Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת הדלק ב100 קמ"ש כמו ב140 קמ"ש?

idan_gal
שימו לב! השרשור הזה בן 5995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ככל שהמנוע מתאמץ יותר, צריכת הדלק תעלה.

לכן, ברור שצריכת הדלק לא תהיה זהה (למרות שלא אמור להיות הבדל ממש גדול בין 2 המהירויות הנ"ל)

נ.ב. צריכת דלק אופטימלית היא במהירות של 90 קמ"ש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק במהירות של 140 לעומת 100 קמ"ש, גבוהה בכ30 אחוז(בערך) ,בין המהירות הנמוכה לגבוהה.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופר אני מזמין אותך לבצע נסיעת מבחן בשני המהיריות שצוינו, וחזור לפורום עם הממצאים, אשמח לשמוע שאני טועה!:-D

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי ברכב

צריכת הדלק במהירות של 140 לעומת 100 קמ"ש, גבוהה בכ30 אחוז(בערך) ,בין המהירות הנמוכה לגבוהה.

בברכה

צביקה

הצריכה תהיה גבוהה בלפחות 40% ב140 קמ"ש לעומת 100 קמ"ש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, כמו שאופיר כתב, תלוי ברכב.

היא נעה איפשהו בין 90 ל-120 ברוב הרכבים המשפחתיים של היום, כי זה התכנון שלהם - שיא המומנט של המנוע בהילוך אחרון מתאים בערך למהירות 100-110 קמ"ש, ושם גם צריכת הדלק האופטימלית.

ההפרש בצריכה בין 140 ל-100 גם תלוי בסוג המכונית, אבל גם שם אפשר להכליל. לא יודע לגבי 30%, אבל זה משמעותית יותר ממה שזה נראה - ההתנגדות (אפקט הגרר) עולה כפונקציה של מהירות בריבוע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא היתה התנגדות אויר - אז בסל"ד של מומנט מקסימלי.

מכיוון שיש לקחת גם התנגדות אויר בחשבון - אז בסל"ד קצת יותר נמוך מסל"ד של מומנט מקסימלי. כמה "קצת" - דורש חישובים לא פשוטים וידע של מקדם הגרר של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שהתנגדות הרוח עולה בצורה ריבועית ביחס למהירות, המנוע יצטרך להתאמץ הרבה יותר בשביל לשייט במהירות של 140 לעומת שיוט במהירות של 100 ולכן צריכת הדלק ב 140 תהיה משמעותית יותר גבוהה ממהירות 100.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

על כמה סל"ד זה הכי חסכוני מבחינת צריכת דלק?

אם לא היתה התנגדות אויר - אז בסל"ד של מומנט מקסימלי.

מכיוון שיש לקחת גם התנגדות אויר בחשבון - אז בסל"ד קצת יותר נמוך מסל"ד של מומנט מקסימלי. כמה "קצת" - דורש חישובים לא פשוטים וידע של מקדם הגרר של הרכב.

סלחו לי אך עוד לא כל כך הבנתי את העניין, לכן אני מצטרף לשאלה עם שינוי קטן ומצרף סיטואציות להשוואה.

1.אני נוסע על 90 קמ"ש הסל"ד ב 2500, הילוך חמישי.

2.אני נוסע על 100 קמ"ש הסל"ד ב 2850, הילוך חמישי.

3.אני נוסע על 110 קמ"ש הסל"ד ב 3100,גם הילוך חמישי.

נקודת המומנט המירבי היא ב 3000 סל"ד,בשני המהירויות אותה לחיצה במצערת ובשלישית טיפה יותר, הכביש ישר לגמרי לא עליות לא ירידות, מדובר במנוע 1600 סמ"ק ידני.

איזה נסיעה תיהיה הכי חסכונית? האם בהבדל משמעותי מהמהירות האחרות?

כנ"ל במהירויות נמוכות יותר לדוגמה 50 קמ"ש ב 2200 סל"ד בהילוך שלישי או 2000 סל"ד בהילוך 4.

תודה רבה מראש לעונים!

Rover R25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מצחיק אותי שאופיר אומר שהמהירות החסכונית תלויה ברכב, אבל קובע חד משמעית שבין 100 ל-140 יש הבדל של יותר מ-40% בצריכה. הרי כמובן שגם זה תלוי ברכב - אם המנוע חזק מספיק גם בסל"ד נמוך, ותיבת ההילוכים ארוכה מספיק, ניתן לשייט על 140 מבלי לאמץ יותר מדי את המנוע. ההפרש במעבר הקילומטרים בין 100 ל-140 יכול בהחלט לקזז חלק משמעותי מההפרש בצריכת המנוע בליטרים בין המהירויות.

ולשאלה שלמעלה - בין הסיטואציה הראשונה לשנייה סביר להניח שהשנייה תהיה מעט יותר חסכונית - אם הלחיצה על הדוושה זהה בשתיהן, המנוע לא מתאמץ יותר באופן משמעותי בשנייה ולכן ההפרש במהירות יקזז את ההפרש בצריכה. בין הסיטואציה השנייה לשלישית כבר קשה יותר לקבוע - יש סיכוי שהיא תהיה מעט פחות חסכונית בגלל שהדוושה נלחצת חזק יותר (אם היה לך מחשב דרך עם נתוני צריכה רגעית היית יכול לבדוק טוב יותר). בכל מקרה - מדובר בהפרש קטן למדי, נניח חצי ק"מ לליטר (פחות מ-5% אחוזים). לא משהו שצריך להדאיג.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...