Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בלאי של בלם יד

sharon73
שימו לב! השרשור הזה בן 6206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם.

היום נסעו אישתי והחברות שלה ברכב.

כשאישתי הגיע לרמזור היא הרימה את הארמברקס כי הרמזור הירוק היה אמור להגיע לאחר כמה דקות.

חברות שלה אמרו לה, למה את מרימה את האמרמברס את גורמת לבלאי גדול ,עדיף

ללחוץ על הברקס כי הבלאי הוא יותר נמוך .

אני יודע שהבלאי של הברקס הוא יותר גדול ,אבל רק כדי להראות להם שזה כך אני שואל אתכם.

תודה מראש שרון.

חג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבלאי בלחיצה על הבלם ומשיכת בלם היד(זה השם הנכון) זהה.

אם כי משיכת בלם יד בעת עצירה, היא מיותרת מסוכנת, ויכולה לגרום לכך שבשעת חירום. עקב הזמן והלחץ , אשתך עלולה לנסוע עם בלם יד משוך, למרות נורת הבלם יד הדולקת , ובכך תגרום לשחיקת הרפידות.

זהו מנהג מגונה ויש להמנע מכך.

יש להשתמש בבלם יד לחנייה בלבד, ו/או לשעת חירום.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה שאלה של הרגל, גם אני נוהג לפעמים למשוך את בלם היד ברמזור ומעדיף מאשר ללחוץ על דוושת הבלימה. למה ?

כי אני נוהג לנקות את האוזנים בזמן עצירה ברמזור, לחטט באף ובתא הכפפות, עם בלם יד משוך הסכנה שאני בלי כוונה הרפה את הרגל מדוושת הבלימה והכנס ברכב שמלפני קטנה יותר ככה שזה נראה לי פחות מסוכן.

מסוכן ? תלוי למי ? במידה ואני נוסע עם בלם היד משוך נדלקת נורה בלוח השעונים+התראה קולית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעצירות ממושכות ישנם נגים שרגילים למשוך בבלם יד כידי לא לעייף את הרגל בלחיצה ממושכת על דושת הבלם. אין כל בלאי של הבלם ,או בלאי כלשהוא כאשר מושכים את בלם יד או לוחצים על דושת הבלם בזמן שהרכב בעצירה מוחלטת. (ברכבים כבדים נהוג לעמוד ברמזורים עם בלם יד משוך) ישנם נהגים הנוהגים ברכב עם גיר רגיל (לא אוטומטי) שמזנקים בעליה עם עזרה של בלם היד.

לכן לסיכום אין בלאי ומשיכת בלם היד הוא נושה של הרגל נהיגה בילבד. כמובן שצביקה צודק שבמקרא של לחץ וחוסר ניסיון עלולים לשכוח את בלם היד משוך בהתחלת נסיעה ולגרום להתחממות הבלמים ושרפתם.

:evil:סייג לחוכמה שתיקה :brickwall:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק ידידי היקר שלום רב.

כמובן שהתיחסותי, היא להיבט הבטיחותי שבדבר, ולא להיבט של נוחיות , כדי למנוע עיפות הרגל על הבלם, בעת רמזור

ארוך.

אל תשכח שלא בכל רכב יש נורת ביקורת אור בלם תקינה, ובטח לא זמזם המתריע על בלם יד משוך, כמו בגולף דור חמישי.

בל נשכח שנסיעה חד פעמית עם בלם יד משוך, אצל נהג לא מרוכז, ששומע מוסיקה בפול ווליום, מדבר בטלפון , מחטט באף זורק בדל סיגריה מהחלון, ונלחץ על ידי רכב מאחור שמצפצף על הנהג שהרמזור הפך לירוק, לא נותן זמן לזכור שהבלם יד משוך.

ולורק בגלל הפעם האחת יותר מדי של נסיעה עם בלם יד משוך, יש להמנע מלמשוך אותו ברמזור ארוך.

זוהי דעתי האישית בלבד, ויש להתיחס אליה בהתאם.

בברכת חג שמח.

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

מטרתו של בלם היד למנוע מהרכב להדרדר בחניה.

ברוב הרכבים (לפחות הפרטיים) בלם היד תופס את הבלמים האחוריים ברכב (לרוב בלמי תוף), אבל לא תופס אותם חזק כמו שלחיצה על דוושת הבלם יכולה.

לכן, ברור שבזמן עמידה לא תהיה שחיקה של הבלמים.

מה שכן:

1. בלם יד לא מדליק את אורות הבלם.

2. אם מישהו יפגע ברכב של אישתך מאחור הוא עלול לדחוף אותה לתוך הצומת (ברמזור אדום כאמור).

מאחר ורגלה לא על הבלמים ייקח לה זמן לבלום (בלם היד חלש יחסית ולא יבלום בחוזקה את הרכב).

בקיצור, מאוד מסוכן לדעתי.

בברכה וחג שמח.

בני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...