Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה לוקחים מכס על חלקי מנוע וכו

אורן 16V
שימו לב! השרשור הזה בן 7533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באם ברצוני לייבא מאנגליה מספר חלקים כגון משאבת מים, משאבת דלק, אייפלומטר, פנסים קדמיים וכו ,

כמה אחוזים לוקחים המכס חוץ מה 18% מע"מ ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על חלקי רכב החל מפלסטיקה לסוגיה השונים ועד מנועים

המס מאוד גבוה!

סך הכל אתה תשלם עוד 100 אחוז יותר מהמחיר שקנית את החלק!

שזה יכלול מס קניה

מיסים ומעמ!

המדינה שוחטת!!

:mad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על חלקי רכב החל מפלסטיקה לסוגיה השונים ועד מנועים

המס מאוד גבוה!

סך הכל אתה תשלם עוד 100 אחוז יותר מהמחיר שקנית את החלק!

שזה יכלול מס קניה

מיסים ומעמ!

המדינה שוחטת!!

:mad:

נאמר לי 30 אחוז ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לנו דיון על זה לפני יומיים שלושה, תריץ חיפוש על EBAY, אם אני לא טועה זו היתה הכותרת.

אני הבנתי מאתר המכס שמיסים מרוכזים(כוללים מע"מ ומס קניה) נעים בטווח של 41-49 אחוז, תלוי במדינה ממנה אתה מייבא.

אני הבאתי סט בקליות לכל הרכב(אחורי,קדמי וצידי), ולא לקחו מס בכלל כיוון שזה תחת חלקי בטיחות(אל תשאל אותי למה). אבל ליאור ברוך אומר שזה כבר התבטל ואין יותר פטור על חלקי בטיחות.

בקיצור תחפש באתר המכס ו/או תיצור קשר איתם, הם בטוח יענו לך בדרך כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה רבותי,

הכלל המנחה במכס הוא ששיעור המס הכולל (מכס+מס קניה+מע"מ) על חלקי רכב הוא אכן סביב 40-50% בתלוי הקשר בהיות החלק בטיחותי או לא לפי המפרט שבספרים.

חשוב מאד לשים לב :!: שאחוז המס מחושב מהשווי הכולל של הפריט, קרי, בתוספת כל עלות כמו עלות משלוח, עמילות מכס וכו'.

לכן, לא כדאי למשל לרכוש מאנגליה - שעלויות המשלוח ממנה גבוהות מאד (פי חמש מאשר מישראל, ופי 3-4 מאשר שאר אירופה). וכדאי לרוב ללכת על משלוח בדואר אויר רגיל (ההבדל בין משלוח בים לאויר זניח ולא שווה את ההבדל) ולא להתפתות לדואר שליחים כמו UPS או FEDEX שיקרים משמעותית.

כמו כן, רצוי שכל חשבונית המעידה על ערך הסחורה תשלח בנפרד ולא עם הפריט עצמו, ואם אפשר שערך הפריט המוצהר לצורכי ביטוח יהיה "מינימלי".

עוד דבר שחשוב לדעת: יש הגבלות על אפשרות ייבוא פריטים שונים לארץ. למשל - ייבוא ג'אנטים/בולמים/קפיצים... משומשים אסור בגלל החשש מבעיות בטיחות ויש פריטים שונים שצריכים לעמוד בתקנים שונים כמו למשל מערכות פליטה, שדרוש להן תקן TUV גרמניה (על הבעיתיות של לרכוש מהאנגלים כבר דיברנו??)

אבל יש נקודה של אור - לא בכל סניף מכם, ואפילו לא כל מוכס, מקפידים על אותם כללים (ואם שואלים אותי - יודעים אותם בכלל) ולכן יש מקרים שיתנו לכם להביא בלי בעיות, ויש מקרים שעל אותו חלק ממש יבקשו אישור משרד תחבורה ושמאי פרטי ובלאגן שלם...

בהצלחה 8)

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...