Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ בשיפור למנוע של אופל קורסה 1400

שימו לב! השרשור הזה בן 6220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,קניתי לא מזמן אופל קורסה מודל 94' מנוע 1400 (הזרקת דלק חד נקודתית),לפי ספר הרכב שקיבלתי עם האוטו רשום שיש באוטו 73 כוחות סוס,ברצוני לשפר את האוטו ל-100 - 120 כוחות סוס

השאלה היא אם אפשר בכלל לשפר במנוע 1400 משהו

דבר שני שרציתי לשאול,יש לחבר של אבא שלי פילטר פתוח מה זה ענק חבל על הזמן,רציתי לשאול בשביל שאני ירגיש שיפור ב"פתיחות" ו"סגירות" של האוטו האם אני צריך קיט שלם או שמספיק רק נפילטר עצמו ?

(דרך אגב,מחר אני יעלה תמונות של האופל)

מי שרוצה נתונים טכניים של האוטו שאני מדבר עליו:

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=11011&Opel-specifications

תודה על העזרה

106Rallye S2 :onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כעיקרון, 8V והזרקה חד נקודתית הן נקודות פתיחה גרועות ביותר לשיפורים, במיוחד שהמנוע היותר מודרני מגיע ישר עם 90 כ"ס ופוטנציאל שיפורים נרחב.

מאחר וקנית את האוטו לא מזמן,אני הרבה יותר ממליץ על יישור קו נמרץ.

החלף כל מה שלא תקין, בדוק מצב בולמים, צמיגים וכו', יישור קו זה כשלעצמו ישפר פלאים את הביצועים של הרכב.

מה מצב המנוע? כמה ק"מ עבר? מעשן? אוכל שמן? שותה מים? תן קצת פרטים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני היד השלישית שמחזיקה ברכב,קניתי אותו מרואה חשבון בן 35 בערך שהחזיק בו 10 שנים עד היום והוא אמר שהוא קנה אותו מיד ראשונה במצב חדש,קיבלתי את ספר הטיפולים של הרכב מ-25000 קילומטר ועד הטיפול הבא שיש לי לעשות ב-135000 קילומטר,כרגע האוטו עם 125000 קילומטר כאשר יש לי אפילו פתק שאומר שיש לי לעשות את הטיפול הבא ב135000 קילומטר ורשום את התאריך של הטיפול האחרון-משהו בחודש 10/07,כלומר לא מזמן הרכב עשה טיפול,שווי הטיפול בערך כ-3000 ש"ח,אם תרצה אוכל לפרט לך

הרכב שמור מאוד מבחינה מכנית,אני יודע שהוא עבר טיפול רציני ב-120000 קילומטר לפני שקניתי אותו(רצועת מנוע ויש עוד כמה דברים אבל כרגע אני לא זוכר,שוב אם תרצה אוכל לפרט לך בשביל שתעזור לי)

רק הברקסים לא כ"כ טובים,הם חורקים טיפה ולכן אתקן זאת לפני הטסט שיש לי עוד 3 חודשים,אבא שלי יטפל לי באוטו כי הוא מנהל מוסך,צמיגים חדשים לפי מה שראיתי,האוטו לא מעשן בכלל,לא אוכל שמן בכלל,לא שותה מים בכלל,לא נפתחו הברגים בכלל כי אין כילופי צבע בברגים או סימנים של פתיחת ברגים,כל האוטו מקורי לחלוטין,בגלל זה שאבא שלי עלה על האוטו הוא חטף אותו ואמר לי "נדב תקנה תקנה זה קאמשאפט אחד והרכב מטופל,אמין,חזק,יש מזגן מקורי,הכל מקורי לחלוטין" והוא היה לחוץ קצת על העיניין,אני יעלה היום תמונות,על באמת שלפי דעתי הרכב יפה מאוד ואני רוצה להשקיע עליו כי אני רוצה להחזיק בו לטווח ארוך ורוצה שהוא יהייה חזק,שיתקרב טיפה לGSI כי אני אוהב אדרנלין,מהירות וכו'

רציתי לדעת אם המנוע מבחינת הסטנדרט טוב לשיפורים,אם יש פוטנציאל לעיניין,כי זה שלפניך רשם שאין כ"כ מה לשפר במנוע 1400 ואני ממש לא מאמין בזה,נראה לי שממש טוב לשפר כי אם יש לה מעל 70כ"ס ויש לה מנוע חזק וטוב,אני חושב שזה כדאי במיוחד שהרכב אמין ובמצב כ"כ טוב.

הבעיה היחידה היא שאני צריל לשים שעון טורים דחוף ושמתי לב שהאוטו לא כ"כ מושך בהילוך ראשון,שמתי לב שהוא מתאמץ טיפה.

אני גם יודע שהרכב כבד מאוד כי זה אופל וזה משפיע על המהירות.

החלום שלי על באמת יהייה להעלות את הרכב לדרגה של 106 ראלי אבל ללא מנוע 1600 אלא עם מנוע 1400

האם זה אפשרי החלום הזה?

בעיניין תקציב,אני יכול לדבר עם אבא שלי,הוא מנהל מוסך סובארו בתלפיות ונראה מה אפשר לעשות

אבל אני צריך לדעת מה לשפר ברכב ורשימת חלקים

בגלל זה אני צריך עזרה דחוף

תודה על הכל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז כמה בעיות יש עם הרכב שלך:

1. הדגם הספציפי. 1400, 8V, הזרקה חד נקודתית. הכל לא משחק לטובתך, ברור שאפשר לשפר אבל כל שיפור יהיה קשה,יקר, ובעל הרבה הרבה תועלת ממנוע יותר מודרני.

סתם לדוגמא, על המנוע הזה אתה הולך לשפוך איזה 20K ש"ח בשביל להוציא ממנו את מה שה 1400 16V נותן לך כסטנדרט.

אם אתה מתעקש, אתה יכול להתחיל בפילטר פתוח, קאמשפט חמים (270+-) ומערכת פליטה מלאה, זה ייתן לך איזה 10-12 כ"ס והרגשה הרבה יותר זריזה, אם אבא יזמין את החלקים ישירות למוסך וירכיב לבד- אפשר לגמור את זה באיזה5-6K ש"ח.

2. בעיה שבכלל לא קשורה לדגם הספציפי שלך אלא לקורסה B בכל אשר היא (כולל GSI), קורסה לא ממש יודעת אחיזת כביש מה היא. שכח ממנועים, שכח משיפורים, היא לא יודעת להתמודד לא עם ה 70 כ"ס שלך ולא עם ה 120 של ה GSI. השיפור הראשוני והמיידי חייב להיות סט טוב ואיכותי של קפיצים ובולמים.

אם אבא יזמין ישירות למוסך ויבצע את העבודה לבד, אפשר לגמור את זה ב 2-3K ש"ח, תלוי על איזה חברה הולכים.

וסתם בשביל לתת לך תיאבון:

co.jpg

cor.jpg

cora.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מה קשור התמונות?לא רואים קפיצים ובולמים בתמונות אלא את היופי של הקורסה הזאת שבחיים אני לא יצליח להגיע לכזאת רמה,בוא רגע נתייחס למכונית שלי,הבנתי שאין פוטנציאל כ"כ טוב לקורסה שלי

אבל אם אני ישקיע דרך אבי היקר 10K אני חושב שאני אוכל לשפר את הרכב באיזה 15-20 כ"ס יותר כך שאני יגיע ל-90 כ"ס כמעט והמכונית תהייה יותר מהירה או שאני לא ירגיש זאת ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 10K אתה מביא מנוע של קורסה עם 90 כ"ס ויהיה לך עודף!

יש לי חבר שמזכיר אותך, אתמול קיבל שלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונות הן סתם להגברת התיאבון, גם לפעמים אנשים מסתכלים בפליי-בוי מתוך ידיעה שהם לא ישיגו את הבנות שם לעולם :wink:

לענייניינו, אם תשקיע דרך אביך 10K (כאמור, חלקים במחיר עלות וללא עלות עבודה)אתה תגיעה בקלות לתוספת של 10 כ"ס וזה אפילו יורגש בנהיגה.אולי אפילו תגיעה להספק קצת יותר גבוה, בוא נגיד 15 כ"ס וזה בטוח יורגש בנסיעה.

החשבון שלך צריך להיות אחר, אם התברכת כבר באבא כזה, תאר לך מה תוכל לעשות בהשקעה של 10K ש"ח על קורסה1400 16V או אולי אפילו GSI.

בקיצור, אני שוב חוזר על מה שאמרתי, עזוב אותך כרגע מתוספת בהספק, דבר ראשון והכי חשוב, שיפור ההתנהגות של האוטו.

בולמים וקפיצים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה,נראה לי שאני יביא אופל GSI או פג'ו ראלי דור שני עם פוטנציאל אדיר לשיפורים ואני אנסה למכור את האופל שברשותי

כי לא נראה לי שכדאי לי להשקיע עכשיו על רכב כזה שאין לו פוטינציאל בכלל :ן באסה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,שיתקרב טיפה לGSI כי אני אוהב אדרנלין,מהירות וכו'

שאלת תם: אם אתה אוהב אדרנלין ומהירות, למה קנית רכב עם 75 כ"ס? היית יכול להגיד לאבא שלך שזה לא בשבילך ואתה מעדיף GSI, למשל. במיוחד אם אבא מנהל מוסך ותוכל להשקיע באמת ברכב.

אני לא יודע בן כמה אתה אבל נשמע שאתה בין 18 ל 22.

בהתחשב בכל הנאמר למעלה, ובהנחה שזה נכון, אני מציע לך את הדבר הבא:

תשקיע בשיפור התנהגות הרכב (בולמים, קפיצים וכל מה ש bagira הזכיר) וקורסים לנהיגה מתקדמת - תראה אם אתה אוהב יותר סיבובים מאשר כוח בקו ישר. כשתהיה סגור בדיוק על מה אתה רוצה, מכור את הרכב וקנה משהו חזק יותר. עם גיבוי של אבא מנהל מוסך אפשר לעשות דברים ממש מעניינים.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אל תתבאס. איש חכם אמר:" אם לא תצליח להנות מ 70 כ"ס, גם 700 כ"ס לא יעשו את זה".

לדעתי תשאר עם האוטו, מצא לך איזה קיט הנמכה נחמד עם בולמים איכותיים, לך לקורס נהיגה מתקדמת ותתחיל להנות מהאוטו.

כפי שאתה מתאר אותו, אולי לא תהנה מ 110 כ"ס אבל לפחות תהנה מאמינות מופלגת, מה שסביר להניח לא תקבל מקורסה GSI שחוטה, יד 18 שהמנוע והשילדה שלה ראו ימים טובים יותר.

בקיצר, פוטנציאל תמיד יש , גם אם לא תמיד איפה שאתה מחפש אותו(יעני במקרה הזה שיפורי שילדה ולא הספק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, אני שוב חוזר על מה שאמרתי, עזוב אותך כרגע מתוספת בהספק, דבר ראשון והכי חשוב, שיפור ההתנהגות של האוטו.

בולמים וקפיצים!

מיתלים זה בהחלט מעניק יותר תחושת ביטחון, אבלח מה שבאמת עושה את העבודה השחורה זה הצמיגים.

אביחי

עריכה- לחבר טוב יש קורסה GSI משופרת, הוא סיפר לי שניתן להשתיל מנוע של אסטרה GSI בקורסה, זה יושב 1:1,

וזה שיפור נפוץ בחו"ל. חוקי זה לא, אבל מעניין זה לבטח כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני מכניס מנוע אסטרה GSI בצורה חוקית לקורסה שלי ?

או שזה בלתי אפשרי לחלוטין ?

ודבר שני למה זה שרשם לפניך רשם לי "לרדת מהרעיון"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...