Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Diners – love 'em or hate 'em

Guest AKICHU
שימו לב! השרשור הזה בן 6228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מקדישה את המנה הזאת לכל אילו שטוענים שקבוצות המזון נחלקות ל: מלח, סוכר, שומן ובירה, לאילו שמאמינים שאין שום אוכל בעולם שקטשופ לא יכול לשבחו, וההגדרה "לא שמן" או בעברית Low fat תבלבל את המלצרית.

אני שמחה להציג את ממלכת הניארוסטה והכולסטרול, מי אמר שאוכל זה בריאות? אתה אוכל כל מה שטעים ואין מקום יותר מתאים ממה שנראה כקרון רכבת, וזה מה שנקרא באנגלית Win Win Situation כי גם הקרדיולוגים עושים לא מעט $$$$ בזכותם.

מה זה Diner?

זהו מבנה מוכן מראש שהועבר למקום קבוע ומשמש כמסעדה, על פי מילון Webster ההגדרה היא מסעדה שצורתה של קרון רכבת, והמילה עצמה היא נגזרת של Dining car ועל כן גם העיצוב הפנימי משקף את איך שנראה קרון המסעדה ברכבת.

איך הכל התחיל?

מקובל לשייך את הרעיון ל Walter Scott עובד דפוס שבשנת 1858 כשהיה רק בן 17 רצה להשלים הכנסה, הוא מכר סנדוויצ'ים מתוך סלסלה לעובדי משמרות הלילה במערכות העיתונים, "החלטורה" הזאת הצליחה כל כך, שסקוט נטש את עבודתו בדפוס והציע את מרכולתו מכרכרה סגורה רתומה לסוס, וכמובן שלא ביודעין יצר את הבסיס לאייקון הכי מזוהה עם התרבות המוטורית האמריקאית ה-דיינר.

wslunchwagonlo0.jpg

בואו איתי למסע דיינרים ברחבי ארה"ב והזמן, רובם של הדיינרים מרוכז דווקא בניו ג'רסי אבל יש גם במקומות אחרים, ואם נזכיר שוב לרגע את Route 66 הרי ששם תמצאו אותם, ומיותר כמובן לציין את חברנו בארצו של הדוד סם שיתחילו לצלם גם דיינרים – ליעד הלו? אני בודי הום?

אני אעזר בידידי רוג'ר Say Hello to Roger

nj03wsignpe1.gif

נתחיל את מסענו בעיר סמיט שבניו ג'רסי ממלכת הדיינרס:

Summit Diner משנת 1938עם קירות מצופים בעץ.

njsummitel3.jpg

njsummut2zo0.jpg

פנסילבניה פילדלפיה:

pa99wsignsf4.gif

Mayfair Diner נפתח בשנת 1932, בשנת 1954 הדיינר שופץ והוגדל פי שלושה, כאשר בשנת 1980 כל הפנים שופץ ושוחזר על פי המקור.

pa1hs0.jpg

pa2tn7.jpg

מישיגן -

mi01wsignqj9.gif

ופה בכוונה לא אציין מקום האם מישהו מזהה אותו?

Lamy's Diner נבנה בשנת 1946 והועבר ממסצ'וסטס למשכנו החדש (איפה?)

mi2vp4.jpg

mi3nc8.jpg

אריזונה פיניקס:

az04wsignyb6.gif

Welcome Diner ששיך לרשת הדיינרים Valentine , הדיינר נפתח בשנת 1930 בלוס אנג'לס, משם הועבר לוויליאמס באריזונה ליד הגרנד קניון, כאשר בשנת 1982 הועבר לפיניקס, שם נסגר לאחר זמן קצר ל20 שנים ונפתח מחדש בשנת 2004, הקפידו להשאיר את הכספת המקורית בה הופקד התשר היומי.

az2vq9.jpg

az3qx2.jpg

az4rk5.jpg

טקסס גלנריו עיירת רפאים

tx04wsignyk9.gif

זהו דיינר נטוש, בגלנריו שעל Rout 66 , לא להאמין עדיין חיים שם כחצי תריסר אנשים.

tx2ff6.jpg

tx3es6.jpg

ג'ורג'יה סוואנה:

ga91wsignup1.gif

Streamliner Diner, נבנה בשנת 1938 בהנובר ניו המפשייר, בשנת 1957 הועבר לניופורט באותה המדינה. בשנת 1990 נרכש ושוחזר הדיינר ע"י מכללת סוואנה לעיצוב ואומנות - רזי מה דעתך?

ga2ob6.jpg

ga3st2.jpg

ניו יורק, ניו יורק העיר:

ny03wsigndg4.gif

Jackson Hole Diner, מדוע בחרתי דווקא בדיינר הזה?

נבנה בשנת 1952, בעל שלט ניאוני מרהיב הדיינר קרוב לשדה התעופה לה גווארדיה, ואם יושבים במקום הנכון, יש תצפית נהדרת על מסלול ההמראה של שדה התעופה.

ny2ln3.jpg

ny3vq4.jpg

הפוסט הזה משום מה גרם לי להיות רעבה ועל כן אפרד מכם ואקפוץ לדיינר שלי "אלברט" באזור סיטי מי מצטרף?

שבת טעימה ולא כשרה לפסח רגע לפני...

אירית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רזי מה דעתך?

זו הזמנה ?

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלה שמוכנים להישבע, שמדי פעם עוד ניתן לראות את אלוויס באחד מהדיינרים הללו-רן

כן בטח, אתמול הוא עזר לי לפרק לפורד כנף ימנית :roll:

:lol:

בתקופה שעבדתי בארה"ב, במקום מגוריי - וולנאט-קריק, שעה מסאן-פרנסיסקו, יש דיינר משנות החמישים, על כל אלמנט אפשרי מאותה תקופה והיפה בעניין, שהכל שם באמת מאותה תקופה ולא רק wanna be כמו דיינרים אחרים. האוכל טעים, האווירה אמריקאית ( mind your own business ) והחוויה מובטחת... ארוחות בוקר לא מעטות אכלתי שם :)

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...