Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ן 106 מודל 95, משייטת לאחר נסיעה בחג במעלה עקרבים.

davidmzr
שימו לב! השרשור הזה בן 6206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר נסיעה מעין יהב לרחובות, דרך הסיבובים של מעלה עקרבים.האוטו משייט לצדדים בכל פעם שיש מהמורה בכביש.

בדרך לשם לא היתה כל בעיה.

בדקתי את הפרונט לא מצאתי חופשים. נכנסתי היום למכון פרונט ברחובות "הסרן" לאחר הבדיקה לא נמצאה שום בעיה, שלח אותי

למכון הטסטים לבדוק בולמים ע"י מכשיר עם מסך מחשב. בבדיקה התגלה שהבולם הקידמי שמאלי איבד מכוחו 40% והימיני 32%

משה בעל "הסרן" אמר, שהוא לא יכול לומר בוודאות שאכן זאת הבעיה. אגב, האם מי מחברי הפורום בדק בולמים ע"י מכשיר ?.

דוד.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שזו לא הבעיה שלך (בולמ"ז).

מה מצב הסרן האחורי ?

האם יש בידיך נתוני זוויות של הסרן הקדמי ?

מה מצב הצמיגים ?

האם בדקת (בעצמך) את כינוס הגלגלים הקדמי ?

למכווני הפרונט קיימת נטיה לבדוק את הכיוונים בסגנון "אם זה זהה בשני הצדדים, זה בסדר" - לכן אני לא סומך עליהם ב 100%.

בנוסף, בדוק היטב את הבוקסות האחוריות של המשולשים, בדגמים הללו הם מעוגנים לרצפה של הנהג והנוסע ולעיתים קיים שם חופש מוגזם או בוקסה קרועה (תחת עומס זה בא לידי ביטוי - במצב סטטי זה לא מורגש).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיגים סינים חדשים. לא נמצא במכון שפיל במערכת ההגה ובמיטלים. כינוס הגלגלים הקידמיים נבדק ע"י שעון במכון ונימצא מעט פתוח. משה טען שזה לא משמעותי. מחר אבדוק בעצמי את הכינוס. הייתי גם אצל הפנצ'רמכר שהחליף את הצמיגים, הוא טען שאם הבעיה לא מופיעה בכביש חלק אלא רק כאשר יש חיספוס בכביש, זה לא מהצמיגים. המעניין, שכאשר אני דוחף את האוטו לצדדים האוטו מתנדנד באותה צורה כמו בשיוט, כאילו חסר אוויר בגלגלים. ניסיתי גם לנפח יותר אוויר והתופעה לא נעלמה.בנוסף משולש שמאלי חדש, בימיני כאמור אין חופש.

דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות עם הנעה קדמית ה"כלל היבש" אומר שאפשר להשאיר את הכינוס בגלגלים הקדמיים מעט פתוח מאחר והנטיה הטבעית של הגלגלים הקדמיים, בזמן האצה, היא להתכנס.

בפועל, אם קיים TOE OUT בגלגלים הקדמיים בהחלט יכול להיווצר מצב שהרכב ירצה "לברוח" ימינה\שמאלה בזמן שיוט. אם קיים TOE IN זה בהחלט יכול להגדיל\לחזק את הסיכויים לכך שהרכב "ימשוך" לכיוון מסויים. את זה אני אומר לך מניסיון "LIVE", כמו שאומרים.

מאחר והגדרתו של איש הפרונט היא "מעט פתוח", הייתי ממליץ בשלב ראשון להביא את הכינוס למצב 0 ומשם לבדוק הלאה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עידכון.

העידכון חשוב מאוד לחברים שיש להם אותה הבעיה.

אתמול "עבדתי" על מנהל הפורום איציק נ.לאחר שהוא כתב שאני קומבינטור. :razz:

הזמנתי אותו אלי לקבל במתנה משאבת ווקום, על הדרך ולפני כוס הקפה הבן שלי שאל אותו בקשר לשיוט שיש במכוניתו הפיגו 106 המדוברת. כזכור מכון פרונטים לא מצא את הבעיה. איציק הוציא ממכוניתו שני פלכים ומטר, התחיל למדוד את כינוס הגלגלים למרות שאמרתי לו שהמכון קבע שהכינוס בסדר. הבחור עבד כשעה וחצי כיוון נסע מס' פעמים לבדוק.

מה אני אכתוב לכם, את מה שלא הצליח מכון עים כל המיכשור שלו לתקן, הצליח איציק באמצעים פשוטים.

הבחור ממש כשרוני, ואני מאחל לו להגיע במשך הזמן לעסק משלו. תודה איציק, נסענו בערב לפ"ת בכל המהירויות, הבעיה נעלמה

כלא היתה.

מסקנה, לא תמיד הציוד קובע את טיב התיקון, לנסיון יש חלק נכבד בפתרון הבעיות ברכב.

בברכה דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עתה חזרתי ממכון הפרונטים כדי לברר מדוע אמר לי שהכיוון בסדר. שוב בדק ושוב אמר שהכיוון בסדר, לא הבנתי כיצד בשני המצבים, לפני הכיוון של איציק ואחריו "בסדר", הרי אחרי הכיוון של איציק הבעיה נעלמה. מה לעשות נראה שזה המצב, ואין עם מי לדבר.

דניאל לאן נעלמת ?.:-P

בברכה דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל מה אתה צריך אותי? יש לך את איציק נ. התותח!

איני יודע באיזה סוג מכשיר לבדיקת פרונט מדובר, אך מנסיוני בנושא יש חשיבות רבה לתוצאות שמתקבלות במדידה ,לאיפוס הראשוני של המכשיר לאחר הריתום שלו לגלגלי הרכב. בסוגים מסויימים שלא מיכשור למדידת זוויות היגוי התהליך לא מהיר ולכן ישנם מכוני פרונט שפשוט לא עושים זאת (אני מקווה שלא הרבה מידי).

נשמח לשמוע מאיציק כמה התכנסות הוא מצא בגלגלים, לגבי הכווון עצמו, די ברור לי שהוא שם אותו לאפס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב הוכחה שהאדם, עם נסיון, ראש חושב, ידע ורצון טוב הוא הגורם החשוב בכל אבחון הן ברכב, רפואה, אינסטלטור וכו'.

המכשור והציוד הכי טובים שבעולם אינם שוים דבר בלי האדם המתאים.

אני מסיר את כובעי (הוירטואלי) בפני איציק ולדוד ברכות על העדכון השוטף.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע שאיציק תותח ... עוד בימי המפגש העליז בפ"ת היינו מפילים עליו כל מיני בקשות שונות ומשונות .. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במספר מדידות שביצענו אני והבן של דוד, המרחק בין 2 הנקודות האחוריות היה 160.5 מ"מ ובקדמיות 161.0 מ"מ, קרי: ההבדל בין הכינוס בחלק האחורי של הצמיגים לחלק הקדמי עמד על 5 מ"מ (!!!) לפי השיטת מדידה והכלים שהיו ברשותנו. זה ה-מ-ו-ן בכל קנה מידה. נדרשו כ-2 סיבובים שלמים של זרוע תפוח ההגה עד ליישור סופי. בנוסף לזה, ההגה שהיה פעם ממורכז היה נוטה לימין בזמן נסיעה ישר. אחרי הכיוון (שנעשה כולו בצד השמאלי) ההגה, אפשר לומר, חזר למצב אופקי כמעט מושלם.

אין פלא שהאוטו שייט ימינה\שמאלה במהירויות גבוהות (בנמוכות זה פחות מורגש, אם בכלל) - ואין פלא שלאחר הכיוון התופעה נעלמה והאוטו נוסע כמו שצריך.

למי ששכח את ההודעה הראשונה של דוד, אל תשכחו שהרכב עבר החלפת משולש רק בצד אחד. לא ברור לי איך כיוונו אותו (אם בכלל) לאחר מכן, אבל מניסיון אישי ברכב הפרטי שלי - כבר הפסקתי לסמוך בעיניים עצומות על מכוני פרונטים.

אם האוטו מתייצב במכון פרונט, מתחבר למכשירים אלקטרוניים ונקבע חד משמעית "שהכל פיקס לפי המידות" אבל בנסיעה הוא עדיין מושך לכיוון מסויים או משייט (גם לאחר החלפת 4 צמיגים) - זה לא אומר שהאוטו דפוק, זה פשוט אומר שאנחנו בישראל - ומה לעשות, יש כאן גם (הרבה) חאפרים שמעגלים פינות (ומה לעשות, בכיוון פרונט אסור לעגל פינות, כל מילימטר חשוב !).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לזכור שהאוטו שייט ומשך שמאלה גם לפני שהחלפתי את המשולש. אפשר לומר שההחלפה בוצעה לצורך פתרון הבעיה, אולם היא לא השפיעה על הבעיה ולכן נסעתי למכון הפרונט.

דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...