Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש רכב, 30K-40K ש"ח, קטן, קומפקטי, חסכוני ובטיחותי

בטיטi
שימו לב! השרשור הזה בן 6223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אשמח לקבל המלצה לרכב.

התקציב

30,000 - 40,000 ש"ח

הצרכים

קטן, אמין, חסכני, בטוח, אוטומט (רצוי, לא חובה), עם מזגן.

1. על איזה רכבים אתם ממליצים (אשמח אם תציינו את הדגם המדוייק, ואת השנתון התואם לתקציב)

2. מה דעתכם על רכישה מחברות ליסינג ? להבנתי, בניגוד לרכבים מהשכרה, רוב הרכבים שמורים יחסית,

ובנוסף יש בד"כ תקופת אחריות, המעניקה ראש שקט...

3. בכמה אחוזים פחות מהמחירון מוכרים רכב מליסינג ?

4. האם בד"כ ניתן לרכוש רכב מליסינג בתשלומים ?

5. בעתיד, כשארצה למכור את הרכב, האם היסטוריית הליסינג שלו תקשה עלי מאוד ?

אגב, בכמה פחות מהמחירון אצטרך למכור ? (זהה לסעיף 3 ?)

6. ראיתי שיש מגרשי מכוניות לרוב, האם כולם מוכרים רכבים מליסינג,

או שיש סוחרים שפשוט רוכשים ומוכרים מאנשים פרטיים ? (מה היתרונות/חסרונות של מגרש כזה ? האם נותן אחריות ?)

תודה רבה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1)קטן, קומפקטי, חסכוני ובטיחותי ואוטמט עד 40K = פונטו ספייס 2001-2 אוטומטית. אולי גם פיזו 206 99. לא אוטמט? רנו קליאו מ99 ועד 2003.

שים לב שיונדאי גטס בליסינג נמכרה לרוב ללא האיבזור הבטיחותי שבו היא הייתה במבחן הריסוק ולכן היא לא ממש בטיחותי וממה שאורמים היא ממש לא חסכונית.

2) יש בכל דף בערך פה דיון נוקב על היתרונות והחיסרונות של קניה מליסינג. הדבר הכי קרוב להסכמה שהגיעו פה זה שאם אתה עושה את זה אז תקנה רק מחברה גדולה מאד, תדרוש לראות את כל היסטורית הטיפולים של הרכב ותבצע בדיקה לפני קניה במקום רחוק מהמגרש, שהם לא המליצו עליו. בכל מקרה זה כנראה מעל התקציב שלך.

3) המגרשים לא מוכרים בהרבה פחות אלא מציאים לך אחריות שנה, והסדרי תשלום נוחים בד"כ. לוי יצחק מוריד בין 5 ל10 אאל"ט.

4)כן. תבדוק אבל אם הם באמת ללא ריבית והאם הייתי יכול לקנות את הרכב הזה בלי תשלומים בפחות מה שבד"כ יחשב כריבית (לפחות לפי חשבוני).

5) משפחתי כבר מכרה 3 רכבים מליסינג בעברה. לא היה כזה קשה כי כל הרכבים היו במצב טוב וקילומטרז' נמוך יחסית לשנתון. הורדנו כ5%.

6)עדיף להתרחק ממגרשי המכוניות. לסיבות הסתכל על הנושא הרמאויות בתחילת הדף. יוצאים מהקשר זה הם מגרשי הטרייד אין האמייתים כמו אוטו-דיל שצריך לעשות את כל מה שציינתי בסעיף2 לפני שקונים את הרכב, אך ככל הנראה הם עדיפים על מגרישם אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

1. האם לא ניתן לסמוך על על הבדיקות שמבצעות חברות הליסינג עצמן ? הרי מספי תחקיר אחד שיראה רמאות מצד החברה,

כך שזה יעשה לה נזק אדיר, האם הם לוקחות את הסיכון ? :-)

2. אם מדברים על אוטומטי, שנת 2000 ומעלה, האופציה היחידה היא פיאט פונטו ספייס, או שיש אפשרויות נוספות ?

3. מה לגבי הסריון ?

שוב תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אבל אין אין אין על הרכב יונדאי גטס שים לב בכל המקומות מפארים את הרכב הנ"ל ויותר מזה תעשה חיפוש כאן בפורום ותראה שבקושי יש לו תקלות וגם אם יש לו תקלה אחת או שתיים זה נורות שנשרפות או החלפת ווישר או קישקוש אחר תאמין לי שזה הרכב הכי אמין שאני הכרתי אם תציץ על שאר המותגים תראה שלאחד בעיה עם הגיר ולשני בעיה עם המנוע וכן הרשימה ארוכה מלהכיל לא סתם הרכב הזה עבר את המכירות יותר ממאזדה לאנטיס.

בהצלחה אחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) למרות שאני אישית לא נתקלתי ברמאות יש מספיק אנשים בפורום שכן. דרך אגב מומלץ להגיד לאיש מכירות ישר שאתה מתכוון לקחת את הרכב לבדיקה - כדי שהוא לא ינסה לתת לך מכונית דפוקה. בכלל תמיד קח את הרכב לבדיקה עצמאית במכון שאתה בחרת.

2) רצית חסכוני בטוח ואוטומטי. הקליאו לא מומלצת כאוטמט (למרות שאני אישית נהנה ממנה מאד כידנית), היאריס יקרה מדי, הקורסה לא הגיעה אוטומטית. כל השאר הם פחות מ3 כוכבי בטיחות.

3) הסיריון הוא רכב חביב אך לא הייתי קורא לו בטוח. כשאני ביררתי עליו גיליתי שהמנוע וגם התיבה האוטומטית לא הכי אמינים ולא מפגינים את ה"אמינות היפנית" הכה מפורסמת בקרב הישראלים. בכל מקרה ב40 אלף אולי תוכל לקנות את ה1.3 העדיפה.

reuvenet - בקשר לגטס? אתה צוחק נכון?

הסיבה שהרכב מכר הרבה זה כי היבואן שלו מכר אותו לחברות הליסינג ב12 אלף דולר לרכב (לפי נתוני THE MARKER) בעוד הלקוח הפרטי שרצה לרכוש אותו שילם 18 אלף דולר.

הרכב הגיע עם איבזור בטיחותי שערוריתי.

זאת מבלי להזכיר שיש תביעה ייצוגית של החברות שהם לקוחות הליסינג שהגטס שותה משמעותית יותר דלק מפירסומי היצרן. אנשים פה אומרים אפילו 1 ל 5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד לי איפה אתה חי? ליטר ל5? מזה סמטריילר? לי אישית יש אחד כזה והוא עושה אחד ל12 בעיר ומחו"ל הוא עושה אחד ל16 בממוצע כל הקלישאות האלו על דלק הם מופרכות למדיי בגיר רגיל (לא בדקתי את האוטו') ובכל אופן הוא לא רואה מוסך כבר שנים חוץ מטיפולים (שמנים וכו') יש לכמה מחברים שלי את הרכב הנ"ל והוא לא ראה אפילו אצל אחד מוסך על מה אתה מדבר בכלל?

נ.ב. יכול להיות שהוא נקנה בזול אצל חברות שונות ומשונות אבל עדיין זה לא עושה את הרכב שחור משחור חברות - הוט, בזק, סלולר, ממשלה, צבא ובטחון כולם לוקחים את הרכב הנ"ל כי הוא עושה 1-5? או כי הוא לא אמין? תהיה רציני... העובדות מדברות בעד עצמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לוקחים אותו כי הוא זול.

אותן חברות שאתה אומר שלא מתלוננות על צריכת הדלק, תובעות את היבואן של יונדאי על צריכת הדלק!

דרך אגב בדקתי ומצאתי שיש מוסכים גם ליונדאי. אני מוכן להתערב איתך אפילו שיש להם לקוחות שבאים עם יונדאי גטס.

הגטס נחות בכל פרמטר מהפיאט פונטו ספייס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לוקחים אותו כי הוא זול.

אותן חברות שאתה אומר שלא מתלוננות על צריכת הדלק, תובעות את היבואן של יונדאי על צריכת הדלק!

דרך אגב בדקתי ומצאתי שיש מוסכים גם ליונדאי. אני מוכן להתערב איתך אפילו שיש להם לקוחות שבאים עם יונדאי גטס.

הגטס נחות בכל פרמטר מהפיאט פונטו ספייס.

מעניין הפונטו יותר מהגטס? לפי המבחנים והפרסומים הוא לוקח את הפולו והספייס...

http://www.motobike.co.il/motocar/tests/index.asp

בכל אופן צריכת הדלק אישית אני מעיד שזה לוקח 1-12 בנסיעה נורמאלית.

זה בעניין צריכת הדלק היא זכתה במקום הראשון, ליטר-19.2

http://www.motobike.co.il/motocar/news/news.asp?id=7076

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי מבחן מול הפונטו אלא מול הפנדה.

חוץ מזה במבחן של טופ גיר הם ציינו שהפולו עדיפה על הגטס.

עריכה: אתה משווה את גירסת הדיזל הידנית לגירסאת הבנזין האוטומטית ?!?!

הוא ביקש גיר אוטומטתי ואתה מקשקש פה על דיזל ידני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי מבחן מול הפונטו אלא מול הפנדה.

חוץ מזה במבחן של טופ גיר הם ציינו שהפולו עדיפה על הגטס.

עריכה: אתה משווה את גירסת הדיזל הידנית לגירסאת הבנזין האוטומטית ?!?!

הוא ביקש גיר אוטומטתי ואתה מקשקש פה על דיזל ידני

תראה שוב מדובר גם על בנזין.

וכן זה מושווה מול פנדה שהיא זכתה יותר מהפונטו ספייס ולכן הבאתי את הכתבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרסת הסולר של הקטנה הקוריאנית הייתה חסכונית מסלבריטאית הסביבה היפנית במבחן ציי רכב בריטי

בכל מקרה הפונטו ספייס תהיה יותר חסכונית בגלל מנוע יותר קטן ותיבה רציפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ח'ברה, תודה, אבל אני לא מעוניין בגטס :-D

הדרישות היו רכב קטן, קומפקטי, חסכוני, אוטומט, מזגן ובטיחותי, אלא הדגמים שהעלנו בחכתנו :

פונטו ספייס

• איזה שנה ומחיר ?
  • כמה כוכבי בטיחות ?
  • האם אין לפיאט בעיות חשמל ?
  • איזה נפח מנוע ?

פז'ו 206

• שנת 99 אוטומט, מה מחירה ?
  • איזה נפח מנוע ?
  • כמה כוכבי בטיחות ?

סיריון

• מה המחיר ואיזה שנתון מדגם מנוע ה 1000 נכנס בתקציב שלי ?
  • מה המחיר ואיזה שנתון מדגם מנוע ה 1300 נכנס בתקציב שלי ?
  • בעיות במנוע ובתיבת ההילוכים, אלו בעיות ידועות שכדאי לקחת בחשבון ? האם רק בדגם ה 1000 ?
  • האם אכן לא נחשבת לבטיחותית כ"כ בניגוד לאחרות ? כמה כוכבי בטיחות ?

ולא פחות חשוב

האם יש רכבים נוספים המתאימים לפרופיל ולצרכים שהגדרתי ?

תודה וחג שמח !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע / לא מצליח לערוך תגובות :-)

עשיתי מחקר קטן, מצ"ב המחירים של הרכבים המדוברים כקובץ תמונה מסכמת.

לגבי הדייהטסו סיריון

1. ניתן לראות במחירון דגמים שונים (CL, CX, CZ) - לאיזה התכוונתם כשהמלצתם עליה / מה מומלץ ?

2. בעיות במנוע ובתיבת ההילוכים, אלו בעיות ידועות שכדאי לקחת בחשבון ? האם רק בדגם ה 1000 ?

3. האם אכן לא נחשבת לבטיחותית כ"כ בניגוד לאחרות ? כמה כוכבי בטיחות ?

לגבי הפז'ו 206

1. ניתן לראות במחירון דגמים שונים (XT, XR) - לאיזה התכוונתם כשהמלצתם עליה . מה מומלץ ?

2. כמה כוכבי בטיחות יש לרכב ?

לגבי הפיאט פונטו ספייס

1. כמה כוכבי בטיחות יש לרכב ?

2. האם הפיאט לא ידועה בבעיות חשמל לא מעטות ?

3. האם הדגם שבמחירון שבתמונה, הוא אכן דגם הספייס שהומלץ בפורום ?

לגבי הדייהטסו שרייד

1. יש דגמים לרוב, מה מתאים לדרישותי / על מה המלצתם ?

2. כמה כוכבי בטיחות ?

תודה רבה !

full.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פונטו ספייס

• איזה שנה ומחיר ? 2001 ומעלה. אלו דגמי הדור שני. (ספייס בישראל)
  • כמה כוכבי בטיחות ? 4 בדגמים שהגיעו ארצה.
  • האם אין לפיאט בעיות חשמל ? לא, ומספיק כבר עם כל הסטיגמות המטופשות הללו על פיאט.
  • איזה נפח מנוע ? יש לך בסה"כ שניים שהגיעו בייבוא סדיר לארץ. 1242 סמ"ק ו1747 סמ"ק.

תשובות באדום.

הדגם בתמונה הוא אכן הדגם. הוא גם המומלץ לדעתי. זו הייתה הפונטו הקודמת שלי במשך שנתיים. במהלך הזמן שהיא הייתה בבעלותי, לרכב היו 0 תקלות ושום בעיות מוזרות. הביטוח היה זול, האחזקה הייתה זולה מאוד והרכב היה מאוד חסכוני, 13.5 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית.

מדובר כמובן בדגם ה ELX בעל מנוע 1242 סמ"ק עם 16 שסתומים. שלי הייתה עם תיבה רציפה, אך ישנן כמובן גם תיבות ידניות.

יש המון מידע על הרכב הזה בפורום, אתה מוזמן לחפש.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה Caveman, על ההפנייה בת'רד השני.

לגבי הספייס, רק כדי לוודא שהבנתי נכון.. דגם הSX הוא בעל 60 כ"ס ודגם הELX הוא בעל 80 כ"ס, נכון?

מה מהם עדיף לדעתך? ולמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...