Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת גיר\שיפור בהספק?

שימו לב! השרשור הזה בן 6231 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עלתה בראשי השאלה,ברכב ידני אם וכאשר מחליפים גיר לגיר יותר טוב (כמובן אם הוא מתאים וכו') חוץ משינוי העברת הילוכים זה יגרום לעוד דברים כמו האצה יותר מהירה?

השאלה היא תאורתית אין ברצוני לשנות דבר ברכב בגלל חוסר תקציב :) מקווה לא לבזבז את זמנכם.

מקווה שחברי האתר היותר מבינים ממני בתחום יוכלו לענות לי תודה, בן.

בצעתי חיפוש בפורום ולא היה נושא בדבר.

עריכה - אם ניתן לשנות את הכותרת ל " החלפת גיר\ שיפור ביצועים" זה יהיה יותר מתאים לנושא , אני לא מצליח לשנות אותה תודה

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת גיר לא משנה את ההספק. לעומת זאת לעיתים, תלוי ברכב,

בדגם וביחסי העברה המקוריים שלו, ניתן להחליף לגיר בעל יחסי העברה

קצרים יותר מן המקור וכתוצאה מכך תקבל זמינות כוח טובה יותר עם

פחות "בורות" בין ההילוכים ובד"כ גם ההאצה מהירה יותר.

יש גם חסרונות כמובן כגון צריכת דלק גבוהה יותר, שיוט פחות רגוע

במהיריות גבוהות וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא נדון מס' פעמים בפורום. ותגדיר, לגיר יותר טוב?

בכל אופן, העקרון פשוט מאוד, הגיר הוא מערכת של גלגלי שיניים (העקרון כמו באופניים-בערך), המנוע מסובב גלגל שיניים קבוע בגודלו (מס שיניים) ואתה בוחר איזה גלגלם לשים מולו שמחובר לגלגלים.

את שים מול הגלגל הראשי גלגל גדול, בזמן שהגלגל הקטן ישלים סיבוב יחיד, הגלגל הגדול ישלים חצי סיבוב, רבע סיבוב וכו (תלוי ביחס). הדבר יתן תאוצה טובה אבל מהירות סופית נמוכה.

אם, מול אותו גלגל מרכזי תרכיב גלגל קטן ממנו, התאוצה תיפגע אך המהירות הסופית שלך תגדל (בזמן שהגלגל הראשי ישלים סיבוב הגלגל הקטן ישלים 2, 3 או יותר- שוב, בהתאם ליחס)- **היחסים שהבאתי אינם אמיתיים, בדר"כ המספרים הם 1:133 וכו'**

תלוי מה אתה רוצה, ויש כמבן שוני במבנה גלגל השיניים עצמו, שוב, המבנה בהתאם למטרה, אם תיהיה יותר ספציפי תקבל תשובה יותר טובה (זאת כמובן אם לא נעלו את השרשור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד אפשרויות. החלפת גלגלי השיניים לכאלו שמעבירים כוח יותר ביעילות, כך שנגרם פחות הפסד כוח בגיר. זה נקרא DOG gear, אם אני לא טועה.

חיסרון נוסף של גיר בעל יחסי העברה קצרים יותר הוא מהירות סופית נמוכה יותר.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברתי חיפוש ולא מצאתי משהו על הנושא לכן פתחתי אותו , אני לא מחפש להחליף גיר כתבתי זאת בהודעה,פשוט עניין אותי לדעת אם מחליפים את הגיר זה ישנה את את הביצועים (ביקשתי לשנות אם הכותרת אם אפשר במקום הספק לביצועים) .

בכמה זה יכול לשפר את התאוצה ובכמה להוריד במהירות סופית?

אינני מתכנן להחליף את הגיר פשוט לעתיד אם כן ארצה אני שמח שאני אדע את הנושא תודה לכם ! :)

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זכור לי נכון - הכל תלוי ביחסים. אם אתה משנה את היחס פי 2 (כמובן שזה מוגזם), זה אומר שבתאוריה תאיץ פי 2 והמהירות הסופית שלך תופחת לחצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלך יפה האמת, כן הגיר יכול לגרום לשיפור בהספק בהחלט.

נניח דמיין מצב שבו אתה על 140 ב 5 אלף סל"ד ודמיין מצב שאתה ב 140 ב 3 אלף סל"ד עם אותו מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לשיפורי מהירות ותאוצה.

אני יודע בוודאות שרכבי ראלי, בסט-אפים הכי קיצוניים זה כך (לא מדויק כי קראתי על העניין מזמן).

בגיר הכי קצר, 0-100 במשהו כמו 3 ש' ומהירות סופית פחות מ-150.

בגיר הכי ארוך 0-100 ב4 ש' לערך, ומהירות מירבית הרבה מעל 240.

תקנו אותי אם למישהו יש מס' מדוייקים.

נ.ב.

חשבתי שגיר בעל DOG הוא גיר בעל שיניים ישרות לחלוטין לצורך אמינות ולא למנוע איבוד אנרגיה.

וגם לצורך קיצור זמן המעבר בין ההילוכים.

DNW אנא הסבר פרט ונמק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השינים הישרות אכן אמינות יותר, כשאתה מעביר כמות גדולה של כוח. בגלל המבנה של השיניים, יש פחות איבודי כוח במעברי הכוח מהמנוע לגלגלים. החיסרון הוא שרעשי הגיר חזקים יותר והמחיר, כמובן.

DNW, מה הקשר להספק? ההספק הוא אותו הספק מהמנוע. הגיר משנה את יחסי העברה ואת הפסדי הכוח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1, בגיר עם שיניים ישרות יש שתי בעיות, אחת שהרבה יותר קשה להעביר הילוכים ולכן דורש מיומנות והכרות מצד הנהג וכמו כן הן נשברות ביתר קלות בשימוש לא תקין.

2.האסקורט שהייתה לי (זטה 1600) הייתה עגלה לא קטנה והכל בזכות גיר ארוך ועצלן בצורה יוצאת דופן. מעבר לגיר של RS2000 אפך את האוטו למשהוא אחר לחלוטין. תאוצות יותר מהירות וזמינות כח הרבה יותר גדולה.

3. בגולף הנוכחית שלי מישהוא החליף את הגיר התקול (גיר 4X4) בגיר הנעה קדמית של לא פחות ולא יותר פאסאט טורבו דיזל סטיישן. האוטו בקושי יוצא מהמקום ברמזור, לוקח לו 40 דקות להגיע ל 100 קמש וגם שם, אין שום יכולת האצה בהילוך 5 או 4!

מצד שני, אני משייט על 100 ב 2000 סל"ד וחוסך דלק בגדול.

מיותר להגיד שמאוד בקרוב יותקן גיר 4X4 חדש ויחזיר עטרה ליושנה :wink:

מקווה ש 2 הדוגמאות האלה המחישו לך את חשיבות התאמת הגיר.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6231 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...