Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[בלוג מצולם] שיפוץ ושיפור אופל מנטה.

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 5888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, טוב, אז כמו שאתם יודעים, אני מתחיל בשיפוץ אופל מנטה תוך שימוש במקסימום חלקים מאופל אסטרה GSI שקניתי לשם העניין.

מאחר וכל העבודה (הכל כולל הכל, מכונאות, רפדות, זגגות וכו) חוץ מאשר פחחות (על זה בהמשך)מבוצעת אך ורק על ידי, ומאחר שקצב העבודה שלי די איטי (יום בשבוע) השירשור יעודכן רק 1-3 פעמים בחודש.

טוב אז נתחיל בכמה תמונות... שלישיית תמונות של המנטה יוצאת מפחחות הכי גרועה אי פעם. ריב על סף דקירות עם הפחח ובסוף האוטו שוחרר בלי כל תשלום עבור הפחחות. חדי העין (וגם העיוורים המוחלטים)ישימו לב שהאוטו יוצא מפחחות עם דפיקה בצד שמאל!!! הילד של הפחח נסע על אופניים במוסך ונכנס באוטו לאחר הפחחות!

P2170001.jpg

P2170002.jpg

P2170003.jpg

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עכשיו תורמת האיברים האומללה... אחת האסטרות השמורות ביותר בארץ חוסלה ע"י פגיעה מהצד,התסריט הטוב ביותר עבורי מאחר וכל חלקי תא המנוע שלמים לחלוטין. בנוסף, נעשה שימוש בכסאות הרקרו,סאן רוף, דש בורד קומפלט, צמת חשמל מלאה (מחשב הדרך המשוכלל יהיה פעיל), ABS,ESC ועוד כל מיני אוטיות שאני בכלל לא יודע מה הן עושות :wink:

P2170006.jpg

P2170007.jpg

P2170008.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ויהיו חסרים חלקים מקוריים של מנטה, גם לזה יש פתרון :twisted:

שימו לב לספוילר המדהים של המנטה הלבנה, ככה האוטו נקנה וככה הוא נסע :roll::roll:

המנטה עם הספוילר היפייפה היא היחידה שיש לה רשיונות מאלה שמצולמות כאן ולכן היא לא תורמת חלקים פוטנציאלים אלא בסיס לשיפור עתידי (מי אמר V8 ? )

P2170019.jpg

P2170025.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפחח שלך צריך להיתלות בכיכר העיר . ואני לא מדבר על המכה שהבן שלו נתן לאוטו , אלא על העבודה עצמה .

אבל בוא'נה , סחטיין !

פרוייקט מגניב . במיוחד כשיש לי חולשה למנטה ( הצורה הזאת ספציפית ) כי זה הרכב שגרם לי להיות עם פה פעור כילד ממש קטן כשראיתי אותו פעם ב... בשכונה .

שיהיה בהצלחה .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר

כל הכבוד על היוזמה

מה המטרה הסופית? רכב בשימוש יומיומי ,או רפליקת גרופ B מטורפת,דריפט,

מטרת השאלות לכוון אותך לגבי משמעות הפרויקט ,אל תעבוד ללא תכנית

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאשה,

הפחח הזה עשה עבורי בעבר 3 רכבים שונים, בכל אחד מהם התוצאה הייתה לא פחות ממדהימה.

אני ממש יכול להגיד שהבן אדם אומן, ולמה אני יכול להגיד את זה? כי התרוץ שלו לעבודה על המנטה הייתה שהוא לא התחבר ריגשית לאוטו!!!

לאחר 3 חודשים שהאוטו שכב אצלו ללא שהוא בכלל נגע בו הוא התחיל את העבודה בעצלתיים, לקח לו עוד איזה 3-4 חודשים לעשות פחחות, עוד איזה חודשיים להכין אותה לצבע ואז פתאום הוא הוצף בעבודה והאוטו שכב חצי שנה ללא שמישהוא בכלל נגע בו!

אח"כ ההכנה לצבע לקחה עוד כמה חודשים ולבסוף הצביעה המקוללת.

הצביעה לא הייתה טובה ולכן האוטו נשאר שם לתיקוני צבע שלא הגיעו מעולם.

הקש ששבר את גב הגמל היה הילד הדביל שלו שנכנס לי באוטו ואז פשוט באתי לשם עם גרר והוצאתי את האוטו.

הוא רצה איזה שהוא פיצוי בסיסי על החומרים שהוא השקיע באוטו, אני הייתי מוכן לתת לו איזה פיצוץ בסיסי על מה שהוא עשה לאוטו וככה נפרדנו לא כידידים (לאחר קשרי חברות ועבודה של 12 שנים) כשאני עם אוטו מכוער והוא בלי גרוש.

נכון שיש לי איזה אשמה חלקית בעניין , כאשר הכנסתי את האוטו אמרתי לפחח שזה איזה פרויקט איטי ומורכב ולכן אין צורך למהר ולעשות את האוטו תוך שבוע שבועיים אבל בטח לא התכוונתי לבזיון הזה.

טוב, זהוא, שיחררתי קצת קיטור :wink: , החלטתי להתחיל את העבודה על האוטו ולעשות תיקוני פחחות צבע חיצוניים בסוף.

דא"ג, כל הפחחות הפנימית וטיפול בחלודות/רקבונות פשוט מעולה!

ולסיום הקיטורים, הצצה על הפרויקט הבא, זה יהיה ללא ספק מנוע V8 סמול בלוק של רובר/ביואיק.

P2170010.jpg

P2170011.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל,

הכל כבר ידוע / מתוכנן ומתוקצב מראש.

הרכב הולך לקבל את כל המערכותהבאות:

מנוע 150 כ"ס של ה GSI יש.

גיר 5 הילוכים יש.

הנעה אחורית עם LSD , יש.

אנטי רול באר קדמי ואחורי, יש.

בושינג מפוליאריטן, בדרך.

סט קוילאובר של KW, ממתין אצל חבר בציריך.

2 קאמשפטים FAST ROAD של שיריק, שסתומים מוגדלים,קפיצים כפולים מובילי טיטניום ועוד שאר חלקי ראש כבר מחכים לפירוק הראש ולפורטינג.

דיסקים קדמיים ואחוריים כולל מחשב ה ABS מהאסטרה.

ועוד כמה חלקים שוליים לשיפור ההרגשה וההתנהגות :twisted:

מטרה סופית? רכב כביש עם הרבה כח והנעה אחורית.

תיכנון עתידי לאחר גמר הפרויקט, לראות איך האוטו נוסע ולתכנן על הסבת המנוע למנוע טורבו זהה. הבעיה במנועי הטורבו של אופל שהטורבו הוא חלק מסעפת הפליטה וזה לא תמיד הדבר הכי נח בעולם, מצד שני, זה זול וזמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הגג של המוסך :-D לא רעיון שלי אלא של בעל המוסך.

.לא נורא כשרוצים לעלות ולפרק וינקר, קצת בעייתי כשרוצים לפרק גיר (RED ROSE יכול להעיד על זה, הגיר הידני של הזהובה אצלו).

טוב, עוד כמה תמונות, רציתי מכסה מנוע של מנטה 400, אבל ההובלה והמכס הרתיעו אותי, הכל כולל הכל יוצא איזה 3000 ש"ח למכסה מנוע אז החלטתי לייצר לבד שבלונה לחורים המשולשים המפורסמים של ה 400, התמונות לפניכם(דא"ג, ניתן לראות בתמונה של השבלונה את הארכיטקטית הראשית שהתעקשה ללוות כל צעד בהכנת השבלונה), אשמח לתגובות.

בנוסף, רכב זהה לדגם שלי (I 200 )וזאת המטרה הסופית, אינשאללה!

i200.jpg

P2200041.jpg

man400.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד :) נראה פרוייקט יפיפה!

היינו מחכים עוד כמה זמן והיית מעלה את כל הפרוייקט בבת אחת, עכשיו זה יהיה כמו טלנובלה שכל פעם נשאר במתח לגבי העתיד :wink:

המון המון בהצלחה!

עמית.

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו זה יהיה כמו טלנובלה שכל פעם נשאר במתח לגבי העתיד.

זאת בעצם המטרה, תאר לעצמך איך היה נראה הפורום אם כולם היו מחכים עד לסיום הפרויקט שלהם ואז מעלים שרשור עצמי של 30 עמודים.

זה כבר לא היה פורום, זה היה נהפך לסיפריה העירונית.:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרוייקט מדהים! אני מאחל לך הרבה הצלחה בו.

המנטה תהיה ממש יפיפיה :-)

באיזה צבע תהיה?

עצוב לראות את המנטות האלה על הגג ואת האסטרה הלבנה/אדומה כולה מפורקת. :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המנטות על הגג, אלא לא מנטות שהתעללתי בהן, הן נקנו ללא רשיונות ואם לא היו מגיעות ליעד הזה הן כבר מזמן היו חומר גלם ב"קניאל".

2.בקשר לאסטרה, בהחלט עצוב...היא הושמדה בצורה יסודית ויש לה פגיעת שילדה חזיתית ישנה וכעט גם פגיעה צידית.

3. המנטה תהיה בצבע המקורי שבו היא יצאה מהמפעל,צבע כסף. השינוי היחידי שאני מרשה לעצמי, מכסה מנוע בשחור מט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
1.

3. המנטה תהיה בצבע המקורי שבו היא יצאה מהמפעל,צבע כסף. השינוי היחידי שאני מרשה לעצמי, מכסה מנוע בשחור מט.

דווקא הייתי הולך על שחור מבריק במכסה מנוע, תחשוב על שילוב של זה עם חישוקים שחורים :twisted:

אני הכי אוהב פרוייקטים של מכוניות ישנות שמקבלות שידרוג (מכאני וקוסמטי) בסגנון הזה-

לא מפלצתי מדי ועדיין שומר על קשר עם מקוריות כלשהי , כזה אני גם מתכנן לסוּד שלי.

בהצלחה!

איתי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זכורני נכונה, יש בצבעים חמש דרגות שמבחינות בין צבע מאט לצבע מבריק -

Flat - הכי מאט שיש

Satin - טיפה יותר מבריק, בד"כ מה שצובעים בו הוט-רודס ישנות שנראות קרביות לגמרי

Eggshell

Semi-gloss

High-gloss

Flat נראה כמו פריימר ולא מחמיא לרכב לטעמי, הבחירה הנכונה לדעתי היא מכסה מנוע בגימור Satin עם שאר הרכב ב-High-gloss.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...