Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על סיטרואן BX GTI

Civic_EX
שימו לב! השרשור הזה בן 6204 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זאת לא GTI מקורית

ה-GTI המקורית יש לה מנוע 1.9

ה-GTI עם המנוע 1.6 זה היה נסיון של לובינסקי לקדם בזמנו את ה-BX במכירות של ה-1,600 סמ"ק

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו כן מכונית מקורית.

אמנם ה-BX בגרסת GTI1.6 שווקה רק בארץ, ובכל שאר השווקים שווקה רק ה-1.9, אבל היא יוצרה כך במקור ע"י פיג'ו (עם המנוע של ה-205GTI).

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתם אומרים על הרכב הזה?

יש לי אחד בעיר מודל 90 מנוע 1600 הזרקה(מנוע חדש מלפני שנה)

מה החסרונות, יתרונות שלו?

תודה מראש

חסרונות? כל אלו של ה-BX הרגילה ולזה תוסיף חלק מחסרונות ה-205 GTI.

יתרונות ? מכסה מנוע לא מחליד לעולם, חלקי חילוף ל-BX במחיר פינוי....

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הצעה ב5 אלף שקל

מודל 90

מקורית עם ספויילר,ג'אנטים

יד שלישית,ידנית,מנוע חדש מלפני שנה 1600 הזרקה

האם הקנייה שווה?

ואני ממש מתלבט על איך שהיא נראית , יש כאלה אומרים שהיא נראית ספורטיבית

ויש כאלה שאומרים שלא היו קונים אותה בחיים

מה אתם אומרים?

נ.ב

למה היא ממש נמוכה?

תודה על העזרה זה חשוב לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל המחיר המבוקש גבוה.

אם היא טופלה בדיוק לפי הספר ולא כמו ש 99.999% מהן טופלו היא תהיה סבירה ותשרת אותך טוב אבל בכל מצב אחר היא תקרע אותך בעלויות האחזקה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו, ומבלי להעליב כמובן, אתה לא ממש מבין למה אתה נכנס ומה אתה קונה.

"למה אתה נכנס" - הכוונה למנגנונים מסויימים שעשויים להיות יקרים מאוד להחזקה.

"מה אתה קונה" - אמנם כתוב GTI, וזה מעיד על משהו, אבל לא מדובר על פורשה, וגם המראה בהתאם.

אם התקציב שלך הוא 5K ש"ח - אז השאלה היא מה הרכב המתאים לך (והתשובה היא ככל הנראה מרצדס = מוניות ואוטובוסים).

אם יש לך עוד כסף ואתה מחפש רכב מעניין, מיוחד, תובעני מבחינת אחזקה אך מתגמל (יחסית) מבחינת נסיעה - זו נראית הזדמנות לא רעה, אם כמובן הרכב טופל כיאות.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-BX GTI יכולה לספק לך לא פחות ריגושים מ 205 GTI.

מערכת המתלים ברכב זה הם יותר קשיחים מסיטרואן BX רגילה (בעיקרון בומבות עם לחץ נמוך יותר) לכן,הנוחות בה תהיה פחותה מאשר ב BX רגילה.אחיזה וכו'-לא פחות מ 205 (רק צריך לזכור שזהו אוטו יותר ארוך) אך לא כבד בהרבה יחסית לגודלו -רק 950 ק"ג!!! 115 כ"ס.

הבעייה...ואני אומר את זה בגדול-היא לא בכמה תקנה אלא כמה תמשיך להשקיע ברכב הזה.בעוד שב AX תשקיע בקטן ב BX תצטרך להיות עם יד על הדופק במיוחד על מערכת ההידראוליקה.

אם אתה לא מכיר את המערכת..אני אומר בפשטות--אל תתעסק עם הרכב הזה.הוא יקר לתחזוקה.מאוד יקר.חלקים הידראוליים הם יקרים מאוד..בתור משומשים גם ואני לא מדבר על משאבת לחץ הידראולית אלא על עוד המון חלקים אחרים.מה גם שבסיטרואן מודל 90 ומעלה המערכת ההידראולית שונה במעט מאשר בדגמים קודמים.

צריך להיות משוגע על ה BX כדי להתעסק איתם.

בהרבה מוסכים לא יודעים עד היום איך לאכול את המכוניות האלה.

עצה אחרונה: תתחיל לבדוק את הרכב מלמטה על ליפט.שאין נזילות.זה דבר ראשון.אחר כך את צנרת הגומי-שלא יבשה.רק הצנרת עולה בסביבות 1400 ש"ח ורק בחברה ניתן להשיגה.

אם הרכב לא נוח בנסיעה-(אפילו ב-GTI) יש בעייה במערכת.

היריעה קצרה מלהכיל עוד דברים...

שלח ה"פ ואעזור לך עוד.(אם אתה מתעקש עדיין על BX).

Chevrolet Caprice Classic או בקיצור Triple C שנת 83'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסכם את מה שנאמר עד כה ונוסיף:

ה BX GTI היא גרסה מאובזרת ל BX רגילה, בצירוף בומבות עם לחץ מופחת שגורמות למתלים להיות מעט יותר קשיחים מאשר ב- BX רגילה. מכיוון שמחליפים בומבות כל שלוש שנים בערך, יותר מסביר שבמכונית שהציעו לך מותקנות זה לא מכבר בומבות של BX סטנדרטית, ולכן המתלים אינם קשיחים יותר מהרגיל.

ה- BX אינה ספורטיבית ולא תהיה. היא זריזה ומהירה. זה לא אותו הדבר. ההגה שלה די מנותק ואין מה להזכירו בנשימה אחת עם 205GTI (או כל 205 אחרת).

החומרים מהם עשוי תא הנוסעים לא שורדים את השמש הישראלית, ולא שורדים את 17 השנים שחלפו מאז היצור. צפה לסדקים, חריקות, קירקושים.

המערכת ההידראולית אמינה מאוד אם טופלה כראוי. אחת לשלוש-ארבע שנים נדרשת החלפה גורפת של הבומבות (מיכלי גז דחוס המבצעים את שיכוך הזעזועים). צנרת הגומי מתייבשת ומתפוררת, וגורמת לנזילות הידראוליות שמשביתות את המכונית. הדרך הנכונה היא לבצע החלפה מלאה של כל הצנרת - עניין של 2000-2500 ש"ח לא כולל עבודה.

כל פתרון זמני אחר יסתיים במפח נפש. זו לא מכונית שמגיבה טוב לקומבינות ולתיקונים מאולתרים.

אם תקציבך מוגבל, BX (או כל סיטרואן הידראולית אחרת) אינה מומלצת עבורך.

בקשר לגרסת 16GTI - אכן נמכרה בעיקר בישראל בשנת 1989, כשעדיין היה נהוג כאן מיסוי לפי נפח מנוע, אבל הגיעה גם למספר שווקים אחרים בעולם, למשל פורטוגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6204 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...