Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפטוף מים לקרבורטור למען העלאת ההספק

שימו לב! השרשור הזה בן 6200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לילה טוב,

בארוחת ליל הסדר שוחחתי עם קרוב משפחה בעל מוסך.

השיחה התגלגלה לנושא הפטנטים בעולם הרכב והוא סיפר על המצאה של ישראלי מלפני הרבה שנים

שבה מערכת מטפטפת מים לקרבורטור בעזרת מזרק ובכך מעלה את ההספק.

הוא אמר שעד שנכנסה מערכת ההזרקה הפטנט הזה תפס יופי אבל הוא לא יודע איך זה עבד.

רציתי לדעת האם שמעתם על ההמצאה הזאת ואיך היא הועילה, אם בכלל?

"I teach the fools some basic rules"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מים !? מים? :lol::lol::lol:

לדעתי היין בארוחה קצת השפיע... בכ"א מים שיחדרו לתערובת הדלק והאוויר בין אם זה קרבורטור ואו הזרקה עלולים ליצור נזק למנוע ברמה שאפילו מספר טיפות בודדות ישביתו אותו!

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר את זה משנות השמונים. דובר אז על זה שהמים מקררים את תא השריפה ומשפרים את ההספק. אישית לא מכיר ף אחד שהתקין את זה ברכב שלו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכות הזרקת מים קיימות מראשית ימי מנוע הבעירה הפנימית, בעיקר במטוסי קרב

http://www.dawesdevices.com/water.html

http://www.rallycars.com/Cars/WaterInjection.html

המטרה עד כמה שהבנתי היא בגדול לקרר את סעפת היניקה

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר את זה משנות השמונים. דובר אז על זה שהמים מקררים את תא השריפה ומשפרים את ההספק. אישית לא מכיר אף אחד שהתקין את זה ברכב שלו.

בהמשך להסברו של שי ז. אני ארחיב:

אכן בשנות ה80 המאוחרות, שווק בארץ על ידי ממציא עלום שם, ובעל יוזמה שווקית, מתקן פשוט, המכיל בקבוק פלסטיק פשוט,

אשר הכיל פקק אשר בתוכו היה מושחל צינורית וואקום שקופה, אשר היתה טבולה בתוך מיכל הפלסטיק הקטן, אשר היה מחובר למסגרת מתכת, אשר ניתן היה להרכיבה בתא המנוע במקום גבוה, את הקצה השני של צינורית הוואקום השקופה, היו מחברים ליציאת וואקום, כלשהי בסעפת היניקה, תת הלחץ השורר בסעפת היניקה היה יונק את המח ברז שהיו במיכל הפלסטיק,

ישירות לתא השריפה, ובכך גרם טיפטוף המים, להפוך לקיטור, אשר גרם לקוי הפחם שהצטבר בזמנו בכמויות, ברכבי שנות ה80 שנסעו באוקטן 83, ויצרו פיח רב, בתא השריפה ובשסתומים, ובכך גרם להקטנת הצלצולים במנוע, שנבעו בזמנו מהאוקטן הנמוך, יחס הדחיסה הגבוה, ובעקיפין גרמו לשיפור ההספק , עליחדי הקטנת הפיח שגרם , להתפסות טבעות הבוכנה, ולהתחממות הרכב.

בדומה לאינפוזייה שמבוצעת היום על ידי החדרת תוסף ממיס ישירות לסעפת היניקה לתא השריפה והשסתומים.

היתרון של "אינפוזיית המים" היתה ששימוש קבוע היה מונע מראש פיח בתא השריפה ובשסתומים, והיה משאיר בוכנה נקיות ומבריקות, כמו לחיים של תינוק.

ההשפעה על תצרוכת הדלק היתה מינורית,אבל בעלת השפעה פסיכולגית כבירה.

אך כמו לכל "פטנט" יש סוף והתחלה, ועם שוך ההתלהבות, השימוש והדרישה קטנו, עד לפטנט הבא , בצורת מגנטים על צינור הכניסה לקרבורטור , כלולות נפטלין ועוד..

בברכת חג שמח לעם שלא מפסיק ליצר פטנטים.

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיימר ברוך חזרתך מהכפור.

הפטנט לא עובד על רכב צרפתי.

בברכת חג שמח

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי מדובר בכמות קטנה מאוד של מים בצורת רסס, שהופכת לקיטור.

מה שגורם נזק למנוע זה נעילה הידרוסטטית, וזה יכול להיגרם גם אם ממלאים צילינדר בדלק נוזלי אבל מנועים משתמשים בדלק ולא ניזוקים כשהוא מגיע בכמות קטנה וברסס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימים היום קיטים של הזרקת מים ומתאנול .

זה גורם לקירור ומעלה את אוקטן הדלק .

הביקורת טובות בסך הכל .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר שנים באוטו של אבא שלי הייתה תקלה שהובילה לטפטוף מים...

ההספק עלה, וצריכת הדלק ירדה משמעותית. (מדובר על אוטוביאנקי שנת 86 סטנדרטי לחלוטין)

הוא אפילו השתעשע ברעיון של להפוך את הסיפור למסחרי, אבל אחרי מספר שיחות עם בעלי מקצוע הוא ויתר עקב

הנזק שאמור להגרם למנוע...

התנסות חביבה ומעניינת :)

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי סיפר לי שברוסיה זה היה די נפוץ.

וגם לא מזמן שמעתי על איזה חברה בדרום (ב"ש נדמה לי) שמתקינה בדיוק מערכות כאלה.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...