Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברות ש"נהרסו"\"התמסחרו" עם השנים

neon turtle
שימו לב! השרשור הזה בן 6256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אילו חברות לדעתכם "נהרסו"\"התמסחרו"עם השנים?

אנא,ציינו דגמים חברות ותמונות אם אפשר.

לדוגמא:אופל-

היום:הרוב המוחלט של המכוניות של אופל כיום הן מכוניות משעממות למראה

פעם:אופל GT האגדית

Opel%20GT.jpg

(הדיון יכול להיות על מכוניות בנות יותר מ30 ופחות מ30 לכן הו לא חייב להיות שייך לפורום קלאסיות)

ליום יום BMW M3-לסופ"ש מרצדס SLK

אבל בתאכלס נוסע על הונדה סיוויק חמש דלתות 2008-טוטאלוס:cry:

עכשיו בתאכלס נוסע על גולף 1.6 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו, כולן "נהרסו" או "התמסחרו". אחרת, אין סיכוי להתקיים, לפחות לא כחברה עצמאית.

האם פורשה נהרסה כשהחלה בשיווק הקייאן? יש כאלו שאומרים שכן, אך מצד שני, זה נתן לה את הכסף לבנות מכוניות כמו הקאררה GT, ומעל הכל, את האופציה להשאר עצמאית בעולם של מיזוגים.

ובכל זאת:

1. סיטרואן. הפכו מיצרן אוונגארד פורץ דרך, לצל של פיז'ו, שמתמחה במכוניות זולות - אלוהים ישמור. אולי המצב ישתפר עכשיו, עם הC5\C6.

2. פיז'ו. פעם היו סמני הדרך בכל הקשור מהנאה מנהיגה, וכיום מה? אז מכרתם מיליון 206. יופי.

3. לנצ'יה. נהרסה כליל.

4. סאאב. ראה לנצ'יה.

5. ב.מ.וו. איכשהו, למרות שהמכוניות שלהם טובות יותר משהיו אי פעם, הם קצת איבדו את הדרך. קשה לי להגיד שאני מעריץ מכונית שלהם כמו שהערצתי את החמש הקודמת, למשל.

חברות שדווקא זכו לעדנה בעידן החדש:

1. פולקסווגן. לא הייתה "קול" מאז שנות ה60...

2. אודי. מה בין אודי 80 של ימים עברו ובין היצירה האולטרה-אופנתית בשם A4? אז מה אם זה הרבה hype ומעט יכולת. תכנסו לאולם של אודי ותגידו שזה לא מרשים.

3. וולבו. המציאה את עצמה מחדש, ועשתה את זה לא רע. אנחנו רק באמצע התהליך, אמנם, אבל העתיד ורוד.

4. פורשה. מעולם פורשה לא הייתה במצב טוב יותר ועם דגמים רבים יותר מהיום.

5. מאזדה. כבר לא יצרן יפנומטיות וגם RX7, אלא ליין מוצרים באמת מגניב. כן, נכון שיש מיליון מאזדה 3 כאן על הכבישים, אבל זה לא גורע מכך שמדובר במכוניות מעוצבות יותר ומהנות יותר מהתחרות הישירה, שלא לדבר על שפע דגמי הספורט (ארבעה שאני יכול לחשוב עליהם כרגע. לא רע לכזה יצרן קטן).

6. רנו. נהפכו לסמני דרך. אני מקווה שהמגמה הזו לא מותנה עכשיו, לאחר כשלון האוואנטיים והוול-סאטיס. והם גם מוכרים לא מעט...

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ,המטרה העיקרית של יצרני הרכב היא להרוויח ותפוס נתח שוק גדול יותר לא?

צודק...

אבל איפה הנשמה?

זה בדיוק כמו זמר-עושה מהנשמה...רואה שלא מצליח לו

והולך לעשות "שיר גלגל'צ"

אופל כיום-כל המכוניות שלה ניראות יפנומטיות למופת

איפה הנשמה של האופל GT?

וכן..כניראה הפסיקו ליצר אותה כי היא לא הייתה רווחית כבר(תקנו אותי אם אני טועה,יכול להיות גם מפני שרצו להפוך אותה ל"אגדה" ול"נדירה")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלפא רומאו.

תמונה?דגם מסויים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המינוחים "נהרסו" ו"התמסחרו" שגויים, כל חברה עברה תהליך של התבגרות והפנמה. פיג'ו לדוגמא שהתאפיינו באופי

ספורטיבי והוציאו דור של אגדות מוטוריות, כיום ניתקו כמעט לגמריי את הספורטיביות מהרכבים שלהם- 1007 יורשת ה106

במובן מסויים מציגה את השינוי בצורה הטובה ביותר- מרכב ספורטיבי,זריז וספרטני, לרכב מתוחכם, אופנתי אך עגלתי במיוחד.

השינויים נעשים בשל רצון לשרוד,לגדול ולמכור כמה שיותר. מי שלא עבר שינוי מספיק גדול פשוט נעלם או נבלע בתוך קונצרן

ענק (ראה ערך בוגאטי) ובכך בעצם איבדו את זהותם.

אופל שהוזכרה בהודעה הראשונה, דווקא מנסה לחזור לדברים שאבדו בדרך (גם כצורך שיווקי ומסחרי) עם האופל GT,

משפחת הOPC וכל הקונספטים החלקלקים והספורטיבים שלוקחים השראה מהעבר.

שורה תחתונה- חברה של תתפתח ותגדל בהתאם לצורכי השוק לא תשרוד זמן רב.

1.8T 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכל זאת:

1. סיטרואן. צודק

2. פיז'ו. אף פעם לא נראו יותר טוב

3. לנצ'יה. נהרסה כליל.אני לא מבין למה עדיין עושים שימוש בשם

4. סאאב. כל מי שמגיע לידיים של GM נהרס

5. ב.מ.וו.מאז שהם היו מיצרים רכבים לפי הזמנה של אנשי SS הם לא היו כלכך טובים,שנות ה 80 עד תחילת ה 90 היו הגרועות של החברה.

חברות שדווקא זכו לעדנה בעידן החדש:

1. פולקסווגן. תמיד היו קולים עם ה GTI וגגות פתוחים.

2. אודי. לי זה נראה שהם עדיין מוכרים את האודי 100.כל הרכבים שלהם זהים.מה שעוזר להם זה שהם התחילו להיכנס לשוק האמריקאי.

3. וולבו. כל הכבוד לפורד.

4. פורשה. החברה שמי שהקים אותה האמין במכוניות קטנות וספורטיביות עברה ליצר רכבים סופר יקרים וג'יפים.לפי דעתי הם הורסים את דימוי החברה והם עושים המון כסף מזה.

5. מאזדה. כל הכבוד לפורד.

6. רנו. נהפכו לסמני דרך.קצת דפוק בסיפור שחברה ממשלתית פיטרה את רוב העובדים במדינה ועברה ליצר במדינות אחרות אבל הם באמת כמה רמות מעל למה שהם תמיד היו

6.מזראטי.פיאט מצליחים להעמיד אנשים בתור לקנות מכוניות יוקרה שלהם בזמן שהם לא מצליחים למכור לנציה,אלפא,דגמים יקרים של פיאט.

אופל.עוד סיפור עצוב מבית GM.לא יעזור להם כלום,המכוניות שלהם תמיד יהיו משעממות.אפילו אם לוטוס מיצרים להם או מיבאים מאוסטרליה.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם למבורגיני?

הדיאבלו המשוגעת שלא כל אחד יכל לנהוג בה הפכה למורסיאלגו הפחות משוגעת, שאפילו הפרחות מהוליווד יכולות להסתדר איתה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"חברות" שבאמת נפלו לחלוטין זה כול חברת פיאט שזה המותגים אלפה רומאו לנצ'יה ופיאט עצמה , היום פרארי לא שייכת לפיאט (עד כמה שאני יודע) אבל בזמנו הפיאט קופה נעשתה בייעוץ של פרארי , כנ"ל הלנצ'יות שהיו מכוניות מעולות ולא נשכח את מכוניות הראלי שלהן

אבל מסתבר שאם אתה לא משקיע באיכות מה שקורה לך בסוף שאתה עומד בפני פשיטת רגל וחייב לייצר MAINSTREAM ע"מ לנסות לשרוד

ול lotusEalize המזראטי שייכת לפרארי ולא לפיאט

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו הפיאט קופה נעשתה בייעוץ של פרארי

:shock:

פרשן בבקשה...

אני מתגעגע לפיז'ואים של פעם (והסיטרואנים שהתבססו עליהם). כל מכונית שלהם היתה עם התנהגות כביש - תענוג. מאז ה-307 לא נשאר מזה כלום. אני לא יודע מי הגיע שם לפנסיה ופרש עם הידע, אבל כדאי שיחזירו אותו דחוף...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האכזבה הגדולה ביותר בעיניי היא אלפא:

מבריקה עד סוף ה80 (כן,כן, לספרינט שמור מקום מיוחד אצלי), מתה במשך 10 שנים עד ה156, והיום נוטה למיינסטרים.

עיצוב יפייפה, איכות די גבוהה (ביחס לרכבי העבר), אבל היא איבדה משהו בדרך (ועדיין הייתי מת ל159 בחנייה).

פיזו שעברה לשלב המיחזור - שינתה מעט את ה206 וקראה לה 207, וכרגע ללא דגם אחד שהייתי מעוניין לרכוש (אפילו לא ה207 טורבו). באמת שאין זכר לרכבים הנהדרים משנות ה90.

חברה שאני די נהנה מההיצע שלה כרגע - סיטרואן. היחידה עם הוט-האץ זולה בסגנון ה"ישן" בארץ (ה-C2, למרות כל חסרונותיה), הC4 המעניינת, והC6 שהיא לא פחות ממדהימה.

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"חברות" שבאמת נפלו לחלוטין זה כול חברת פיאט שזה המותגים אלפה רומאו לנצ'יה ופיאט עצמה , היום פרארי לא שייכת לפיאט (עד כמה שאני יודע) אבל בזמנו הפיאט קופה נעשתה בייעוץ של פרארי

ול lotusEalize המזראטי שייכת לפרארי ולא לפיאט

בברכה יהודה

פיאט היא עדיין הבעלים הן של מאזארטי והן של פרארי.

הפיאט קופה לא נעשתה ב"ייעוץ מפרארי"... היא פשוט הייתה נראית כמו פרארי קטנה.. :roll:

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר משהו לראות את ההיתייחסות לדגמי פיג'ו,כאילו מאז ומעולם הם היו מזוהים עם ספורטיביות\הנאה מהנהיגה.

למהפך הזה אחראית ה 205 ששינתה כליל את אופי החברה והפכה אותה מחברה שייצרה מכוניות שפנו בעיקר לקהל מבוגר-פיג'ו 204,304,404,504,604-לחברה שאחראית על פיתוחן של המהנה שבקטנות ה 106,המהנה שבקומפקטיות ה 306,ובל נישכח את שילדותיהן המעולות של ה 405 וה 605.

פיג'ו ידעה לנצל היטב את המומנטום שיצרה הצלחתה המסחררת של ה 205,והציעה קו מוצרים מצויין.

גם אופל היה יצרן שפנה בעיקר לקהל מבוגר,בני מעמד הביניים,ולמעט האופל GT,שלא היתה אלא רקורד בתחפושת,והמנטה שהיתה בעיקר מקדמת תדמית,לא הציעה כלום מעניין בשנות ה 70' וה 80',ועיקר מכירותיה היתבססו על השוק הבריטי והגרמני.ותמיד צריך לזכור שאופל היא חלק בלתי נפרד מ GM,שמצבו כיום לא ממש מרנין,בלשון המעטה,ואופל בהחלט ניפגעה מכך.

סיטרואן היא סיפור שונה-גדולתה היתה בכך שהציעה אוונגרדיות במכוניות עממיות-GSA,BX לדוגמא,רק שעם התקדמות מערכות המיתלים הקונוונציונליות,הפכה המערכת ההידרו-פנאומטית לדי מיותרת,ודי אם נשווה את נוחות הנסיעה של ה C5 לזו של הפיג'ו 406 כדי להבין זאת.

סה"כ הפכו מכוניות סיטרואן לגירסאות מצועצעות של מכוניות פיג'ו,ותו לו.

הסיפור של אלפא מעניין מאד,בייחוד אם נשזור בעיניין את ב.מ.וו,שהחל מתחילת שנות ה 60' ניטשה בינם תחרות עזה.

עד סוף שנות ה 80' היו האלפות עדיפות על דגמי ב.מ.וו המקבילים-האלפטא היתה טובה יותר מסידרה 3 של ב.מ.וו,וגם ה 75 המשיכה את המסורת הזו.

אלא שבעוד מהנדסי ב.מ.וו למדו ושקדו היטב,תוך שיפור עקבי ומרשים של קו המוצרים שלהם,תוך היתעקשות על שימוש בהנעה אחורית,הלכה אלפא מדחי אל דחי,עד שנפלה שדודה בידי פיאט בשנת 86'.

לאלפא 75,שהיתה אולי האלפא האחרונה האמיתית לא קמה יורשת ראוייה,בעוד ב.מ.וו מציגה את ה E36 ויצרה פער אדיר,ה 164 נעלמה ב 97' בקול דממה דקה וגם ה 145\146,שלא היו אלא גירסה נוספת של הטיפו,לא ממש שברו קופות.

נקווה רק שגורלה של אלפא לא יהיה כשל לנצ'ייה,אבל הכל תלוי איך פיאט ייצאו מהבוץ העמוק(מאד)שבו הם שקועים כיום.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאט היא עדיין הבעלים הן של מאזארטי והן של פרארי. עד כמה שידוע לי ויתכן ואני טועה בכך פיאט נאלצה למכור את מניותיה בפרארי ע"מ להזרים הון לבנק (היה בנק "בייתי" של פיאט אך כנראה הוא נעשה מעורב מידי ואז פרארי קנתה את מניותיה ) לא וודאי שהסיפור הזה שאני זוכר אותו נכון

לגבי הפיאט קופה , הייתה מכונית שפורסמה שנעשתה בתכנון של פרארי ופרארי גם עזרו במנוע שלה , אם זו לא הקופה אזי זו אחרת , ומצטער על הטעות

הפיאט קופה לא נעשתה ב"ייעוץ מפרארי"... היא פשוט הייתה נראית כמו פרארי קטנה.. :roll:

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...