Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה במערכת שהותקנה

simon_17
שימו לב! השרשור הזה בן 6278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה אחרי תקופה לא קטנה ואחרי שקניתי את כול החלקים למערכת שלי, סוף סוף ביום שלישי האחרון התקנתי אותה.

הרכיבים הם:

קומפוננט: morel pulse 5 1/4 ניקנה חדש

פנל: פיונייר 6850 ניקנה חדש

אחוריים: 6X9 פיונייר 350 וואט ניקנה חדש

מגבר: http://zap.co.il/model.asp?model_id=360902 KX350.4 - Kicker ניקנה מחבר (כלומר יד שנייה)

סאב: http://zap.co.il/model.asp?model_id=130618 CVR12 - Kicker ניקנה ביד שניה פה בפורום

הקומפוננט מחובר למגבר כל צד לערוץ והסאב מחובר בגישור למגבר, והאחורים מחוברים לפנל.

אחרי ההתקנה הדלקתי את המערכת הכול היה טוב ויפה, רציתי ליראות למה מסוגלת המערכת החדשה אז הגברתי קצת הרבה, אך להפתעתי מסיבה שלא ידוע לי עדיין, כשאני מגביר את הוליום הקומפוננט והסאב פשוט נעלמים, לא שומעיים אותם כאילו ולא היו מעולם.

ניסיתי לנתק את הסאב ואז הגברתי שוב והכול היה בסדר כלומר הקומפוננט לא נעלם.

ניסיתי לחבר סאב אחר לצורך העיניין פיונייר 1000 וואט וגם אז הכול היה בסדר שום דבר לא נעלם

ניסיתי להמניח את עצומת הסאב יש אפשרות כזאות בפנל , וככול שאני ממניח אותו כך אני יכול להגביר יותר אבל כשאני מגיע לעצומה של 45 (מתוך 62) ויותר הקומפוננט והסאב נעלמיים, עובר מספר שניות והם שוב מופעים אבל רק לדפיקה אחת ולא יותר (דפיקה לצורך העניין זה הבום של הסאב ) ואז שוב נעלם, וכך חוזר על עצמו.

מה יכולה להיות הבעיה? המגבר חלש? אולי זה הסאב מקצר? אולי אין מספיק עצומה לחשמל ברכב? אולי אלו הכבלים דקים? אני כבר לא יודע מה לחושב:cry: . צריך להגיד ולציין כשאני שומע מוזיקה בוולים סביר אז אין שום בעיה הכול עובד מצויין.

תמונות של ההתקנה אני יעלה בקרוב מאוד כדי שתוכלו ליראות אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיבדוק אם המגבר ניכנס להגנה

כמו כן תיבדוק חוטים משוחררים מהמגבר

למכירה , מגבר 2 ערוצים , 2מגברים 4 ערוצים , 2 מגברים מונובלוק, מחשב נייד ,קרוס 3 WAY , פורטים , מידים אילייט , רמקולים פולק אודיו לבית , בקיצור הכל לחץ כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההתנגדות של הסאב הזה?

כנראה שהמגבר לא עומד בהתנגדות שחיברת אליו ומתנתק.

מה שכן כאשר אתה מגביר וזה נעלם (מומלץ לבצע עם חבר או בן משפחה) אז לך לאחור ותבדוק האם נורת הפרוטקשן נדלקת.

אם כן זו רוב הסיכויים הבעיה.

כמו כן מה שנראה לי מאשש את הבעיה היא שחיברת סאב רגיל של פיוניר שההתנגדות שלו היא 4 אוהם ולא הייתה שום בעיה וכאשר ניתקת את הסאב לא הייתה בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההיתנגדות של הסאב היא 8 או 4. מה אם המגבר לא יכול לעמוד בהיתנגדות של הסאב זה הוא כולו מיתנתק כלומר גם הקומפוננט?

ומה זה ההגנה או הפרוטקשן שאתם אומרים שהמגבר נכנס אליו? ומה ניתן לעשות בנוגע לזה?

והינה כמה תמונות של המערכת.

IMG_0012.jpg

IMG_0013.jpg

IMG_0015.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרוטקשן (הגנה) זה בעצם הגנה מפני התחממות יתר של המגבר, מצב שבוא המנגנון מנתק את המגבר כדי לשמור על תקינותו. או משהו כזה.

כל קרב הוא קרב אוכל כשאתה קניבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרוטקשן (הגנה) זה בעצם הגנה מפני התחממות יתר של המגבר, מצב שבוא המנגנון מנתק את המגבר כדי לשמור על תקינותו. או משהו כזה.

לא....

פרוטקשן זה אומר הגנה מפני תקלות שיכולות לפגוע במגבר.

זה יכול להיות גם התחממות , גם קצר, גם התנגדות לא נכונה , וכו..

למה הכוונה 8 או 4 ?

אתה כנראה פשוט לא יודע מה קנית ומה חיברת.

כמה סלילים יש לסאב הזה?

ומה ערך האום של כל אחד מהם?

ואיך הוא מחובר.

אם אתה לא יודע הרם במהרה טלפון למי שקנית ממנו ותשאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסאב שלך (שלי לשעבר:) ) לא מקצר ולא בטיח, הסלילים שלו מחוברים במקביל זה אומר התנגדות סופית 2 אום.

אתה מחבר 2 אום לגישור במגבר שלך ומקבל פרוטקשן מהמגבר . למה? - כי רוב המגברים (לא כולם) לא תומכים בגישור ב 2אום אלא ב4 אום בלבד.

יש לך 2 אפשרויות:

1. לחבר כל סליל בנפרד (בשביל זה תצתרך להוציא את הסאב מהתיבה) לכל יציאה של המגבר (ללא גישורים). - לא מומלץ אבל אפשרי.

2. לרכוש מונובלוק יעודי לסאבוופר שיציב ב2 אום (כולם:)).

מקווה שעזרתי.

בברכה.

בוריס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא....

פרוטקשן זה אומר הגנה מפני תקלות שיכולות לפגוע במגבר.

זה יכול להיות גם התחממות , גם קצר, גם התנגדות לא נכונה , וכו..

נו זה מה שהתכוונתי :| אתה אומר "לא..." כאילו טעיתי לגמרי!

כל קרב הוא קרב אוכל כשאתה קניבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור

הנה המניואל:

http://www.kicker.com/06/tech-support/manuals/manuals/04KX%20350-650-850_4%20Amplifiers.pdf

מה שאומר שאתה לא יכול להפעיל סאב של 2 אוהם :

ולכן הדבר היחיד שאולי אפשרי הוא לחבר ל 8 אוהם.

אני מאמין שהוא יעבוד ככה או שתחליף סאב או שתחליף/תוסיף מגבר.

אני ממליץ לך לקנות פה משומש את ה A1 של BLACK B יתן לך אחלה תפוקה.

ברדיג'.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל להפעיל CVR מסכן אחד צריך לקנות DLS? הפעם הגזמת קצת קורוין :).

הפתרון הכי יעיל והכי חסכוני לסאב הנ"ל :

ליטנניג אודיו דגם חדש יחסית B2.350.1 - ירים אותו לשמיים.

מגבר כזה חדש לא אמור לעלות יותר מ1000 ש"ח.

בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה שלא יקנה ב1000 ש:ח מגבר שבעתיד יתן לו אפשרויות רבות?

למה שלא?

מה הקשר לDLS

זה יתן לו בעתיד אפשרות לשדרג קומפוננטים.

הוא יוכל לקנות סאב של שני סלילים של 2 אוהם כי המגבר תומך ב 1 אוהם.

מה הבעיה?

אני לא מבין למה להתפשר על בינוניות זה משהו שמיום ליום אני רואה פה .

ההתפשרות הזו.

זה לא שאין תחליפים השאלה זה האם מחפשים אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכול העוזרים, עכשיו הבנתי מה הבעיה.

אז עכשיו אני בחיפושים אחר מונו לסאב שלי, יש למישהו הצעות?

ועוד שעלה, אם אני מוסיף עוד מגבר לצורף העניין מונו בשביל הסאב, אני צריך לשדרג את מערכת החשמל שלי באוטו? כי אני כבר מתחיל להרגיש שבקצב הזה המצבר לא ימשוך הרבה זמן. כבר עכשיו כשאני מגביר את העוצמה אפשר ליראות את האורות מאהבהבים, במיוחד כשהסאב דופק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...