Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרכי זיהוי כשל של "ביטרון" - סיטרואן ZX 94, חימום יתר

Jack_R1
שימו לב! השרשור הזה בן 6206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בהמשך לשרשור הקודם, אולי זה ראוי להתייחסות נפרדת:

המאווררים עובדים רק במהירות גבוהה, ונכנסים באיחור רב.

LIMP HOME - עובד.

מזגן - גם מפעיל מהירות גבוהה (האם צריכה להיות נמוכה?).

נכנסים ב-110 מעלות במקום 101.

האם חיישן? מה הדרכים לבודד את התקלה? איך אפשר לבדוק את החיישן ואת המאווררים עצמם,כדי להסיק שהתקלה היא ב"ביטרון"? היינס לא כותבים על זה שום דבר, מפנים ליצרן...

(מע' המאווררים - 2 מאווררים עם 3 ריליי בינהם).

מנוע 1600, BFZ.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בדרך כלל כשל ביוניט ביטרון יפעיל את המאוורים במהירות גבוה כל הזמן.

בדוק תקינות שלושת הממסרים,לדעתי תמצא את אחד מהם שרוף.

באם הם תקינים,בדוק את התקע שנכנס לכונס האוויר ,לעיתים נהייה שם נתק כתוצאה מהתחממות הפינים

בדקת אם 2 המאווררים עובדים בו זמנית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בדקתי. שני המאווררים נדלקים ונכבים בו-זמנית. אבל אחת מהמהירויות לא קיימת - או הנמוכה, או הגבוהה (אני חושב שרק הגבוהה פועלת, אבל אולי אני טועה ויש מהירות עוד יותר גבוהה).

מצאתי את השרשור ששמר פתח, עם סכמה חשמלית של חיבור המאווררים והממסרים. הולך לבדוק מחר - אחבר את המאווררים ישירות למצבר לראות, מה זה מהירות גבוהה, ואז אבדוק את הממסרים.

מה שמחשיד, זה שהם נדלקים, אבל מאוד מאוחר, וגם - המזגן מדליק את המהירות הגבוהה. מישהו ראה תקלה כזאת בביטרון, אולי זה החיישן שלו דפוק? איך אפשר לבדוק חיישן, חוץ מלקנות ולשים חדש או להצליב עם משומש אחר? מה תחום ההתנגדויות שלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי מבט ממושך בסכמה, עלה לי רעיון פשוט אך כולל - משהו שיכול להסביר את כל ההתנהגויות המוזרות ולקשור אותן למצב שבו אני מכיר את הרכב (לא זוכר שמהירות נמוכה עבדה אי פעם). פיוז שרוף של עוצמת אוורור גבוהה, בתא הנוסעים.

מקווה שהאוטו יסכים איתי מחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, לא רציתי לחכות למחר, ירדתי לאוטו, בדקתי.

ממצאים:

בסכמה המצורפת (עוד פעם תודות לשרשור של שמר), נראה בבירור כי אם לא קיימים מעקפים חיצוניים, אי אפשר להפעיל את שני המאווררים במהירות גבוהה בו-זמנית, אלא אם כן כל הממסרים טובים ועובדים.

הדלקת כפתור מזגן מפעילה מהירות גבוהה.

בכיבוי הכפתור, שומעים בבירור 3 ריליי מתנתקים.

אם מוציאים פיוז F3, המערכת צריכה לעבור למצב של מהירות נמוכה. אבל במקום זה, היא מתנתקת!

יש רק מקום אחד שיכול "לדפוק" סל"ד נמוך מבלי לדפוק סל"ד גבוה - רגל 4 של Change over relay והמוליך המחובר (עד החיבור). מחר ייבדק.

הנה הסכמה, כדי שיהיה קל להבין:

lowspeed.jpg

אבל זה עדיין לא עונה על השאלה - למה לעזזל המאווררים נכנסים מאוחר. טוב, אם אצליח להפעיל מהירות נמוכה ולראות שזה קורה גם במהירות נמוכה, אחליף חיישן.

יש עוד רעיונות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

הביטרון מפעיל את המאווררים ב2 טמפרטורות,בראשונה הם לא עובדים והשניה כן,מה שקורא אצלך.

לדעתי הממסר אכן שרוף או תקוע במצב אחד כל הזמן,או שיש נתק בצמה.

תוציא את כל הממסרים,לא יהיו לך ספקות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכוני הבוקר מגלגל"צ: :loco:

א) או שצרפתים שינו את ה-ZX מ-306 כדי לסבך את העניינים, או שבכסמה מהשרשור של שמר יש בלבול.

בדקתי היום בבוקר, אם מסתכלים מקדימה, הריליי הימני הוא LOW SPEED, ולא השמאלי. כמו כן, בפיוזים ה-F3 הוא כנראה פיוז של LOW SPEED, ו-F7 הוא של HIGH SPEED - הפוך מהסכמה.

ב) פירקתי והרכבתי את הריליי היום בבוקר - ואחרי זה המזגן, מסתבר, מפעיל מהירות נמוכה, ו-LIMP HOME לעומתו - גבוהה. ספריי מגעים עושה פלאים :)

ג) עד 100 מעלות אף מצב לא נדלק. אני יודע שהנמוך יידלק בסביבות 108, לא רוצה לבדוק אותו שם.

טוב, נשארו 2 אפשרויות - חיישן, או ביטרון עצמו. אלא אם כן מישהו יודע, איך אפשר לבדוק את תקינות החיישן, אנסה להחליף זמנית את החיישן עם אחד שפועל, לראות אם המצב משתנה. קראתי על האפשרות לחבר נגד במקביל, אולי אנסה גם כן (לא רוצה לפגוע בצמה המקורית).

אם מישהו יכול למדוד את התנגדות החיישן בטמפ' עבודה כלשהי, ולהגיד לי, מה ההתנגדות ובאיזו טמפ' - זה מאוד מאוד יעזור לי.

תודה.

נ.ב. לפחות משהו חיובי - אני עוד לא יודע אם הוא "שותה" מים, אבל בנסיעה של שעה ורבע בכביש מהיר החום לא עולה מעל טמפ' פתיחת הטרמוסטט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון, לא סופי, אבל מכיל מידע מועיל שאף אחד לא נתן לי. מזל שסוף-סוף עלה לי רעיון גאוני בפשטותו להריץ גוגל בעצמי על "bitron sensor resistance", וקיבלתי את כל מה שיכולתי לרצות. ומזל שיש אנשים נחמדים כמו The stinger, שעוזרים לסובבים אותם, ויש לי בידיים חיישן שיכולתי לבדוק בבית.

חיישן ביטרון הוא נגד משתנה לפי טמפ', במצב של 20 מעלות הוא מראה טיפה פחות מ-2K אוהם, במצב חם (בסביבות טמפ' עבודה) צריך להתקרב ל-3K אוהם. ה"ביטרון" מודד נפילת מתח על הפינים, כשזה מגיע ל-2.9V, צריכה להידלק מהירות נמוכה. הנה שרשור עם קצת מידע:

http://www.autotrade.com.my/forum/allposts.asp?summary=1&forum=ap569224198&access=1&status=1&subject=The+2+radiator+fans....

מחר בבוקר אני ארכיב את החיישן העובד למערכת, ואם הוא יעבוד, מצאתי את הבעיה. אם הוא לא יעבוד, אחפש את ההארקה של ביטרון ואוודא שהיא מחוברת (סיבה טובה לגזילת מתח מהמעגלים), ואם לא אמצא, אתקין נגד משתנה ואכוון את המערכת לעבוד כמו שצריך, בהנחה שגם אם הביטרון דפוק, הוא לא דפוק לגמרי ואפשר "לעבוד" עליו כדי לגרום לו לעבוד תקין.

עדכון סופי - מחר :)

עוד פעם נ.ב - אטם ראש מחזיק מצויין, המים לא נעלמים לשום מקום. התיקון עבד.

נ.נ.ב. בשרשור שבקישור יש אי דיוק בטמפ' הפעלת מעגלים - LOW ו-HIGH. הטמפ' של מעגל HIGH היא 101, לא 107.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישן ביטרון הוא נגד משתנה לפי טמפ'

בוקר טוב

http://www.psi.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=131350#131350

אם אני לא טועה, גם בשרשור של שמר היה את הלינק הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב

http://www.psi.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=131350#131350

אם אני לא טועה, גם בשרשור של שמר היה את הלינק הזה

שאלתי על ההתנגדות המקורית של החיישן, לבדוק אותו לפני שאני מתחיל לחתוך את הצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכדון אחרון ו(בתקווה)סופי בעניין:

החלפתי את החיישן, מצאתי את ההארקה של "ביטרון", פיקרתי, ניקיתי וחיזקתי.

לא יודע מה מבין שני אלה עבד, אבל בסביבות 97 נכנסים המאווררים על LOW SPEED ומהר מאוד מורידים את הטמפ' לאזור ה-90. HIGH SPEED לא בדקתי, הוא לא הצליח להתחמם מספיק בשביל זה בנסיעה עירונית, אבדוק בהזדמנות אחרת.

יש אוטו, אפשר לקחת את המשפחה לטייל בחג.

תודה לכולם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...