Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ירידת כ"ס לאורך השנים

oty1990
שימו לב! השרשור הזה בן 6207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ירידת כוחות סוס במכוניות לאורך השנים- הנושא הזה מעניין אותי במשך זמן מה.

הייתי רוצה לדעת כמה כוחות סוס יורדים לאוטו בשנה- או שזה תלוי בסוג המכונית והנהיגה של הנהג בה?

עוד נושא קטן בעניין זה- איך אפשר להחזיר לאוטו ישן את אותו מספר כוחות סוס שהיו לו בעבר?

האם צריכים לשפר את המנוע?

אגב, ערכתי חיפוש בפורום אך לא מצאתי שרשור העוסק בנושא זה.

תודה מראש לעונים, oty.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום קשר בין ירידת הספק המנוע ושנים שעוברות.

יש קשר בינה לבין שחיקת רינגים וקירות הצילינדרים, אטימת שסתומים, ניקיון ואטימות של מעברי אויר ביניקה וגזים בפליטה (וגם שלמות צנרת הפליטה וחוסר מעיכות\חורים ומילוי נכון של דודים), ודברים יותר קטנים כמו חופשים שהולכים וגדלים בכל מיני מקומות כמו הקאמשפט, וכו'... ולאלה יש קשר לתדירות הטיפולים, איכות החומרים המתכלים (שמן\נוזל קירור), זיהוי תקלות ופתרונן בזמן, ואולי עוד כמה דברים.

הרכב יכול לשמור על ההספק שלו זהה או כמעט זהה ליום סיום ההרצה במשך שנים, ויכול לאבד הרבה מההספק בזמן קצר. תלוי איך מטפלים בו.

כדי להחזיר את המערכת לקדמותה, נדרש לעבור בניקוי יסודי על המעברים, להחליף את כל האטמים, לטפל בצנרת פליטה, למדוד בריחה במנוע ולשפר את המצב, אם נדרש (החלפת רינגים \ השחזת צילינדרים \ כיוון שסתומים \ מדידת חופשי קראנק\קאמשפט\טלטלים והשחזת\החלפת הדברים הנדרשים - בקיצור, אוברהול אמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם קודמי, במידה והמנוע טופל בשמנים נכונים ואיכותיים, והמנוע לא עבר טראומה כמו חימום יתר הספק המנוע יישמר לאורך זמן.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיבור מחשב לVAG COM יכול להתריע על אחד התסמינים האלה?

איך אני יכול לדעת בוודאות שזה אטמים או כיוון שסתומים לדוגמא מבלי סתם להחליף?

**שאלה שענינה אותי גם הרבה זמן**

Polo 16v 6N2 -My Previous ride

EAT SLEEP BOOST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, הדבר היחיד שאומר לך את ההספק, זה דינמומטר שמודד את ההספק של האוטו, וגם זה בערבון מוגבל (דיינו שונים מודדים קצת שונה, ואפילו אותו דיינו יכול למדוד שונה כתלות במזג אויר, טמפרטורת הסביבה, וכו' - בד"כ, כשצריכים מדידות השוואה מדוייקות, עושים אותן על אותו דיינו במרווח זמן כמה שיותר קטן).

יש תקלות שאתה יכול לדעת עליהן מהסימנים שלהן (עם בדיקות מסויימות), ויש כאלה שלא. אתה לא יכול לדעת על בריחה מהאגזוז, אם אתה לא שומע רעש של בריחת גזים. אתה יכול לדעת שהרינגים שחוקים, אם אתה עושה בדיקת לחץ הפוך (בריחה) ומגלה שיש לך 10% בריחה דרך הרינגים. כנ"ל לגבי אטימות שסתומים. כמה זה פוגע לך בהספק - אתה גם לא יכול לדעת, אם אתה לא מודד אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...