Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וולבו 850T

cb1313
שימו לב! השרשור הזה בן 6271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתעניין ברכב הנ"ל. הייתי מעוניין לקבל מידע ממי שיודע לגביהרכב מבחינת, אמינות, עלויות אחזקה, צריכת דלק, חלקי חילוף, תקלות אופייניות (אם קיימות), האם הטורבו עושה בעיות, מה לבדוק בדיוק וכיו"ב

תודה

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן קובי,

לגבי השאלות ששאלת:

אמינות? אוטו די אמין.

עלויות אחזקה בשמים, צריכת דלק של האמר קטן, חלקי חילוף יקרים, בעיות חשמל הן די שכיחות, ובקשר לטורבו - אין לי מושג :)

אם אתה שואל אותי - האוטו סוף הדרך, אם יש לך הרבה כסף לטפל בו.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומר כיסו ירחק.

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה מזל רע אך לדוד שלי היתה 850T שעשתה לו הרבה מאוד בעיות במיוחד בגיר, שיפץ גיר פעמיים ואז החליף בגיר מייבוא , בסוף חודש אחד הוציא מעל חמשת אלפים לתיקון הרכב ובכל זאת עשתה בעיות אז הוא מכר אותה בזיל הזול רק כדי להיפטר ממנה .

נ.ב. אין לי ניסיון רב עם הרכב ואני מעיד על הבעיה עצמה ולדוד אחר היתה 960 (גם קנה מהחברה - או בעצם ייבוא אישי חדשה) ואחרי 4 שנים בעיות בגיר בעיות בגיר כך שאולי ואני מדגיש אולי לרכבים משנתונים האלה היתה מחלת גיר וכדאי לבדוק את הגיר בארבע עיניים .

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

850 .

הדגם שהוציא את וולוו מהאפרוריות שהייתה משוייכת אליה . לראשונה וולוו הציגה רכב מודרני , בעל קווים נועזים ועגולים יותר , ביחס לאחרות באותה תקופה , בעלת הנעה קדמית ומנוע נמרץ בהחלט - מנוע 2.3 ל' , 20 שסת' , שהפיק בזמנו קרוב ל - 230 סוסונים שוודים אימתניים , שהתפרצו באגרסיביות מטורפת בכל סחיטת דוושה . גם נתוני המומנט עומדים לטובתה , סביב 25 קג"מ , עפ"י זכרוני .

כמובן שהנתונים נכונים לעבר , הכל תלוי במצב כיום .

בצע חיפוש - היו כמה שרשורים בהם נענו שאלות על הרכב באופן ספציפי עם תשובות מפורטות ומעולות .

בכל מקרה - מניסיון של 2 מכרים - אחת GLT 20 שסת' והשניה T5 , הן מראות אמינות מופלגת , כל עוד מקפידים לטפל בהן בזמן . בעוד שבעבר , היו ידועות הוולוו כעמידות גם ביחס מזלזל , המונעות קדמית המודרניות , החלו להראות חוסר חיבה כלפי אלו שזלזלו בהן , וגרמו לחור עמוק בכיסם , בעיקר עקב צורך בשיפוץ גיר או החלפתו .

מעבר לזאת - האמינות אמורה להיות טובה עד מצויינת . רכבים כאלו מתוכננים לעבור הרבה יותר מ - 200 או 300 אלף ק"מ , ו - 100 או 190 אלף ק"מ , זה רק תחילת החיים של המנועים הללו .

יש הרבה 850 שחוטות בחוץ , במיוחד T5 שנפלו בידיים של נהגים לא זהירים ולא רחמנים במיוחד . יש לבדוק ב - 7 עיניים את הטורבו , הגיר , המנוע והשלדה . מעבר לכך , מרבית המערכות מראות אמינות , כך שאם לא בוצע ברכב לינץ' קיצוני מדי , מדובר במציאה , שכן התמורה - רכב חזק כ"כ , ועם זאת כ"כ מפואר וקליל , במחיר בדיחה - מחיר גג של 45 אלף ש"ח לאחת מ - 97 ( מחיר שוק , כן ? ) .

וולוו מהסוג שידעו לעשות פעם , קלאסית , ועם זאת טאץ' שנראה לא רע גם בימינו .

הייתי ממליץ - אך רק במידה ואתה מודע לעלויות האחזקה שמצופות מרכב מוגדש , והעובדה שצריכת דלק של 1:2 או 1:3 בלחיצה רצינית מאוד , היא לא בגדר חלום . אחרת - כדאי לחפש את דגמי ה - GLT החלשים לא קיצונית ממנה .

בהצלחה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר דבר נוסף, ב 850 בכלל, כדאי לבדוק טוב שהדשבורד לא הרוסו/או מפורק ו/או מרעיש,

בדכ לרכבים האלה בני 10 שנים, הדשבורד (זה שנמצא מול עינך כל שנייה שאתה נוהג באוטו) נראה כמו מעברה טיפוסים משנות ה50(טוב-- אולי קצת הגזמתי,אבל לא ממש הרבה) . וסליחה אם זה מפריע למישהו.

אחלה אוטו, אולי כשהיה חדש או חדש יחסית, לכל הפחות לא ישן?

בברכה

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עוד קורא תגובות - לידידה שלי היה 850 GLT, ובערך כשהייתה בת 5 (המכונית...) הם מכרו אותה בשל עלויות מטורפות של החלפת הטורבו. כמובן שהמכירה היתה במחיר שתואם את עלויות הטורבו (מעל 10K ש"ח בזמנו, אם אינני טועה).

אני לא יודע האם ניתן לוודא תקינות טורבו במכוני בדיקה, מישהו?

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שידוע לי, מתחת והרבה, ואין להם שוק טוב.

ואם אתה קונה , אז לך על הדגם ללא הטורבו, נכון, הרבה פחות חזק, פחות יכאב לגיר ולכיס, ולא יילך הטורבו.

בכלל, עבור לאוטו אחר לדעתי.

אם אתה רוצה, יש אחת בחיפה ללא טורבו שצריך לעשות לה ראש מנוע, לפני שהלך הראש לא הצליחו למכור את האוטו , ולא בגלל הראש, יתכן שתוכל לקנות במחיר טוב , ולעשות שם ראש.

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני , אני לא מבין למה להיות כ"כ אנטי נגד הרכב .

מדובר ברכב מעולה , מפנק . כמה וכמה רמות מעל כל יפנית אחרת שהוא יקנה בתקציב הזה .

אם רוצים להנות מפאר ויוקרה , צריך להיות מוכנים להוצאות .

אי אפשר לסוע בוולוו ולצפות לעלויות אחזקה של לאנטיס .

אם כך הדבר , עדיף לקנות משפחתית רגילה ולא רכב מנהלים סלון מפואר .

מחירי השוק אכן אינם פועלים לטובת הבעלים . מחירי השוק מגיעים לעיתים אף ל - 30% מתחת , אך יש שמשלמים מחיר הגון עבור רכבים שמורים ( ויש כאלו , בוודאות ) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על ההתפרצות לדיון - אבל כמה (בגסות) מתחת למחירון היתה מקבלת S40 2.0T 2002 יד ראשונה עם 70K ק"מ?

(תחת ההנחות שכמובן הרכב במצב סביר לגילו - הוא לא נבדק עדיין, ושהמחירון הלא משוקלל הוא ~78)

ראיתי שיש די הרבה למכירה ולמעט גאוותן אחד שציין "לא למחפשי מציאות", על רובן מבקשים מלכתחילה מתחת למחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בר , זה תלוי .

כמו שהבנת , לרכב אין ביקוש ( הפלא ופלא :roll: ) , בשוק המשומשות .

האקזמפלר המדובר נשמע נדיר , אין הרבה שמורות כאלו - אם הרכב במצב שמור במיוחד , הייתי משלם אפילו מחירון + .

לאחר בדיקה ניתן להוריד את המחיר משמעותית , לפחות 5K מתחת למחירון , פלוס התגמשויות לכאן או לכאן מצדך או מצד הבעלים .

אם המודעה חדשה , תן לו " להתקרר " קצת . אל דאגה - כנראה שלא יחטפו אותה כ"כ במהירות . :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

מודעה אין - הגעתי אל המוכרת (רופאה, ממש קלאסי :-) ) דרך חברה שלה.

הפחד היחיד שלי הוא שיציעו לה מחירון בטרייד-אין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...