Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול 150K במאזדה לאנטיסBJ מנוע 1800 מודל 2000

katlani
שימו לב! השרשור הזה בן 6205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הרבה לא רשמתי בפורום עקב מחסור רציני בזמן, אך לא הפסקתי להכנס ולגלוש באתר פה ושם.

נגיע לעניין...

הבוקר עשיתי קניה גדולה של חלקי חילוף שנדרשתי לקנות בשביל הטיפול.

קניתי אצל חזי דלאל:

פילטר דלק מקורי-190 ש"ח (כבר הוחלף)...

אצל הפרסי קניתי:

שמן מנוע 10W40 ESSO. (עוד כמה דקות הולך להחליף)

פילטר שמן מקורי. (כנ"ל)

צלחות ורפידות לברקסים קדמיים. (ביום רביעי אמצא את הזמן ואחליף)

פילטר אויר (הוחלף)

פלאגים (הוחלפו)

ועכשיו לבעיה...

כל הפלאגים תקינים ונראים ממש בסדר אחרי שנה ו 25K

חוץ מפלאג של צילינדר 2

הוא היה מלא מלא מלא מלא בשמן מנוע... אפילו חוט ההצתה היה עם שמן עליו...

האוטו מגיב ונוסע בצורה פנטסטית...

רק לצורך הבנה, שהפלאג היה בחוץ עם עין אחת מתבוננת בחור הפלאג לכיוון הבוכנה היה אפשר לראות את העין דבר שמוכיח שהכל שם היה מוצף בשמן מנוע.

מה דעתכם?

(תמונות של הכל מהכל כולל של הפילטר דלק אני אעלה מאוחר יותר לכל הסקרנים.)

שתהיה שבת שלום לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שהאוטו נסע כמו שצריך?

חדירת שמן לצילינדר והישארותו שם מראה שהוא לא נשרף כלאמר צילינדר לא מתפקד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרויות:

א) שמן מנוע נשפך לתוך החור של הפלאג, ובהוצאת הפלאג הוא נרטב. תסתכל על הפלאג, מה הצבע של האלקטרודות והחלק הקרמי? הכל שחור דביק, או סתם מכוסה שמן טרי? האוטו אוכל שמן? יוצא עשן לבן\כחלחל?

ב) לבדוק קומפרסיה במצב הזה לא כ"כ עוזר.. גם אם הרינגים גמורים, השמן בתא השריפה סותם את המרווחים. אתה יכול לנסות להפעיל את הרכב עוד פעם, עם אחד הפלאגים הישנים מוברג בצילינדר הספציפי, לתת לרכב איזה דקה - שתיים, לעצור, להבריג את הפלאג החוצה ולעשות בדיקת קומפרסיה (שממילא מומלצת על מנוע חם), אם תראה שהקומפרסיה תקינה, והרכב אוכל שמן, כנראה שהגיע זמן לגומיות שסתומים. אם הרכב לא אוכל שמן - חזור לסעיף א'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אין מצב ששמן מנוע נשפך לחור של הפלאג

הפלאג היה מכוסה בשמן טרי בלבד... האוטו לא אוכל שמן... בין הטיפול האחרון (145K) לעכשיו (150) הוספתי 200CC של שמן מנוע. לא יוצא עשן לבן\כחלחל...

ב. מישהו יכול לעזור לי בעניין של הקומפרסיה? אין ברשותי שעון לבדיקת קומפרסיה.... למרות שבכל מקרה, האוטו נוסע מגיב ומתפקד מצויין ואין מצב שהרינגים בצילינדר 2 נגמרו, וגם לא נראה לי שמדובר בגומיות שסתומים. אם כי אני לא שולל שום דבר.

ראיתי והתעסקתי עם הרבה רכבים ובאמת שהעניין הזה מוזר לי מאוד.

ועכשיו לבעיה חדשה בעקבות הטיפול...

ההתנעה ארוכה מדי לאחר החלפת הפילטר דלק הארור הזה שיושב בטנק דלק.

לא שמתי לב לשום הבדל לרעה בנסיעה ובתגובות לאחר החלפת הפילטר דלק.

הסל"ד בסרק יציב מאוד, אין רעידות, בהאצות הרכב מאיץ מצויין, הסל"ד עולה יפה ולינארי מאוד. ממש מוזר העניין הזה...

יש למישהו רעיון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה על הפלאג שמן טרי והאוטו לא אוכל שמן - השמן הגיע לפלאג מלמעלה, איך שתרצה לראות את זה. שום שמן לא עומד בחום של שריפה, והדבר היחיד שנשאר ממנו בתא השריפה - משקעים שחורים על התא ועל הפלאגים. אם ראית שמן טרי על הפלאגים - או שהוא נשפך לך, או שהוא נשפך לך.

אם אתה רוצה לעשות בדיקת קומפרסיה בכל מקרה, להרגעת הנפש - דבר איתי בחג, יש לי מד אבל הבאתי אותו לחבר בצפון, מתישהו בחג אני מתכוון לתת גיחה צפונה ואקח אותו בחזרה, אם יש בו צורך.

ודבר אחרון - אני ממש לא בטוח שההתנעה הארוכה קשורה לפילטר דלק. הרכב עם הזרקה, והמשאבה בונה לחץ דלק לפני שמתחילים להניע. כמה ארוכה ההתנעה? כמה שניות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתנעה אורכת משהו כמו 2-3 שניות שזה המון!

אני רגיל למשהו כמו שניה שהאוטו קר וממש נגיעה שהאוטו חם....

אני נראה לי אפרק שוב את הפילטר ואבוד את כל הגומיות והחיבורים מחדש לוודא שהכל יושב כמו שצריך...

בעניין הפלאגים, יש מצב שזה מאטם מכסה השסתומים? זה מה שהכי נראה לי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי החלפת פילטר דלק, ההתנעה הראשונית תהיה יותר ארוכה מהרגיל.

אם זה נמשך, בתור התחלה כדאי לבדוק שהחלפת הפילטר (אני יודע שזה פשוט אבל עדיין) נעשתה נכון.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצל"ש

אם אפשר לשאול, כמה עלה לך גלון השמן של ESSO?

חג שמח וכשר!

יש עכשיו מבצע באוטודיפו גלון ב 99 ש"ח במקום 170.

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתנעה אורכת משהו כמו 2-3 שניות שזה המון!

אני רגיל למשהו כמו שניה שהאוטו קר וממש נגיעה שהאוטו חם....

אני נראה לי אפרק שוב את הפילטר ואבוד את כל הגומיות והחיבורים מחדש לוודא שהכל יושב כמו שצריך...

בעניין הפלאגים, יש מצב שזה מאטם מכסה השסתומים? זה מה שהכי נראה לי...

לבדוק אף פעם לא מזיק, לפעמים משהו אפילו נראה תקין בעין, ובפירוק מתגלה הבעיה.

אטם מכסה שסתומים - יש מצב, אבל רק מבחוץ (דרך החור של הפלאג), אם פתחת במקרה וזה נשפך. שום דבר לא יכול להגיע דרך אטם מכסה שסתומים לתא השריפה בלי לעבור את הגומיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הינך יכול להרגע אין לך חדירת שמן לצילינדר כל עוד הפלג במקומו

חדירת השמן נובעת מאטם מכסה שסתומים בלוי לכן השמן מעל הפלג

החלף אטם מכסה שסתומים והכל יסתדר תקנה אטם מקורי לא מומלץ חליפי

בברכה ניצן וחג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

מוקדם יותר פירקתי את הפילטר דלק שוב וגיליתי שהגומיה המרכזית שמחברת את יציאת הדלק מהפילטר לבית הפילטר ומשם לכיוון המנוע בלויה ולא שלמה.

שקניתי את הפילטר הוא לא בא עם גומיה חדשה ככה ש...

חוץ מהקטע של הגומיה שחלקה קרוע לא שמתי לב לשום בעיה, הרכבתי חזרה את הכל והאוטו מניע ועובד אבל ההתנעה עדיין קשה...

בעניין הפלאג... היום פירקתי אותו, וחוץ מסימנים של שמן על ההברגה על האלקטרודה עצמה לא היה שמן.

חוץ מזה שהאוטו היה בסרק הבאתי חבר שיתן מכות גז ואני מתבונן מאחורה בפליטה ואין שום זכר לעשן כחלחל\לבן... גם שהטורים גבוהים למשך יותר מכמה שניות, אין פליטה של עשן לבן, כחלחל...

הכי הגיוני נראה לי שזה מהאטם מכסה שסתומים והגומיות שיש מעל כל פלאג שלא יחדור משם שמן... מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...