Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מיני או סופר מיני עם דגש על נוחות

ODED-Z
שימו לב! השרשור הזה בן 6221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגה טלסקופי יתרום לתחושת הנוחות כי בעזרתו אפשר לשנות מרחקים בין הגוף להגה.

לאחרונה שמתי לב שיותר נוח לידיים ,כאשר אני מקרב את המושב להגה,ואז אני מרגיש גם יותר שליטה על הרכב

אבל ,ביחד עם השיפור המורגש,אני מרגיש אי נוחות מסויימת ברגליים והבלימה לא חלקה כמו שהיתה לפני כן (כנראה זה בגלל שהישיבה קרובה מדי להגה)

למדתי על עצמי שיש לי בגוף חוסר פרופורציה בין אורכי הידיים והרגליים

הגה טלסקופי יעזור לי להתגבר על הבעיה ולהתאים את תנוחת הישיבה האופטימלית מבחינתי

הגורם השני שישפיע מבחינתי על נוחות הישיבה זו תמיכה בגב

תוכלו בבקשה להסביר לי מה הופך את מושב הנהג בדגמי סיטרואן לכל כך מוצלח ונוח,הרכב הראשון עליו ממליצים כאשר פלוני מבקש רכב נוח הוא סיטרואן,מה הסיבה\ות לכך???

לגבי חיסכון,

דגמי הפולו\פאביה\איביזה די יקרים לאחזקה ,נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המושבים הם לחלוטין עניין של טעם. אני מוצא את המושבים בפיז'ו-סיטרואן (לפחות מאז ה307) כחסרי תמיכה מספקת לגב התחתון.

אנשים אחרים חושבים אחרת.

תשומת הלב שלך למרחק שלך מההגה נכונה מאוד, וזה דבר שרבים מתעלמים ממנו.

המרחק ה"נכון" מתקיים כשאתה יושב עם הגב צמוד למושב ומושיט את היד קדימה כשהמרפק נעול, ופרק היד שלך נמצא בדיוק מעל ההגה.

מנסיוני, זה קורה רק עם משענת מושב זקופה יחסית; רוב האנשים מכוונים אותה כך שהיא שוכבת מדי, וכך גם לא נמצאים במצב אידיאלי לשלוט ברכב (מאחר והם רחוקים מדי מההגה) וגם לא יושבים עם הגב על המשענת, אלא שחלקו העליון באוויר. מטופש.

מה שכן, מושב זקוף מדי עלול לגרום לבעיות בגב התחתון למי שסובל מפריצות דיסק וכו, מאחר והמהמורות לא נספגות בצורה טובה כשהגב ישר.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים תוצרת אירופה,מציעים נוחות אך יקרים לאחזקה בגלל חלקים יקרים,עלות הטיפול בהם מתייקרת

לעומת זאת,הדגמים היפניים ,מציעים עלות אחזקה זולה עד סבירה אבל מפגרים אחרי האירופיים בכל הקשור לנוחות

האם אני צודק?

כדי שתוכלו לעזור לי בבחירת הרכב המתאים לי ביותר,אחזור על הדברים שמעניינים אותי ברכב

מבחינת נוחות=הגה טלסקופי ומושב נהג בעל תמיכה לגב

מבחינת אחזקה=אחזקה לא יקרה,ברכב אני אשתמש בעיקר בעיר ,נסיעה יומית של 20 קמש ללימודים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פולו שנת 2001 נכנסת לך בול בתקציב אני יכול להעיד שזה אוטו מאד מאד נוח בתנוחת הישיבה ובמיקום האביזרים

הגה רך ונוח ובכלל הסביבה מבתוכו מאד נעימה לעין

בשילוב עם גיר ידני יש גם מספיק כוח ויביך גם את המשפחטומטיות מיפן

מתלים די קשיחים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הפתרון היחיד בשבילך (שאינו מערב רכבי ספורט) הוא רכבים בהם ניתן לכוון את התמיכה בגב התחתון, כגון רובר R25, מגאן (הידנית תהיה חסכונית), B4 וכדומה.

העניין הוא, שלא ניתן לקבל הכל בתקציב שלך. כוונון תמיכה כזו וכוונון הגה לא תמיד מגיעים ביחד, בוודאי שלא מגיעים כמעט בכלל ברכבים קטנים. בנוסף, אופציה זו אינה מצויה במדינת הליסינג, אלא רק (או כמעט רק) ברכבים פרטיים, שהם מרמת אבזור גבוהה יותר בד"כ.

נקודה נוספת למחשבה היא התמיכה בצידי הגב, המשתנה מכסא לכסא. לטעמי, המושב התומך ביותר שנתקלתי בו הוא של ZX וולקן, בו ניתן לכוון את התמיכה בגב התחתון ואת התמיכה בצד. אך זה כנראה לא הרכב שאתה מחפש...

פולו/פאביה/איביזה - לדעתי האישית צפופות ולא נוחות. דגמי האוטומט גם איטיים מאוד.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שציינתי באחת ההודעות הראשונות ,אני נכה,יש לי הגבלה ברישיון לגיר אוטומט כלומר,רכבים בעלי גיר רגיל לא מתאימים כלל.

אני מחפש שני רכבים ,לגבי הראשון ,אנחנו (המשפחה) עדיין לא בטוחים ,הכל תלוי בגובה ההנחה שנקבל מביטוח לאומי

בשרשור זה אני שואל על הרכב השני ,הרכב השני ישמש אותי בלבד,הייתי רוצה לרכוש רכב קטן כי אין לי צורך ברכב גדול כלומר בעל בגאז' גדול או בעל מרחב פנים גדול.

תקציב לרכב השני כאמור כ 45K אם אפשרות להגדיל עד 50

שאלתי לגבי רכב קטן כי אחזקתו תיהיה נמוכה ,יחסית לרכב הראשון ,וזה מה שאנחנו מחפשים.

חוץ מעניין האחזקה של רכב קטן לעומת משפחתי יש את עניין השנתון,ככל שרכב קטן יותר אפשר למצוא אותו בשנתון גבוה יותר,לא?

לגבי הרכישה,הרכב יירכש ככל הנראה מאדם פרטי,אם לא אז אולי מטרייד אין

(דרך ליסינג חשבתי שאולי כדאי לרכוש את הרכב הראשון,אך הוסבר לי שאם ארכוש דרך ליסינג אאבד את ההנחה מביטוח לאומי ולכן גם רכישה דרך ליסינג של הרכב הראשון נפסלת)

ב 15 אלף מעל התקציב אפשר למצוא את היאריס ,שתענה על כל הדרישות שלי ,אך עלותה הגבוהה פוסלת אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעזרו לי בבקשה בבחירת רכב חסכוני (מיני או סופר מיני) עם הגה שמתכוונן למרחק וכיסא נהג שתומך בגב

תקציב =45-50 אלף ש"ח

תודה

אני חושב שהכי יעיל במקרה הספציפי שלך יהיה ללכת לרפד רכב והוא יתאים לך את הכסא

ככה לא תצטרך להגביל את עצמך ותוכל לבחור רכב חסכוני

Jealousy is misery, suffering is grief

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהכי יעיל במקרה הספציפי שלך יהיה ללכת לרפד רכב והוא יתאים לך את הכסא

ככה לא תצטרך להגביל את עצמך ותוכל לבחור רכב חסכוני

למה הכוונה "לרפד" ?

האם אפשר להפוך מושב רגיל לאורטופדי?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו קראתי את ההודעה של אלעזר פעם שניה,והבנתי ,החלפת מושב זו אופציה שתשקל

אם הדרישה לכסא נהג אורטופדי ירדה ונשארו שלושת הדרישות שהן :

א.אחזקה כמה שיותר זולה

ב.הגה טלסקופי

ג.גיר אוטומט

האם הפונטו ספייס ELX היא היחידה שתתאים לי ?

(למרות שגם היא לא עונה לכל הדרישות,אין לה הגה טלסקופי)

האם קיים רכב שיענה לכל שלושת הדרישות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הפביה תיהיה בחירה מצויינת, בתקציב שלך ניתן למצוא אחת ממודל 2003 +- , מהתרשמות יחסית עמוקה עם הרכב הוא מאוד נוח, חסכוני, ואפילו מתגלה כמהנה לנהיגה, מאובזר בגרסאות הבכירות ועונה על כל דרישותיך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הפביה תיהיה בחירה מצויינת, בתקציב שלך ניתן למצוא אחת ממודל 2003 +- , מהתרשמות יחסית עמוקה עם הרכב הוא מאוד נוח, חסכוני, ואפילו מתגלה כמהנה לנהיגה, מאובזר בגרסאות הבכירות ועונה על כל דרישותיך.

עודד, דני מתכוון לגרסת ה-101 כ"ס הידנית .

במה נבדל הדגם האוטומטי לעומת ההידני (כל הבדל ,חוץ מעלויות טיפולים+צריכת דלק)?

האם קיים הבדל ניכר בעלויות האחזקה?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...