Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגה מרכזי- איך עושים את זה?

שימו לב! השרשור הזה בן 6205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

חזרתי מתערוכת שיפורים בצרפת (לא נסעתי במיוחד אליה אבל נפלתי עליה די בטעות) ואני חייב לציין שהטרנד החדש באירופה בסצנת שיפורי הרכב היא לזרוק את צמד המושבים הקדמיים ובמקומם לשים מושב אחד במרכז עם לוח שעונים מולו, דוושות וכמובן, הגה.

טוב, אז הקונספט קצת הזוי ולא מובן, הרבה עבודה להשגת מטרה לא כ"כ ברורה אבל, אבל הרוב די פשוט.

לוח שעונים בונים מחדש אצל בעל מקצוע. דוושות ומסילה של הכסא מזיזים למרכז אבל איך לעזאזל ממרכזים את ההגה?

יש למישהוא רעיון?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בונים מוט הגה בהתאמה אישית. ע"י הוספת צלב (U JOINT) אתה יכול לשנות את כיוון המוט לאן שתרצה.

הבעיה היחידה היא לדאוג שהמוט לא יהיה בדרכן של סעפות ושאר חלקים שלא ממש ניתן להזיז לכבוד המוט הגה.

זה משהו שצריך לעשות גם בהסבות למנועים גדולים יותר ובעצם בכל פרוייקט שמחייב להזיז את המוט ההגה לכבוד מנוע\בוסטר\מכלול שמפריע לו בדרך.

http://www.solidworks.com/pages/products/edu/images/steeringcolumn2.jpg

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא להזיז את התושבות של גלגל ההגה כמו שהן, ובמקום \ גובה שבו המוט מתחבר לקופלונג בדרך כלל - להרכיב תמסורת עם שרשרת, ויחס גלגלש"ים של 1:1.

על פניו אתה אמור לקבל בדיוק אותו יחס ואתם ביצועים, פחות תחושה שאובדת כשאתה מעביר תנועה דרך השרשרת.

אופציה אחרת היא תיבת הגה, ואופציה שלישית היא שינוי של הקופלונג - כך שיהיה בעל מספיק מפרקים כדי להעביר את התנועה באופן חלק יחסית.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את בלם היד מזיזים 20 ס"מ הצדה, אין בעיה.

בקשר להילוכים, וואלה לא זכור לי מה קורה שם, בטח עושים את זה רק ב DSG למיניהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשנות מיקום של מוט הגה בלבד ולהעביר את התנועה למנגנון באמצעות שרשרת \ גלגל"ש נשמע לי רעיון איום ונורא מבחינת תחושת ההגה, החופשים במערכת והבטיחות.

אני לא מבין מה הבעיה להזיז את מנגנון ההגה כולו למרכז הרכב ולבנות זרועות באורכים המתאימים במקום זרועות ההיגוי הרגילות, כך שמה שיהיה זה זרועות היגוי בעלות אסימטריה די רצינית. בטח יש לזה השלכות מבחינת כובד ההיגוי שיהיה שונה בין הצדדים, אבל עדיין זה נראה לי עדיף על פרטצ' של שרשראות.

בכל מקרה - הפתרון האופטימלי הוא להזמין או לתכנן מנגנון הגה בו המוט מתחבר במרכז. כל מה שצריך לשנות זה את הבית ואולי את המסרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישפוז, הבעיה היא שיש מנוע באמצע.

לגבי מסרקי הגה שנועדו לתפעול מהמרכז יש לך כאלה של Sand rails, המוט לא בעיה לייצור.

שרשרת היא רעיון נוראי, בעיקר אם יש כשל כלשהו בתמסורת.

והשאלה הסופית - למה לעזאזל לעשות דבר כזה?!

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הפחד משרשרת?

ממתי שרשרת זה לא אמין?

אפשר גם לבנות בטולרנסים גבוהים ללא חופשים מורגשים.

מה עושים עם התעלה/מנהרה שבין המושבים?..............

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מסרקי הגה שנועדו לתפעול מהמרכז יש לך כאלה של Sand rails, המוט לא בעיה לייצור.

שרשרת היא רעיון נוראי, בעיקר אם יש כשל כלשהו בתמסורת.

והשאלה הסופית - למה לעזאזל לעשות דבר כזה?!

מוטי

להגיע לחלוקת משקל ימין-שמאל שווה

והתפלגות שווה של שדה הראיה .

תכל'ס ,ביצוע מיותר ויקר למי שאין כסף לקנות מקלארן F1.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר ברכב עם מנוע אורכי והנעה אחורית אז כן, יש מנוע (וגיר) באמצע. אבל ברוב המכוניות בהן המנוע רוחבי יש מספיק מקום להעביר את מנגנון ההגה לאמצע. מקסימום צריך להזיז את הצינורות של רדיאטור החימום.

וכן, גם לדעתי זה רעיון דפוק מיסודו. מה הקטע של לשבת באמצע? אי אפשר להשעין את היד על החלון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחברים

מה בנוגע לבטיחות ,ריחוק מדופן המרכב החיצוני, ישפר ולו במעט את הבטיחות הפאסיבית של הנהג ברכב מאשר בצמוד לחלון

הבעיה היא מילוט בשעת שריפה (חלון מילוט בגג)

לפי דעתי פשוט חלוקת משקל מדוייקת יותר ,כאשר נהג ממוצע שוקל 80 קג ,וקנס בDTM הוא בעשרות קילוגרמים

ניתן לבצע ברכבים שהמנוע הוא מרכזי או בעל הנעה קדמית ,כאשר אין את גבעת החיזוק במרכז רצפת הרכב

לגבי כל שאר הרכיבים ניתן להתגבר די בקלות כמו שקודמיי כאן ציינו נכונה

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מרבית המכוניות שראיתי שעשו את זה היו מכוניות של סדנאות שיפוץ/שיפור/מערכות אודיו ופשוט שימשו כמכוניות תצוגת תכלית שלהן.

לא ממש פרקטי או מעניין רק זועק, "אם את זה הצלחנו לעשות, תאר לעצמך מה נעשה לאוטו שלך".

מעולם לא ראיתי את זה בעבר ובתערוכה הזאת היו 6 מכוניות שונות כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ראיתי לפני כמה חודשים שבדרום אמריקה (צ'ילה) זה מתחיל להכנס די חזק. היו שם דברים מעניינים, כמו פיאט 600 עם היגוי מרכזי, ופולקסווגן גולף שנוהגים בה מהמושב האחורי משום מה. ברור ששם יותר קל לאשר דברים ברישיון, וזו רק פונקציה של כסף. מה שכן, אני לא בטוח שאישרו את השיקוצים האלו.

השאלה היא אם אפשר לאשר משהו כזה ברשיונות בארץ. אם כן, יש לי כמה רעיונות מעניינים לג'אסטי שלי :twisted: , שעוד כמה חודשים תהפוך לרכב משני.

אפשר לשים למשל כורסה באמצע, שתהייה נוחה, עם כל מה שרוצים מסביב, כולל מקומות אחסון לדיסקים, מקום לשים כוסות, מקרר קטן, או אפילו ארון בגדים קטן. אין גבול למה שאפשר לעשות עם עוד טיפה מקום.

אני לא ממש צריך מושב ליד הנהג, כי אני תמיד נוסע לבד. המושב של הנוסע משמש אצלי כמקום לשים את התיק שלי וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...