Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[בתכנון] רכב אספנות ראשון - Autobianchi A112 Abarth

Freak_Miky
שימו לב! השרשור הזה בן 6200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עקב זמן רב פנוי, אני שוקל את האפשרות לקנות רכב אספנות כלשהו במצב נסיעה ולשפץ לאט לאט. הכיוון הוא רכב קטן ופשוט, עברתי קצת על מודעות באינטרנט והגעתי ל-Autobianchi שהוא גם Abarth (הבנתי שזה דגם ספורט) עם מנוע 1000 ומשנת 1979 - ראיתי את התמונה, ונראה במצב טוב (מצורפת תמונה). המוכר דורש 2000 ש"ח וזה בסדר לדעתי, אם הרכב במצב נסיעה.

ראשית, אני רוצה לשפץ את הרכב מכנית ורק לאחר מכן להתחיל בשיפוצים קוסמטיים (אם בכלל).

בנוסף הרכב יהיה רכב ראשון לכל דבר, לא היה בבעלותי רכב בעבר ואני נהג חדש. בגלל זה הייתי מעוניין לברר קצת עלויות ואילו בעיות עלולות לצוץ בעת השיפוץ או סתם באמצע נסיעה. כל פרט נוסף יעזור, אז אל תשכחו דבר.

תודה.

1_6_1_96122_20070306120353.jpg

lancia_a112_1.jpg

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון חוץ מנדירות חלקים חלקי פח ופנים והעובדה שהיא עדיין לא רכב אספנות, ויש לה נהיגה המצריכה נהג מיומן ויד בוטחת. נטייה טיבעית לבלות על הגב ובגלל המרווח המצומצם בין הפרונט לחלקי המנוע רובם עברו תאונה קשה כזו או אחרת, ולפח נטייה טבעית להתחמצן במהירות ולהפוך לפירורי מתכת פריכים, פלסטיקים מתעוותים ומאבדים צבע, וכיסאות קורסים?....תחטוף! ממולצת-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מציע לך לרכוש רכב יותר ששורד את תלאות הזמן ובעל ערך אספני יותר

אם כבר אתה מוכן להשקיע את כל מירצך ואולי חלק מכספך,הרי ברור לכולנו שזה יסתכם בפי כמה מסכום הקנייה.

בהצלחה וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מציע לך לרכוש רכב יותר ששורד את תלאות הזמן ובעל ערך אספני יותר

אם כבר אתה מוכן להשקיע את כל מירצך ואולי חלק מכספך,הרי ברור לכולנו שזה יסתכם בפי כמה מסכום הקנייה.

בהצלחה וחג שמח.

אני פתוח להצעות, אבל רצוי משהו פשוט, קטן ולא מורכב מדי.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זו אבארט מקורית - אל תחשוב פעמיים, למרות שכיוון המנוע ימרר את חייך... היה ידוע שכיוון קרבורטור בירושליים לא מחזיק מעמד בתל-אביב בגלל השינוי בגובה והלחץ האטמוספרי :wink:.

הביאנקי הרגילות היו גם הן מכוניות זריזות ומהנות, והמכניקה שלהן פשוטה יותר - זהה לפיאט 127 מאותן השנים. האבארט היתה עצבנית הרבה יותר, וכמו שכתב רן, זה כלל גם את ההיגוי בנוסף על המנוע. בקיצור - בידיים לא מיומנות ו"מתלהבות" (כלומר - נהג חדש...) הן נטו להתהפך. אפילו עיתונאי רכב ידוע ("הגורו") הפך אחת כזו במבחן דרכים.

יש כאן כמה "משוגעי ביאנקי" בפורום - הם בטח יפציצו אותך במידע עוד מעט.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקי כמו שאמרתי לך כבר.אני אשמח לעזור לך בכל מה שאפשר.

אם תיהיה בעל אבארט,זה בכלל יהיה מגניב.

למיטב ידעתי זו תיהיה הראשונה ששמישה כרגע בארץ.

חג שמח,ובהצלחה.:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האברטים, לא שרדו כי נפלו למקום הכי פחות מתאים להם בעולם, למציאות שלא הכירה כלי רכב אקזוטיים ובאמצם את המונח "אם אין מה שאוהבים אוהבים מה שיש" חיש מהר חלפה השמועה בשכונה כי יש גמד מהיר וספורטיבי שנותן בראש, לגדולים וחזקים ממנו, את השמועה שקיבלה חיזוקים מכתבי עיתון מוטורי ומתחרהו, מהירו להפיץ כל דרדקי הנהיגה, וכל מי שיכל לשים עליה יד, מחירה הצנוע יחסית עשה אותה ברת השגה גם לכאלה שלא היו אמורים לשים עליה יד בכלל, וכל מי שנהג באחיות הנחותות שלה חשב שעכשיו הוא הופך לנהג מרוץ בתוספת של שקל תישעים. נהיגה על חודו של סכין גילוח הגה עצבני ומשקל זבוב גרמו להרבה נהגים למצוא עצמם בפוזות מביכות במיוחד ולפחחים לחבב את הרכב המיוחד שהבטיח שלא להשאיר אותם מובטלים לעולם....

איכויות הדלק והשמנים, החיפוף והקומבינה, יחס הדחיסה הגבוה וניצולת המנוע בטורים גבוהיים הבטיחו בלאי מואץ ומפגשים תכופים מהממוצע עם בעלי המוסכים שהתיחסו לנסיכה כאל עוד ביאנקי פשוטה. הבטיחות הפיזית והמבנה הבטיחו שגם במפגש קל יחסית מול עצם קשה אחר, תתכן פגיעת שסי משביתה וירידת הערך שלהם בשנים הראשונות היתה עצומה, רובם הגיעו לידיים לא ראוייות וסיימו חייהם במהירות יחסית, ולא זכו ליחס הראוי להם! החלודה והאיכות האיטלקית של אותם שנים השלימו את המשימה, נדיר לראות היום ביאנקי נוסעת במצב טוב וחיזיון אחרית הימים לראות אברט נוסעת על כבישי ארץ הקודש...לאחרונה איתרתי אחת מודל 81 (בעייתי בפני עצמו) במצב מעורר רחמים אבל מקורית ושלמה יחסית ונעשים מאמצים רצינים לבדוק מצב לאשורו, אם יהיו לי בשורות אני מקווה לספר לכם ולשתפכם בתמונות בינתיים אני רק מברך על כל אברט נוסעת-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- ראיתי את התמונה, ונראה במצב טוב (מצורפת תמונה). המוכר דורש 2000 ש"ח וזה בסדר לדעתי, אם הרכב במצב נסיעה..

שוחחתי עם הבחור לפני מספר שבועות.

הרכב נוסע אבל הוא הורד מהכביש בעבר. הוא אומר שזה אברט אבל לא בטוח בכך. לדעתי אישפוז צודק בנושא מכסה המנוע.

למיטב זכרוני הבחור כרגע לא בארץ.

עד כאן ע"פ הטלפון.

למיקי

אם אתה צריך אברט לחלקים כי יש לך כזה - 2000 ש"ח לאחד נוסע זה לא סוף העולם.

מאחר ואין לך , תתחיל ברכב שונה , וכבר פרטו כאן למה.

בנושא הזמן הפנוי : אתה מוזמן , יש אצלי המון מה לשפץ.

חג שמח

ישי

" בוא ניסע, ניתן למחלה לעבוד, נחזור עם מיכל ריק " . בגעגוע לישראל ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנתון הזה לא היה כונס בולט על מכסה המנוע , הוא הגיע בשנות ה-80

אתה טועה.

בשנת 79, הסדרה הרלוונטית ל A112 היתה הסדרה הרביעית (וזו שבגדול המשיכה את אותו הקו העיצובי עד לסוף היצור).

היה לאבארט שלה כונס אויר, זהה לזה של הדגמים המאוחרים יותר.

בכלל, הA112 הזו נראית קצת מוזר - כונסי האויר על הקורות האנכיות האחוריות (מאחורי חלונות הצד האחוריים) צריכים להיות מפלסטיק שחור ובמראה של מעין גריל. כאן הם בצבע הרכב וחלקים, בדיוק כמו בסדרה 6-7 של 84 ואילך.

האגזוז נראה שמסתיים בצד שמאל - מעיד על ג'וניור ולא על אבארט.

אבל יש שתי בדיקות פשוטות וחד משמעיות:

פתח מכסה מנוע - יש כיתוב אבארט מוטבע על מכסה השסתומים ועל בית מסנן האויר? יש מצנן שמן בצד הרדיאטור?

בשנתון הזה - הפאנל הקדמי נראה כמו הדגמים המאוחרים יותר או מורכב משני שעונים מעוגלים ומיושנים למראה?

(בשנתון הזה, באופן מוזר, כל דגמי הA112 זכו לעיצוב פנים מחודש משמעותית, מלבד הג'וניור, שנשאר עם בגדול העיצוב מתחילת היצור).

ובנוסף - יש הילוך חמישי? לג'וניור היו רק ארבעה.

את כל שציינתי למעלה ניתן לשנות בקלות יחסית, אך בעלות גבוהה, לכן אם כל הבדיקות לעיל מעידות שזו אבארט, כנראה שזו אבארט...

בכל מקרה, שלח אלי את מספר השילדה המלא ואת מספר המנוע, ונוכל לוודא באופן סופי.

שי

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאוטוביאנקי הנ"ל ישנם גם פנסים אחוריים שאינם מתאימים - הפנסים המורכבים עליה הינם של הדגם ששווק בארץ משנת 1984 עד 1986.

לעניין אברט ליומיום - אני איני ממליץ!!

בעת שירותי בצבא "שיכנעתי" בחורה לרכוש אוטוביאנקי אברט ונהגתי עליה לעיתים. כבר בזמנו (והיא ביתה בת כ-6) המרכב היה לאחר תיקונים מסיביים (שילוב של תאונות וחלודה פושעת). הנהיגה היתה לעיתים מפחידה - ההיגוי חד...אולי חד מידי והרכב סובל מתת היגוי מסוכן. כשהרכב מתיישן הגיר נהייה מעורפל - והנהג יודע באיזה הילוך הוא מצוי רק...כאשר הוא עוזב את דוושת המצמד.

אין ספק שהרכב הרגיש "חזק" (ובזמנו נהגתי ביומיום על סובארו 1800 גיר רגיל) ומאד קיצוני בהתנהגותו - בידיים לא מיומנות ועם קצת עודף ביטחון עצמי - זהו המתכון הבטוח לתאונה.

לסיכום - אין ספק שמדובר ברכב מעניין וקלאסי - אבל למטרת תחביב בלבד ולא כרכב ראשון.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאוטוביאנקי הנ"ל ישנם גם פנסים אחוריים שאינם מתאימים - הפנסים המורכבים עליה הינם של הדגם ששווק בארץ משנת 1984 עד 1986.

.

צודק!

הפנסים שייכים לסדרה 6-7.

שי

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...