Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות על סאבים 15" ועל אפשרות לשלב בין 2 גדלים של סאבים למטרות SQ

שימו לב! השרשור הזה בן 6243 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה..

חשבתי לעצמי (במיוחד לאחר שמיעת המערכת מספר 1 ב- SQ של יאריק כמובן)

האם יש סאבים בגודל 15" אשר מצליחים לדייק גם בעוצמות גבוהות יחסית?

האם למישו יש נסיון עם 2 הסאבים הנ"ל Hertz - HX 380D ו- ה- IDQ15 של Image Dynamics

האם אלו סאבים באותה רמה ושניהם נחשבים למדוייקים וחזקים? מי יותר טוב? וכמובן יתרונות וחסרונות של כל אחד מהם בבקשה.

מחשבה נוספת שעברה במוחי והיא:

האם ניתן וכדאי בכלל לשלב בין סאב 15" וסאב 10" (כמובן עם עדיפות לשלב 2 סאבים מאותה חברה ומאותה הסידרה)

הרעיון הוא לתת ל- 10" לנגן את התדרים 70 עד 40 HZ בערך כמובן..

ול- 15" לתת לנגן את ה- 40-50 ומטה. (עד 20-10 הרץ תלוי בסוג הסאב)

ובמצב הנ"ל ניתן לדעתי לקבל את כל הטוב מכל העולמות:

את המהירות בתדרים הנחוצים אשר אותם ינגן ה- 10" (אשר לא ניתן להשיג ב- 15" לרוב) ואת העומק ותחושה החזקה של התדרים אותם ינגן ה- 15" (---------- 10" --)

אז בבקשה תנו דעות בנוגע לתהיות שלי :-D

שבת שלום לכולם!

מנואל.

*עריכה: המוזיקה שאני שומע היא רוק כבד ומהיר וכמובן גם אלקטרוני, אז בבקשה להתחשב בתשובות שלכם.*

HU: ADDzest DRX 9255EX / Amp: Audison 4.1K / comp: Focal K2p / Sub: XXLS 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז ככה..

חשבתי לעצמי (במיוחד לאחר שמיעת המערכת מספר 1 ב- SQ של יאריק כמובן)

האם יש סאבים בגודל 15" אשר מצליחים לדייק גם בעוצמות גבוהות יחסית? לא קיים במציאות, גם לא יכול להיות . תסתכל על הגודל של הממברנה וכמה אוויר היא צריכה להזיז ותבין שאי אפשר שהיא תחזור למנוחה מספיק מהר כמו ממברנה קטנה יותר , זה פשוט פיסיקה פשוטה

מחשבה נוספת שעברה במוחי והיא:

האם ניתן וכדאי בכלל לשלב בין סאב 15" וסאב 10" (כמובן עם עדיפות לשלב 2 סאבים מאותה חברה ומאותה הסידרה)

הרעיון הוא לתת ל- 10" לנגן את התדרים 70 עד 40 HZ בערך כמובן..

ול- 15" לתת לנגן את ה- 40-50 ומטה. (עד 20-10 הרץ תלוי בסוג הסאב) אתה יודע מה במציאות מנגן בתדארים האלו ? רק עוגב כנסייתי ענק ? רק לו יש את היכולת להזיז מספיק אוויר להגיע לתדרים כאלו , ולכן 20HZ זה תיאורטי לחלוטין ובמיוחד ברכב (אלא אם כן אתה שומע מוסיקת עוגב ) שום תוף לא מגיע לזה. ותופים בהופעה שיורדים מספיק נמוך משתמשים במשהו רך כזה כך שגם הצליל המופק אינו מהיר ומדוייק . בתדרים האלו אתה מקבל רק את הבעיטה בבטן ותו לא

ובמצב הנ"ל ניתן לדעתי לקבל את כל הטוב מכל העולמות:

את המהירות בתדרים הנחוצים אשר אותם ינגן ה- 10" (אשר לא ניתן להשיג ב- 15" לרוב) ואת העומק ותחושה החזקה של התדרים אותם ינגן ה- 15" (---------- 10" --)

*עריכה: המוזיקה שאני שומע היא רוק כבד ומהיר וכמובן גם אלקטרוני, אז בבקשה להתחשב בתשובות שלכם.*

חוץ מאשר SPL ( וזה בתדרים של בין 100ל1000 ) אין שום שימוש לסאב 15" ברכב .

אם SQ חשוב לך והממון בכיסך אזי אני חושב ששני סאבים של 10" טובים יהיו הפשרה המושלמת למשל שני פירלסים (לא IDQ הוא לא סאב טוב מספיק , הפירלסים מתקרבים לרמה של הIDMAX ולכן הIDQ פחות טוב)

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מאשר SPL ( וזה בתדרים של בין 100ל1000 ) אין שום שימוש לסאב 15" ברכב .

אז איך בדיוק אצל יאריק עובד ה- IDQ15? ונותן תחושת הופעה מדהימה פשוט ותמונה מלאה של ההקלטה.

אם SQ חשוב לך והממון בכיסך אזי אני חושב ששני סאבים של 10" טובים יהיו הפשרה המושלמת למשל שני פירלסים (לא IDQ הוא לא סאב טוב מספיק , הפירלסים מתקרבים לרמה של הIDMAX ולכן הIDQ פחות טוב)

אני כבר חשבתי על דאבל 10" וגם על דאבל 12"

בברכה יהודה

רעיון השילוב נפל עליי בגלל:

שאכן אני מחפש להרגיש את התדרים הנמוכים (לא SPL ממש ממש לא) ממש כמו בהופעות חיות, כשיש באסים מטורפים שבועטים בך והופכים לך הכל מבפנים.

לכן אני חושב על הוספה של 15" - לא ממש מעניין אותי שלא לשמוע אותו! אני רוצה להרגיש ולחוות.

חשוב לי ה- 10" כי הוא מאוד מהיר והוא מנגן את התדרים הנשמעים והמהירים בצורה מופלאה (אבל תמיד תהיה חסרה לו הבעיטה של ה- 12-15 אינץ')

מי אמר שמערכת SQ חייבת לנגן רק את התדרים הנשמעים?

לדעתי האישית מערכת כזו לא תעביר את החוויה המלאה של הסינגל ולכן היא לא מערכת מושלמת כלל.

המערכת חייבת להעביר את התדרים הנמוכים מאוד ואת התדרים הגבוהים מאוד אשר נמצאים מעבר לספקטרום השמיעה האנושית.

וזאת מסיבה פשוטה הריי במקרה ומכלי הנגינה יצאו תדרים נמוכים מאוד או גבוהים מאוד ובלתי נשמעים הריי הם נתנו בכל זאת תחושה כל שהיא? ולכן המערכת חייבת להפיק את כל אותם תדרים.

אני אשמח לשמוע עוד טיעונים שלך יהודה וכמובן גם של החבר'ה האחרים.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון השילוב נפל עליי בגלל:

שאכן אני מחפש להרגיש את התדרים הנמוכים (לא SPL ממש ממש לא) ממש כמו בהופעות חיות, כשיש באסים מטורפים שבועטים בך והופכים לך הכל מבפנים.

לכן אני חושב על הוספה של 15" - לא ממש מעניין אותי שלא לשמוע אותו! אני רוצה להרגיש ולחוות.

חשוב לי ה- 10" כי הוא מאוד מהיר והוא מנגן את התדרים הנשמעים והמהירים בצורה מופלאה (אבל תמיד תהיה חסרה לו הבעיטה של ה- 12-15 אינץ')

מי אמר שמערכת SQ חייבת לנגן רק את התדרים הנשמעים?

לדעתי האישית מערכת כזו לא תעביר את החוויה המלאה של הסינגל ולכן היא לא מערכת מושלמת כלל.

המערכת חייבת להעביר את התדרים הנמוכים מאוד ואת התדרים הגבוהים מאוד אשר נמצאים מעבר לספקטרום השמיעה האנושית.

וזאת מסיבה פשוטה הריי במקרה ומכלי הנגינה יצאו תדרים נמוכים מאוד או גבוהים מאוד ובלתי נשמעים הריי הם נתנו בכל זאת תחושה כל שהיא? ולכן המערכת חייבת להפיק את כל אותם תדרים.

אני אשמח לשמוע עוד טיעונים שלך יהודה וכמובן גם של החבר'ה האחרים.

תודה.

אני חושב שאתה קצת מבולבל , או משהו כזה.

איך אתה רוצה בדיוק ששני סאבים שעובדים בתדרים שונים וברמת דחיפת אוויר שונות יעבדו ביחד?

פשוט-אי אפשר.כמובן אם אתה מעוניין באיכות.

חוץ מזה,הסבר פשוט על כך - איך אתה רוצה בדיוק לעשות דבר כזה "מטופש"(סליחה על המילה).

הרי אם אתה עובד עם סאב 15 ' הוא כמובן יהיה יותר חזק מה10' ,והסאב 15' יבלע את כל העוצמה,ואתה לא תרגיש את ה10 ' שלך .

אז אני חושב שאתה מבולבל קצת ..תחשוב על מה שאתה אומר בדיוק ותבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנואל, אם אני לא טועה, ואני כמעט בטוח שאני לא טועה, 2 סאבים שאחד 15" ואחד 10" לא יעבדו טוב ביחד, הכוונה שהם לא ידפקו ביחד.

הרי ה-10" יהיה יותר מהיר וה-15" פחות, ואיפה השילוב פה?! לא ממש הבנתי אותך. אני חושב שאולי במקום להביא 2 הרצים או 2 סאבים כלשהם פשוט תביא IDMAX אחד של 10".

בברכה,גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי להגיד את ה-12" אבל אם תראה באתר שלהם ה-10" וה-12" מנגנים את אותם תדרים, וה-10" כנראה יותר מהיר ומדוייק מן הסתם, למרות שהוא פחות נציל.

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומאכר ושלומי אתם פשוט לא קראתם טוב או שלו הבנתם את הרעיון שלי.

אני רוצה שה- 10" ינגן את התדרים הגבוהים של הסאב 70-45HZ

וה- "15 ינגן מ- 45HZ ועד הסוף שזה בערך 20HZ-

לכן הסאבים דווקא אמורים "לדפוק" טוב ביחד מסיבה פשוט כי הם מנגנים תדרים שונים לגמריי! כמו בסט 3 חלקים יש מיד ומיד ריינג' שלא מפריעים אחד לשני.

לאחר שחשבתי קצת טוב יותר (!)

הגעתי למסכנה שדווקא כמות הכסף שתלך לי על 2 סאבים של 10" ו 15" ועל שני מונו-בלוקים מטעימים תהיה שווה ואף גבוהה מההוצאה על ID MAX 12/10 + מונו רציני!

לכן בנתיים ירדתי מהרעיון הנ"ל..

למרות שעדיין אני מאוד רוצה לשמוע דעות ואם הדבר יכול להניב פירות "בריאים במיוחד" אז אולי דווקא כדאיי יהיה לנסות.

סה"כ כמו שבוריס אמר ברוך השם מקום בבגז' לא חסר..(בוריס גם אצלך אפשר להכניס ID MAX אם רוצים :arrow: אפשר במקום המושבים האחוריים :-D )

אני ממש לא מאמין שאף אחד עד היום לא ניסה רעיון שכזה במערכת שלו (הכוונה היא לשילוב בין סאבים בגדלים שונים).

וה- ID MAX 12 יורד ל- 10HZ! בזמן שה- 10" יורד ל- 20HZ למרות שאני בטוח שהוא לפחות קצת יותר מדוייק מ- 12" אני לא יעדיף אותו כנראה מאותה סיבה שחשבתי בכלל על 15" (הרבה הרבה תחושה/הרגשה של הבאס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אתה אומר ככה אני מאמין אחרת (שלא נראה לי שהם ישתלבו היטב ביחד). בכל זאת, בקשר ל-IDMAX ה-12", איפה ראית באתר שלהם שהוא יורד ל-10? אני ראיתי יורד ל-20 אותו כנ"ל ה-10".

לינק יעזור, למרות שאני מכיר את האתר.

אה, ותראה את החתימה שלי :-)

בברכה,גיא.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אתה אומר ככה אני מאמין אחרת (שלא נראה לי שהם ישתלבו היטב ביחד). בכל זאת, בקשר ל-IDMAX ה-12", איפה ראית באתר שלהם שהוא יורד ל-10? אני ראיתי יורד ל-20 אותו כנ"ל ה-10".

לינק יעזור, למרות שאני מכיר את האתר.

אה, ותראה את החתימה שלי :-)

בברכה,גיא.

באתר שלהם יש רק את נתון ה- FS שהוא 20 ו 20.4 הרץ לשני הסאבים.

http://www.woofersetc.com/index.cfm?fuseaction=page.display&page_id=14&mfg_account_ID=36&category_id=23

ID MAX10 - Frequency Response: 20-250 Hz

ID MAX12 - Frequency Response: 10-150 Hz

לגביי החתימה שלך:

לו היו לי 1200-1400W RMS פנויים לתת לסאבים הנ"ל (אני מדבר על מערכת החשמל ועל הגברה) אז הייתי חושב לקחת 2 קסנונים אולי. אחד ממש לא יספיק לי.

בנתיים פתחתי את התר"ד לא כדאיי לבחור מה לקנות ולהתקין!

אני ממש לא ממהר.. עוד שבוע וחצי אני רכוש צה"ל כך שגם יקח לי זמן למצוא תקציב וזמן פנויי לקניות/הזמנות ושינויים.

המטרה שלי כאן היא נטו ללמוד על הנושא קצת יותר לעומק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי החתימה שלך:

לו היו לי 1200-1400W RMS פנויים לתת לסאבים הנ"ל (אני מדבר על מערכת החשמל ועל הגברה) אז הייתי חושב לקחת 2 קסנונים אולי. אחד ממש לא יספיק לי.

אותו הכנ"ל לגביי. זה התכנון שלי דרך אגב, אבל בעתיד הלא קרוב במיוחד.

לגבייך, אתה עושה בשכל לא ממהר, ולפי הנתונים בתכלס שהראת לי הייתי הולך אם כבר אז כבר על ה-12".

גיא.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנואל, אני חושב שהרעיון הכללי הוא מעניין.

הבעיה היא שאני חושב שעדיין יהיה איחור בין הדרייבירים.

ה10' יתן פאנץ' מהיר יותר ורק באיזה איחור מסויים אתה תשמע את ה15' נותן את הבום העמוק.

אני לא חושב שזה יעבוד טוב במוסיקה מהירה. אלא אם אתה יכול לקבוע לכל דרייבר השהייה שונה, וגם צריך להתאים את ההשהייה הזאת לפי העוצמה שהסאב מנגן בה. בקיצור, אני לא בטוח שזה יעבוד טוב.אבל הרעיון הכללי מעניין.

אמיר

!!!205rallye -->206XS -->clio172-->fiat bravo tjet 1.4t --> Ford Focus ST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנואל, אני חושב שהרעיון הכללי הוא מעניין.

הבעיה היא שאני חושב שעדיין יהיה איחור בין הדרייבירים.

ה10' יתן פאנץ' מהיר יותר ורק באיזה איחור מסויים אתה תשמע את ה15' נותן את הבום העמוק.

אני לא חושב שזה יעבוד טוב במוסיקה מהירה. אלא אם אתה יכול לקבוע לכל דרייבר השהייה שונה, וגם צריך להתאים את ההשהייה הזאת לפי העוצמה שהסאב מנגן בה. בקיצור, אני לא בטוח שזה יעבוד טוב.אבל הרעיון הכללי מעניין.

אמיר

גם זה מה שעולה לי תמיד בראש..

אבל תדרים של 40HZ ומטה אלו לא תדרים מהירים סה"כ (וגם לא מגיעים בקצב מהיר מהסינגל)

לכן חשבתי שאם ניתן היה להשיג סאב 15" מהיר ולקחת את אחיו הקטן במידה 10"

והשילוב יכול לצאת סה"כ מעניין מאוד. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה הדרך לבדוק את זה, תנסה ותראה:)

תלווה 10' 15', קרוס אקטיבי, או שניים. יאללה:) אני מחכה לתוצאות.

אמיר

!!!205rallye -->206XS -->clio172-->fiat bravo tjet 1.4t --> Ford Focus ST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6243 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...