Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאיות והבדל בין ראם אייר לאינבוקס עבור פגו 106?

asafay1
שימו לב! השרשור הזה בן 6244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

ברשותי 106 דור שני מנוע 1.4

אני מעוניין לעבור לשימוש בפילטר פתוח,וישנן 2 אופציות לפניי:

האחת:קיט ראםאייר יעודי לפגו 106 הכולל את השרבול אלומיניום עם חיבור לנשם,הכונס אוויר,הפילטר,הבנדים וכל מה שצריך. מחיר 550 שח.

תמונה של הקיט נימצאת בקישור הזה:

http://www.driver.ie/classified/showproduct.php/product/371

השניה:פילטר אוויר K&N אינבוקס יעודי ל106,מחיר 340 שח.

השאלות העולות הן:

1.מה עדיף יותר ל106? מבחינת יעילות ועלות[תמורה אל מול מחיר] מבין 2 האופציות ולמה?

2.מה יספוג פחות ליכלוך בוץ וכל האסונות שהטבע מביא עימו וכתוצאה מכך יהיה יותר יעיל לאורך זמן?

3.ידוע לי שבפילטר רגיל פתוח[לא אחד שהוא אינבוקס] יש את הרעש יניקה הנחמד.השאלה האם גם בפילטר שהוא אינבוקס הרעש גם יהיה קיים? [כידוע האינבוקס נימצא בתוך בית הפילטר המקורי ולכן הוא מבודד מסביבתו החיצונית]

4.דעתכם האחרונה מה הייתם לוקחים מבין 2 האופציות?

8)

תודה מראש לעוזרים.

Resized 111.jpg

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הכי ניטרלי אבל קבל את זה מימים יפים יותר :-)

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=10596&highlight=%D7%A8%D7%90%D7%9D+%D7%90%D7%99%D7%99%D7%A8

Not the sound of silence -ABARTH

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אבל בקישור שלך לא ממש קיבלתי אנפורמציה לגבי 3 השאלות שהעלתי בתגובתי הראשונה. אשמח אם מישהו יתיחס לשאלותי,תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה שצצה לי,בטסט אני משוכנע שהראם אייר לא ימצא חן בעניי הבוחנים ולכן הסיכויים לעבור איתו טסט כשהוא מורכב הם קלושים,ככה שיש צורך ממשי יום לפני הטסט להחזיר לבית פילטר המקורי ולאחר מעבר הטסט שוב להחזיר את קיט הראם אייר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה שצצה לי,בטסט אני משוכנע שהראם אייר לא ימצא חן בעניי הבוחנים ולכן הסיכויים לעבור איתו טסט כשהוא מורכב הם קלושים,ככה שיש צורך ממשי יום לפני הטסט להחזיר לבית פילטר המקורי ולאחר מעבר הטסט שוב להחזיר את קיט הראם אייר?

לא תהיה לך שום בעיה בטסט!

Not the sound of silence -ABARTH

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב,אני די סגור שהאופציה הראויה עבורי היא קיט הראם אייר של סימוטה!

שוחחתי מקודם עם עומר בפלא,מחר שנינו ניפגש ונרכיב את קיט הראם אייר של סימוטה,רשמים של לפני ואחרי ההתקנה והתוצאה [כולל תמונות] יועלו בהמשך בהנחה ומחר עומר ואני נתקין אצלי את הקיט בהצלחה ואני יהיה מרוצה.

לילה טוב לכולם .:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי היום אני ועומר התקנו אצלי על ה106 את הראם אייר של סימוטה.

ההתקנה יחסית פשוטה ונגישה יותר מכל GTI או RALLY דור שני.מצד שני דורשת מחשבה טובה יותר בענייני התאמת מאריך בין הסעפת לשרבול.

לשם ההתקנה היינו צריכים למקם מחדש את המצבר[הזזנו אותו יותר ימינה]כמו כן את בקבוק נוזל הבלמים גם הוא בסידור ימיני יותר וצפוף יותר וכמו כן את האזעקה.

נוסף על כך היה צורך ממשי בניסור[בעזרת גקסו] חתיכה קטנה מהתושבת היעודית למפלג כדי שהכונס התחתון יתמקם עמוק יותר ובצורה זהה לספת הכניסה שלו המותאמת בדיוק בקווי האורך שלה לקורה הרוחבית העליונה.

לאחרת מכן תמיכה וחיזוק כל צנרת הראם אייר בעזרת ברגים ואזיקונים .

רשמים לאחר ההתקנה:

רעש-יש שריקה קטנה של יניקה מהפילטר בעת לחיצה על הגז אבל לא ברמה של פילטר אוויר גדול פתוח ללא ראם אייר.

ביצועים:אני לא אשקר-לא ממש מורגש עליה בביצועים [אם בכלל] אבל מה שכן בין 3000-4500 בלחיצה ומשיכת ההילוך מרגישים שמנוע פתוח יותר ונותן קצת יותר,לא משהו היסטרי בכלל אבל נגיד וקיים.

הקיט מאד מחמיא מתחת למכסה המנוע מבחינה ויזואלית ואכן המנוקה יותק אוויר קר יותר בעזרת הקיט[אל הצינור נשם המקורי חיברתי עוד צינור מאריך באורך של כמטר והפנתי את קצהו השני לחלק התחתון של הרכב שהגזים ואדי השמן ילכו לכביש[בהמשך אני אחבר את הצינור נשם לכניסה הייעודית שלו בשרבול האלומיניום]

עוד משהו שיש טיפה לעבוד עליו הוא מיקום טוב יותר ונמוך יותר[בכמילימטר וחצי] של הראם אייר עצמו כדי שמיכסה המנוע יסגר טוב יותר בלי טיפלה של לחץ .

לגבי תמונות,צר לי מראש שברח לי לצלם ולתעד מ-א עד ת את מהלך העבודה,מה שכן אני מחר יעלה תמונות של הקיט מורכב באוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואגב מוטי, על הקיט הזה בדיוק דיברתי בשרשור של הרמן בקשר ל-VTR.

אולי אם הזמן, אנשים שהיה כזה ברשותם לאורך זמן יוכלו להגיב.

ממה שהתרשמתי מחברי PSI, הקיט הספציפי לא תורם הרבה, אולי פרט לצליל.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בעלי ה106 (מנועי 16)שהיה להם ראם שאני מכיר לא היו מרוצים

לא ביחס עלות תועלת,ולא מול הפילטר המקורי

יותר מזה,הם החזירו את הפילטר המקורי.

לא יעזור מה יגידו-לשינוי ברעש יש אפקט פסיכלוגי על תחושת תוספת הכח.

בראלי שלי(דור1 מנוע 1.6) ניסיתי כל מיני אפשרויות-פילטר מקורי רגיל,פילטר פתוח,ופילטר אינבוקס של או אם פי.

האופציה המועדפת ביותר עלי הינה האינבוקס.

צריך לתת התייחסות לעובדה שלפילטר המקורי נייר סינון מיקרוני שדואג לנשימה נקיה של המנוע,מה שברוב הפילטרים הפתוחים ראיתי שאיכות הסינון של האויר ירודה בהרבה,מה גם שזה לא שווה את הכסף.לדעתי ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב, חקרתי את הנושא לעומק.

רוב המוקומות שקראתי, מדברים על עדיפות למערכת יניקה מקורית

הנה דוגמא אחת:

http://www.saxosportsclub.com/ForumsPro/viewtopic/t=15210.html

ויש עוד הרבה.

הגעתי למסקנה שאני צריך לעבוד על תיעול אוויר נכון.

יצא שרועי צדק בתגובה שלו.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...