Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת HU איכותי ב-HU איכותי פחות אך בעל פונקציות רבות יותר, טעות?

שימו לב! השרשור הזה בן 6246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

כיום מורכב אצלי ברכב HU של אלפיין מדגם 7620E.

מדובר ב-HU איכותי למדי אך ישן מאוד (בבעלותי מ-1998 בערך).

המכשיר הינו רדיו-טייפ, ללא הגברה פנימית, 4V PRE-OUT ובסה"כ, אני די מרוצה מהסאונד שלו.

בנוסף, יש לי מחליף דיסקים (6 דיסקים) שיושב בתא המטען, קורא צרובים אך לא MP3.

הבעיה שלי עם המכשיר הנ"ל היא שמפאת היותו מכשיר ישן, אין לו אפשרות לנגן MP3, ו-6 דיסקים במחסנית פשוט לא מספיקים לי וקצת נמאס לי להחליף דיסקים בצ'יינג'ר כל מספר ימים.

יש לי בבית מכשיר די פשוט של פיוניר דגם DEH-3850MP.

המכשיר פשוט יחסית ויש לו יציאת מגבר אחת בלבד (אך זה לא מהווה שיקול משום שאני יוצא מיציאה אחת לקרוס אקטיבי ומתפצל משם למגברים). עם זאת, המכשיר הינו רדיו-דיסק אשר מאפשר לי להחליף דיסקים ממושב הנהג ללא צורך בהתעסקות בתא המטען וכמו כן הוא מנגן גם MP3, דבר אשר חוסך החלפות תדירות מדי של תקליטורים גם אם על חשבון מעט איכות (אני מקודד גבוה ואובדן האיכות נמוך ובמרבית המקרים לא מורגש כלל).

השאלה היא, האם כדאי לי להחליף את המכשיר המצויין שמותקן ברכב כרגע במכשיר שאיכותו כנראה נחותה יחסית אך יקל עלי בשימוש היומיומי?

האם ההבדל באיכות השמע יהיה משמעותי? (הבדל בחומרה, לא בעובדה שאנגן MP3 שהוא איכותי פחות).

אגב, בשלב זה אינני יכול לקנות HU שיהיה גם איכותי וגם יתמוך בפונקציות שאני מחפש. אני בוודאות ארכוש HU שכזה בעתיד אך בינתיים מה שעומד על הפרק זאת רק ההחלפה בין הרכיבים הקיימים.

אשמח לשמוע את חוות דעתכם.

תודה,

רפי.

הנוכחית | אבארט פונטו אבו אסהאסה

אקסית 1 | אלפא רומיאו מיטו תלתן ירוק

אקסית 2 | אלפא רומיאו 164 סופר ידנית (הי"ד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייה לך כל הרבה אבדל בין המכשירים .

אך עדיף לך לימכור את שניהם כמו ory9 אמר ולהביא hu במחיר של המכירה

"היא עשוייה מחומר MDF ויש לה כונס אוויר.."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי על האופציה למכור את שניהם אבל יש בעיה אחת.

המכשירים שאליהם אני לוטש עיניים הם מכשירים בעלות של 2500 ש"ח ויותר. לא אקנה "מכשיר ביניים" רק כדי להחליפו שוב בקרוב.

הפיוניר שלי עלה כחדש בסביבות 650 ש"ח אם אני זוכר נכון ובמכירה אקבל עליו אולי 300-350 ש"ח.

האלפיין, איכותי ככל שיהיה, הינו ישן מאוד (אם כי במצב מצויין ותקין לחלוטין) ואין לי לב לבקש עליו + הצ'יינג'ר יותר מ-1000 ש"ח (המכשיר לבדו עלה בזמנו מעל 4000 ש"ח והצ'יינג'ר עוד כ-2000 ש"ח).

זה משאיר אותי עם חור של 1000 ש"ח ויותר בתקציב.

כרגע, זאת לא אופציה. מה גם שמכירה שכזאת תשאיר אותי לפרק זמן מסויים ללא מכשיר (בין המכירה לקנייה) וזה לא בא בחשבון. אם אמכור, אעשה זאת לאחר הקנייה ולכן כרגע ההתלבטות היא בין שתי האופציות שהעליתי בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקבל חוות דעת נוספות האם החלפה כזאת תהיה טעות מיסודה או שמא דוקא מומלצת.

תודה,

רפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי, כמו המחשבים וכל דבר חשמלי אחר הכל משתכלל וגם המערכות לרכב. עדיף לך להתקדם למכשיר בן זמננו ולנסות להנות ממנו, אין ברירה אתה רוכש רכב חדש ב100K ואחרי זה הוא נמכר ב-50K לכולם זה כואב, אך אלו הפשרות היום. (אני נהיה דרמתי מיום ליום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני מסכים איתך.

אך מאחר ואין באפשרותי בשלב זה לרכוש מכשיר כרצוני, נשאלת השאלה האם הפיוניר ה"זול" הזה יכול להיות איכותי באותה מידה (או כמעט באותה מידה) כמו האלפיין הישן (מאוד ישן)?

אני בעצם רוצה רק לוודא שאינני עושה טעות באמת גדולה.

לא אכפת לי להקריב באופן זמני מעט איכות לטובת נוחות בתפעול השוטף אך השאלה הגדולה היא, כמה איכות (עד כמה שאפשר לכמת דבר כזה) אני הולך להקריב אם בכלל?

האם ישנם חסרונות נוספים פרט לאילו שציינתי שאני פשוט לא לוקח בחשבון?

תודה,

רפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ-ה ה-ס-י-פ-ו-ר ה-ג-ד-ו-ל?!

עשית מזה משהו גרנדיוזי לחלוטין.

תנתק את האלפיין, תחבר את הפיוניר, תשמע, תאהב?! תשאיר!

לא תאהב!? תחזיר את האלפיין וזהו!

אתה אומר שה3850 אצל בבית, אז תנסה וזהו! מה הבעיה?!

אמיר

!!!205rallye -->206XS -->clio172-->fiat bravo tjet 1.4t --> Ford Focus ST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלף את הצ'יינג'ר בצ'יינג'ר שמנגן MP3 וסגור עניין.

זה מה שעשיתי ברנו שלי.

(אותו סיפור -רק עם HU סופר איכותי של סוני ולא של אלפיין.]

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אם הוא ישחק באקולייזר של הפיוניר הוא ישמע יותר טוב היות ואני מאמין שלפיוניר יש פונקציות מתקדמות יותר בנושא האקולייזר , (אני זוכר את הימים שהתקנתי רדיו דיסק ראשון אחרי שנים עם רדיו טייפ, איך שייתי מבסוט מFAD TRE ושות')

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ-ה ה-ס-י-פ-ו-ר ה-ג-ד-ו-ל?!

עשית מזה משהו גרנדיוזי לחלוטין.

תנתק את האלפיין, תחבר את הפיוניר, תשמע, תאהב?! תשאיר!

לא תאהב!? תחזיר את האלפיין וזהו!

אתה אומר שה3850 אצל בבית, אז תנסה וזהו! מה הבעיה?!

אמיר

לא סיפור גדול ולא משהו גרנדיוזי. שאלה פשוטה בכדי למנוע מעצמי לעשות טעות.

אני לא מבצע את ההחלפה לבד (לא מבין - לא נוגע) אלא נעזר במתקין וכל החלפה תעלה כסף, לכן אני מעדיף להיות בטוח בכדי לא לשלם סתם.

הייתי בודק אופציה הלהכניס נגן MP3 דרך כניסת הצ'ינגר של המכשיר.

נבדק! לא עובד.

החלף את הצ'יינג'ר בצ'יינג'ר שמנגן MP3 וסגור עניין.

זה מה שעשיתי ברנו שלי.

(אותו סיפור -רק עם HU סופר איכותי של סוני ולא של אלפיין.]

רון.

המכשיר שלי ישן מדי ולא שולט בצ'יינג'רים מהדור החדש.

אולי אם הוא ישחק באקולייזר של הפיוניר הוא ישמע יותר טוב היות ואני מאמין שלפיוניר יש פונקציות מתקדמות יותר בנושא האקולייזר , (אני זוכר את הימים שהתקנתי רדיו דיסק ראשון אחרי שנים עם רדיו טייפ, איך שייתי מבסוט מFAD TRE ושות')

FAD ו-TRE ושות' קיימים גם במכשיר שלי. עם זאת, באמת יש לי שליטה רק על בס וטרבל ואילו בפיוניר יש מס' אופציות נוספות כגון מיד וחיתוכים כאלה ואחרים.

נראה לי שאני פשוט אנסה ואקווה לטוב.

אני מאוד מקווה לא להתאכזב ולשלם שוב עבור החזרת האלפיין ובכך לסכם את האפיזודה הזאת ב"זריקת כסף".

תודה לכל העונים,

רפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...