Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בדבר תאונה שנגרמה לי אמש

Hatch_a
שימו לב! השרשור הזה בן 6254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול בלילה עברתי תאונה, ורציתי להתייעץ עם חברי הפורום ולראות מה הייתם עושים במקומי.

הסיפור הוא ככה,

אני נסעתי עם עוד חבר בכביש חד סיטרי, ומאחורי רכב שני של חבר שלי ואיתו עוד חבר.

כוונתי הייתה לפנות שמאלה לכביש שהוא גם חד סטרי ובדיוק נהג הרכב מאחורי (החבר) חתך אותי משמאלי בכדי להכנס לפני לכביש החד סיטרי וכתוצאה מכך התנגשו שני כלי הרכב, והכנפונים הקדמיים התרסקו.

האשמה כמובן היא לא שלי, אני הייתי הרכב הראשון והוא מאחורי, הכביש שוב הוא חד סטרי, והוא זה שחתך אותי.

נהג הרכב השני יודע שהוא אשם, וכמוהו גם אני טוען לאשמתו והחבר שנסע איתי, והחבר שנסע איתו טוענים שהוא אשם.

למרות כל הטיעונים הוא לא מוכן לשאת באשמה וטוען שלא הסתכלתי במראה וראיתי אותו חותך אותי שזו הטענה הכי שולית שניתן לטעון. אני רוצה לציין שכמובן פניה שמאלה מחד סטרי לחד סטרי מבצעים משמאל לשמאל, אבל אני לא יכלתי להצמד שמאלה בגלל "צפרדע" (פח ענק ציבורי) שיצא מחוץ לכביש ולכן לא נצמדתי לשמאל. אם לא הייתי חותך ימינה ברגע האחרון הרכב מאחורי היה נכנס בפח ובי יחד.

אחרי הצגת המקרה, יש לי שאלה שאני ממש לא יודע מה לעשות בנידון.

לחבר שלי לא היה ביטוח מקיף/צד ג' אלא חובה בלבד, הוא נהג חדש וצעיר, בנוסף לזה אין לרכב טסט כבר כחמישה חודשים !

יש לי שני עדים שהם לדעתי תקפים בבית המשפט כי הם חברים של שנינו ולא של נהג אחד בלבד.

הרכבים של ההורים, והורי החבר מציעים לשלם את באופן שווה את סכום הנזקים למרות שלדעתי אני לא צריך לשלם אפילו שקל.

למרות הכל, מדובר בחבר, ואנחנו לא מצליחים להגיע להסדר והדבר היחיד שנותר הוא כמובן משפט (!), ולשם אני לא רוצה להגיע ראש בראש עם חבר טוב. הצעתי לו שישלם על הנזקים שלי לא במלואם והוא לא מוכן, להזכיר שוב ישנם 2 עדים למקרה, אחד נסע איתי והשני איתו.

יכלתי להזמין משטרה למקום והיו רואים שהוא בלי טסט והיו נכנסים בו חזק, אני די מצטער שזה לא קרה אבל את הגלגל לאחור אי אפשר להשיב.

הדרך היחידה היא משפט ? מה הייתם עושים במקומי ?

ובין השאר, מי אשם ?

תודה רבה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבר שלך מטומטם עקב מספר סיבות:

א - מפני שהוא נוסע בלי טסט חמישה חודשים

ב - מפני שהוא נוסע בלי ביטוח צד ג'

ג - מפני שהוא חתך אותך כדי להכנס לפניך כדי להראות שיש לו גדול

ד - מפני שאם הוא היה חבר טוב, הוא היה מבין שזו אשמתו, מה עוד שיש 2 עדים חוץ ממך והוא היה משלם את כל הנזק בעצמו.

עם חבר כזה, מי צריך אוייבים. הייתי הולך למשפט ומנתק איתו קשר. אלא אם הוא חבר טוב שלך (שלא נראה לי).

אפשר להסביר לו ולהורים שלו שעונש בבית משפט יהיה חמור יותר מנזק כספי.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבר שלך מטומטם עקב מספר סיבות:

א - מפני שהוא נוסע בלי טסט חמישה חודשים

ב - מפני שהוא נוסע בלי ביטוח צד ג'

ג - מפני שהוא חתך אותך כדי להכנס לפניך כדי להראות שיש לו גדול

ד - מפני שאם הוא היה חבר טוב, הוא היה מבין שזו אשמתו, מה עוד שיש 2 עדים חוץ ממך והוא היה משלם את כל הנזק בעצמו.

עם חבר כזה, מי צריך אוייבים. הייתי הולך למשפט ומנתק איתו קשר. אלא אם הוא חבר טוב שלך (שלא נראה לי).

אפשר להסביר לו ולהורים שלו שעונש בבית משפט יהיה חמור יותר מנזק כספי.

מצדיק את מה שנאמר פה .אין על מה להתווכח ,הוא "חבר" שלך כביכול אז שיקח את האשמה כמו גדול(כמו שניסה לצאת כשחתך אותך) וישלם על הנזק.

Night Driver כתב:

באגירה הוא מומחה החייזרים פה. תעלי תמונה של יצור עם יותר מ 4 רגליים והוא מיד יספר לך מי הוא, איפה הוא גר ומה ההורים שלו עושים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מן חבר זה שגם דופק אותך וגם לא מוכן להודות.

כמו שאמרו מקודם אני הייתי מזמין שמאי להערכת נזק (לדעתי חייב כדי שיהיה קביל בבית משפט) ואז לבית משפט שילמד לקח לעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם חבר כזה, מי צריך אוייבים.

מצטרף .

זה הכל חוץ מחבר . הוא היה מספיק גבר כדי לעשות את מה שעשה ? שיהיה מספיק גבר להודות בטעות שלו ולשאת בתוצאות של הנזקים שגרם .

ראשית כל נסה לשכנע אותו ו / או ההורים שישלמו את הנזק "בשקט" , לא תמיד נעים לערב בתי משפט וכד' בין חברים , את התוצאה אני מניח שאתה מבין . גם אם לא תעידו על כך במילים , תמיד תהיה איזושהי קרירות ביניכם כתוצאה מכך .

אם הוא לא מוכן להודות , בעיה שלו . כנראה שהוא לא שווה את העובדה שאתה חבר שלו , ועדיף כך - ישר לבית משפט . כל צד יקבל את מה שמגיע לו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך יש מקיף ? כי אם כן אתה תגיד לו שאתה תתבע את הביטוח שלך והביטוח יתבע אותו (תבדוק את זה עם סוכן הביטוח שלך) ואז מצבו יהיה יותר גרוע , כי נהג חדש וללא טסט זה יכול לעשות לו בעיות .

תוודא רק שהחברים מבינים שהוא לא חבר כזה ויבואו באמת לבית המשפט לתמוך בך

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה בכלל מתאמץ אני לא מבין.

תסביר לחבר שלך בצורה יפה ואדיבה (רצוי גם להוריו), שאם הם לא מוכנים לשלם, אתה פונה לחברת הביטוח שתתבע אותם אישית עקב כך שאין ביטוח, מה שיגרר לבית המשפט , ובבית המשפט כשתזכיר את עניין ה - אין טסט חמישה חודשים, ואין ביטוח, יהיה להם כיף מסוג אחר.

עדיף שתדבר עם ההורים שלו, ולא איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח חובה קיים אצלו.

בקשר למקיף (אצלי), האוטו הוא של ההורים שלי ועל שמם, יש להם מקיף וצד ג' וכמובן חובה. הביטוח אצלי הוא בשיטת הפניקס, ששולחים SMS להפעלה וSMS לניתוק. שלחתי SMS והביטוח היה פעיל אבל לפי חוקי החברה אני צריך להודיע על התאונה מיידית אז אני לא יודע מה יהיה בעניין הזה.

בכל מקרה, החבר שהיה איתו ברכב והיה מוכן להודות שהוא אשם, חזר בו ולכן נשאר רק העד שהיה איתי ברכב.

לאשם (ההוא שחתך אותי) יש דיעה שאותו מקום הוא חד סטרי עם שני נתיבים, שזו כמובן טענה מופרחת, ואני באתי מהנתיב הימני לחתוך אותו. לא היה ולא נברא דבר כזה והמקום הוא חד סטרי בעל נתיב נסיעה אחד (!!!) וזה בדוק.

במידה והוא לא ישלם על הנזק, כמובן שנלך לבית משפט.

מה יהיה עם העניין שיש לו רק ביטוח חובה ואין לו טסט כמה חודשים ? במידה ואני אשם, עצם זה שאין לו טסט מוציאה אותו אשם כי נסע ברכב ללא רשיון תקף ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהחבר שחזר בו, חזר בהחלטתו להעיד, ולא בדעתו וכעת יטען שאתה אשם.

במידה וכן, אתה תהיה מגובה בבית המשפט בעזרת עדותו של החבר - בעוד שהוא יעיד בעצמו בלבד מבלי כל גיבוי לטענתו, כך תוכלו להוכיח שהמקום המדובר הוא אכן זה שאתה התכוונת אליו.

כמו כן, אם אתם הולכים לבית משפט תצתייד כמובן בעורך דין, ובצירוף סט תמונות של הרחוב בו אירעה התאונה אני מאמין שתזכה בלי בעיות - שקרים תמיד צפים בסוף.

בקשר לטסט - אני יודע שרכב ללא ביטוח חובה נתפס כאשם ועליו לשאת בהוצאות - ולכן עליך לברר מה תנאי פוליסת החובה שלו, והאם היא תקפה בהעדר רישוי שנתי.

בהצלחה!

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע באיזה חברת ביטוח יש לו ביטוח חובה? במידה וכן אפשר לגלות דיי בקלות מכיוון שזו יותר מדיניות חברה וזה לא משתנה מפוליסה לפוליסה.

בקשר למשפט - הכי טוב שבמידה ואתה מחליט ללכת בכיוון הזה, תצטייד בעורך דין - הוא כבר יכוון אותך.

במידה ואתה מתעקש ללכת לבד למשפט - בצע הערכת נזק שתיקבע בידי שמאי, לאחר מכן תקן את הנזק מכספך האישי (כמובן להצטייד בקבלות של כל צעד וצעד), לאחר מכן צלם תמונות של מקום האירוע, תרשום מולך את התאריך שבו קרתה התקרית ושעה מוערכת (זה לא פרט טכני חשוב, אמנם תיראה הרבה יותר רציני כמובן אם יהיו לך את כל הפרטים מולך במשפט ולא תצטרך להתחיל לחשוב אחורה כשהשופט ישאל אותך שאלה), קח איתך את העד לאחר שתעברו ביחד על מה שקרה ע"מ למנוע פרצות קטנות בסיפור בכדי שהסיפור יראה לשופט אמין - ולכו לדיון.

במשפט אתה תובע מה"חבר" את הסכום הכולל של כל ההוצאות שבתהליך, אם תזכה הוא ישלם גם את הוצאות המשפט - שוב, שמור את כל הקבלות, אפילו נסיעה במונית אל המוסך ע"מ לקחת את הרכב למשל.

(עדיף בהרבה להצטייד בעורך דין מאשר ללכת בעצמך, אמנם אם זה לא מתאפשר מסיבות כלשהן תעקוב לפחות אחרי הקווים המנחים שכתבתי למעלה.)

בהצלחה!

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, נעדכן בהמשך - נראה אם נסגור את זה ביננו, או שנגיע לאופציה האחרונה.

שוב תודה.

עריכה:

אם הנזק הוא סביב ה1000 שקלים רק לי, בכל זאת שווה לקחת עו"ד ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, חבל שתיכנס בגלל סכום כזה להליך משפטי ארוך ומעצבן, ותאבד "חבר" במידה והוא חשוב לך.

תגיע איתו להסכמה - הכי קל והכי מהיר.

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי למה אתה ממשיך לקרוא לו חבר.

שפן או נקניק היה כינוי מתאים יותר.

בכל מקרה, ולא משנה בכלל מה הנסיבות - רכב בלי טסט לא צריך לנוע על הכביש, זה מספיק מבחינת בית המשפט [נסיבתית, כמובן] כדי להוכיח אשמה שלו - שכן אם לא היה עובר על החוק ונוהג ברכב - התאונה לא היתה קורית [וזה מבלי להזכיר בכלל את שאר העובדות במקרה שגם הן פועלות לרעתו לפי הדברים שלך]

אני חושב שפניה לעו"ד שישלח לו מכתב - לבחור שנכנס בך - יעשה את העבודה. במידה וזה לא יעזור - אין כמו פניה לחברת הביטוח שלך [שבעזרת מספר הרכב והטיפ - שהרכב שלו ללא טסט] תוכל להכנס להנאתה בחברת הביטוח שלו ולחגוג.

בהצלחה

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...