Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 3 שנים עם יונדאי גטס.

חן פרחי
שימו לב! השרשור הזה בן 5497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביום ב' השבוע הוחזרה היונדאי גטס של אישתי היקרה למחלקת הטרייד-אין של כלמוביל,בדיוק לאחר 3 שנים,וזה הזמן לסכם את החיים עימה בפרק זמן הזה.

המכונית היתה מדגם 1.35 GLS וכללה את כל האיבזור המקובל,זוג כריות אוויר ו ABS.

המסירה היתה ב 30.3.04 והמכונית היתה עם 7 ק"מ "על השעון",ביום המכירה עמד מד המרחק על 34,782 ק"מ.

הקנייה היתה במעין עיסקת ליסינג מימוני,שבו ניתנה לי חשבונית מס,וזה היה יתרונה הגדול.

במעמד הרכישה קיבלתי את חבילת השירות המקיפה שנקראת TOP SERVICE וכללה 3 טיפולים חינם,ועליה אני ירחיב בהמשך.

במהלך כל 3 השנים הפגינה הגטס אמינות מוחלטת,ולמעט נורת לוחית רישוי שנישרפה וזוג צמיגים קדמיים שלדעתי ניזקקים להחלפה,המכונית צלחה את התקופה היטב,וגם ביום המכירה היא היתנהגה ונסעה כמו ביום בו עזבה את אולם המסירה.

תצרוכת השמן עמדה על 2\1 ליטר בין טיפול אחד למשנהו,ולא נזקקנו למילוי.

מאחר ולגטס יצא מוניטין של בולסת דלק סדרתית,החלטתי לבדוק את צריכת הדלק בצורה קפדנית בשנה האחרונה;הצריכה הממוצעת(לרוב עירונית)עמדה על 11 ק"מ לליטר ללא מזגן כלל,ו 10 ק"מ לליטר בחודשי הקייץ.

התוצאה הטובה ביותר שהגעתי אליה עמדה על 17 ק"מ לליטר בנסיעה לבאר-שבע,והגרועה ביותר עמדה על 8.4 ק"מ לליטר בנסיעת "קריעה" מכוונת.

לא מזהיר,אבל בהחלט רחוק מסיפורי האגדות על 3 ק"מ לליטר ו 5 ק"מ לליטר,שאפשר למצוא בשפע בטוקבקים.

סה"כ אישתי נהנתה מהמכונית(ואני נהנתי מהשקט מכיוונה..)ולכן הוחלט להמשיך עם גטס חדשה,ולהחלטה סייעה הנחה נדיבה שקיבלנו,מה שיצר פער של 15K בינה לבין מיתחרותיה.

שירות ה TOP SERVICE היה מצויין,והמכונית נילקחה ממקום עבודתה של זוגתי והחזרה אליו נקייה למשעי,וכנ"ל גם העברת הטסט השנתי.מומלץ בהחלט.

כמכונית,הגטס בסה"כ מהווה תמורה טובה,היא מרווחת,בנוייה היטב,בעלת התנהגות כביש סבירה ובטוחה(הדבר היחיד הראוי לציון הם בלמיה המצויינים),נוחות סבירה ועלויות שוטפות נמוכות מאד-טיפולים,ביטוח וחלפים.

קל להבין מדוע הפכה הגטס לחביבתן של ציי הרכב-אמינותה כמעט מוחלטת,היא לא סבלה משום מחלות ילדות,סחירה וקלה לנהיגה.

נקודת התורפה העיקרית היא הביצועים החלשים יחסית,למרות שרוב מיתחרותיה לא ממש מהירות ממנה,בשל יחסי ההעברה המאד א ר ו כ י ם בגיר.

התמורה היחידה מיתקבלת בשיוא נינוח מחוץ לעיר-100 קמ"ש שווים 2200 סל"ד,120 ב 2500 סל"ד ו150 ב 3200 סל"ד.

על המכונית זוכיתי במחיר מחירון מלא,והיא נימכרה באותו יום.

ניפגש עוד 3 שנים..

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סיכום מעניין

אני שמח שאישתך נהנתה מהרכב, אך לדעתי זו דוגמא למישהו שהצרכים שלו מהרכב שונים והדגש על אמינות במקרה הזה (כפי שזה הובן )

אני החזקתי גטס בליסינג למשך 8 חודשים, עברתי איתה בזמן הזה קצת מעל 40 אלף ק"מ ואחרי כל הזמן הזה הגב שלי כבר התחיל להתלונן בצורה עצבנית שהחזרתי את הרכב לחברה ושילמתי את הקנס רק שיעזבו אותו מהרכב הזה .

אף פעם לא הצלחתי להגיע לצריכת דלק של 17 ק"מ לליטר אך בממוצע הצריכה אצלי עמדה על 9/10 ק"מ לליטר .

שיהיה בהצלחה בקנייה החדשה ;)

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מושב הנהג בדגם ה GLS שונה ממושב הנהג של הדגמים הפשוטים;ראשית הוא מיתכוונן לגובה,וביחד עם ההגה שניתן לכיוון מיתקבלת תנוחת נהיגה נוחה.

שנית,מושב הנהג כולל אפשרות הקשחה לגב התחתון,מה שהופך אותו לנוח מאד לסובלים מבעיות גב תחתון.

אמינות כלל לא היתה שיקול ברכישה שלה כחדשה,מאחר ועדיין לא הצטבר אז מספיק מידע עליה.

פשוט,ההנחה שקיבלתי היתה גדולה יחסית,ואיפשרו לי לרכוש מכונית משומשת בת שנתיים לכל היותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חולק עליך רק בעניין אחד - הבלמים.

היה לי גטס מניו-קופל למשך ארבעה חודשים, לפחות 3 פעמים כמעט ועברתי באדום עקב כך שלא הצלחתי לעצור , וטיגנתי את הבלמים (בלימה קלה מנסיעה של 120-130 ל 60 והאצה וכו') הבלמים התחממו ממש מהר, וכמעט ולא היה ניתן לעצור עד כדי כך שנאלצתי להזיז את ידית ההילוכים ל 1 כדי "לעזור".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתתף בצערכם :lol:

חן,

נוחות הנסיעה של הגטס גרועה.

לא גרועה,ממוצעת למדי.

הסוויפט והסיריון לא נוחות ממנה בהרבה,ולעומת המזדה דמיו או הסוזוקי איגניס היא ממש מרבד קסמים..

ככלל,כל הפרמטרים במכונית הזו ממוצעים למדי,בלי הברקות או נפילות גדולות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו התרשמותי לאחר נהיגה בה בגרסת ה-GLF (צבאית).

אפילו רכבי הפרטי שהוא קשיח ויעודי בהרבה, מצליח "לגהץ" את תלאות הכביש טוב יותר.

לגטס בהחלט יש את יתרונות המחיר, האמינות והשקט הנפשי, אך לא מעבר לכך.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי האישי, ומבין הסופר-מיני/מיני בהן זכיתי לנהוג לאחרונה, הגטס היא ללא ספק המאכזבת מכולן.

נוחות הנסיעה ברמה נמוכה, כך גם התנהגות הכביש (במיוחד האחיזה וההיגוי הרעים מאד לפני המתיחה

והסתם רעים אחריה).

בנוסף לכך המנוע (לפני ואחרי) רועש ומפגין ביצועים מאכזבים (מה שגורם לשימוש יתר במצערת ולחלק

מ"בעיית הדלק").

נקודות האור היחידות בגטס, לטעמי, הן המחיר הנמוך (לא מספיק) והעיצוב הדי מוצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלמים? על מה אתה מדבר האוטו לא עוצר!!! :evil:

ותסלחו לי אבל זה באמת אחד הרכבים עם נוחות הנסיעה הנחותה ביותר שנסעתי עליהם, ונסעתי ברכבים מיושנים וגרועים עד כדי כך שיש לי חבר בבסיס שכל פעם שאנחנו חוזרים מארוחת צהריים בגטץ המהוללת נהיה לי בחילה ונשבר לי הגב כל פעם על אותו הבור !

צריכת דלק לא יודע להגיד ממקור ראשון שהרכב לא בזבזן אבל אין שום סיבה שאם האופל קורסה 97 שלנו הייתה עושה 1-11 בפקקים כל הזמן(!!) עם מזגן איזו סיבה יש לרכב שהנדסו אותו בשנת ? 2002? לצרוך 1-7-8 באותם תנאים עם מנוע באותו הנפח!? האוטו שלי לא יורד מ1-9 באותם תנאים!

לסיכום פעם הבאה תקנה לאשתך קורולה, אם היא נהנתה מהגטץ אני לא רוצה לדעת איך היא תרגיש על קורולה שהיא גם בטיחותית (שכחתי לציין)

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מבין מה יש להתלהב מהגטס.

הנוחות נסיעה ממש לא משהו כמו שהזכירו קודמיי,צריכת הדלק לא משהו (הכריזמה שלי שותה פחות או יותר אותו דבר,אפילו לפעמים

יותר טוב).

בנוסף הבלמים גם לא להיט גם איכות הפלסטיקים , וזה בלי להזכיר את המושבים.

נכון שלא קשה להבין למה חברות הליסינג בוחרות ברכב הזה אשר לרוב מפגין אמינות טובה,אני מרגיש אבל מתקרב.... ,

אבל....האמינות טובה רק בשנתיים שלוש הראשונות וזה מה שחשוב לחברות הליסינג,זה לא יעניין אף אחד שתגיד לו שהרכב אמין, כאשר כעבור 3-4 שנים על הכביש הוא יצטרך לעשות ראש מנוע. - וכן שמעתי על מלא מקרים כאלה.

ועוד דבר אשר לא מעניין הרבה אנשים במדינה הזאת, וזה נקרא בטיחות !!

ואני לא צריך לספר לכם על הבטיחות(גם הפסיבית,ולא פחות חשוב האקטיבית) של הרכב הזה. :twisted:

שבת שלום !

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הגטס ומעודי לא הייתי בתוכה ומכאן שאין לי מה להוסיף. רק שאלה אחת שמטרידה אותי מזה זמן, האם העובדה שכל המכוניות מדגם זה, אבל כולן, נוסעות במהירויות מטורפות בעליל, בלי קשר למספר נוסעיהן, נובעת מחדוות נהיגה, או מצורך עז לסיים סוף סוף את הסבל הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית יש גטס ופשוט אני מבסוט עד השמיים שום תקלה אין לרכב למעט נורה פה ונורה שם הבלמים בהחלט חזקים וטובים מכל הרכבים שנהגתי בהם (כמעט כל סוג שקיים בארץ) אומנם רמת איבזור מתחת לכל ביקורת אבל מי שרוצה רכב שלא רואה מוסכים כאן טמון התשובה פשוט רכב טוב להפליא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שפותח השרשור מודע לכך שלא מדובר ברכב מבריק במיוחד, אבל מבחינתו יחס העלות תועלת גבוה במיוחד ולכן הוא ממשיך עם עוד אחת.

אני בטוח שאם היתה מוצעת למשל טויוטה יאריס באותו טווח מחירים, לא היתה כאן בכלל התלבטות.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שפותח השרשור מודע לכך שלא מדובר ברכב מבריק במיוחד, אבל מבחינתו יחס העלות תועלת גבוה במיוחד ולכן הוא ממשיך עם עוד אחת.

אני בטוח שאם היתה מוצעת למשל טויוטה יאריס באותו טווח מחירים, לא היתה כאן בכלל התלבטות.

צודק.

גם כשהוצגה הגטס היא היתה מכונית "מרכז טבלה" קלאסית,כשבחלוף השנים הסתבר שרמת האמינות הגבוהה מאד שלה והתחזוקה הזולה הם נכסיה העיקריים,ובנוסף היא נהנית משירות ויחס מעולה הן של היבואן והן של המוסכים המורשים.

את היאריס החדשה גם מתנה אני לא לוקח.הגיר הרובוטי שלה לא ראוי למאכל אדם,וחבל כי היא מכונית חביבה.

לפני 3 שנים שקלנו לקנות את היאריס הקודמת,ומה שמנע את הרכישה היה תא המטען,או יותר נכון העדרו של תא מטען,מאחר והיינו זקוקים לשתי עגלות תינוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שאישתך נהנתה מהרכב, אך לדעתי זו דוגמא למישהו שהצרכים שלו מהרכב שונים והדגש על אמינות במקרה הזה (כפי שזה הובן )

כפי שניתן לראות אני בקצת מעל חצי שנה עברתי יותר ממה שאישתך עברה בשלושה שנים, אך נסיעות קטנות אפשר לסבול כשתצטרך לנסוע די הרבה באוטו אז החסרונות יבלטו .

במקרה שהצרכים של אישתך מהרכב הם מנימליים אז האמינות היו החלק האטרקטיבי בכל העסקה ואולי זה מה שחשוב מבחינתה כי נסיעות ארוכות אין לה כנראה ;)

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...