה

אם הייתי מכיר מישהו בירושליים הייתי מפנה אותך

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6210 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...