Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב משפחתי חדש. בסביבות 150,000 ש"ח.

Scylla
שימו לב! השרשור הזה בן 6265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

עד היום הייתי זן נדיר במשפחה שאוהב מכוניות ורוצה קצת יותר מסתם 1.6 אוט' שמתקלקל כמה שפחות ונמכר כמה שיותר מהר.

ההסטוריה המוטורית של המשפחה -> כרגע פוקוס 1.6 שנת 2003, לפניה דייהו נובירה 1.6 שנת 2000, לפניה יונדאי לנטרה 1.6 (דווקא ידנית!) שנת 1996, לפניה פיאט טיפו שאני לא זוכר יותר מדי כי הייתי קטן.

בקיצור מכוניות לא ממש איכותיות לא ממש מרגשות . לא ממש מכוניות אלא כלי להעברת נוסעים.

אתמול אחרי שחזרתי מהצבא אבא שלי שואל אותי מה דעתי על טויוטה פריוס, הייתי מופתע ולא העליתי בדעתי שהוא חושב לרכוש אחת, ועוד חדשה. את הפוקוס קנינו מליסינג כלשהו והייתי בטוח שזה מה שנעשה גם הפעם, נקנה מכונית יד ראשונה משעממת כזאת עם אבזור של ליסינג. בהחלט הופתעתי מהמכונית, וגם עלינו בתקציב מסביבות 100-120 ל150 פחות או יותר.

דיברנו קצת ואבא שלי החליט שהוא רוצה קצת להינות מהנסיעה, ולהיכנס לרכב שנותן משהו מעבר לדרך תחבורה.

אז אחרי האקספוזיציה החופרת הנה הדרישות:

נפח מנוע - 1600, אין צורך ביותר מזה.

גיר - רק אוט'.

חסכוניות - עדיפות גבוהה.

אמינות - עדיפות גבוהה.

נוחות נסיעה, שקט - עדיפות גבוהה.

ייחוד - עדיפות גבוהה שום מאזדה 3, שום טויוטה קורולה, אבא שלי לא רוצה מכונית המונית, לא רוצה מכונית שהוא ינסה למכור השוק יהיה מוצף. בנוסף הוא רוצה להרגיש לא כמו כל המדינה.

סחירות - עדיפות.

מרחב פנים - שיהיה מרחב טוב, לא צריך מכונית גדולה, רק שלא יהיה צפוף.

אבזור - שיהיה מעניין, חדשני, כמה שפחות משעמם מבחינת אבזור פנימי.

בטיחות - עדיפות. לאמא שלי הייתה תאונה לפני כשנה, אני מאמין שזה שיקול.

בקיצור אני חושב שהבנתם את הראש של אבא שלי, עד עכשיו נסע במשפחתיות ליסינג משעממות כאלה, עכשיו הוא רוצה קצת יותר, קצת פינוק, קצת עיצוב, קצת גאדג'טים, קצת אבזור, נוחות, חסכוניות, אמינות, פאר (במידת האפשר).

לסיכום - אמינות, חסכוניות, שמירת ערך של יפנית, נוחות נסיעה, עיצוב, אבזור של אירופאית.

אני יודע שהדרישות רבות מדי, אבל רציתי לשמוע מה דעתכם.

ובנוסף דעה ספציפית על טויוטה פריוס, שאני אישית חושב שזאת אופציה לא רעה בכלל במיוחד עם החסכוניות של המנוע ההיבריד, האמינות והסחירות של טויוטה והעיצוב הבהחלט מעניין ויוצא דופן שלה.

סליחה על החפירה,

תודה מראש,

אופיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פרט קצת יותר. קומפקטית, מנהלים?

מה דעתך על גולף (תיכף כולם יקפצו - היא יקרה... - זה לא נכון היא נותנת תמורה - בואו נתווכח על זה)?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר הוא קצת לא לפה ולא לשם.... 160-170 זה יותר מנהלים ו120-130 זה יותר משפחתיות...

אין צורך ברכב גדול כמו פאסאט או מאזדה 6 או אקורד למשל, זה גם הרבה מעל התקציב.

לגבי הגולף היא אופציה אבל אבא שלי לא מתלהב ממנה וגם אני לא מי-יודע-מה...

חשב גם על ג'טה מן הסתם.

חשבתי אולי על C4, אבל לא יודע אם היא תלהיב את אבא שלי כמו הפריוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפריוס מאוד מיוחדת אבל כשמשילים ממנה את ההנעה המתוחכמת מתקבלת מכונית טובה בלבד, לא יותר לא פחות. אין בה פאר ונוחות יוצאת דופן.

ההגבלה ל-1.6 קצת מוזרה - אתם רוצים יותר אוטו, אבל עדיין מדשדשים במנועים הקטנים? פוקוס 2.0 תהיה עדיפה משמעותית מ-1.6, וכך גם C4 וכן הלאה.

עוד המלצה מעניינת - סיאט אלתאה. היא אמנם סוג של מיניואן קומפקטי, אבל בעצם לא גדולה משמעותית מגולף (רק טיפה גבוהה יותר, כמו גולף פלוס בערך). היא נראית נפלא, מאובזרת היטב ואפילו ננהגת נחמד מאוד. הבעיה - 1.6 יש רק ידני ו-2.0 אוטומט קצת יקר מדי. חבל שהלאון החדשה עדיין לא הגיעה עם המפרט שמתאים לכם.

אפשר גם לחשוב על מגאן 5 דלתות ברמת איבזור גבוהה, או C4 מקבילה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מציע פוקוס 2.0 מאובזרת - 5 דלתות!

כל דבר שהוא 5 דלתות נדיר במדינה הזאת :)

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה להגבלה ל1.6 פשוטה.

אין צורך ביותר מזה. אבא שלי נוהג לאט, ואפילו עם 1.4 או פחות הוא יסתדר אם אתם שואלים אותי.

2.0 בשבילו זה זריקת כסף מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גולף 1.6 fsi.

יש לנו אחת כזו כבר חצי שנה פחות או יותר. אני לא מרגיש צורך לפרט יותר כי היא עונה על כל אחת ואחת מהדרישות שלך (אשכרה כל אחת)..

מה אתה ואביך לא אוהבים בה?

עמוס

It's time to kick ass and chew bubble gum, and I'm all outta gum..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פריוס - אולי יהיה קשה למכור אותה כמשומשת (אלא אם תמצא פריאר) כי הסוללה טובה עד ל10 שנים והיא עולה כרגע 17 אלף שקל. חוצמזה היא עונה על כל הדרישות.

אני ממליץ על הונדה סיויק. אני יכול לשבח אותה מפה ועד מחר (יפה, בטיחותית, תיבה אוט' 5 הילוכים + מנוע 1.8 נותנים כמעט זמינות כמו של מנוע 2 וצריכת דלק של 1.6 כמובן בהשוואה לתיבת 4 הילוכים, מרווחת, צפויה לשמור על הערך שלה, צפויה להיות מאד אמינה) אבל עדיף שתיקח אותה לנסיעת מבחן ותראה בעצמך. בתקציב הזה אפשר לקחת דגם יותר מאובזר מהבסיסי אז בכלל.

דרך אגב בתור בעלים של גולף דור 4 קשה לי להאמין שגולף דור 5 אמינה חשמלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך אז אחזור לפוקוס מאובזרת עם 1.6, היא תרגיש לך כמו 1.4 :) (הסיבה שהמלצתי מראש על ה2.0 היא בגלל מחסור דיי מורגש בכח בגלל מנועי ה1.6 החלשים יחסית).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 מכוניות שדי עומדות בדרישות, פרט לסעיף המנוע (לפחות באחת מהן) -

* קרייזלר PT קרוזר.

* דודג' קאליבר.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-PT מאוד מיוחדת אבל מנוע 2.4. הקאליבר היא 2.0 והיא מרשימה מבחוץ אבל בפנים אפורה ובינונית מאוד. בכל זאת - כמכונית היא טובה, פשוט לא מה שהם מחפשים. כנראה שהגולף היא באמת האפשרות הטובה מכולן במקרה זה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2.0 בשבילו זה זריקת כסף מיותרת.

המחיר הוא קצת לא לפה ולא לשם.... 160-170 זה יותר מנהלים ו120-130 זה יותר משפחתיות...

אין צורך ברכב גדול כמו פאסאט או מאזדה 6 או אקורד למשל, זה גם הרבה מעל התקציב.

טעות בידך לגבי התקציב ו"זריקת הכסף" - מאז ה-1 בינואר והפחתת המיסוי, ב-151,000 ש"ח אתה יכול לרכוש מכוניות כמו מאזדה 6, סובארו B4 ועוד משפחתיות גדולות אחרות.

אם אתה רוצה אופציה מיוחדת, מעניינת, ומרווחת, אבל מבלי לוותר על אמינות יפנית, אפשר לשקול את ההונדה FRV. היבואן התחיל לייבא אותה עם גיר אוטומטי וברמת גימור קצת יותר נמוכה (אבל עדיין מספיקה בהחלט), ובמחיר של 151,000 ש"ח.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיוויק.

מכונית פחות נפוצה מהמאזדה והקורולה אבל עם שוק מצויין. אמינות של הונדה. אמנם מנוע 1800 חזק יותר מ1600 אבל חסכוני לא פחות. אבזור פנים נהדר, נוחות. לדעתי יהיה מושלם בשבילך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האמריקאיות - אין להם שוק טוב, אין להם את האמינות שאבא שלי מחפש, מנוע גדול - ממש לא בכיוון.

לגבי הFRV - אין שום צורך במיניואן.

לגבי הB4, אומנם זה מנוע 2000, אבל מה המחירון ואיזה רמת אבזור ניתן לקבל במחיר הזה?

לגבי הסיביק - זאת אופציה, למרות שהיא יקרה מאוד למכוניות בקבוצה שלה.

מה לגבי מגאן? בטוחה, מפוארת יחסית, שוק טוב יחסית, ממש לא המונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, בשום אופן לא פוקוס 1.6. מדובר ביצירה מוטורית מעליבה שנרקחה כנראה לפי דרישות דלק מוטורס ועוד כמה יבואני עולם שלישי. בשום מקום באירופה לא תמצאו את המנוע המביך הזה. עד שלא יביאו את ה-1.6 החדש, ניתן להשאיר את העגלה הזו לחבורת חובבי הליסינג. הרכב הרבה למטה מסתם "לא זריז" - הוא חסר כוח עד כדי אי-בטיחותיות.

מכוניות מעניינות אני יכול להציע הרבה, אבל אם להצמד ל- 1.6 כדרישה, אז יש קצת בעיה - למשל אלתיאה שהוזכרה יש 1.6 ידנית או 2.0 אוט' או דיזל - לא מה שאתם רוצים.

1.6 אוטומטיות שאינן נפוצות במיוחד, לכל אחת חסרונות ויתרונות אבל שווה לשקול: ניסאן נוט (קצת קטנה - טובה למעדיפי מרחב לגובה על פני האורך); אופל אסטרה (1.6 היא רובוטית לתשומת לבכם); C4 (יפה ומאובזרת).

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...