Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ בבחירת רכב ליסינג: סיריון/ריו/מיקרה?

barend
שימו לב! השרשור הזה בן 6195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב!

חזרתי בי מהרעיון לרכוש רכב משומש בשל תקציב נמוך ודרישות גבוהות מדי :? .

מקום העבודה שלי מציע לי לקחת רכב בליסינג, עם התחייבות ל-4 (!!) שנים בתשלום חודשי גבוה מאד.

מבחינה כלכלית מדובר בעסק יקר מאד ולא משתלם כלל - כ-2200 ש"ח נטו לחודש, לפני העלאת שווי מס הצפויה :cry: - ובכל זאת החלטתי ללכת על זה.

מגבלות התקציב שלי מכתיבות רכב זול ודרישותיי הן:

- תא מטען שיכיל עגלת תינוק ממוצעת - חובה.

- מנוע יעיל שיעלה אתי את הקסטל פעמיים ביום מבלי להשתרך אחר משאיות.

- כמובן שהבטיחות חשובה מאד.

- התנהגות כביש טובה - רצוי.

- צריכת דלק ואמינות לא חשובים לי.

האפשרויות העומדות לרשותי במחיר זהה הן:

- קאיה ריו (החדשה)

- דייהטסו סיריון

- ניסן מיקרה.

מהי לדעתכם הבחירה הנכונה עבורי? האם הקאיה תתן תמורה טובה יותר עקב היותה "כאילו-משפחתית-במחיר-של-סופר מיני"?

מצפה לשמוע את עצתכם.

בברכה ובתודה מראש,

ברוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיריון קטנה אך מרווחת, זריזה למדי ונוחה באופן מספק, אך הנאה מנהיגה לא ממש קיימת. האבזור בינוני וכך גם האיכות בתא הנוסעים. הבגאז' די קטן.

המיקרה מרגישה יותר איכותית מבפנים אבל קמצנית באיבזור והתחושה קודרת מאוד. היא זריזה בערך כמו הסיריון ואולי טיפה'לה מהנה יותר לנהיגה ונוחה. גם כאן הבגאז' לא גדול. היא גם פחות מרווחת מהסיריון מאחור.

הריו היא הגדולה מבין השלוש והיחידה עם תא מטען מכובד. אבל החומרים בתא הנוסעים די גרועים, נוחות הנסיעה לא טובה, המנוע+גיר עצלנים למדי, האבזור מועט והרכב מרעיש ולא מהנה לנהיגה.

האמת, שההחלטה קשה - הריו היא היחידה שתהיה מרווחת מספיק גם בתא המטען, אבל כמכונית היא נחותה למדי. המיקרה יותר "שלמה" משתי האחרות אבל גם לה יש חוסרים.

מומלץ מאוד לבצע נסיעות מבחן במכוניות לפני ההחלטה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שלא אמרתי שהריו לא מתאימה. אמרתי שהיא כנראה היחידה שתמלא את דרישות תא המטען, אבל שכמכונית היא נחותה במובנים רבים ממה שהולך היום בשוק, גם ברמות המחיר הללו (מה שלא משנה עבורו כי הוא משתמש בליסינג).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TOMZ,

- הסכום שנקבתי הוא כולל את חיוב שווי המס על ההטבה, דלק וחכירת הרכב עצמו.

- במקום העבודה שלי יש כאלפיים וחמש מאות רכבים בליסינג ואני בטוח שהם מקבלים מחיר סביר מאוד.

בברכה,

ברוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TOMZ,

- הסכום שנקבתי הוא כולל את חיוב שווי המס על ההטבה, דלק וחכירת הרכב עצמו.

- במקום העבודה שלי יש כאלפיים וחמש מאות רכבים בליסינג ואני בטוח שהם מקבלים מחיר סביר מאוד.

בברכה,

ברוך.

אה, אוקיי, עכשיו מובן.

פשוט היה ניראה לי תמוהה הנושא, מכיוון שאמי אינה משלמת מס וכו' על הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי כעת עם קצין הרכב שלנו; הוא יכול לספק לי קאיה סראטו מתוחת פנים (מנוע חזק יותר שמספק 122 כ"ס) בתוספת מחיר חודשית של ד-120 ש"ח נטו.

מומלץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

היום התקיימה תצוגת רכבים במקום העבודה שלי (שהיתה, אגב, דומה יותר לתערוכת מכוניות) וביצעתי נסיעת מבחן בקאיה ריו החדשה.

מדובר ברכב פשוט מ-ד-ה-י-ם בהתחשב במחירו!!

-נוח.

-מאובזר

-נאה מאד

-נוסע נהדר

-תא מטען גדול מאוד (400 ליטר).

כמובן שמיד הזמנתי לי אחת כזאת - אפור זית מבחוף, גוון בהיר ונאה מאוד מבפנים - ואני ממליץ בחום לשקול את הרכב הזה למי שמחפש מכונית בסגמנט של הריו, דהיינו תת-משפחתית.

בברכת שבת שלום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, אם כי אני קצת מתפלא על האובר-התלהבות שלך מהריו. אולי לא חווית מכוניות אחרות מהסגמנט אבל בגדול לא מדובר במובילת הקטגוריה, אם אתה מבין למה אני מתכוון. ובכל זאת, מדובר בקנייה סבירה בהחלט, במיוחד בליסינג, ולכן אני משוכנע שביצעת את המהלך הנכון עבורך.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כל כך מבין איך אדם שמצהיר שהבטיחות חשובה לו מאוד, בוחר בגרסת ליסינג המאובזרת בשתי כריות אוויר, כאשר באירופה נבחנה הריו עם שש כריות. מצד שני, אני לא מבין עד הסוף איך מישהו שאומר שחזר בו מהרעיון לרכוש רכב משומש "בשל תקציב נמוך", מוסיף באותה נשימה שהוא לוקח רכב ליסינג בעסקה בלתי כלכלית לחלוטין... :roll:

הסיבה היחידה לרכישת רכב משומש היא "תקציב נמוך". לא לרכוש משומש בגלל תקציב נמוך ? זה חדש לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארנון שבוע טוב,

רציתי לרכוש רכב משומש בתקציב של עד 50.000 ש"ח. בתקציב הנ"ל "דרשתי" מהמכונית להיות גם אמינה, גם יפה וגם אופה וזה פשוט לא הסתייע.

מבחינת בטיחות, אין לי מושג מהן תוצאות מבחני הריסוק של הריו אך מעבר ל-2 כריות אויר ניתן למצוא בנ"ל ABS, סיוע בבלימת חירום, הגה קורס ועיגוני איזופיקס. כך שלמרות מספר כריות נמוך, מדובר ברכב בטיחותי למדי (לעניות דעתי).

הסיבה ש"התלהבתי" מהריו היא בשל תמורה טובה מאוד למחיר, הזהה לגטס והסיריון.

בברכה,

ברוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממשיך את הדיון העקרוני לטובת קוראים אחרים שאולי יעמדו באותה ההתלבטות ויאתרו את הדיון הזה בעתיד באמצעות מנוע החיפוש.

שלום ברוך,

ראשית כל, תתחדש. אני מבין שההחלטה התקבלה והמסמכים נחתמו.

אסור להתבלבל מהתשלום החודשי הנמוך, לכאורה. עסקת ליסינג היא עסקה לרכישת רכב חדש בתשלומים.

בתשלום חודשי של 2200 ש"ח למשך 48 חודשים, העסקה הזו עולה לך 106,000 ש"ח, וזה מבלי להביא בחשבון פגיעה בתנאים סוציאליים.

בתקציב של 70-80 אלף ש"ח ניתן לרכוש מגוון רחב (מאוד) של מכוניות משומשות בנות 3-4 שנים, שיהיו מרווחות וכנראה גם בטוחות יותר מהיצע הסופר-מיני של חברות הליסינג.

זה משאיר כמה עשרות אלפי ש"ח פנויים לטובת תקלות לא צפויות שאולי יופיעו בהמשך הדרך.

אשר לאבזור הבטיחות - אני אישית הייתי מתפשר על אמינות, חסכון בדלק ועל פרמטרים אחרים כדי לקבל מכונית בטוחה עם 6 כריות אוויר. וודאי וודאי אם ניתן לקבל גם בקרת יציבות במחיר הזה. חברות הליסינג מציפות את ישראל בדגמים בעלי אבזור בטיחותי דל שאף יצרן לא היה מעיז למכור באירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...