Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוש פרטי ברכב שנכנס לבדיקה במוסך

tom7
שימו לב! השרשור הזה בן 5754 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חג שמח לכולם.

אני מקווה שאני מפנה את השאלה לפורום המתאים.

קיבלתי היום הודעה בדואר מעיריה מסוימת על כך שלא שילמתי במועדו קנס חניה מלפני 9 חודשים. מדובר בעיר בה לא ביקרתי מעולם וכמו כן הקנס ניתן בשעה בה אני נמצא בדר"כ בעבודה ( 12 בצהרים ). היה לי ברור שלא אני קיבלתי את הקנס הנ"ל.

לאחר בדיקה קצרה גיליתי שביום בו זכיתי לקבל את הקנס הנ"ל הרכב היה מ-9 בבוקר עד 17 אחה"צ במוסך המרכזי של אחת מיבואני הרכב הגדולים בישראל.

המרחק בין המוסך לעיר בה קיבל הרכב את הקנס הינו מעל 50 ק"מ.

כשהגעתי לקחת את הרכב היתה לי תחושה שיותר מדי דלק התנדף לו במוסך. כמו כן, נראה לי תמוה שלא הספיקו ביום עבודה שלם לסדר לי את הרכב. הרכב נכנס לצורך תיקון קל ( יישור גלגל הגה ) ועדכון תוכנה. ( נאלצתי להגיע בשנית ).

ברור לי שמישהו פה פישל . ברור לי גם שאני מאד מעוניין שהמישהו הזה ישלם על כך בגדול.

נראה לי גם שלמוסך ( במיוחד אם מדובר במוסך מרכזי ) אסור לעשות שימוש פרטי ברכבים הנכנסים אליו לבדיקה, כל שכן בעיר כל כך מרוחקת ועוד לקבל קנס חניה ולנסות להלביש אותו על בעל הרכב.

האם אני צודק? ומה לפי דעתכם עלי לעשות?

חג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פנה למנהל המוסך עם חשבונית עם תאריך הטיפול (שמופיעה גם אצלו במחשב) ועם הדו"ח, ובקש הסבר הגיוני.

עדכן בפורום.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש לך בכלל את החשבונית מאותו יום?

יכול להיות שאחד העובדים נסע עם הרכב לקנות חלקים וקיבל דו"ח, כדי שבעל המוסך לא יפטר אותו על זה שהוא קיבל דו"ח/ עשה שימוש ברכב הוא העלים ראיות.

בקיצור- יכול להיות שבעל המוסך איננו אשם ואף לא יודע על המקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור- יכול להיות שבעל המוסך איננו אשם ואף לא יודע על המקרה.

סליחה? אם עובד של המוסך ביצע את העבירה (וזו בפירוש עבירה) - בוודאי שבעל המוסך נושא באחריות! אתה לא אחראי לקבוע מי ביצע את העבירה, אתה פונה למוסך בו הפקדת את הרכב שלך למשמרת ולטיפול, והוא זה בעל האחריות לכל הסיפור.

כמו שרזמל כתב - חזור אלינו וספר מה היה. זה מעניין (ובעייתי) במיוחד כשמדובר במוסך מרכזי של יבואן רכב גדול.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל sito : הרכב נכנס לתיקון קל - ללא צורך בחלפים. כמו כן, נראה לי תמוה שהמוסך המרכזי יצטרך חלקי חילוף מרחובות...כמו כן, כפי שציינו אחרים - למוסך יש אחריות מלאה על מה שעושים העובדים שלו !!!

הרכב נכנס לתיקון במסגרת האחריות שניתנה ע"י חברה קשורה של היבואן - אמנם אין לי חשבונית אבל למיטב זכרוני ישנו רישום ממוחשב בעת כניסת הרכב ורישום ידני ( על טופס הטיפול ) על שעת היציאה. כמו כן, הוצאה חשבונית לחברה שנתנה לי את האחריות ושם בטוח מצויין בצורה ממוחשבת מה היתה שעת יציאת הרכב.

מה שבטוח זה שבעקבות האירוע הנ"ל לא נותרה בי שום אמונה במוסכים.

אולי אעבור ליפנית מהסוג שלא נכנס למוסך...:(

לאחר החג אקפוץ למוסך לבירור הסוגיה הנ"ל.

חג שמח ובלי מוסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל sito : הרכב נכנס לתיקון קל - ללא צורך בחלפים. כמו כן, נראה לי תמוה שהמוסך המרכזי יצטרך חלקי חילוף מרחובות...כמו כן, כפי שציינו אחרים - למוסך יש אחריות מלאה על מה שעושים העובדים שלו !!!

הרכב נכנס לתיקון במסגרת האחריות שניתנה ע"י חברה קשורה של היבואן - אמנם אין לי חשבונית אבל למיטב זכרוני ישנו רישום ממוחשב בעת כניסת הרכב ורישום ידני ( על טופס הטיפול ) על שעת היציאה. כמו כן, הוצאה חשבונית לחברה שנתנה לי את האחריות ושם בטוח מצויין בצורה ממוחשבת מה היתה שעת יציאת הרכב.

מה שבטוח זה שבעקבות האירוע הנ"ל לא נותרה בי שום אמונה במוסכים.

אולי אעבור ליפנית מהסוג שלא נכנס למוסך...:(

לאחר החג אקפוץ למוסך לבירור הסוגיה הנ"ל.

חג שמח ובלי מוסכים.

כמה דברים פשוטים,

לזכור קילומטרז,להדגיש לבוחן שאתה לא מעונין שיתעסקו לך עם הרכב,

ומה שאני עושה - לקחת יום חופש ולשבת איתה שם. (לא שזה קורה הרבה)

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה בדיוק מה שעושים תמיד במוסך המרכזי שאני מטפל בו.

תמיד הרכב טופל על הצד הטוב ביותר, גם התקלות שכן נוצרו במהלך הטיפול טופלו ללא וויכוח. אני מדבר על "ארז" בחיפה.

בכל מקרה בהצלחה בטיפול בבעיה שלך, וחג שמח!!

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם יש מחסור בחלפים במוסך, האחראי על אספקת החלקים הוא החברה שמוכרת אותם (הסטלן שמגיע על קטנוע), או במקרה של מוסך מורשה המוסך עצמו.

בשום אופן לא נוסעים במוסך עם רכבו של הלקוח ללא אישור, אפילו במוסכים הפחות טובים שניתקלתי בהם.

אטרקציות לאירועים

פאביה על כביש זה כמו צ'אק נוריס בקטטה בבר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא אמורים לנסוע עם הרכב שלך, גם לא בשביל להביא חלקים.

נקודה.

אני בכל כניסה לכל בעל מקצוע עומד ליד הרכב, במוסך המרכזי רבו איתי על זה ואמרתי להם "שלום, אני הלכתי" ופה זה נגמר.

מי שלא רוצה שתהיה לידו - יש לו מה להסתיר.

בטיפול האחרון ע"מ שלא יהיו בעיות הוריתי להם לרשום כחלק מהדברים לבדיקה "נסיעת מבחן בסוף הטיפול בנוכחות הלקוח בלבד".

שלא יהיו טעויות. :twisted:

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות נוספת - שיש טעות ברישום/הקלדת מספר הרכב, ואזי הדו"ח נשלח לבעל רכב תמים. פעמים רבות המדובר ברכב זהה מבחינת היצרן, הדגם ואפילו הצבע ויש רק שוני קל במספר (למשל - משלוח של מאזדה לאנטיס שנושאים מספרים עוקבים, כולם באותו צבע וכו'). אל תמהרו להאשים את המוסך, מה גם שבמוסך ראשי לא נוהגים ליסוע עם הרכב, וודאי שלא למעבר לנסיעת מבחן קצרה שהוא מחוייב לבצע במיוחד אם טיפל במערכות כמו הגה, בלמים וכו'.

קונדסון - זה נחמד שאתה רוצה להיות ליד הרכב כל הזמן. נראה איך תרגיש כאשר יפול לך מפתח ברגים על הרגל ואתה נעול בקרוקרס... לא בכדי יש חדר המתנה - אתה לא אמור להסתובב למכונאי בין הרגליים! אם אתה לא סומך עליו מלכתחילה, חפש מישהוא אחר או טפל ברכב בעצמך. מעניין אם גם במקרה של ניתוח לבן-משפחה (חו"ח) אתה תבקש להיות נוכח כל הזמן בחדר הניתוח לצידו של הרופא...

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שהמכונאי יפיל מפתח ברגים?

יותר מזה - תחשוב שהוא יפיל את המפתח על הרכב שלך ויעשה נזק ואח"כ יגיד "זה היה כבר"...

אני לא סומך על אף אחד. כל עוד הרכב פתוח - אני לידו. חוק בל יעבור.

עובדה שהמוסך שלי עיקם פרצוף בפעם הראשונה ועכשיו הם כבר רגילים שאני מביא סנדוויץ' ומציא למכונאי חצי.

המכונאי אגב ממש התלהב שאיכפת לי ולשאר חברי המועדון שלנו מהרכבים, הוא מצידו לא מתשעמם ומספר לי על כל דבר שהוא עושה ברכב, הוא אפילו שאל אותי אם להחליף פלאגים ואל החליף על דעת עצמו וסירב להחליף רפידות למרות שאמרתי שאני רוצה חדשות והוא טען שלא צריך כי הן בקושי ברבע מהחיים שלהן.

לטפל ברכב בעצמי זה לא ישים - אין לי ידע הולם ואני לא רוצה לוותר על מכירת רכב עם ספר רכב וטיפולים הולם.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שהמכונאי יפיל מפתח ברגים?

למה שיפול עליך ליפט? אין סיבה. אבל זה יכול לקרות. ואם זה קורה, אין עליך ביטוח, ויכול מאוד להיות שהמוסך יצטרך לשאת בעונש. לכן, המצב ההגיוני הוא שיגידו לך ללכת לחדר ההמתנה ולחכות, כי הם פשוט לא יכולים להיות אחראים על מה שיקרה לך בשטח המוסך.

אם המוסכניק שלך לא עושה את זה - הוא פשוט טיפש, או משחק באש. אם חו"ח יקרה לך משהו, הוא יכול לאבד את העבודה שלו.

בכל מקרה, אני אשמח לדעת על איזה מוסך מדבר פותח השרשור, כדי שאדע להזהיר את חבריי ממנו.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5754 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...