Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפעלת ביטוח חובה לעומת הפעלת מקיף

מרטין מקפליי
שימו לב! השרשור הזה בן 6233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נניח שיש 2 מכונית, מכונית א' ומכונית ב'

כל אחת מהמכוניות מבוטחת בביטוח חובה + מקיף

במידה ומתרחשת תאונת דרכים באשמתה המלאה של מכונית ב' (למשל מכונית א' עומדת ברמזור אדום ומכונית ב' נכנסת בה בעוצמה מאחור) איזה חברות ביטוח יופעלו ?

למיטב ידיעתי במקרה של נזק לרכוש בלבד יופעל רק ביטוח המקיף של מכונית ב' וישלם גם על הנזקים של מכונית א' וגם על הנזקים של מכונית ב' וכתוצאה מהתביעה לנהג ב' תופיע תביעה בפוליסה שתייקר לו פוליסות עתידיות אך נהג א' לא יפגע מכך. אני צודק ?

מה קורה במקרה שהנהגים עצמם נפגעים ? איזו חברת ביטוח תפצה איזה נהג ? ומי יפגע מאובדן ההעדר תביעות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי במקרה של נזק לרכוש בלבד יופעל רק ביטוח המקיף של מכונית ב' וישלם גם על הנזקים של מכונית א' וגם על הנזקים של מכונית ב' וכתוצאה מהתביעה לנהג ב' תופיע תביעה בפוליסה שתייקר לו פוליסות עתידיות אך נהג א' לא יפגע מכך. אני צודק ?

לא תמיד.

לדוגמא - תאונה. א' נפגע. ב' אשם.

א' יאלץ להזמין שמאי מטעמו, לשלם על עלות התיקון במוסך ולתבוע את נהג ב' עבור הנזק.

חברת הביטוח של א' לא ממש רוצה שיידע, אבל א' יכול גם לתבוע את חברת הביטוח שלו עצמו, לשלם השתתפות עצמית, ולתת לה לרדוף אחרי חברת הביטוח של ב'.

אם באמת ב' אשם, חברת הביטוח שלו תשלם את הזנק לא', וגם תחזיר לו את ההתתפות העצמית ששילם כשהפעיל את הביטוח של עצמו.

כמו כן ל-א' תמחק התביעה הביטוחית ברישומי הביטוח.

בקיצור - אם אתה לא אשם, אתה יכול לתבוע את הביטוח של עצמך, לתת להם לרדוף אחרי הכסף עבורך (אתה משלם להם כבר שנים), ובסוף לקבל את הכסף, את ההשתתפות העצמית בחזרה ולהשאר עם רישום העדר תביעות.

הם לא רוצים שתדע את זה, ותמיד ינסו לשכנע אותך "לא לערב את הביטוח שלך" ולתבוע את הביטוח של הנהג האחר.

הם גם תמיד ינסו לשכנע אותך לתקן את הרכב במוסך הסדר שלהם, ולא במוסך לבחירתך, אבל זה לא ממש קשור לענין.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לגבי הביטוח המקיף, אבל מה קורה לגבי החובה ?

אם בביטוח החובה כל אחד תובע את הביטוח שלו אז בעצם גם לנהג שלא אשם כלל בתאונה יהיה כתם בעבר הביטוחי שלו אשר יגרור עליה במחיר הפוליסה העתידית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי מקרה של גניבת רכב למשל?

במידה וקרתה סיטואציה שבה נגנב רכבי האישי, הרי זו לא אשמתי, נכון? (כמובן במידה וננעל כראוי, היו בו אמצעי המיגון הנדרשים וכו').

תבעתי את הביטוח, ואלו שילמו לי את כספי בעבור הרכב שנגנב לי.

האם זה "הורס" לי את העדר התביעות?

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קטנה;

היה לי וויכוח קטן, אם רכב מבוטח עושה תאונה ומוגדר כטוטאל לוסט, ברכב הבא שהבנאדם קונה הוא צריך לבטח אותו שנית?

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. ברגע שהפעלת את הביטוח הוא למעשה נגמר. הו לא מכסה אין סוף פגושיים אלא פגוש אחד שאם גמרת אותו תצטרך לשלם דמי קימום כדי להחזיר את הכיסוי המלא.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...