Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה: לרפד תיבה לסאב עם גבס ?

שימו לב! השרשור הזה בן 6209 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום איזה איש זקן ונחמד שעובד לידי ראה אותי מתעסק עם הרכב מפה לשם לאחר כמה דקות של פיתוח שיחה

הוא אומר לי שבעברו הרחוק הוא היה מתעסק עם תיבות לוופרים ולרמקולים לבית בפרט .

בסיום השיחה עם אמר\ ייעץ לי לרפד את החלק הפנימי של התיבה בגבס כן כן לוחות גבס

כששאלתי אותו או יותר נכון צחקתי עליו הוא אמר לי תנסה מה יש לך להפסיד

אז שאלתי היא האם למישהו יש מושג על זה ? הלוחות לא ישברו ?

בתודה רוני .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון האקוסטי הכי טוב הוא עץ.

אבל עץ מלא זה דבר יקר, אז ברוב המקרים משתמשים בMDF, שזה ברמת העיקרון- קרטון דחוס, אבל עושה את העבודה.

אם ממש בא לך- תנסה, יכול להיות שזה ישמע סבבה, אבל אני מניח שהבנאדם הזה שבא מרקע של רמקולים ביתיים- לא לקח בחשבון את התנועה והקפיצות שיש ברכב.

יכול להיות שזה עובד טוב בבית, אבל לרכב- זה לא נשמע לי פרקטי.

ביצים ביצים ביצים ביצים לאן אתם רצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נשמע לי הגיוני.

מסיבה אחת עיקרית. הגבס עלול להתפרק. ואז הוא עלול לעשות בעיות לסליל.

התחדשת כבר??

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שרק מגלי הסאונד הגבס יתחיל להתפרק והבעיה היא לא באיך זה נשמע אלא ב זה שנכנס לסאב עצמו "אבק" או יותר נכון חתיכות של הגבס וזה עלול לפגוע בו.

(ד"א לא ענית לי בה"פ:roll: )

בברכה, יוני.

מה זה הגלון *קבל* הזה בין המגברים ?
:shock:

המגברים האלה מממנים אירגוני טרור:onfire:

אחד החזקים! :rofl:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבס יש תפקיד של חומר שאין לו ויברציות , למעשה החומר של התיבה צריך להיות עמיד בפני וויברציות (במיוחד באטומה ) ולספוג את התדרים מאחורה שלא יפריעו לממברנה (גלים חוזרים בעוצמה מסויימת ובתדר מסויים עלולים לעשות כמו התנגשות עם הממברנה כשהיא רוצה לחזור )

אז לא יודע מה היכולת ספיגה של גבס אם בכלל אבל אולי הוא מתכווין לעמידות שלו , אבל אז אתה יכול לעשות את זה מעץ טוב , ולא להתפשר על MDF .

באחד התרדים בפורום (לא יודע איך למצוא אותו) דיברו על נושא התיבות ומישהו שנשמע לי יודע המליץ על משהו שנקרא BIRCH PLY לא יודע מה זה והיכן קונים את זה , אבל שווה לנסות

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון האקוסטי הכי טוב הוא עץ.

אבל עץ מלא זה דבר יקר, אז ברוב המקרים משתמשים בMDF, שזה ברמת העיקרון- קרטון דחוס, אבל עושה את העבודה.

אם ממש בא לך- תנסה, יכול להיות שזה ישמע סבבה, אבל אני מניח שהבנאדם הזה שבא מרקע של רמקולים ביתיים- לא לקח בחשבון את התנועה והקפיצות שיש ברכב.

יכול להיות שזה עובד טוב בבית, אבל לרכב- זה לא נשמע לי פרקטי.

הפתרון האקוסטי הכי טוב הוא דווקא MDF, זה חומר בעל צפיפות גבוהה והכי חשוב- אחידות, בניגוד לעץ מלא שיכול להיות בעל גרדים או שקעים או בליטות או כל דבר אחר אשר עלול להשפיע על הצליל.

ניר,

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה אני יגיד לכם כך אמר לי הבחור\אולדמן , קיצר הוא אמר לי שהוא היה "מרפד" את התיבות בגבס ועכשיו תקשיבו טוב

הוא היה בעיניין הזה עם אלי דואק \ מתקן הרמקולים ז"ל שעכשיו בנו בעסק

לכן איני יודע אם לקחת זאת כהמלצה ולנסות אותה או שלא

מה אתם אומרים ?

וIDO אני בסדר אני ואני יודע מזה MDF ואני יודע גם איך לבנות תיבות .תודה רבה .

מחכה לדעות ותשובות לעניין .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה אני יגיד לכם כך אמר לי הבחור\אולדמן , קיצר הוא אמר לי שהוא היה "מרפד" את התיבות בגבס ועכשיו תקשיבו טוב

הוא היה בעיניין הזה עם אלי דואק \ מתקן הרמקולים ז"ל שעכשיו בנו בעסק

לכן איני יודע אם לקחת זאת כהמלצה ולנסות אותה או שלא

מה אתם אומרים ?

וIDO אני בסדר אני ואני יודע מזה MDF ואני יודע גם איך לבנות תיבות .תודה רבה .

מחכה לדעות ותשובות לעניין .

מאמין ש90% מהאנשים פה יודעים מה זה, לא חשבתי ללמד אותך ספציפית :?

בכל מקרה- הדיעה שלי היא שהטיפ שלו יכול להיות מאד רלוונטי לרמקולים ביתיים, אבל לא לרמקול שנמצא ברכב.

Green Monster- למרות הפונקציה של האחידות- לא עדיף חומר קשה יותר כמו עץ אמיתי? כלומר- אם אני ארצה לבנות תיבה, מבחינת סאונד- מה יהיה החומר הכי טוב להשתמש בו?

ביצים ביצים ביצים ביצים לאן אתם רצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יכול להיות רלוונטי למי שמתלהב מ "וואי איזה משקל יש לרמקול הזה??! 120 ק"ג לרמקול רצפתי !".

אבל גם מאחורי זה יש רעיון, הוא בעקרון פועל עפ"י העניין שרמקול רצפתי או TOWER SPEAKER הוא בעצם זז ונע באוויר קדימה ואחורה בגלל תנועות האוויר שהממברנות דוחקות.

לכן אומרים שיש לשמור על בסיס/מרכז כובד נמוך ככל האפשר וכמובן אם יש מצב להתקין איזה יציקה או משקולת שתשמור על הרמקול קרוב לרצפה ככל האפשר.

וגם את השטות הזאתי מבטלים ע"י שימוש בספייקים לרמקולים(עוקצים בעברית) או ע"י שימוש בבסיס רמקולים ומעמדים כאשר הקוטר שלהם גדול יותר מהרמקול וכך נמנעות תנועות הTOWER באוויר.

ובאותו עניין יש גם את הנושא של שימוש בשטיחים ובמשטחי פרקט מסויימים שכביכול אמורים לתת אידיאל של אי תנועה.

ויש כאלו הטוענים לתלייה של רמקולים כאשר הם מוחזקים גם מלמעלה וגם מלמטה ע"י מותחנים וכו' וכו' וכו'.

תכלס, הרבה שטויות והרבה פסיכולוגיה או חכמת הבייגלה

ברכב אין לדברים האלו כלל שימוש.

ולעניננו -->גבס, הוא חומר קטסטרופלי מבחינה אקוסטית, במקרה זה עדיף ותמיד יהיה ובמיוחד לסאבים בנייה של תיבה מMDF ואפילו מסיבי (40מ"מ מספיק לרוב הסאבים שאני מכיר כולל כאלה שהם בהספקים מטורפים.

ניר

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף:

תכונות חשובות שיהיו לתיבה זה חוסר בגמישות,

אטימות (עץ מלא לא תמיד אטום לאויר כו משהו מעובד - MDF)

יש את החורנים אפילו מצפים את ה MDF בלקה/פוליאסטר/פורמייקה/מלמין שיהיה יותר אטום

תיבות מפרספקס גם מראות מצויינות אקוסטית, כל עוד והם מספיק עבות (3/4") שלא יהיו גמישות (בדרך כלל מכינים את התיבה ב 2 חצאים ועושים במרכז הדבקה בחום)

תיבה צריכה להיות בעלת החזרים נמוכים, עץ ופלסטיק עושים זאת טוב יותר ממתכת, לכן גם ריפוד הדופנות יכול ליתרום לכך ולאוו דווקא בגלל שזה כאילו מגדיל את השטח פנים כדי "לעבוד" על הסאב שיש לו יותר נפח)

גבס הוא לא ממש אטום, הוא דיי גמיש בעובי הנפוץ שלו, ומה גם שסביר להניח שהוא יתפורר בתור תיבה.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם מדברים על MDF כחומר אקוסטי, וכן, גם אני בניתי את התיבה שלי מMDF. אבל הטענה שMDF עדיף על עץ כי הוא יותר אחיד - אומנם זה נשמע נכון וגם הגיוני, אבל תחשבו על זה רגע - אתם חושבים שעץ לא מתאים לכם בגלל גידים שבו! עד כמה זה כבר יכול להיות משמעותי בהיתחשב בעובדה שבנייה למגבר, מושבים אחוריים, נוסעים, ועוד כמה דברים לא ממש "אקוסטיים" ו"אחידים" חוסמים ובולמים את גלי הקול מהסאב לאוזן שלכם? אני רוצה לראות את אותו אחד שיבדיל במבחן עיוור בין צלילי תיבות בנויות MDF ועץ איכותי, באותו נפח, מחוברים לאותה מערכת.

פיג'ו 2008 82כ"ס ידנית, 2014, עגלה נגררת ומעשנת בשר ענקית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם מדברים על MDF כחומר אקוסטי, וכן, גם אני בניתי את התיבה שלי מMDF. אבל הטענה שMDF עדיף על עץ כי הוא יותר אחיד - אומנם זה נשמע נכון וגם הגיוני, אבל תחשבו על זה רגע - אתם חושבים שעץ לא מתאים לכם בגלל גידים שבו! עד כמה זה כבר יכול להיות משמעותי בהיתחשב בעובדה שבנייה למגבר, מושבים אחוריים, נוסעים, ועוד כמה דברים לא ממש "אקוסטיים" ו"אחידים" חוסמים ובולמים את גלי הקול מהסאב לאוזן שלכם? אני רוצה לראות את אותו אחד שיבדיל במבחן עיוור בין צלילי תיבות בנויות MDF ועץ איכותי, באותו נפח, מחוברים לאותה מערכת.

לפי דעתי יש הבדל וההבדל גדול מבחינת "עומק" הבאס. זה כמו שתגיד מה ההבדל בין לבנות תיבה מפלסטיק ותיבה מMDF כי ישנם הרבה דברים (מושבים, ברזלים וכו') שישנו את האיכות אז מה זה עקרוני לשמוע את ההבדל?

אני יגיד לך את ההבדל - האקוסטיקה של החומר זה מה שקובע.

בברכה, יוני.

מה זה הגלון *קבל* הזה בין המגברים ?
:shock:

המגברים האלה מממנים אירגוני טרור:onfire:

אחד החזקים! :rofl:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי יש הבדל וההבדל גדול מבחינת "עומק" הבאס. זה כמו שתגיד מה ההבדל בין לבנות תיבה מפלסטיק ותיבה מMDF כי ישנם הרבה דברים (מושבים, ברזלים וכו') שישנו את האיכות אז מה זה עקרוני לשמוע את ההבדל?

אני יגיד לך את ההבדל - האקוסטיקה של החומר זה מה שקובע.

בברכה, יוני.

תיבה של סאב זה לא תוף בטח שלא תוף באס.

מה שנותן את הסאונד זה הרמקול וגם יש פורט אז גם הסאונד יוצא מהפורט,

הצליל לא מגיע מדופנות התיבה.

גודל ומבנה החומר שלה הם מה שגורמים לצלילים להשתנות.

אז זה לא שהMDF הוא אקוסטי , פשוט הוא וגם פלסטיקים מסויימים הם בעלי התכונות הנכונות להחזרי צליל שיתאימו לרמקול (קשיחות/אטימות/אחדות)

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שיהודה אמר

אני תומך ב birch.

אם לבנות תיבה , אז זה סוג העץ!

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6209 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...