Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות - מהי מידת הצמיג הכי מתאימה לפוקוס?

שימו לב! השרשור הזה בן 6221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב: פוקוס גאיה 2.0L שנת 03.

כרגע מורכב חישוק מגנזיום מקורי של פורד בקוטר 15" עם צמיגים במידה 195/60/15.

המידות שאפשר לאשר:

1. 195/55R15

2. 195/60R15

3. 195/55R16

4. 205/50R16

כולן עם חישוק 6"

5. 205/55R16 חישוק 6.5"

הרכב מקורי לגמרי, כרגע עם צמיגי מישלין אנרג'י חדשים (ככה קנינו).

אני מעוניין לשפר את האחיזה וחשבתי על 205/50/16 עם צמיגים של דאנלופ Direzza DZ101, או צמיגים אחרים שייתנו אחיזה טובה במחיר סביר + חישוק מגנזיום Ultraleggera

Matte Graphite Silver , שנחשב לקל מאוד יחסית לחישוקים המקוריים. האם השילוב ייתן תוצאות טובות או שכדאי להשאיר את החישוק המקורי עם צמיג 195/55/15 ? איזה צמיג נותן את התמורה הטובה ביותר לכסף, בתנאי שאני לא עושה את נס הרים פעמיים בשבוע, אלא רק רוצה לשפר את הפוטנציאל (הצעד הבא: שיפור הנהג). ואיפה ניתן לקנות מוצרים של O.Z?

חג שמח, מתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי יורד באמת ל-195/55R15 ומחליף את החישוקים למשהו קל ומעט רחב יותר כי הם בטח ברוחב "6, חישוקי 15X6.5 קלים יעשו עבודה מצויינת.

העיקר שתקנה גומי טוב, המידה כאן קצת פחות קריטית.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה מוטי.

אתה יכול לתת המלצה לצמיגים? אני לא מחפש משהו יקר במיוחד, למעט נסיעות כיף כשיוצא האוטו לא עובר ג'מייקנות. לכן אני מחפש צמיג דביק מעל לממוצע עם אורך חיים סביר (מקדם של 280 ומעלה יהיה סביר, האוטו לא נוסע הרבה) ותג מחיר של לא יותר מ550 ש"ח צמיג.

חשבתי על הצמיג הזה: http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?tireMake=Dunlop&tireModel=Direzza+DZ101&vehicleSearch=false&partnum=955VR5DZ101&fromCompare1=yes&place=3

מישהו יכול לתת עליו חוו"ד? ולגבי הג'אנטים - כמה אמור לשקול חישוק "15 קל, ואיזה חברות מייצרות חישוקים קלים יותר?

מתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נשאר עם הג'אנט שלך, הייתי הולך על המידה המקורית עם גומי הכי איכותי שניתן להשיג ב 15" (בעיה)

אם אתה מחליף גם ג'אנטים, הייתי עובר כמובן ל16", בעיקר עקב האפשרות למצוא גומי איכותי יותר, המידה, כמו שמוטי אמר, פחות קריטית, אבל צמיג 205\55 עם חישוק ברוחב 7" (מותר) קל ומקצועי, יעשו עבודה יפה, שים לה שהחישוק שרשמת, לא קיים בארץ, לרוב תמצא חיקויים כבדים של OZ, תצטייד במשקל דיגיטאלי בסיור החנויות ...

my 2 cents

ליאור

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב ששינוי מידה עד כדי החלפת ג'אנט ישנה באופן משמעותי יותר מהחלפת צמיג לגומי איכותי, כמו שמוטי אמר. לכן הייתי ממליץ מקסימום לעבור ל-195/55R15 (מידה זהה לשל הקליאו ספורט MK1) ולקנות צמיגים דביקים (לי יש מישלין פילוט אקסלטו 2, עולים קצת יותר מ-550 לצמיג לפי מה שאני יודע).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, אחלה צמיג, כרגע לא ניתן להשיגם בארץ.

מה זה כרגע? קניתי זוג מהיבואן לפני כמה חודשים. למיטב ידיעתי הם מגיעים באופן שוטף.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך הצעה קונקרטית לגבי הגאנטים?

או שהחלטת על סמך נתוני האתר בלבד?

לעתים יש פער בין המוצג באתר הבית לבין מה שניתן להשיג בארצינו

אני כרגע באותה דילמה...

נ.ב-אם תחליט למכור את הגאנטים המקוריים שלח לי בפרטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התבססתי על האתר, אבל אשמח לקבל המלצות לחברות שמייצרות ג'אנטים קלים במידה 15-16 - רצוי גם כאלה שניתן להשיג בארץ.

בכל אופן אם אני יקנה חדשים, את הישנים אני אמכור עם הצמיגים שעליהם (עברו 1500 ק"מ + קבלות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיספסת ב 3 ימים . מכרתי ג'אנט 15 איכותי עם רוחב 7 אינץ' !

אני אשתדל לבדוק לך ג'אנט 15 עם רוחב 7.5 שאמור להיות אצל חבר בצד . זה יפתח לך צמיג 195 כמו שצריך .

תחזיק אצבעות שהג'אנט עדיין אצלו .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מתקין צמיג 195 על חישוק ברוחב 7.5 אינצ'.

גם 7 אינצ' רחב מספיק ואפילו טיפה יותר ממספיק, 6.5 אינצ'ים של רוחב הם די והותר.

205 על 7 סבבה.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון של חבר 195 לא נקרע מרוחב ג'אנט 7.5 .

החיסרון שיחיד שיהיה לו זה באגף הנוחות .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיספסת ב 3 ימים . מכרתי ג'אנט 15 איכותי עם רוחב 7 אינץ' !

אני אשתדל לבדוק לך ג'אנט 15 עם רוחב 7.5 שאמור להיות אצל חבר בצד . זה יפתח לך צמיג 195 כמו שצריך .

תחזיק אצבעות שהג'אנט עדיין אצלו .

אני כרגע על ג'אנט 7 אינצ' ורוחב 195 וזה נראה גבולי מאוד.

אני די מסכים פה עם מוטי, ב7.5 אתה כבר מקבל סט בתצורת DTM המפורסמת, מה שאומר שאולי הטרן-אין שלך יהיה מאוד חד, אבל אתה כבר מאבד גובה חתך וקוטר על פריסה של הצמיג לצדדים, וכמובן, אפשרויות החניה ליד מדרכות הופכת למסוכנת מאוד.

על הרכב שלי היו מורכבים צמיגי 195 על ג'נטים ברוחב של 6, 6.5, 5.5 ו7 אינצ' [הנוכחיים]

ההבדלים בין ה5.5 ל6 היו בעיקר בנוחות הנסיעה, ב6.5 הורגש שינוי לטובה בטרן-אין מבלי לוותר על נוחות, וכעת, עם סט של OZ ברוחב 7 אינצ' הצמיג ממש יושב "בדיוק" על הג'אנט, הטרן-אינ השתפר מאוד [גם לעומת ה6.5] אבל יש תחושה ברורה של ירידה בנוחות הנסיעה.

וכל הנתונים למעלה - אגב - מתייחסים לגלגל בקוטר של 14 אינצ' עם חתך מאוד נדיב של 65%, בקוטר גדול יותר וחתך נמוך יותר תהיה הקצנה של כל הפרמטרים אליהם התייחסתי.

לטעמי, עבור 195, ואפילו עבור 205 או 215 גלגל ברוחב 7 אינצ' יספיק. הפוקוס ממילא מתנהגת מעולה - ועדיין מאוד נוחה לנסיעה בתצורה הסטוק שלה, אם אתה מעונין לשמור על האוטו לשימוש יומיומי ועדיין לגדול ברוחב - לא הייתי הולך על משהו אגרסיבי מידי.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה הקשורה לנושא לכן אני אשאל פה ולא אפתח תדר חדש.

יש מאזדה לנטיס שנת 2000 1.6. צמיגים מקוריים 185/65/14 ואני מעוניין להגדיל כדי לקבל יותר יציבות ואחיזה.

יש לי שתי מידות שאני יכול לשים: 195/55/15 או 195/50/16.

איזו מבין שתי מידות יותר מתאימה לאוטו ולמה?

האם יש הבדל משמעותי בין חתך 55 ל50?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...