Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהלך חכם? - רישיון לתומקאר מגיל 17 בלבד והגבלות נוספות

Niv A
שימו לב! השרשור הזה בן 6235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

מהתקופה הקרובה :

רישיון לתומקאר מגיל 17 בלבד

חובה להיות בעלים של רישיון רכב

מהירות התומקארים יוגבלו למהירות של 40 קמ"ש

עוד פרטים בכתבה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3369933,00.html

ניב

מבולבלים? גם אנחנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

צעד חכם לדעתי, ינקה מהכביש את כל הילדים הקטנים שלא מודעים לסביבה ומסכנים את עצמם ואחרים - וישאיר את התחביב הזה למי שבאמת אוהב אותו ולא למפונקים שלא בראש שלהם לחכות עוד שנה לרשיון, אז הם מוציאים 60 אלף ש"ח ונוסעים בכביש בלי לשים על אף אחד - מן הסתם שמישהו שמשתמש בכביש, לא משנה באיזה כלי, ידע איך משתמשים בו בצורה נכונה בכביש ציבורי - לדעתי צריך להתנות את הנהיגה על כל הקלנועים למיניהם בקורס נהיגה כלשהו - כבר יצא לי לראות הרבה פעמים זקנים שנוסעים בעגלה הזאת ומסכנים את עצמם ואנשים אחרים בגלל העובדה שהם חושבים שהכביש זה מסלול קארטינג ומותר להם ליסוע איפה ואיך שבא להם.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו גישה חכמה?

אם זה לא עובד, לחסל את זה?

במקום לשנות את התקנות הקיימות, וללמד נהיגה על טרקטורון ולא על טרקטור עם קורסים, מגיל 15 עם מינימום 30 שיעורים + טסט, ואז המצב יהיה הרבה יותר טוב.

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהצעת זו גם אפשרות, אמנם כמו שאני מכיר את הממשלה הזאת - עד שהם לקחו יוזמה להזיז משהו, הוא ישאר כמו שהם תכננו מההתחלה, הרי הם לא מעלים רעיון ואז חושבים איך לייעל אותו, הם מעלים וזה מה יש :wink:

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום יש תקנות לדשות שמחייבות לימוד נהיגה גם על טרקטור וגם על טרקטורן.

הרעיון של ה-30 שיעורים מינימום ממש מגוחך, אני חקלאי ונהגתי על טרקטור מגיל-0 בגלל כל ילדי השמנת אני יצטרך לעשות 30 שיעורים מינימום ממש לא לעיניין.

!you ate today? thanks to the farmer

חימושניק פנתר הוא חימושניק מאלתר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו גישה חכמה?

אם זה לא עובד, לחסל את זה?

במקום לשנות את התקנות הקיימות, וללמד נהיגה על טרקטורון ולא על טרקטור עם קורסים, מגיל 15 עם מינימום 30 שיעורים + טסט, ואז המצב יהיה הרבה יותר טוב.

ואיפה תלמד נהיגה על טרקטורון? בעיר? ואיך בן 15 ייגש לתיאוריה שזה המינימום בשביל לעלות על הכביש אם מותר לגשת לתיאוריה רק מגיל 16?

אין שום סיבה שהכלים האלה יסעו על כבישים ציבוריים, אלה כלים חקלאיים שצריכים להישאר בשטח ולא לשמש כתחבורה עירונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשיון לטרקטור וטרקטורון הולך ביחד תחילת לימודים גיל 15 טסט+תאוריה+קבלת רשיון גיל 16

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ויחייבו רשיון נהיגה לרכב פרטי" - מה זה אומר? שכל אדם בעל רישיון 02 רגיל יוכל לנהוג על טרקטור בלי הכשרה נוספת? או שצריך לעבור טסט בלי קשר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נער בן 16 בעל רשיון לטרקטור יכול לנוע על כבישי ישראל עם טרקטור בעל 200 כוחות סוס שגורר אחריו כלי ברוחב 4 מטר אז אותו נער לא יוכל לנהוג על תומקאר\מיול\רינג'ר? איפה ההיגיון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגיון הוא בפופוליסטיקה של החוק - בואו נראה לילדים העשירים האלה שחושבים שהכל מותר להם

במקום להשתמש במיול/טומקאר ככלי שילמד את הילדים לנהוג בצורה נכונה ובלי הרבה כח, בעצם אומרים להם "עזבו, אל תתאמנו על כלי עם 40 כ"ס, כשתהיו בני 17 ויהיה לכם רשיון אבא כבר יקנה לכם אימפרזה טורבו - שתוכלו ללמוד לנהוג כמו שצריך ולהרוג וליהרג הרבה יותר בקלות"

בקיצור, במקום להתנות את רשיון הנהיגה במיול/טומקאר ושות' בלימוד ספציפי ובשיעורי חובה על כלי כזה ולא על טרקטור ולימוד כל חוקי התנועה בכביש ציבורי הם פשוט מוצאים מהר מאד את המטבע מתחת לפנס ומבטלים למעשה את שיווק הכלים האלה בארץ (כי זה מה שיקרה - אף אחד כמעט לא קונה אותם לשימוש ה"מקורי" שלהם, למעט חקלאים מעטים ומטיילים עוד יותר מעטים)

המיולים למיניהם הם כלים מאד בטוחים יחסית, עם כלוב הגנה מסיבי ולרוב עם חגורות בטיחות 3 נקודות לפחות ( בטומקאר יש אפילו מוזבי ספורט וחגורת 4 נקודות אם אני זוכר נכון). בהתחשב בזה שהם לא יכולים לסוע מהר כל כך (לא נראה לי שעוברים את ה- 65-70 קמ"ש) הם יכולים להיות כלי מצוין ללימוד נהיגה ולאימון של נהגים צעירים. התאונה היחידה שאני שמעתי עליה בתקשורת היתה התאונה שבה כמה בחורות בהרצליה התהפכו עם כלי כזה כשהנהגת נכנסה באין כניסה (!) ואף אחת מהן לא היתה חגורה (!) והן עפו מהרכב. עכשיו, אם היו מלמדים את הילדה (הנהגת) ששלט עם עיגול אדום ובתוכו פס לבן לרוחב אומר שלכאן אסור להיכנס, והיו מסבירים לה כמה חשוב לחגור חגורות בטיחות - בהנחה שהיא היתה מבצעת את כל זה, לא היה קורה להן כלום (סביר להניח שגם אם היו מתהפכות אבל חגורות היו יוצאות מהתאונה עם פצעים קלים בלבד)

בקיצור, אם שכחתם - חלם זה כאן

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אובר התלהבות בנושא , כנסו לפרופורציות הנכונות, אולי יש 10 ילדים בכל ירושלים(650,000 תושבים) שנוסעים על תומקאר. אולי!

על ה10 הבני מיליונרים האלה מפילים את כל האחריות על תאונות הדרכים והם האשמים הגדולים במספר ההרוגים?נגמרו השיכורים והמסוממים שנוהגים , הפסיקו לחתוך בכבישים, הפסיקו לגנוב אדום??!!

אם אתה לא יודע לנהוג על 100 כ"ס, לא יעזרו לך 500.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתם מתרעמים? זה בטח לא אופטימלי אבל זה בפירוש מהלך מבורך.

ב-90% מהמקרים בני נוער שעושים רישיון למיול עושים אותו בגיל 16 בשביל לנהוג עד שיגיעו לגיל 17 על כלי מסוכן, כשאין להם ניסיון מספק על הכביש ובמקרים רבים גם ללא בגרות הדרושה להתנהלות על הכבישים (וכן, אני יודע שבמדינות אחרות זה מותר, אבל שם התרבות המוטורית מפותחת הרבה יותר). אז שאותם בני נוער מפונקים "יסבלו" עם מוניות או בהסעות, מה קרה? בכלל, אני לא מבין את ההורים המטומטמים שקונים לילדים שלהם כלים כל כך מסוכנים.

לצערי הרב יצא לי לראות חי את התוצאות של תאונה עם מכונית מול מיול (התאונה של 3 הילדות בהרצליה פיתוח לפני איזה שנה). הכלי הזה מסוכן ולא משנה מה תגידו - אחיזת הכביש לא טובה, הבטיחות הפאסיבית גרועה ביותר, פוטנציאל ההתהפכות גדול וילדים רבים לא טורחים בכלל לחגור חגורות. רק בסביבת האנשים הקרובה אלי אני מכיר שלושה מקרים של פציעות ומוות מהכלים האלו, כך שתאונות קורות - והרבה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אובר התלהבות בנושא , כנסו לפרופורציות הנכונות, אולי יש 10 ילדים בכל ירושלים(650,000 תושבים) שנוסעים על תומקאר. אולי!

על ה10 הבני מיליונרים האלה מפילים את כל האחריות על תאונות הדרכים והם האשמים הגדולים במספר ההרוגים?נגמרו השיכורים והמסוממים שנוהגים , הפסיקו לחתוך בכבישים, הפסיקו לגנוב אדום??!!

יש אולי 10 תומקארים בירושליים, אבל ברעננה, הרצליה, רמת השרון, ובעוד מקומות יש מאות.

ילד, שנסע על תומקאר בגיל 16, בגיל 17 יהיה כבר נהג מיומן יחסית, וגם אני לא שמעתי על יותר מידי תאונות עם תומקאר.

בנוסף, עם הזמן המחירום שלהם כמשומשים ירדו, מה שיאפשר גם לפחות עשירים לרכוש אותם.

יש כבר היום מורי נהיגה, שמלמדים על ריינג'ר.

אני מסכים עם גלעד, החוק הזה יחסל את הכלים האלו בארץ, ובין היתר גם את יצרן התומקאר.

החלופה שלהם לילדים בני 16 תיהיה כמובן קטנוע 125 סמ"ק, שמותר לנהיגה בגיל הזה לפי התקנות שנכנסו לתוקף בתחילת השנה. להזכירכם קטנוע 125 מגיע בקלות ל 110 קמ"ש, מותר לרכב עליו בכל מקום, כולל בכביש מהיר, הילד מסתכן פי כמה, וגם לא צובר ניסיון נהיגה על רכב 4 גלגלי.

למרות שאני עברתי מאוד מזמן את הגיל, בו מתחילים להוציא רישיון, יש לי הרגשה של חגורה מתהדקת עוד ועוד.

כל הזמן רואים הגבלות חדשות, חוקים נוקשים יותר ויותר, ולא נראה לי שיש בזה תרומה כלשהיא לבטיחות בדרכים.

לא רחוק היום הו יחייבו נהג משנה בכל רכב (מפקד נסיעה) שישגיח על זה, שישב מאחורי ההגה, או מלווה עד גיל 30, או איסור נסיעה אחרי 9 בערב לנהגים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סוף שמו לזה סוף.

טוב מאד, נמאס מהגועל המרעיש הזה שמסתובב פה כל יום ברחובות ב3 לפנות בוקר.

תודה לאל.

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...