Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורס חובבי רדיו נפתח בקרוב (לא מוזיקה)

מרק10
שימו לב! השרשור הזה בן 6202 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קורס חובבי רדיו לקבלת רשיון

ביום ד' 11/4/2007

יפתח קורס (החלק הטכני) לדרגות ד' / ב'

המעוניינים להצטרף יכולים להגיע למועדון

בשעה 19:30

רחוב מיטב 10 (בניין מוטורולה)

תל - אביב

לפרטים נוספים ניתן לפנות גם אלי

4Z7CBF

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, הייתי בטוח שהאינטרנט די הרג את התחביב הזה.

שלום,

אכן האינטרנט הוריד את מספר חובבי הרדיו בישראל ובעולם, אבל עדיין קיימת אגודה ישראלית לחובבי רדיו בישראל שמקיימת פעילות ענפה בתחום.

ברשות האגודה יש כ-7 ממסרים הפזורים ברחבי הארץ לשם תקשורת בתחום ה-VHF בתדר 144-146 מגה-הרץ.

האגודה מקיימת מפגשים שבועיים בימי חמישי בבניין מוטורלה כאשר בתוכנית בדרך כלל הרצאה בתחומים שונים אלקטרוניקה,חשמל,חובבות ועוד..כמו כן חובבי רדיו מציגים פרוייקטים בתחום האלקטרוניקה והקשר.

ניתן לצפות בחלק מהפרוייקטים באתר של משה בקישור ובמיוחד הפרוייקט שלי (מקלט VHF\UHF).

http://www.iarc.org/~4z1pf/shack.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן !! אנו מקיימים תקשורת אלחוטית באמצעות מכשירי קשר המותקנים בבית או ברכב או מכשיר נייד.

ניתן להרשם לאגודה ולהוציא רישיון חובב מאזין שמותר לו רק להאזין לתקשורת אלחוטית שמתקיימת ביו חובבי הרדיו (לא משטרה ותקשורת אווירית אסור בשום דרגת רישיון) אבל חובב רדיו שיש ברשותו ידע ומכשיר מתאים יכול להאזין.......

הפעילות בארץ היא בדרך כלל בתחום ה-2 מטר (144-146 מגה-הרץ) וניתן לשוחח עם מכשיר בעל הספק של 5W עם כול חובב בארץ.

לשם תקשורת עם חובבי רדיו הפזורים ברחבי כדור-הארץ אנו משתמשים במכשירים לתחום ה-20 מטר (14 מגה-הרץ) 40 מטר או אפילו 160 מטר, כמובן צריך להצטייד באנטנה מתאימה.

בתקופה של תחנת החלל הרוסית מיר יצרנו קשר עם הקוסמונאוטים הרוסים בזמן שתחנת החלל עברה מעל שטח ישראל התקשורת התקיימה למשך מספר דקות בלבד.

כמו כן מתקיימת תקשורת מורס על-ידי משוגעים לדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכול שנה מתקיימים כ-2 עד 3 קורסים ומספר המשתתפים הינו בין 8-15.

בקורס לומדים עקרונות התקשורת האלחוטית ,נוהלים והמון אלקטרוניקה/חשמל.

הקורס מתקיים באווירה נחמדה מאוד ובדרך כלל האנשים הם מתחומי עיסוק מגוונים כגון: עורכי דין,אנשי מחשבים,מהנדסים,רופאים,וגם מכונאי רכב לעיתים רחוקות וגם בחורות.

בקורס שאני עברתי היו מספר ג'יפאים שעברו קורס בכדי להתקין מכשיר קשר בג'יפ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב, אתה מוזמן להצטרף לקורס בעלות של חייל בשירות סדיר.

אכן, לפעמים שידורי חובבי רדיו בהספק גבוה של 100W ומכשיר קשר לא מכוייל ואנטנה לא מתאימה עלול להפריע לשידור אלחוטי כמו טלוויזיה,רדיו,טלפונים אלחוטים גם עקב הרמוניות של הגל היסודי.

בכול מקרה בקורס לומדים כיצד לא להפריע לשידורים של אחרים וגם איזה מסננים ניתן להתקין בצד המפריע וגם בצד של זה שסובל מהפרעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט נשמע מעניין מאוד. אמנם אני לא מתעניין במיוחד בתחום חובבי הרדיו, אבל מהכרותי עם העמותה והקורסים שלה אני יודע שההרצאות מעניינות.

בכל אופן, מרק - המשך לעדכן בקורסים קרובים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...