Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה החדשה...

CX25GTI
שימו לב! השרשור הזה בן 6099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שי צודק. הרובוטית של הקורולה היא תיבה ידנית רגילה עם קלאץ יחיד, אשר התפעול שלו הוא אוטומטי. ברור שנהג עם רישיון לאוטומט בלבד יוכל לנהוג ברכב.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

DSG היא תיבה שבנויה משני צירים כשעל אחד מורכבים הילוכים 1,3 ו5 ועל השני 2 ו 4. כשהילוך מסויים משולב התיבה מכינה את ההילוך הבא אחד למעלה או אחד למטה בהתאם לסגנון הנהיגה)וכדי להחליף הילוך היא פשוט מחליפה את הציר שעובד ע"י 2 קלאצ'ים. זה מבטיח החלפה מהירה וחלקה.

יש גם הילוך שישי ב-DSG

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי לא.. יקנו פחות מקררים ממונעים בארץ.. :\

נו בחייכם, אם הרכב לא יצליח היבואן יבקש והם יקבלו את התיבה הישנה ברכב החדש, או תיבה מרכב אחר.

בדיוק כמו שעדיין אפשר לקנות גולף 1.6 עם המנוע הישן.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת רשיון היכן הרכב נופל?

האם מי שיש לו רשיון לאוטומט בלבד יוכל לנהוג בו? (ההגיון אומר שכן)

דווקא אתה חשבת על השלה הזו?

לא מאמין שיש לך רשיון לאוטמטית בלבד :lol:

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיבת ההילוכים הרובוטית היא יצור כלאיים שבין תיבה ידנית ואוטומטית: כמו בתיבת ההילוכים האוטומטית, הנהג אינו צריך ללחוץ על דוושת המצמד ולהעביר הילוכים, אך כמו בתיבה הידנית, עליו לשחרר את דוושת הגז בעת העברת ההילוכים האוטומטית.

התיבה הרובוטית חוסכת דלק והיא אף זולה יותר לייצור, ולכן מוזילה את המכונית. עם זאת, תיבות הילוכים רובוטיות עלולות לגרום רעידות או מכות קלות בעת החלפת הילוכים, ואינן מונעות הידרדרות לאחור בעת זינוק בעלייה.

אני לא מבין מאיפה הביאו את השטות שצריך לעזוב את הגז בזמן העברת הילוך.

אפשר לקבל העברת הילוכים מעט חלקה יותר אם מבצעים את התרגולת הזו במצב החצי אוטומטי, אבל זה מיותר לחלוטין...

נוסעים ברכב בדיוק כמו ברכב אוטומטי רגיל, למעט העובדה שהאוטו לא מתקדם לאיטו ממצב עמידה ומדרדר בשיפוע (וגם זה לא קורה אם יש ברכב מערכות עזר מבוססות ESP שמונעות הדרדרות).

אני חוזר: אין צורך לשחרר את דוושת הגז בעת העברת הילוכים!!!

הרכב האחרון ששווק בארץ ונזקק לתרגולת הזו היה רנו טווננגו איזי.

בקיצור, די לרצח האופי של התיבה הרובוטית, שבעקרונה היא פשרה בין חסכון ונוחות.

בלוג הקארטינג שלי - http://www.kartingblog.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיבה היא פשרה אבל בגלל אופיו הקשיח של הקשר בין המנוע לגלגלים הדרך היחידה להבטיח בה העברה חלקה היא התאמת הסל"ד למהירות החדשה בדומה להעברת הילוכים ללא שימוש בקלאץ'.

נכון שהתיבה הזו היא פשרה אבל רוב רוכשי האוטומטיות לא מחפשים פשרה אלא נוחות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי במילא רוב הקורולות ילכו לשוק הליסינג ואלה שיקבלו אותן לא יעשו שום סיבוב מוקדם וגם לא ממש יתלוננו (גם אף אחד לא יקשיב להם אם כן)

להזכירכם שעד היום הקורולות הגיעו לליסינג בגרסאות SUN מגוכחות עם חלונות מנואלה מאחור ועוד כל מיני קיצוצים של כריות אויר ואביזרים אחרים רק כדי להתאימים לקבוצה 2 , אז מי יתלונן על גיר רובוטי במצב כזה? העיקר שהאוטו נוסע ע"ח המעסיק ושהאוצר עדיין לא העלה את השווי שוק של קבוצה 2 .

ערן בלגאן - נהג ליסינג מדופלם :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קריאת הכותרת לשרשור הזה גרמה לי לפהק משיעמום. באמת.

לא הבנתי מה הטעם בהודעה שכזו? אתה חושב שקורולה היא משעממת? הרי זהו פורום רכב, וזהו רכב חדש. לדעתי בכלל לא משעמם.

קריאת ההודעה שלך גרמה לי לגיחוך...:biggrin2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה כלכך זוועתי בחלון ידני מאחור?

חלון חשמל לנהג - כן, פשוט כדי שיוכל להתרכז בנהיגה.

חלון חשמל לנוסע - כן, כי לפעמים הנהג צריך לעצור בצד ולשאול משהו למשל.

אבל למי איכפת מה קורה מאחורה, מי שחם לו מאחורה - שיסובב!

הזוועה האמיתית היא היעדר כל אמצעי בטיחות, אבל כמו שאתם רואים היבואנים מתחילים להבין וגם גרסאות הליסינג באות עם 6 כריות אוויר.

נ.ב. קטן :):

התיבה האוטומטית באלמרה המשפחתית גם היא דיי מבקשת עזיבת גז בהעברה, אחרת מקבלים וואחד מכה (ואחרי ביקור אצל ספי מסתבר שמדובר על תיקון שדורש אלפייה+ ופתיחה של הגיר, אז שתדפוק הבת-ז**ה!)

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עכשיו היבואן מתכוון להמכור את הקורולה עם 7 כריות אויר ועם ESP! מה יעשו עכשיו אלא(כולל אותי) שכבר קנו אותה רק עם 4 כריות אויר וללא ESP?! למי נוכל למכור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...