Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היכן בודקים סיטרואן לפני קניה?

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 6210 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחברי הפורום שלום,

לאחרונה התחלתי לחפש רכב מיד שניה,עם דגש על ארופאיות ידניות משנות ה-90.

המועמדת הראשונה - סיטרואן ZX וולקן 2.0i שנת 93 שהייתה ברשות נהג יחיד כל השנים.

בעקבות הצורך לעשות בדיקה מכנית לפני קניה, חיפשתי מישהו שמכיר את הדגם והיצרן ויוכל

לתת חוות דעת רלוונטית ואולי אף הערכת מחיר ליישור קו ותיקונים שאני אצטרך לעשות בהמשך.

בפנייתי לאוטוריטה בני ל., הסתבר לי שהוא לא עושה בדיקות, אלא רק מתקן ומייעץ במידת הצורך.

אנשי מוסך שאפט טרם החזירו לי תשובה מדוייקת, אבל אני די בטוח שגם משם לא תבוא הישועה.

אני יכול בהחלט להבין את שני בעלי העסקים הנ"ל - סביר להניח ש"בדיקת קניה" מתפרשת אצלהם

כלקוח שמחפש מציאות ובא אליהם עם שאלות בסגנון "כמה אני יכול להוריד על זה". בעוד שהמצבים

האלה נפוצים למדי, נוסיף לכך את עומס העבודה במוסכים שלהם, ונראה שהתנהגותם מחוייבת המציאות.

כבוד והבנה לחוד, המקרה הזה העמיד אותי בפני תופעה מעניינת. בהתחשב בקטגוריה שאני מחפש בה,

הייתי רוצה לדעת מה אתם הייתם עושים במצב כזה. לאן הייתם הולכים? על מי הייתם סומכים שיבדוק רכב

כזה, ויקדיש לבדיקה את תשומת הלב הראויה. לא נראה לי שמכון בדיקה רגיל או "המומחה" יעשו את העבודה.

מאידך, יתכן שאני טועה וסתם מסבך את העניינים... :roll:

אם יש לכם ניסיון או ידע במצבים דומים, אנא שתפו אותי. אם אני מגזים בראיית המצב, אנא הכניסו אותי לפרופורציה.

בתודה מראש לכל המגיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וולקן פחות ספורטבית מ-306 המקבילה (ופחות טובה בכל תחום למעט הגה ממאזדה 3 חדשה...)

כך בחשבון שמנועי ה-2 ליטר (סדרת XU) של PSA יקרים משמעותית לאחזקה ממנועי TU המותקנים ב-106 ובסקסו .

המנועים רגישים להתחממות שבמקרה הטוב מובילה לשיפוץ ראש ובמקרה הרע ... לך תדע .

אני ההיתי ממליץ לך לחסוך כסף ולהתקדם בשנתון, רכב שהיה ספורטיבי לפני 15 כנראה שלא נשאר ממנו הרבה וכל פעם יצוץ משהו חדש.

הכי ישן שאני ההיתי קונה ומתוך ידיעה שהרכב צריך שיפוץ מקיף זה את ה-106 דור 2

כבעל 106 ( בשבע שנים האחרונות) בהשוואה ל-ZX ול-306 היא זולה משמעותית לאחזקה (טיפולים, דלק וביטוח) ומבוקשת הרבה יותר ..

בהצלחה,

אורן

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב הוא יד ראשונה , הייתי מציע לך קודם כל לבקש קבלות על תיקונים ואולי אפילו לגשת למוסך שבו טופל הרכב ולהוציא פלט

ככה לפחות תדע איך טופל הרכב ומה עבר עליו ולפי זה לדעת אם בכלל כדאי לך לקחת את האוטו לבדיקה

ערן בלגאן - נהג ליסינג מדופלם :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וולקן ... (ופחות טובה בכל תחום למעט הגה ממאזדה 3 חדשה...)

בהצלחה,

אורן

:nono: נו באמת. הניסיון שלי עם שתיהן מצטמצם ליום אחד עם כל אחת, ובכל זאת...

:idea: לגבי בדיקת הרכב - היית מתקשר ליוסי, המנהל של מוסך ליטל ברח' האחים מסלאוויטה בתל-אביב, אומר לו שהפנו אותך מהפורום, ושואל אם הוא יהיה מוכן לעשות סיבוב על הרכב. שווה לנסות.אגב, לדעתי הוא עשוי שלא כ"כ לתמוך ברכישה של רכב כזה, אבל זה כבר עניין אחר.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וולקן פחות ספורטבית מ-306 המקבילה (ופחות טובה בכל תחום למעט הגה ממאזדה 3 חדשה...)

איך בדיוק? מכוניות זהות לחלוטין מלבד כיול ההגה (עדיף בפז'ו).

קח בחשבון שמנועי ה-2 ליטר (סדרת XU) של PSA יקרים משמעותית לאחזקה ממנועי TU המותקנים ב-106 ובסקסו .

אפשר קצת פירוט? על איזו תחזוקה מדובר?

המנועים רגישים להתחממות שבמקרה הטוב מובילה לשיפוץ ראש ובמקרה הרע ... לך תדע .

אתה מדבר על מנועי האלומיניום שסבלו מבעיות קורוזיה, בעיקר בגלל שימוש בנוזל קירור לא מתאים. כאן מדובר על מנוע ברזל.

מעבר לזה- כל מנוע רגיש להתחממות. נסה ולא תיהנה.

אני ההיתי ממליץ לך לחסוך כסף ולהתקדם בשנתון, רכב שהיה ספורטיבי לפני 15 כנראה שלא נשאר ממנו הרבה וכל פעם יצוץ משהו חדש.

באמת? אז פורשה 911 משנות ה-70 אינה ספורטיבית? מה הקשר בין אופי רכב למצב התחזוקה שלו?

הכי ישן שאני ההיתי קונה ומתוך ידיעה שהרכב צריך שיפוץ מקיף זה את ה-106 דור 2

כבעל 106 ( בשבע שנים האחרונות) בהשוואה ל-ZX ול-306 היא זולה משמעותית לאחזקה (טיפולים, דלק וביטוח) ומבוקשת הרבה יותר ..

אתה כנראה צודק (דלק וביטוח, לא בטוח בקשר לטיפולים, למרות שכלל אצבע קובע שככל שהרכב גדול יותר תחזוקתו יקרה יותר), אבל כדאי שתשאל קודם איזה גודל של רכב הבחור צריך, כי 106 ו-306/ZX הן שתי מכוניות מסגמנט שונה לגמרי. אם הוא צריך רכב קומפקטי/משפחתי, ההמלצה שלך לא שווה כלום.

בהצלחה,

אורן

בקיצור - רמת ההמלצות שלך לא שונה בהרבה ממליצי ה"רק יפני !" למיניהם. אמונות/דיעות שאספת מהרחוב/חוסר ידע מוחלט.

לפותח השרשור: ה-ZX אינה סיטרואן מעבר לסמל שעליה, אלא פז'ו. היא זהה מכנית ל-306 (מלבד מנוע ה-1600, שהוא XU ב-ZX ו-TU ב-306).

בעיקרון כל מכון בדיקה יבדוק לך אותה בלי בעייה, אבל אני הייתי מעדיף ללכת למוסך מתמחה ב-PSA שמכיר את המחלות האופייניות. אם אתה במרכז, "ליטל" זו בהחלט המלצה לא רעה, תקפיד שרק יוסי ייתן לך חוות דעת, ולא אף אחד אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר ,

306 ו-ZX הם לא מכוניות זהות. ל-306 מרחק סרנים של 2.58 מ' וב-ZX המרחק הוא 2.54 מ'

המתלה האחורי עם ההיגוי הפסיבי ב-ZX שמכנס לפעולה ומורגש הרבה יותר בהשוואה ל-306.

אם כבר ZX אז ה-16V השונה מאוד בכיול שלה מהוולקן. .

רכב ספורטיבי בן 15 שנה עם מתלים שחוקים (מוטות מיצבים ,בולמים, משולשים) רחוק מלהיות ספורטבי.

אולי ההגה ממשיך לדבר , אבל אם רוצים להחיות את הרכב צריך להשקיע הרבה כסף.

כן, גם פורשה 911 שלא עברה שיפוץ מכללים כללי לא שווה הרבה.

מנוע ה-XU יקר משמעותית לאחזקה לעומת TU. תברר כמה עולה לעשות ראש, עלות בוכנות ומיסבים ותראה שמונע XU יקר מאוד לאחזקה.

לא התחלנו לדבר על תצרוכת דלק .

אורן

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שיפוץ ראש וכו', אני לא יודע לענות,

אבל ההבדל בין הפיג'ו לסיטרואן הוא לא גדול, אבל קיים.

אורן צודק מהרבה בחינות,

אבל הוא עדיין לא החזיק אחת.

ברשותי הרכב הנ"ל כמעט 3 שנים, ומחירי החלפים שלו זולים למדי.

הדלק לא שוחט, כ-11 ק"מ לליטר בנהיגה רגועה (עירונית), עם מעידות פה ושם.

למנוע המון גמישות, כבר מ-2,000 סל"ד יש לך מספיק כוח כדי להתקדם במהירות, ולא משנה באיזה הילוך או באיזה מישור.

אבל המנוע לא אוהב טורים גבוהים, לקראת ה-5,500 לערך הוא מודיע לך באלגנטיות שאם אתה רוצה להמשיך להאיץ, מומלץ שתעלה הילוך.

לדעתי ה-2 ליטר הרבה יותר מומלץ, ולו בגלל האמינות.

כל חבר עם 1.9, הצטרך לשפץ מנוע באיזה שלב, אני היחיד ששורד מעבר לקו ה-200,000 ק"מ. מנוע מקורי.

ההתנהגות?

שהמכלולים סטנדרטים, הרכב מעט רך ופחות מתקשר,

אבל עם הקשחה של המיתלים, לא מזהים את הרכב. עלוקה.

לגבי ההיגוי האחורי, ב-306 הוא אכן הרבה פחות מורגש, והרכב "מסתובב" יותר עם כמה שפחות השפעה מהסרן הנ"ל,

אבל להחלקות אין כמו ההיגוי האחורי של ה-ZX. ההחלקה יותר ארוכה ומבוקרת. אברהם פורת ז"ל כתב שה-ZX היא ההנעה הקידמית

היחידה שמתנהגת כמו הנעה אחורית.

לסיכום, זו קנייה מאוד משתלמת אם האקזמפלר באמת שמור,

מחיר לקילו פאן, הינו נמוך מאד במקרה הזה.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר ,

306 ו-ZX הם לא מכוניות זהות. ל-306 מרחק סרנים של 2.58 מ' וב-ZX המרחק הוא 2.54 מ'

המתלה האחורי עם ההיגוי הפסיבי ב-ZX שמכנס לפעולה ומורגש הרבה יותר בהשוואה ל-306.

אם כבר ZX אז ה-16V השונה מאוד בכיול שלה מהוולקן. .

רכב ספורטיבי בן 15 שנה עם מתלים שחוקים (מוטות מיצבים ,בולמים, משולשים) רחוק מלהיות ספורטבי.

אולי ההגה ממשיך לדבר , אבל אם רוצים להחיות את הרכב צריך להשקיע הרבה כסף.

כן, גם פורשה 911 שלא עברה שיפוץ מכללים כללי לא שווה הרבה.

מנוע ה-XU יקר משמעותית לאחזקה לעומת TU. תברר כמה עולה לעשות ראש, עלות בוכנות ומיסבים ותראה שמונע XU יקר מאוד לאחזקה.

לא התחלנו לדבר על תצרוכת דלק .

אורן

לא יודע כמה פעמים יצא לך לפרק את שתי המכוניות לגורמים. לי יצא.

רובם המוחלט של החלקים זהים לגמרי, השאר דומים מאוד. יש הבדל בכיול, אבל זה לא עושה את המכונית לשונה באופן משמעותי. צריך לזכור גם שיש הבדלים בחלקים בין דגם לדגם בכל סוג (ZX ו-306), כגון עובי מוטות מייצבים, בולמ"ז וכו'.

ה-16V שונה בכיול לחלוטין, במיוחד בהגה, אבל אף אחד לא דיבר עליה בשרשור הזה.

רכב ממשיך להיות ספורטיבי, גם בתור פסל בסלון. זה בדיוק כמו שתגיד לי ש-BX עם בומבות גמורות לא נוחה בעליל. כמובן שרכב עם מכלול לא תקין לא יתנהג כפי שתוכנן. מה הקשר? כאילו שה-106 שלך תתנהג כהלכה עם משולשים גמורים.

מנוע ה-XU לא יקר משמעותית מה-TU.

כמובן שאם תשווה מנוע XU מסוג D6C (בשבילך - MI16) למנוע 1100 קרבורטור שיוצר בהמוניו , אז ה-XU יהיה יקר בהרבה לתחזוקה. אבל אם תשווה XU של ZX 1600 ל-TU של 106 GTI, תראה שעלות התחזוקה של ה-106 יקרה בהרבה.

על צריכת הדלק לא התווכחתי, ובממוצע התחזוקה יקרה ב-XU באופן זניח, אם בכלל.

לא התייחסת בכלל לשאלה החשובה - לאיזה סגמנט מתכוון פותח השרשור. אם הוא כיוון ל-ZX, צריך קודם לשאול אם 106 או כל סופר מיני הן בכלל אופציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צהריים טובים, ותודה לכל העונים.

החלטתי לוותר על הרכב הנ"ל, פחות משיקולים של דלק ואמינות, יותר משיקולים של כדאיות כלכלית - לי ולמוכר.

לידע כללי, ובתשובה לשאלה של אופיר - כן, מדובר בסיטרואן שנמצאת בנווה סביון ומפורסמת ביד 2.

בעל הרכב הוא אדם חביב ואמין למראית עין, אך הוא לא מבין גדול במכונאות. הרכב שמור מבפנים, אבל

חנה כל יום במהלך ה-13.5 שנים האחרונות בלב ת"א. לפיכך, הפגושים שרוטים ושתי המראות הוחלפו.

מבחינה מכנית, בשנתיים האחרונות הוחלפו לא מעט מכלולים (מ.דלק, רדיאטור, ציריה) ושופץ ראש המנוע.

לשאלתי מה בדיוק שופץ שם הוא לא ידע לענות, ולכן הייתי צריך לקחת בחשבון עלויות נוספות בהמשך להחלפת

רכיבים וחלקים שניזוקו ביחד עם הראש. בעיה מס' 1.

כמו-כן, לפני כשנה הבחור החליף אגזוז, והאגזוזן (:lol:) פירק את הממיר הקטליטי והסביר לו כי אין בו צורך

וכי רכב כ"כ ישן יעבור טסט גם ללא הממיר. הבחור השתכנע. אני השתכנעתי פחות, כי בעיני זיהום האוויר

הוא שיקול לא פחות חשוב מהטסט. אבל זה אני, וזאת הייתה בעיה מס' 2.

לבסוף, לרכב היו עוד כמה בעיות קטנות שדרשו טיפול - פחחות (לא ידעתי שהדלת האחורית עשויה פיברגלס),

כמה נגיעות צבע ותקלות חשמל לא משמעותיות. כשלקחתי בחשבון גם החלפת זוג צמיגים ואימובילייזר,

לפי הדרישות האחרונות של חברת הביטוח, הגעתי למצב שהייתי צריך להוריד כ-4.5K מהמחיר המבוקש.

שהיה דרך אגב גבוה ב-3.5K מהמחירון. בעיה מס' 3.

ד"א, אמנם נראה היה כי הרכב מטופל, ברשיון כתוב 00 בעלים קודמים וקוד המנוע ב-VIN תאם לסוג המנוע המוצהר,

בעל הרכב לא השכיל לתעד את טיפוליו, והיות ולא טיפל במוסכים מורשים, לא היה עם מי לדבר. בעיה מס' 4, והסוף.

אז ככה נגמרה הבדיקה של המועמד הראשון, ואני יצאתי מזה ללא תובנות חדשות, אבל עם המלצה על מקום בדיקה

לפעם הבאה. יופי.

ובנוגע לשאלת הסגמנט: התחלתי לחפש בתחום הסופרמיני, אבל מבט קצר בתלוש המשכורת של חודש פברואר

הבהיר לי כי תמורת השקעה לא גדולה ניתן לשדרג למשהו עם ABS וכריות אוויר, ולתת לכל המשפחה להנות.

הדרישה לגיר ידני נשארה בעינה, והתקציב עומד כיום על 25000 ש"ח. על הסיטרואן נפלתי במקרה.

כך שאם יש לכם עצות או הצעות נוספות, אשמח לשמוע. ושוב, תודה לכל המגיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי אם זה הרכב הזה בגלל שדיברתי איתו לפני 3 חודשים בערך (אז הוא ביקש 20K) והוא אמר שהחימום עובד חלש, כנראה סימן לסוף חייו של רדיאטור החימום (לא זול להחליפו במוסך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6210 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...