Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עובדי הייטק בעד העלאת שווי השימוש ברכב צמוד.

יוחאי עילם
שימו לב! השרשור הזה בן 6266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כבעל רכב חברה , אני נוטה להסכים עם חלק מהטעונים באתר, אך כמיצגים את מגזר ההייטק , אתם מתעלמים מהעובדה שחלק מבעלי רכב חברה לא יוכלו לרכוש רכב חלופי כיוון שהם אינם בעלי שכר שאפילו מתקרב לזה שלכם.

טכנאי שירות אשר מרוויח 7000 ש"ח, לקיחת הרכב ממנו תהיה מכה אנושה לכיס שלו, הוא לא יוכל לקנות רכב חלופי..

רוב מגזר ההייטק בארץ ממוקם באיזורים עם נגישות ציבורית גבוהה לתחבורה ציבורית, יסביר לי כבודו איך אני ועוד רבים אשר עובדים בפריפריה , איך אנו נגיע למקום העבודה שלנו ??

המדינה רוצה למסות , אין בעיה, שתתן פיתרונות לעובדים אשר תלוים ברכב לצורכי הפרנסה שלהם, ולצורך הגעה למקום העבודה שלהם.

אופציה שכרגע תופסת תאוצה היא הוזלת קבוצה 2 במיסוי העתידי, והכבדה על שאר הקבוצות מ 3 ומעלה, על פניו נראה הגיוני יותר.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו דמגוגיה. ברוב רובם של המקרים מדובר בהטבה לעובדים שהחברות לא מוציאות מכיסן אלא מנצלות את חוקי המס כדי לתת.

לגבי טכנאי שירות - לא מדובר בליסינג תפעולי אלא ברכב צמוד. אף אחד לא מצפה מטכנאי שירות שיילך וירכוש בכספו הדל קקמייקה ויסתובב איתה כל היום לצרכי עבודה. כאן מדובר ברכב חברה לכל דבר ואת שווי ההטבה החברה תיאלץ לגלם בשכר עובדיה.

לעומת זאת - כל אלו שמחליטים לקחת רכב בליסינג מפני שכלכלית זו נראית להם החלטה נכונה לקחת את ההטבה הזו, והם מנצלים אותה במקרה הטוב כדי לנסוע כל יום 15 ק"מ לעבודה, שיתכבדו וירכשו רכב משומש או חדש מי שכיסו מאפשר לו. אין שום סיבה שאנשים שאינם חייבים התניידות במסגרת יום העבודה ייהנו מרכב חדש שחלקו ממומן מהקופה הציבורית.

באשר למתגוררים בפריפריה - קיימים כבר היום נהלים של החזר הוצאות רכב בהתאם למרחק ממקום העבודה, ואני מקווה שכאן המדינה תהיה חכמה ונדיבה מספיק כדי להיטיב במיסוי על הוצאות אלו. לגבי רוב רובם של משתמשי הליסינג, הנסיעה הממוצעת היא מקרית אונו לרמת החייל או סדר גודל דומה אז שיפסיקו להתבכיין שלוקחים להם את הצעצוע.

חברות שרוצות לספק צעצועים לעובדיהן מוזמנות לעשות כך מתוך תקציבן, וחברות המעסיקות טכנאי שירות או אנשי מכירות מוזמנות גם כן לממן מכיסן את הטנדר של הטכנאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

### עקב העלאת המיסוי על ציטוט צמוד, אתה מתבקש להימנע מציטוט ההודעה שמעליך ###

מסכים לחלוטין, אך לצערי המדינה לא מספקת פיתרון לבעיות של עובדי הפריפריה ושל אנשים העושים שימוש אינסיבי ברכב, אלא ממסה באופן גורף את כל מקבלי הרכב.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות הליסינג יורדת להם מהברוטו וממוסה בנפרד מהשכר, ולמרות שעלות ליסינג ממוצע היא כ-3000 ש"ח לחודש - המדינה ממסה לפי שווי הטבה של פחות מחצי (משהו כמו 1200-1300 ש"ח), כך שלמעשה העובד מקבל הטבה בשווי של כ-1800 ש"ח שאינה חייבת במס.

ובאשר לשאלה לאן יילך הכסף, לפי משרד האוצר -

במקביל להעלאת הזקיפה של שווי השימוש ברכב, תבוצע הפחתה של מסי הכנסה על הכנסות מיגיעה אישית מעבודה. כל המקורות שיתקבלו כתוצאה מהמהלך של העלאת שווי השימוש יופנו ישירות להפחתת מס הכנסה ליחידים. הפחתת המיסים מתמקדת בשכבות הביניים, במטרה להקל על נטל המס המוטל על אוכלוסיה זו מחד, ולקזז באופן חלקי את המס הנוסף שישולם על ידי המשתמשים ברכב צמוד, מאידך.

השינויים בשיעורי המס מעבר לתוואי החקיקה הקיים יתפרסו עד שנת 2009, כאשר עד לשנה זו יותאמו השיעורים באופן הדרגתי כלהלן:

* הפחתה מדורגת בשיעור המס במדרגת מס ברמות שכר שבין 4,270 ש"ח לבין 7,600 ש"ח, משיעור של 17% לשיעור של 13%;

* הפחתה מתונה של שיעור המס במדרגת המס הבאה של עד 11,410 ₪ משיעור של 25% לשיעור של 23%.

כך שלמעשה, לרמות שכר אלו לא תהיה פגיעה כלכלית משמעותית גם אם ימשיכו להשתמש ברכב חברה. לרמת השכר הנמוכה מדובר בהפסד לא גבוה (משהו כמו 150 ש"ח, נדמה לי) שיכול להיות מגולם על ידי החברות די בקלות, ולרמות השכר הגבוהות יותר - איני מזיל דמעה, הם לא ירעבו ללחם גם אם יפסידו קצת יותר.

מי שייפגע יותר הוא אלו שמרוויחים משכורות גבוהות מאוד ונמצאים במדרגת המיסוי של 39%-49%. הם כבר לא ייהנו מההורדה בשיעורי מס ההכנסה אבל יפסידו כמה מאות שקלים שלמים שזה המון בהשוואה למשכורת חייל אבל לא סוף העולם בשביל מי שמרוויח 35K ש"ח לחודש ומעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני, אשר מקבל רכב חברה - מסכים כי עלות הרכב בפועל שאני משלם נמוכה יחסית.

מצד שני, רוב מגזר ההייטק אשר משלם עבור הרכב מהברוטו, ובנוסף צריך לשלם את המס משלם בסופו של דבר מעבר לעלות האחזקה החודשית של רכב חדש שמשלם אזרח אשר אינו מקבל רכב ליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין, אך לצערי המדינה לא מספקת פיתרון לבעיות של עובדי הפריפריה ושל אנשים העושים שימוש אינסיבי ברכב, אלא ממסה באופן גורף את כל מקבלי הרכב.

מה שהמדינה עשתה זה לתת הנחת מיסוי, משום מה, דווקא לאילו שקיבלו רכב מהעבודה.

מדינה מתקונת ממסה באופן שיוויוני את כל אזרחיה לפי סטנדרטים אחידים.אם רוצים לתת הנחה ממס על אחזקת רכב, אז לכולם, לא רק למי שקיבל רכב מהעבודה. ואם רוצים לתת הנחת מס, אז לפי מדרגות המס אחידות לכולם, ולא בהתאם לסוג התשלום/הטבה שניתנת ע"י המעביד.

אין שום טיעון רציונאלי שיכול להצדיק את העיוות של מתן הטבת מס לעובדים דווקא על רכבים שמתקבלים ממקום העבודה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות הליסינג יורדת להם מהברוטו וממוסה בנפרד מהשכר, ולמרות שעלות ליסינג ממוצע היא כ-3000 ש"ח לחודש - המדינה ממסה לפי שווי הטבה של פחות מחצי (משהו כמו 1200-1300 ש"ח), כך שלמעשה העובד מקבל הטבה בשווי של כ-1800 ש"ח שאינה חייבת במס.

ובאשר לשאלה לאן יילך הכסף, לפי משרד האוצר - כך שלמעשה, לרמות שכר אלו לא תהיה פגיעה כלכלית משמעותית גם אם ימשיכו להשתמש ברכב חברה. לרמת השכר הנמוכה מדובר בהפסד לא גבוה (משהו כמו 150 ש"ח, נדמה לי) שיכול להיות מגולם על ידי החברות די בקלות, ולרמות השכר הגבוהות יותר - איני מזיל דמעה, הם לא ירעבו ללחם גם אם יפסידו קצת יותר.

מי שייפגע יותר הוא אלו שמרוויחים משכורות גבוהות מאוד ונמצאים במדרגת המיסוי של 39%-49%. הם כבר לא ייהנו מההורדה בשיעורי מס ההכנסה אבל יפסידו כמה מאות שקלים שלמים שזה המון בהשוואה למשכורת חייל אבל לא סוף העולם בשביל מי שמרוויח 35K ש"ח לחודש ומעלה.

אישפוז, בינינו - האם שווה לשלם יותר מ-3K שקל נטו (כמו במצב הנוכחי) על מזדה3 עם פזומט? עם יד על הלב..

לא! המדינה יכולה להעלות את שווי השימוש, אבל לך תדע אם באמת היא תרוויח מכך. אנשים לא פראירים.

אביעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישפוז, בינינו - האם שווה לשלם יותר מ-3K שקל נטו (כמו במצב הנוכחי) על מזדה3 עם פזומט? עם יד על הלב..

אביעד

בהחלט כן!

תעשה חישוב מדויק כולל עלויות דלק (לפי 30,000 ק"מ בשנה +/-) ותראה שזה משתלם מאוד.

אל תשכח את שאר היתרונות שלא רואים מיד בכסף, כמו השירות, הקניה/מכירה, ירידת הערך וכו'.

ואולי הכי חשוב, השקט הנפשי ברכב שכזה.

שווה, שווה (חבל שהם לא נותנים קליאו ספורט בליסינג)

לסלי (בעליה לשעבר של מאזדה3 בליסינג)

"There's one arena of motor sport where everyone's a hero. One where the skill is not in the deftness of steering, nor the late application of brakes. Nor that intuitive feel for a car's limits. This a sport where the real display of talent is just turning up on race day." TOP-GEAR on drag racing.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד!!!

עד היום חשבתי שאני המשוגע היחידי. לקח לי חצי שנה לשכנע את החברה שלי לא "לחייב" אותי ברכב חברה.

יובל (לשעבר בורה ליסינג ארורה)

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא! המדינה יכולה להעלות את שווי השימוש, אבל לך תדע אם באמת היא תרוויח מכך. אנשים לא פראירים.

זה 3K ברוטו שמתוכם רק 1200 חייבים במס.

והאם זה משתלם? לא קשור ליד על הלב. קשור ליד על הכיס.

יש מחשבונים באינטרנט שמחשבים לכל אחד האם במשכורת הנוכחית ובמדרגת המס בה הוא נמצא משתלם לו לקחת ליסינג.

אני זוכר שחישבתי פעם לגבי המשכורת שהייתה לי והגעתי למסקנה שאם מכניסים את כל ההוצאות כולן (כולל ירידת ערך) זה גבולי מבחינתי, אבל במידה והיו לי ביד 120K אז היה עדיף לי כלכלית לקחת ליסינג במקום לרכוש רכב פרטי בכסף הזה, ולתת לכסף לצבור ריבית בבנק.

בכל מקרה, במקרה שלי זה לא היה רלוונטי בשום צורה. בתקופה שעבדתי בהייטק אחד הדברים הבודדים שעזרו לי לעבור את היום היה הידיעה שבסוף היום (שזה 12 בלילה) אני מנקה את הראש בנהיגה בלנצ'יה ולא בנסיעה בלאנטיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכל הסיפור הזה זה תירוצים לשמם.

מצאו פינה להתעלק על אנשים ומחפשים צידוקים והצתדקויות.

אם רוצים מיסים הוגנים אז שיתחילו לגבות ארנונה ומס הכנסה מתייקונים הגדולים שמקבלים פתורים שלא יאומן.

טענה של שימוש בתחבורה ציבורית היא נהדרת - רק פשוט אין תחבורה הולמת.

נסו להגיע עם אוטובוס מפ"ת ל-"עתירי ידע" בכ"ס או להרצליה ב' - שעה וחצי אני מבטיח לכם בתור מינימום.

מי שמדבר על בטיחות ואחוזים של מעורבות - לא מכיר את התחום ולא יודע מה הנתונים "המקובלים" בציי רכב.

ונתונן של אחוז רכבים מעורבים לא אומר כלום - זה אחיזת עיניים.

הנתונן שמספר את הסיפור באמת זה כמות טעונות ביחס לקילומטראז שצי רכב עושה.

בקיצור, מה שאני אומר שרוב הטענות הם בילבול מוח.

יש היגיון להעלות מס על רכב צמוד.

אין הרבה היגיון בלהעלות כל עובד בחברה לרכב.

מצד שני פתרונות של תחבורה ציבורית בהרבה מאוד מקרים פשוט לא מספקים ויש גם מלא עיוותים אחרים במערכת מיסוי.

הרגה אותי התרברבות על הורדת מיסים למקבלי שכר גבוהה (מעל 7000 ש"ח נגיד) - מדובר ב-43 שקלים שלמים וחדשים. 0.5% וממש מעודד ומביא מוטיבציה.

אבל בחזרה לכבשים שלנו - לדעתי אין כאן שום היגיון והנושא יסגר בחלונות הגבוהים ביותר בין פקידי האוצר ובעלי אינטרסים כלכליים הרלוונטיים.

מה שאנו מקבלים זה רק תירוצים למיניהם שמנסים להראות לנו שיש כאילו שיקולים עינייניים כאן.

גנאדי

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובתור חלופה - אני נזכר שלפני 10 שנה היום ב-ECI ותדיראן הסעות מאורגנות לעובדים.

יכול להיות שצריך לחזור למתכונות כזו - להוריד עשרות אלפי רכבים מהפקקים של הבוקר ומצד שני כן לתת פתרון תחבורתי לעובדים.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה סוגים של רכבים צמודים. כמעסיק אני יכול להגיד שזה בסדר גמור אם יעלו את המס על הרכב שלי אבל מצד שני מדוע אני צריך לשלם כפל מס על הרכב הצמוד של איש המכירות שלי?

אצלו הרכב משמש לעבודה ופחות מ 5% מהנסועה שלו היא לצרכים פרטיים. אני כיום מגלם לו את שווי השימוש שבהוא סביר בהתחשב בעובדה ש 9000 ק"מ ראשונים לא מוכרים לי כהוצאה בדיוק בגלל העובדה שחלק מהנסועה היא פרטית (גם נסיעה לעבודה נחשבת נסיעה פרטית).

אם רוצים להגיע למיסוי צודק שיקבעו מכסת קילומטרים מוכרת ומכסת רכבים מוכרים לפי ענפים, מספר עובדים ומחזורר כספי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...