Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה FR - החלפת מתלים וברקסים?

שימו לב! השרשור הזה בן 6268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לחבר סיאט מודל 2005 , שנה וחצי על הכביש, הרכב חדש וללא שיפורים

המלצתי לו לא לשפר את הרכב ביותר מידי שטויות, אלא רק פילטר, אגזוז, מיתלים וברקסים.

האם אני צודק?

בכל אופן, מי שיכול לתת לי מידע לגביי שמות ידועים וטובים מבחינת איכות וכמובן מחיר לפילטר,אגזוז מיתלים וברקסים

שאלה נוספת, האם כדאי להחליף בכלל את הברקסים והמתלים?

למי שיש את הרכב איזה המלצות לשיפורים הייתם ממליצים?

תודה מראש,

מאור

אלוהים ברא לכל אדם נתיב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תקציב.

2. מה חבר שלך רוצה, לא מה אתה רוצה מהרכב שלו.

3. מהו סדר החשיבות מבחינתו.

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תקציב. כעיקרון אין הגבלת תקציב - רצוי חלקים טובים שלא ייהרסו מהר,בקיצור הדגש הוא איכות המוצר ואריכות ימיו, ולא מוצר זול/פשוט.

2. מה חבר שלך רוצה, לא מה אתה רוצה מהרכב שלו. החבר לא מבין כל כך בדברים הללו ולכן פנה אליי.

3. מהו סדר החשיבות מבחינתו.

סדר החשיבות הוא:1. פילטר

2. אגזוז

3. בולמים

4. מיתלים

אלוהים ברא לכל אדם נתיב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיפור הרשוני, המיידי, הכי קל ושיתן את התוצאה הטובה ביותר מבחינת התנהגות הם הצמיגים, על איזה צמיגים הוא נוסע היום?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי הצמיגים לא דנו בעיניין זה, שוב מי שיכול לתת מידע לגבי פילטר,אגזוז, בולמים ומתלים.

כרגע נושא הבולמים מאוד חשוב לו מכיוון שהוא ממש "טחן" אותם והוא רוצה לקנות רפידות חדשות, אמרתי לו שיחכה קצת זמן וייתן לי לברר לגבי החלפת כל מערכת הבלמים הקיימת מכיוון שלפי הבנתי המתלים ומערכת הבלמים באיביזות באיכות ממש ירודה ולא מתאימה! ולכן יש צורך להחליפם!

ולגביי מה שיש להתעסק, אנחנו בגיל שבדיוק עכשיו כולם מוציאים רישיונות ולכל חבר בשכונה יש רכב פרטי, כל אחד מתלהב ורוצה להשוויץ ברכב החדש שלו, איני יודע מה גילכם אבל אני בטוח שבגיל 17-19 כולכם חיפשתם רכב מהיר ומשופר ככל הניתן, אני אישית מבין אותו, בכל אופן אודה לבעלי האיביזות שיביעו את הדעתם החשובה!!

אלוהים ברא לכל אדם נתיב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שיפור בדיוק יתנו הצמיגים ?!

חברה צעירים רוצים יותר, צליל (רעש), כח ופוזה, זה חלק מהכיף ואין בזה שום פסול.

ברור לי שאם יחליף את הפירלי ב TOYO RA1 יתקצרו זמני ההקפה שלו סביב הבניין שחצי שנייה, אבל האם זה כיף מרגש ומסעיר כמו רעש אגזוז פתוח ?!

לפחות אלו חברה אחראיים, חושבים על ברקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גולן,

האוטו כבר שנה וחצי על הכביש ואני משער שהוא עדיין על צמיגים מקוריים. הנהג " טחן את הבלמים" אבל אם נוהג על הצמיגים המקוריים,כל הבולמים , הבלמים, הרפידות והאגזוזים שבעולם, גם אם הורדו ישירות ממכוניתו של מר"ן הרב המקודש שומכר יבדל"א, לא יעזרו בכלום.

לאחר ש"טחן את האוטו" (לא ביטוי שלי) להחליף רפידות ולחפש רעשים מאאאגניבים של פליטה בלי להתייחס לצמיגים זה הפקרות.

עכשיו לעניין השיפור של הצמיגים, כל טכנולוגיות הגדישה,הבילום, שיכוח הזעזועים ושידרוגי השילדה מצטמצמים בסופו של דבר ל 4 נקודות מגע זעירות של הרכב על הכביש.

בדיוק כמו שכשפררארי על הליפט במוסך היכולות הדינמיות שלה דומות ליכולות של סקודה, כך הדבר עם פרארי שנוסעת על צמיגים שחוקים וגמורים. גם אם יש לה את כל הטכנולוגיות' המערכות והגאדג'טים שבעולם, בלי צמיגים איכותיים היא לא תהיה אוטו טוב.

לסיום ,אנקדוטה מהחיים , יודע למה הבוגאטי ויירון נדחתה בפעם האחרונה לשנתיים? כי לא מצאו לה צמיגים מתאימים...

בברכה,

יניב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי הצמיגים לא דנו בעיניין זה, אז תפתחו דיון, לא כל מה שמרעיש, גורם לבנים לקנא ולבנות לרייר זה מה שחשוב.

כרגע נושא הבולמים מאוד חשוב לו מכיוון שהוא ממש "טחן" אותם והוא רוצה לקנות רפידות חדשות,

למען הדיוק של המונחים הטכנולוגיים,בולמים זה בולמי זעזועים, רפידות זה של הבלמים.

בכל אופן אודה לבעלי האיביזות שיביעו את הדעתם החשובה!!

אני חוזר ומבקש שתיתנו דעתכם על עניין הצמיגים, לפחות תספר לנו על איזה צמיגים האוטו נוסע ובני כמה הם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לחבר סיאט מודל 2005 , שנה וחצי על הכביש, הרכב חדש וללא שיפורים

המלצתי לו לא לשפר את הרכב ביותר מידי שטויות, אלא רק פילטר, אגזוז, מיתלים וברקסים.

האם אני צודק?

בכל אופן, מי שיכול לתת לי מידע לגביי שמות ידועים וטובים מבחינת איכות וכמובן מחיר לפילטר,אגזוז מיתלים וברקסים

שאלה נוספת, האם כדאי להחליף בכלל את הברקסים והמתלים?

למי שיש את הרכב איזה המלצות לשיפורים הייתם ממליצים?

תודה מראש,

מאור

בגדול, מרבית הדברים שנרשמו בשירשור על האיביזה שנת 2002 תקפים גם במקרה שלך.

ואני אחזור שוב על שאלת השאלות, מה חבר שלך מחפש לשפר ברכב? מה מעניין אותו? התנהגות? כוח? קו ישר? סיבובים? רעש?

הכי נכון יהיה אם חבר שלך יצטרף לדיון ויביע את דעתו, רק כך נוכל להתאים את השיפורים לצרכים שלו. אחרת הדיון ימשיך להיות מבולגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גולן,

האוטו כבר שנה וחצי על הכביש ואני משער שהוא עדיין על צמיגים מקוריים. הנהג " טחן את הבלמים" אבל אם נוהג על הצמיגים המקוריים,כל הבולמים , הבלמים, הרפידות והאגזוזים שבעולם, גם אם הורדו ישירות ממכוניתו של מר"ן הרב המקודש שומכר יבדל"א, לא יעזרו בכלום.

לאחר ש"טחן את האוטו" (לא ביטוי שלי) להחליף רפידות ולחפש רעשים מאאאגניבים של פליטה בלי להתייחס לצמיגים זה הפקרות.

עכשיו לעניין השיפור של הצמיגים, כל טכנולוגיות הגדישה,הבילום, שיכוח הזעזועים ושידרוגי השילדה מצטמצמים בסופו של דבר ל 4 נקודות מגע זעירות של הרכב על הכביש.

בדיוק כמו שכשפררארי על הליפט במוסך היכולות הדינמיות שלה דומות ליכולות של סקודה, כך הדבר עם פרארי שנוסעת על צמיגים שחוקים וגמורים. גם אם יש לה את כל הטכנולוגיות' המערכות והגאדג'טים שבעולם, בלי צמיגים איכותיים היא לא תהיה אוטו טוב.

לסיום ,אנקדוטה מהחיים , יודע למה הבוגאטי ויירון נדחתה בפעם האחרונה לשנתיים? כי לא מצאו לה צמיגים מתאימים...

בברכה,

יניב

אני מבין מה אתה מנסה להגיד ואין שום ויכוח שאתה צודק.

אם הצמיגים שחוקים וצריך להחליף אותם זה ברור, אם אני רואה בזה שיפור לנהיגה יומיומית - לא, חד משמעי. אם זה ישפר את ההתנהגות של האוטו- רק במקרים קיצוניים.

לעבור מפאלקן עם TREADWEAR של 280 ל מישלין עם TREADWEAR של 220 לא ישנה במאומה ב 99.999% מהזמן ויעלה כפול כסף.

אנחנו צריכים להקשיב לשאלות ולענות בהתאם, ולאו דווקא להטיף. הרבה חברה צעירים רוצים לעשות שיפור לאוטו, ובעצם מתכוונים לשינוי. הם רוצים צליל אחר, או מתלים שמוסיפים קשיחות או אוטו שנראה שונה מכל שאר אלפי האיביזות. אין בכך שום פסול, אני מתאר לעצמי שכולנו עברנו את השלב הזה בצעירותינו.

BAGIRA אני חושב שאנחנו מתכוונים לאותו דבר, אבל בגישות שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חבר שלי יצטרף הוא רק יעשה בלאגן,הוא לא מבין בזה כלום!

הוא רוצה פוזה נקודה!

אז ככה,

ישנם 2 צמיגים חדשים קדמיים מלפני חודש וחצי, והצמיגים האחוריים לא הוחלפו בגלל שהם במצב מצויין וכמעט חדש.

חבר שלי מחפש, כוח, קו ישר ורעש,

בנוגע לכוח הוא רוצה לשים צ'יפ אבל כרגע אני מנסה להוריד אותו מהעניין הוא נהג דנדש בקושי חודשיים בלי מלווה.

הוא לא אחד שהוא רוצה להרוס את האוטו בסיבובים וכאלה הוא לא מחפש להשתולל(לקרוע את האוטו), שוב הוא מחפש את התחרויות בכבישים וכמה שיותר רעש.

כמובן שהתנהגות היא בראש סדר העדיפויות לאחר הרעש,

בשירשור הנוסף שקיים פה על איביזה (ניתן לראות בדף הראשי), חנן יודע על מה אני מדבר,

היה כתוב שמומלץ להוסיף פילטר חיצוני, הכוונה לפילטר שניראה לעין מחוץ למכסה המנוע?

האם הצמיגים של טויו שהוא ישים יהרסו את "האקשן" שקיים בצמיגים הקיימים? אני מקווה שהבנתם אותי.

סליחה על חוסר הידע שלי, מה תפקיד המתלים ומה תפקיד בולמי הזעזועים? ממה שהבנתי כולם קשורים למערכת הבלימה,

שמעו אני נסעתי עליה אתמול ובאמת שמתי לב הרכב לא יציב!

טוב חברים בקיצור ולעניין בוא נגיע לעיקר, חשוב לי מאוד לדעת מה מחיר החלפת כל מערכת הבלימה (רפידות,טבעות ברקס,מתלים,בולמי זעזועים) בדרגה אחת או שתיים פחות מהטוב ביותר(בשל הסיבה שאני שהטוב ביותר יכול להגיעי גם ל-15K). נוסף על כך אם אפשר לקבל פירוט ככל הניתן לגבי המחירים של כל פריט,

לגבי הפילטר הפתוח והאגזוז, מהם המחירים? והאם על הפילטר להיות חיצוני או פנימי?

חשוב להזכיר כי איננו רוצים לפגוע בבלאי האוטו,אם ישנם דברים שיגמרו לבלאי מתוך הרשימה הנ"ל אבקשכם להעיר את תשומת ליבי.

סה"כ הוא לא רוצה לעבור את ה-10K

חברים יקרים אני מודה לכם מכל הלב על כל העזרה והסובלנות.

תודה,

מאור.

אלוהים ברא לכל אדם נתיב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אך מוטי אם רק הייתי שם לב לזה בהתחלה לא הייתי מטריד את כולם, יש כל כך הרבה, מדוע זה לא בולט יותר ומושך את העין?

הרי זה יותר טוב מחיפוש בפורום.

ממש תודה!

אלוהים ברא לכל אדם נתיב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הצמיגים שחוקים וצריך להחליף אותם זה ברור, אם אני רואה בזה שיפור לנהיגה יומיומית - לא, חד משמעי. אם זה ישפר את ההתנהגות של האוטו- רק במקרים קיצוניים.

לעבור מפאלקן עם TREADWEAR של 280 ל מישלין עם TREADWEAR של 220 לא ישנה במאומה ב 99.999% מהזמן ויעלה כפול כסף.

בטוח שבדוגמא שנתת אתה צודק אבל מאחר ולקחת מקרה קיצוני, אני אתן דוגמא קיצונית משלי, איזה הבדל בניהוג של האוטו יהיה בין אליאנס שעשו 100K ק"מ בהתחרעות טוטאלית ובין SP9000 חדשים? אתה קצת הגזמת וכמובן גם אני אבל בהחלפה של סט ממוצע משומש ומיובש בסט איכותי (לא F1 או פרוקסס סופר יקרים) אתה משפר התנהגות, יציבות, מהירות האצה ומקצר מרחק בלימה, אתה מכיר עוד שיפור רכב שעושה את כל זה?

אנחנו צריכים להקשיב לשאלות ולענות בהתאם, ולאו דווקא להטיף.

לא הרגשתי שהטפתי ולא הייתה כוונה.

הרבה חברה צעירים רוצים לעשות שיפור לאוטו, ובעצם מתכוונים לשינוי. הם רוצים צליל אחר, או מתלים שמוסיפים קשיחות או אוטו שנראה שונה מכל שאר אלפי האיביזות. אין בכך שום פסול, אני מתאר לעצמי שכולנו עברנו את השלב הזה בצעירותינו.

.

אין בזה שום פסול אבל הם צריכים לדעת לקראת מה הם הולכים, אני כבר ראיתי בחיי מלא ילדים שהורידו איזה 5K ש"ח שהם עבדו עליהם כל החופש על סט בולמים וקפיצים מונמכים רק בשביל אחרי חודש לנסות למכור אותם בחצי מחיר כי הם לא הצליחו לחיות בשלום עם השינוי.

אם הם בעצם כולה מחפשים לעשות רושם על החברים ועל הבנות, גם זה בהחלט לגיטימי בעיניי, שיעלו לפורום ובלי שמץ של בושה יגידו "שלום, אני מעוניין להעלות את מקדם הדאווין של הרכב שלי", תאמין לי שאני בשמחה אעזור להם.

אם נחזור שניה למאור ולאיביזה של החבר, 2 צמיגים אחוריים לא הוחלפו כי הם במצב מצוין משנת 2005?

גולן, אני מקווה שאתה מבין על מה דיברתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אך מוטי אם רק הייתי שם לב לזה בהתחלה לא הייתי מטריד את כולם, יש כל כך הרבה, מדוע זה לא בולט יותר ומושך את העין?

הרי זה יותר טוב מחיפוש בפורום.

ממש תודה!

בעיה מוכרת, אנשים נוטים להתעלם מכל מה שכתוב בראש העמוד (כולל את כללי הפורום :?) ולעבור ישר לשרשורים הרגילים.

אל תשאל אותי למה, זה איזשהו דפקט פסיכולוגי מובנה בבני אדם.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...