Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[בלוג מצולם] פרוייקט רפליקת לוטוס/קייטרהאם 7 מוקטנת (עדכון אחרון מ-1.3.07)

שימו לב! השרשור הזה בן 6099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

את הפרוייקט הזה שאני כבר עובד עליו בדיוק חודש התחלתי מכל מיני סיבות מצחיקות אבל בתכלס אני שמח מאוד שהתחלתי, למדתי המון בחודש הזה ויצא לי לתרגל לא מעט טכניקות וטריקים.

מהי סופר 4?

cater2.jpg

+

stickkidsSmall.gif

כל חובב רכב מן המניין מכיר את הלוטוס סופר 7, מכונית ספורט מהטהורות ביותר שאי פעם יוצרו, קונספט ישן אך מוצלח עד מאוד.

Well, כמו שהולך הסיפור, במהלך הזמן נערמו אצלי במחסן עשרות מטרים של צנרת פלדה מסוגים וגדלים שונים, לוחות אלומיניום ושלל חומרים אחרים שמהם ניתן לבנות סופר 7, רק שהגדלים של רוב אותם החומרים קטנים מכפי הדרוש לבניה של רפליקת הלוטוס בגודל מלא, חוץ מזה אני רוצה להתאמן עוד על יכולות הריתוך שלי וגם לבחון כל מיני תיאוריות שיש לי בעניין המיתלים שבשבילן מודל יהווה התקדמות ענקית בכיוון הנכון.

אז החלטתי לבנות את הסופר 4 שהיא רפליקת לוטוס סופר 7 רק בקנה מידה של 62.5% (יוצא בחישוב סופר 4.3XX אבל מי סופר?).

למה דווקא 62.5%?

כי מדדתי את הרוחב והגובה של האחיין שלי בן ה-8 וזה הגודל שאליו הוא נכנס.

מבלי להכביר מילים, נצא לדרך (הארוכה, יש לציין) -

השלדה -

[תחילת הפרוייקט - 19.1.07]

צינורות פלדה 16GA ירכיבו את המבנה העיקרי -

Super4chs-001.jpg

Super4chs-002.jpg

Super4chs-003.jpg

Super4chs-004.jpg

[עדכון מ-20.1.07]

הפרוייקטצ'יק העיקרי היה הטרפז מקדימה שחתוך עם הרבה זוויות מורכבות (תלת מימדי), ולכן בניתי לו תבנית שבה ניתן להחזיק את הצינורות עם מלחציים למקומם.

מוטות חיזוק לתחתית תא המנוע -

Super4chs-005.jpg

הרצפה מתחילה לקבל צורה תלת מימדית לקראת חיתוך ה"שכבה השניה" של השלדה -

Super4chs-006.jpg

התבנית עם הצינורות מחוברים אליה -

Super4chs-007.jpg

הטרפז עומד בעזרת כמה מגנטים, מבט צד -

Super4chs-008.jpg

ובמבט חזית -

Super4chs-009.jpg

[עדכון מ-24.1.07]

SCORE!

מקום עבודה של חבר רצה להפתר משולחן עבודה שבנוי כולו מפלדה!

קפצתי על המציאה ולפני שאפילו הספקתי לשאול כמה הם רוצים מסתבר שהם לוקחים אותי בתור זה שעושה להם טובה ומפנה להם את השטח :cool:.

שולחן עבודה שטוח מפלדה, כיף חיים.

אחרי שריתכתי לו וו מלמטה כדי שאפשר יהיה פשוט לחבר אליו את הצבת עם הטרמינל השלילי של הרתכת, שייפתי מהמשטח עצמו את הצבע וקיבלתי שולחן שכולו מוליך.

ככה אפשר פשוט לשים עליו את מה שמרתכים ולגשת ישר לעבודה.

ואכן עבדתי.

תחילת ריתוך הרצפה (ניתן לראות את הצבת מחוברת לשולחן מלמטה) -

Super4chs-010.jpg

המגנטים הקטנים האלו עוזרים מאוד!

Super4chs-011.jpg

הרצפה והמוטות האנכיים הקדמיים מחוברים, אפשר להתחיל לעלות קומה -

Super4chs-012.jpg

* המשך מגיע מיד.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

[עדכון 25.1.07]

ההתקדמות אתמול הייתה מהירה למדי למרות אינסוף הזוויות שהייתי צריך לחתוך.

אני מבסוט מהעובדה שהשלדה יוצאת לי ישרה לגמרי, אחת הבעיות של כמות כזו של ריתוכים היא עיוותים כתוצאה מפיזור חום לא נכון בזמן העבודה, ולכן אני "מפזר" את הריתוכים לאט לאט בשלדה - נותן אחד מימין בחרטום למעלה, הבא אחריו בזנב משמאל, ממנו עובר לאמצע למטה וכן הלאה... עד הרגע זה עובד מצוין :cool:.

Super4chs-013.jpg

אוסף הברזלים מקבל צורה של אמבטיה -

Super4chs-014.jpg

סיכום עמל היום -

Super4chs-015.jpg

[עדכון 26.1.07]

ההתקדמות היום הייתה בעיקר בחלק האחורי שם למעשה נוסף החלק האחרון של תחתית השלדה (עדיין חסרים כמה מוטות בודדים).

Super4chs-016.jpg

וכאן ניתן למעשה לראות את השלדה במצבה הנוכחי שכבר די קרוב לאורכו המלא של הרכב, השולחן קצת יותר ארוך ממטר שמונים, לשם השוואה.

Super4chs-017.jpg

זה שם אתכם הקוראים איפה שהייתי עד תחילת הסופ"ש האחרון ומכאן אני ממשיך לעדכן כל פעם שאני עושה משהו.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמונה האחרונה מצד שמאל למעלה אני רואה מקדחת עמוד עם מקדח כוס כלומר -

יש לך NOTCHER - או לפחות בפוטנציה.

למה לא מפרופילים עגולים?

במיוחד אם הפרוייקט הוא ללמידה ובסופו של דבר לא יהיה רכב תחרויות או אפילו לא רכב בגודל מלא.

כל הכבוד מחכה לעידכונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית את המבנה של השלדה לפי סרטוט, או מהראש?

בדיוק באחת התמונות ראיתי שחסר לך מוט מחזק בין 2 מוטות אחרים, ובתמונה שלאחר מכן הוא כבר נוסף. אז או שיש לך ראש או שיש לך תרשים. ;)

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי אחינו לא חאפר!

תסתכל בתמונה האחרונה - על הארגזים מונח גם הספר של רון צ'מפיון וגם שרטוט מפורט של מסבך השלדה.

ושאלה למוטי - הספר של Chris Gibbs לא עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאק!! עבודה של מפעל שלם עשית :shock:

אני מתקפל פה ומגיע להמשיך אצלך! - לפחות לא תעשה לי ביורוקרטיות כמו פה :lol:

איזה מנוע אתה הולך למקם לה?

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמונה האחרונה מצד שמאל למעלה אני רואה מקדחת עמוד עם מקדח כוס כלומר -

יש לך NOTCHER - או לפחות בפוטנציה.

למה לא מפרופילים עגולים?

במיוחד אם הפרוייקט הוא ללמידה ובסופו של דבר לא יהיה רכב תחרויות או אפילו לא רכב בגודל מלא.

כל הכבוד מחכה לעידכונים.

עדיין אין לי Notcher, זו בהחלט אחת הרכישות הבאות.

הסיבות לפרופילים המרובעים הן -

ככה זה כתוב בספר (ואני לומד כרגע מהספר), ככה זה מופיע במקור וגם אם שמת לב כתבתי -

במהלך הזמן נערמו אצלי במחסן עשרות מטרים של צנרת פלדה מסוגים וגדלים שונים

יעני, החומר כבר ישב אצלי בבית.

האמת לאמיתה היא שמרבית החומר שימש אותי לבנייה של עמודי תאורה לחתונה שלי שנערכה אצלי בבית ואחרי שהכל נגמר פשוט מיחזרתי אותו :lol:.

האמת היא גם שהחוזק המבני של השלדה במצבה הנוכחי כבר מרשים למדי וזה עוד לפני שיש בה את כל התעלה האמצעית שהגיר בד"כ יושב בה שמחזקת את הרכב באופן משמעותי כמו גם כל מוטות החיזוק של המתלה הקדמי שאותם השארתי בחוץ עד שהמנוע יהיה ברשותי ואני אוכל לוודא התאמה.

עבודה עם פרופילים עגולים היא גם קצת יותר כאב תחת בגלל שצריך לעשות Fish mouth לכל צינור.

יש כמה צינורות עגולים ברכב, כמה מהם אני אעלה בעדכון שאני מיד מתחיל לכתוב מהסופ"ש האחרון והשאר הם בקשת ההתהפכות שעדיין לא נבנתה.

אישפוז -

כריס בנה את הרכב שלו כ-4+ ברוחב בדומה לקייטרהאם SV (אם כי אני לא זוכר אם ה-SV היא 4+ או 6+).

יש הרבה תכניות שרצות באינטרנט בנוגע לבניה של רכב גדול יותר למי שצריך את המרחב הפנימי, הידועות שבהן נמצאות באתר של Jim McSorley ומוכרות בשם 442 (תוספת של ארבעה אינצ'ים לרוחב, 4 לאורך ו-2 לגובה).

אם שמת לב, גם הבניה של כריס דומה לזו של רון צ'מפיון, פרופילים מרובעים.

אני אשב עכשיו לעדכן את מה שהתרחש בסופ"ש האחרון.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[עדכון 19.2.07]

אחרי כמה שבועות של מזג אויר הפכפך וסתם הרבה ימים עסוקים בעבודה נפתח לי קצת זמן בסופ"ש האחרון וגם מזג האויר היה טוב, חזרתי לעבודה :-D.

התחלתי בעיצוב הפינות התחתונות של השלדה מאחרונה -

Super4chs-018.jpg

Super4chs-019.jpg

המטרה של הצינור העגול היא לא יותר מאשר לתת תמיכה לפנל האחורי של הבודי ולכן משתמשים בצינור בקוטר קטן יותר מהצנרת של השלדה עצמה.

את הכיפופים עצמם ייצרתי בעזרת טכנולוגיה מתקדמת ביותר...

.

.

.

ביד עם הצינור על הרצפה ורגל אחת תופסת אותו למטה :lol:.

האמת היא שרק בצורה כזו ניתן לייצר כיפוף כ"כ קטן ובגלל שהצינור כ"כ קטן ודק אין שום בעיה לחזור על רדיוס הכיפוף שוב ושוב באופן מדוייק למדי.

משם המשכתי לחלק עם חשיבות גבוהה הרבה יותר - בתי הבולמים האחוריים.

מכיוון שבתי הבולמים הם חלקים שאמורים לעמוד בעומס נקודתי גבוה מאוד וגם לשמש כבסיס לקשת ההתהפכות, הם מיוצרים מחומר עבה יותר ("1/8).

Super4chs-020.jpg

מפה הדרך פתוחה להוסיף את זוג מוטות החיזוק האחוריים לבתי הבולמים ולסיים במוט העליון העגול (גם הוא נועד להחזיק את הפנל של הבודי בלבד) עם שני החיזוקים שהאנכיים שלו -

Super4chs-021.jpg

Super4chs-022.jpg

Super4chs-023.jpg

Super4chs-024.jpg

ושוב יורד היום גשם :?.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי יש לי רק דבר אחד להגיד - אתה פשוט :king::king::king::king::king::king:

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי ,רק בבקשה הורד את הגלגלים מרגלי השולחן, או דאג להארקה ברצפה כבל התנעה מהרגל לעמוד מתכת לאדמה ,אני יודע שהשולחן כבד ומרעיש בגרירה ,ריתוכים יפים ,הורד מעט את מהירות החוט ,וההלחמה "תכנס עמוק יותר"

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...