Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה- חיבור מגבר למצבר הרכב

complex
שימו לב! השרשור הזה בן 6198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ננסה שוב.

רכשתי מגבר לרכב, המגבר הגיע עם קיט התקנה.

הקיט מכיל כבל אדום ארוך+פיוז, כבל כחול מאד קצר וכבל RCA.

עכשיו, את האדום מחברים לפלוס.

והכחול אמור ללכת למינוס אבל הוא קצר מאד.

אם אפשר בבקשה הסבר איך מחברים את המינוס?

הבנתי שזה משהו לברזל קרוב?

יש לי פיאט אונו, מישהו יכול להגיד לאן בדיוק מתא המטען?

ושאלה נוספת.

יש חיבור נוסף במגבר. REM שמו

לפי מה שכתוב אמור להתחבר לאיו מהמערכת ה-AUTO ANTENNA LEAD.

משמע הכבל הכחול בחיבורים של המערכת?

כמו שאתם רואים אני לא הכי מבין, בבקשה הסברים פשוטים.

לא לדאוג המפרט לא כזה יקר ככה שאפשר להתאמן.

תודה רבה רבה רבה מראש!

וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה ידידותית מכל הלב - גש למתקין.

מגבר לא מתקינים לבד פעם ראשונה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שלא יכול לקרות כלום?

רכב זאת מכונה מאוד מורכבת. קצר אחד לא במקום או השתחררות של כבל בזמן נסיעה יכול להסתיים במקרה הטוב בפיוז שרוף ובמקרה הרע בשריפת הרכב (והיה יותר ממקרה אחד בעולם).

אפשר להסביר לך מה לעשות, וזה אפילו די פשוט, אבל בשביל פעם ראשונה הכי טוב זה לתת למישהו אחר לשבור את הראש, לעבוד, לראות ולשאול שאלות. הסכום שתשלם למתקין יהיה נמוך הרבה יותר מכל תקלה הכי קטנה שתצוץ לך ברכב בגלל איזושהי פדיחה שתעשה.

באמת, אל תנסה להתקין לבד פעם ראשונה. הרבה "חכמים" היו בסרט הזה לפניך ואכלו מרור (ולא בפסח). תן למתקין את הסכום שידרוש ובפעם הבאה תדע איך להרכיב לבד.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקבל הסבר בבקשה איתמר?

תשאיר לי את השיקולים.

למרות שכן אני ילך לאיש מקצוע. בגלל מה שאמרת עכשיו.

אבל אני לא מאמין שאני יעמוד לו על הראש כמו שאני מכיר את עצמי.

אם בכל זאת אפשר לקבל הסבר אני אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים אם איתמר לגבי הבעיות שיכולות לצוץ, אבל, וזה אבל גדול!, לדעתי מי שלא יעשה את זה פעם אחת , פעם ראשונה לבד, לאולם לא אלמד איך עושים זאת,

לדוגמה אני:

העברתי כבל 2 גייג' ברכב חדש דנדש - לבד, החלפתי אין ספור מגברים - לבד, פלטת עץ למגברים לבד, 4 תיבות לסאב - לבד,

כל ההתקנה לבד! אבל , וזה אבל גדול! :lol: - בחיים לא התקנתי HU, לא יודע למה, אולי בגלל עצלנות, או בגלל פחד לפקשש במשהו, ותמיד שילמתי כסף בשביל התקנה של HU, למרות שזו פעולה ממש לא מסובכת לדעתי.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=150104

תהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבל אדום - (+) - מהמצבר אל המגבר. חשוב לוודא שהפיוז נמצא קרוב למצבר ולא ההפך ושהכבל לא מתחכך במקומות חדים אשר מהם הוא יכול "להיפצע" ולגרום לקצר.

כבל כחול - (-) או "אדמה" - יש לחבר לנקודה מתכתית במרכב הרכב ולשייף את הנקודה מהצבע למגע טוב, כמובן במקום נסתר. (בורג עבה לפח, או במקרה של מגבר בעל הספק לא גבוה במיוחד לעיתים ניתן גם לאחד הברגים שתופסים את המושב)

Remote - מה-HU למגבר. בעצם מעביר פקודת הדלקה מה-HU למגבר על-מנת שהמגבר יעבוד רק כשה-HU דולק. במקרה וזה לא היה כך המגבר היה צורך זרם גם כשהרכב כבוי. הוא אמור להתחבר ל"צמה" של ה-HU לכבל ה- Remote ומשם עד למגבר. קרא אודות צבעי כבלים וזיהויים באתר המוזכר מטה.

RCA לא להעביר קרוב לכבל ה-(+) זה עלול לגרור רעשים.

מעבר לזה בצע חיפוש בפורום וקרא, בטוחני שתלמד לא מעט. קרא גם באתר autosound.co.il. (אמרנו צבעי כבלים)

עכשיו הקטע הצפוי, לך למתקין זה עדיף על נזק שאתה עלול לגרום לרכב. אינני יודע איזה רכב יש ברשותך אך ייתכן, במקרים חריגים, גם נזק למחשב הרכב שיעלה הרבה כסף.

אם בכל זאת בחרת להתקין לבד, בהצלחה ועדכן.

Morel Dotech + MT22 - JBL 75.4 - Hertz ES250

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רענן, המון תודה!

ככה, כאילו הבנתי זה היה ברור הכל אבל רציתי לוודא.. הסבר מצוין!! תודה תודה תודה!!

ככה המגבר הוא 1900W, איך אני עושה לו הארקה? לקחת בורג ולהכניס לפח של הרכב?

המערכת ממש ממש זולה.

יש לי פיאט אונו 94.

זה רכב ששבוע אחרי שקיבלתי אותו פרצו לי אליו. רכב שפורצים אליו המון.

והוא לא שווה כל כך השקעה. אני רוצה פשוט רק שיהיה לי נחמד ונעים :)

אני יכול לעשות נזק למחשב? ** יש לו בכלל מחשב? זה לא איזה BMW.. בקושי נוסע האוטו.

שוב המון המון תודה.

אני עדיןם בספק אם להתקין לבד או לא.

כמו שאמרו פה אם לא מנסים לא לומדים.

נ.ב.

כמו שאתם רואים יש לי פיאט אונו.

אם למישהו יש המלצות איפה להעביר את הכבלים וכל מיני טיפים אני אשמח!

עדין מתלבט עם לעשות את זה לבד או לא..:p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינני טועה בשנת 94 כבר החלו פונטו עם מערכת הזרקה, אם שלך כזו אז היא בעלת מחשב.

אני עם פונטו ובמקרה שלי ישנם מספר ברגים שמחברים את המושב האחורי למרכב, לשם חיברתי את ההארקה. אני מאמין שגם אתה תוכל לעשות כך. בסה"כ פונטו דור ראשון ואונו לא רחוקות זו מזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן רענן יש לי אונו 94 הזרקה.

אוקי אם אתה אומר..

יש לי מערכת הזעקה של קוברה המעפנות האלו הפשוטות.. לא קודן או משהו..

צריך לנתק אותה תחילה לפני ניתוק המינוס?.

(אני פשוט רוצה לברר הכל לפני שאני מחליט אם אני עושה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

complex,

אני מקווה שהכתבה הבאה תוכל לעזור לך בהתקנת המגבר. http://www.autosound.co.il/main.asp?url=content/03-03-2002-DIY-Amp-Install.html

בהצלחה,

שלו.

ליום יום: יונדאי סונטה 1998 3000 סמ"ק V6

אסקורט MK1 בהמתנה לשיפוץ ?

פיג'ו 504SR אוטומטית 1983.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן רענן יש לי אונו 94 הזרקה.

אוקי אם אתה אומר..

יש לי מערכת הזעקה של קוברה המעפנות האלו הפשוטות.. לא קודן או משהו..

צריך לנתק אותה תחילה לפני ניתוק המינוס?.

(אני פשוט רוצה לברר הכל לפני שאני מחליט אם אני עושה).

בהתקנה שאני ביצעתי לא חיברתי את כבל ה+ שהולך למגבר, למצבר עד שלא סיימתי את ההתקנה לחלוטין. בסיום ההתקנה, לאחר בדיקה בשבע עיניים שכל החוטים מחוברים ואין סכנת קצרים, הכנסתי את הפיוז והפעלתי את המערכת.

הרעיון הוא להמנע מקצרים וזאת ע"י כך שאתה לא עובד על ההתקנה עם זרם "חי" בכבלים.

תראה, מסובך זה לא. אבל קצת ידע בחשמל רכב וידיים טובות ותוכל להתקין הכל לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור היקר.

לעשות לבד על הפעם הראשונה זה איננו דבר חכם. הייתי ממליץ לעבוד עם מישהו שכבר עשה את זה , ככה לומדים.

בוא אני אתן לך דוגמא.

נגיד ולא תמצא מאיפה להעביר את החוט מתח.תיקח מקדחה ותקדח דרך הקיר שמפריד בין המנוע לתא הנוסעים. בטעות תעבור דרך איזה חוט שבמקרה קשור להנעה של הרכב ,או לספידומטר, או למד הדלק.

תיקון כזה גם בפיאט אונו לפני חךקים והכל יעלה לך אצל מוסך 200-300 ש"ח עבודה.

וזה בלי החלקים.

לעומת זאת אצל מתקין רגיל (אני למשל ממליץ להתקנת פתיחה ברכב רת רדיונית ברחוב הירקון) , ועוד אם אתה מביא איתך את החומרים יעלה לך 200-300 ש"ח הכל.

ואז מה שיקרה זה דבר נחמד.

כל תקלה על חשבונם ובנוסף תשב לידו תסתכל תשאל בנימוס, תלמד ואז ביום מן הימים שתרצה להתקדם תוכל לעשות זאת לבד ובשמחה לבדך.

ככה אני למדתי , ואני מאמין שמעל 90 אחוז מהפורום ואפילו המתקינים המקצועיים.

אני אתן לך סתם דוגמא שאני יודע, ב"רדיו מילאנו" אתה צריך לבוא ולשבת חודש שלם ליד מתקינים וללמוד איך להתקין, גם אם אתה יודע . ואז אחרי זה אתה מתחיל לעבוד בפיקוח ורק אחרי כמה זמן שנותנים לך לעבוד על דברים פשוטים מרשים לך לעבוד על מערכות פשוטות יותר לבד. זה המסלול שעובר שם לרוב מתקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים...

תשאירו לי להחליט אם אני יעשה את זה או לא.. כמו שהאחרון אמר.. אל תדאג אני לא מתכוון לקדוח בשום דבר..

במקסימום זה מברג..:p

רק שאלה אחרונה לי.

אין לי כוח לפרק את כל הדשבורד. אני לא הכי רוצה להסתבך עם זה

יש פה מישהו שיצא לו לעשות את זה בפיאט אונו ויכול להגיד לי מראש מה לפרק? או איפ היש מקום שאפשר לחדור דרכו את הקיר אש?

שוב תודה רבה לכל העונים

וחג (שני) שמח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפונטו (לא באונו, אבל בטח די דומה) ישנו מקום נח להעביר כבל. התכופף מתחת לדשבורד בצד הנהג, עם פנס והרבה רצון טוב. מעט מעל המקום בו "מוט ההיגוי" עובר בקיר האש, ומעט שמאלה משם ישנה גומיה שחורה אשר בתוכה עובר משהו (לא זוכר בדיוק אם זו הייתה צמת חוטי חשמל או צינור כלשהו. (כרגע לא יכול לבדוק).

שים לב למבנה הגומיה. במרכזה עובר ה"אלמנט" המוזכר לעיל ומסביב לו, בגומיה (לא בפח), ישנם ארבעה חורים. דרך אחד מהם ובעזרת סטאלבנד ניתן להעביר את החיווט הדרוש.

אני מקווה שכך זה גם באונו ומקווה עוד יותר שבעל אונו יוכל להשיב במדוייק.

בהצלחה,

רענן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...