Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה תחת השפעת סמים - מה העונש?

"IcE"
שימו לב! השרשור הזה בן 6226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא, אני לא מבקש ייעוץ משפטי חס וחלילה, לא לי לא לחבר ולא לסבתא יוחבת.

סתם שאלה שקפצה לי לראש.

מה העונש על נהיגה תחת השפעת סמים?

העונש דומה לענישה על נהיגה בשכרות?

האם יש טיפול בנוגע לשימוש בסמים פרט לעצם הנהיגה אחרי שימוש בסמים?

שוב, אני לא מתכנן לנהוג מסומם או משהו בסגנון.

פולקסוואגן גולף 2.0 שנת 2000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה לא חשבתי...

אבל אני בטוח שאם אתה מסטול מהתחת סליחה על המילה ובבדיקת נשיפה לא נמצא אלכוהול בגוף שלך, השוטר יעשה משהו.

מה? אני לא יודע.. אבל לשחרר אותך מהמקום חזרה לכביש אני בטוח שהוא לא יעשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל ב"פורום סוחרים" בסקאלה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין לשוטר כלכך דרך לבדוק את הנושא סתם ככה בשטח..

אבל במידה ועשית תאונת דרכים בזמן שאתה תחת השפעת סמים - הביטוח אינו בתוקף.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל ב"פורום סוחרים" בסקאלה.

היו יותר מידי מסטולים בשביל לענות =\\

ואממ.. כן ברור שהביטוח אינו בתוקף, בצדק.

גם עשיתי חיפוש, לא הגעתי לתשובה. משומה זה מסקרן אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל במידה ועשית תאונת דרכים בזמן שאתה תחת השפעת סמים - הביטוח אינו בתוקף.

מאיפה המידע הזה? אני זוכר דווקא החלטה הפוכה של בית המשפט, אני אחפש אותה ואשים את הלינק

*עריכה*

מצאתי דווקא סעיף בפניקס הישראלי שהפוליסה לא תקפה גם בשכרות

http://www.gosinai.co.il/Insurance/Index.asp?CategoryID=56&ArticleID=42 - סעיף 3

פסק דין (משנת 2005) - ביטוח לא תקף בנהיגה בשכרות

http://bd.mot.gov.il/RoadSafety/News/10-01-2005.htm

*עריכה*

מצאתי את השרשור -

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=113633

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סימול העבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול ונהיגה תחת השפעת סמים הוא זהה - 26(2) כך שתיאורטית הענישה אמורה להיות זהה אבל רוב הסיכויים שההתייחסות לסמים בבית המשפט תהיה קשה יותר.

בנוסף, חוץ מתקנות התעבורה יש את פקודת הסמים הידועה לשמצה, ובה לפי סעיף 37א':

# רשאי בית המשפט (בנוסף על כל עונש אחר) לפסול אדם מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה או רישיון רכב לתקופה שלא תעלה על חמש שנים ואף לתקופה ארוכה יותר (אם סבור בית המשפט שהדבר דרוש כדי להגן על הציבור). וזאת בתנאי שהורשע בעבירה לפי פקודת הסמים המסוכנים או עבר עבירה כאמור ולא הורשע, ובנוסף לסמכות בית המשפט לפי סעיף 43 לפקודת התעבורה (נוסח חדש).

# ואם הורשע אדם בעבירה של החזקת סמים לשימוש עצמי (סעיף 7 ג סיפה) או קבע בית המשפט שהאדם עבר עבירה כאמור ולא הרשיעו אך לפני כן הורשע בעבירה כאמור, רשאי בית המשפט לפסול את רישיון הנהיגה שלו לשנתיים, או לתקופה קצרה יותר ('בנסיבות מיוחדות').

כן, כן, גבירותי וסטלני. בית המשפט רשאי לשלול לכמה שנים טובות את רשיונו של אדם שהואשם בשימוש עצמי בסמים גם אם לא הורשע בכך!

ולהלן הודעה לעיתונות של הרשות למלחמה בסטלנים ובה מר חיים מסינג פונה לפרקליט המדינה בדרישה שבכל משפט על אחזקה לשימוש עצמי יהיה השופט חייב לשלול רשיון לשנתיים לסטלן הממוצע.

אז תיזהרו עם הג'וינטים. הא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה לא חשבתי...

אבל אני בטוח שאם אתה מסטול מהתחת סליחה על המילה ובבדיקת נשיפה לא נמצא אלכוהול בגוף שלך, השוטר יעשה משהו.

מה? אני לא יודע.. אבל לשחרר אותך מהמקום חזרה לכביש אני בטוח שהוא לא יעשה.

השאלה ממה ועד כמה אתה מסטול. אם ההתנהגות שלך מעוררת אצל חשד כבד לשימוש בסמים, יכולים לקחת אותך למקום, ששם יעשו לך בדיקת שתן/דם/וואטאבר. ולשם הדרך לעיסקת 1+1+1 (שלילת רישיון, החרמת רכב, תיק פלילי) לא ארוכה במיוחד. יש גם סיכוי שיערכו לך חיפוש בבית, וינסו לתפור לך תיק על החזקה. בקיצור לא נעים.

והמסקנה הנובעת מכך - אם יש לך חשיש בתא הכפפות, אל תעבור את ה-90.:wink::-P

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העונש הכי כבד זה במקרה של תאונה אף אחד לא יסלח לך!!!

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, הסעיף השלם בחוק הוא כזה:

26

. הנוהג ברכב

אדם שמתקיים בו אחד מאלה לא ינהג רכב:

(1) הוא שרוי במצב העלול לסכן עוברי דרך;

(2) הוא נתון תחת השפעת סמים משכרים או משקאות משכרים;

(3) הוא אינו מסוגל לנהוג ברכב בבטחון סביר מחמת מצב נפשו או מחמת חולשה או ליקוי גופני;

(4) הוא במצב השולל ממנו את השליטה ברכב או את ראיית הדרך והתנועה בה.

שימו לב שלא חייבים שיהיה לך בדם אלכוהול, הרואין או חגיגת. גם אם אתה מתמסטל מהדלקת פלוצים, סרטים של פליני או שסתם אתה עד כדי כך מוטרד מזה שהחברה לא נתנה לך עד כדי חוסר יכולת להתרכז בכביש - אסור לך לנהוג למרות שפלוצים אינם נכללים בפקודת הסמים.

ואם אתה עד כדי כך מרוכז בהגיגים על חיי האישות שלך ששוטר שם לב שאתה נוהג מוזר ואפילו בשיחה איתו אתה ממשיך לחלום - אתה מסטול ועברת על החוק.

אם זה יעמוד בבית משפט זה כבר סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל תכל'ס, למי זה באמת משנה? יש חוק שלפיו אסור להיות מסטול. אוקי, זה חוק באותה מידה שחוק המונע ממך לעקוף קו לבן הוא חוק. מה הבעיה פשוט לציית לזה? סך הכל זה יציל לך או למישהו אחר את החיים. אם תופסים מישהו נוהג עם אלכוהול או עם סם אחר, לדעתי הוא צריך עונש מאוד כבד. אולי אפילו חודש במאסר.

אל תסכנו לי את החיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיגה תחת השפעת סמים/אלכוהול

הזמנה לדין 10 נקודות.

נהגת ברכב הנ"ל בהיותך שיכור, בכך שהיית נתון תחת השפעת סמים משכרים/ משקאות משכרים,

בניגוד לסעיף 62 (3) לפקודת התעבורה ותקנות 26 (29 ו 169 ב' (א) לתקנות התעבורה.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבתא יוחבת.

סבתא יוכבד, אמא של משה רבינו.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...