Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראלי נורבגיה 2007

michelmg
שימו לב! השרשור הזה בן 6274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבוקר יצא הראלי לדרך ובו 18 קטעים מדודים באורך כללי של 358 ק"מ +769 ק"מ קטעי קישור-סה"כ:1127 ק"מ

פטר סולברג המקומי המקבל אהדה רבה, מקווה לעשות תוצאה טובה ומתפלל שתנאי הדרך יהיו מה שיותר קשים (שלג)

והוא מצהיר שתנאי כאלה יש לו יתרון ! התוואי של הקטעים המדודים חדש לגמרי כך שהתנאים לגבי הכרת המסלול שווים לכולם

סבאסטיין לאוב, מצהיר שהסטייג'ים בנויים מקטעים מאוד מהירם וחלקם מאוד איטיים וצריך מאוד להזהר,וכי המטרה שלו היא

בראש ובראשונה לשמור על המקום הראשון בדירוג הכללי . הנצחון בראלי נדחק למטרה משנית כך שהטקטיקה תשחק תפקיד

בהתאם לתוצאות של האחרים !

זלמן - מה דעתך ? אני מהמרר על המאסטרו לאוב !!!

יהיה מעניין !!!

שבת שלום

מישל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקטע הראשון לאורך 30 הק"מ ניצח הירבונן בפוקוס בזמן 16:14 דקות , שני גרונהולם בפיגור 11 ש' ושלישי לאוב

בהפרש מהמוביל 17 ש' !!

סולברג במקום ה- 6 בפיגור 21,5 ש'

מישל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטע מ"ס 2

11.900 ק"מ בתוואי משובש שלא נעים לרוץ עליו,בחלקו עובר על שדה תעופה עם הרבה הצטלבויות-התוצאות:

1. לאוב - 08:8.4 דק'

2. גרונהולם + 1.9 ש'

3.הירבונן +4.6 ש'

-------

6.סולברג + 10.1 ש'

דירוג כללי: 1.הירבונן 2.גרונהולם +8.5 ש' 3.לאוב +12.4 ש' .............7. סולברג +24.4 ש'

הקטע השלישי זהה לקטע הראשון ויצא לדרך ב: 12:24

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי וואי וואי, זה נעשה מעניין... הייתי בטוח שזה יהיה שוב לואב VS גרונהולם, אבל נכנס שחקן "חדש" לתמונה - מיקו הירבונן מוביל בינתיים, לאחר 7 סטייג'ים! אמנם שני הגדולים נושפים בעורפו, אבל לפחות זה לא הפוך! יודעים מה - הלוואי שהוא ינצח, מגיע לו.

סולברג הצליח לשבור את ההגה שלו בפעם המיליון בערך, אבל הוא עדיין בתחרות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבת שלום

אני מודה שלא הייתי מודע למתח הרב ששורר בין הקבוצות והמתחרים,הפעם לצערי אני שוכב עם חום ויש לי את המזל לעקוב מקרוב

על מהלכי המירוץ,ולקרוא פרשנויות וניתוחים אין ספור.

לאחר היום הראשון מוביל הצעיר הירבונן ב-15 ש' לפני ,בן קבוצתו, גרונהולם וב-16.9 ש' לפני לאוב האלוף.

יש המסבירים שלאוב ,המזנק ראשון,יש חסרון בתנאי הדרך,על האחרים, בכך שהוא עולה כאשר המסלול מכוסה במעטה שלג

עבה,דבר הנותן אחיזה נחותה,כשהוא "מטאטא" את המסלול לבאים אחריו.

אתמול ניצח לאוב ב-5 קטעים מתוך 8 ,ובכל זאת הוא שלישי,משום שבסטייג' הראשון ,טעות נהיגה גרמה לו להכנס בקיר שלג

ומזל שהצליח להתאושש מהר יחסית אחרת מצבו הי גרוע בהרבה!!

היום הקטע הראשון באורך 44 ק"מ (זינקו לפני 20 דק') מעניין איך יתפתחו המאבקים !

לדעתי אם לא יהיו הפתעות לאוב יצליח לשפר עמדות !!

מישל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתעה!! את סטייג' 12 לואב סיים 8 דקות מאחור לאחר שנתקע בחומת שלג!

זה נעשה מעניין מרגע לרגע. עכשיו נראה כמה הוא יכול לטפס למעלה (מהמקום ה-11).

הנחה שלי - עכשיו מיקו יקבל הוראה להוריד קצב כדי לתת למרקוס את הנקודות של המקום הראשון (הוראה שהוא בטח לא עומד לשמוח ממנה, במיוחד לאחר שהתאמץ כ"כ והוכיח כמה הוא מהיר). ובכל זאת - העונה הזאת מתחילה להיראות קצת פחות מונוגמית מהעונה הקודמת. מי היה מאמין - לואב מתחיל לעשות טעויות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הירובנן תחת לחץ לנצח פעם ראשונה באמת מול נהג בכיר כמו גרונהולם. הוא הודה שהניצחון שנה שעברה באוסטרליה עקב ההתהפכות של גרונהולם, לא היה כזה חוכמה. אני לא בטוח בכלל שהוא יוותר בקלות. בראיון לראלי רדיו אמר מיקו שהוא מרגיש מוכן לניהוג בטירוף של הקצב של גרונהלם ולואב.

מלקולם וילסון ירצה את 18 הנקודות ולדעתי יגיד להם לשמור על המיקום לאחר שזה לא השתנה במשך כל היום.

זה רק מועיל שיש תחרות כזו

Mazda MX-5 NC RWD

Subaru Forester 2.5 Sport AWD

BMW R1200GS Adv

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי 18 קטעים מיוחדים בשלג מיקו הירבונן הוכיח לכל מי שהיה לו ספק שהוא מהזן הנכון.

הירבונן מנצח את ראלי נורבגיה לפני מרקוס גרונהולם והנינג סולברג , שניהם גם כן עם פוקוס WRC שאולי מוכיחה משהו.

ראלי נורבגיה הצטרף רק השנה לסבב העולמי ולאף נהג ,חוץ מהנינג סולברג, לא היה ניסיון של ממש בראלי הזה , דבר שאולי סייע להירבונן מעט .

הירבונן סיים שני בצבירת נקודות את הסבב הסקנדינבי , אחרי שבדיה בשבוע שעבר שם סיים שלישי ולמעשה ממשיך את היכולת הטובה מן השנה שעברה.

לואב הוכיח כי הוא שביר ועושה טעויות ,למרות שהן נדירות .

מלקולם ווילסון הבוס של M-SPORT הוכיח בגרות, מבחינת לפחות, כאשר לא הורה להירבונן לוותר לטובת ניצחון של גרונהולם, מה גם שכל נקודת אליפות חשובה , וזאת למרות "ההישג" של לואב.

אחרי שלושה סיבובי אליפות - מעניין .

להנינג סולברג אתייחס מאוחר יותר .

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראית דובי?

פטר סולברג בדיוק כמו שאמרתי ועוד בבית

לואב?

קורה ,נדיר, אבל הקרחון הצרפתי לא אמר את המילה האחרונה

נגמר השלג

דני

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לואב - אכן נגמר השלג, והחל מעכשיו יש לצפות שהוא יחזור לפודיום.

הירבונן - בפירוש כוכב חדש נולד. הוא הוכיח מעבר לכל ספק שהוא מהחומר הנכון.

הנינג - נראה לי שאט אט אנחנו רואים שהוא פשוט יותר טוב מאחיו פטר...

סורדו - יש לו את הקצב, אבל נראה לי שאין את הבגרות, בניגוד להירבונן. בגללו סיטרואן לא תנצח גם השנה באליפות הקבוצות.

גרונהולם - לא ציפה שגם מבית תהיה לו תחרות :wink:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הירבונן כבר נושף בעורפיהם של לואב וגרונהולם מהעונה שעברה והוא בהחלט העלה הילוך (תרתי משמע).

עוד כישרון מבית היוצר של פינלנד!

אני רק מקווה שה"פאדיחה" של לואב היא לא תחילתה של הידרדרות אלא באמת סדרת טעויות/מקרים מצערת (מצערת אותי לפחות), אני מאמין שבמקסיקו הוא יחזור ובגדול.

כמו שאומרים - נחייה ונראה...

מה אתם אומרים?

לסלי

"There's one arena of motor sport where everyone's a hero. One where the skill is not in the deftness of steering, nor the late application of brakes. Nor that intuitive feel for a car's limits. This a sport where the real display of talent is just turning up on race day." TOP-GEAR on drag racing.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנינג סולברג, האח הגדול של פטר בהחלט מראה שהוא עשוי מהחומר הנכון .

שני האחים סולברג גדלו בבית של הורים נהגי ראלי-קרוס בנורבגיה ובעוד פטר התקדם בריצה קדימה ועבר בפורד בטרם הגיע לסובארו להנינג הדרך היתה הרבה יותר קשה והוא נאלץ למצוא את לחמו בזירה הסקנדינבית המקומית , שם ניצח הרבה מאד מרוצי ראלי ואל תשכחו שהראלי בסקנדינביה הינו זירה תחרותית ביותר.

הנינג מוכיח, ביחוד בשנתיים האחרונות כי הוא עקבי ומשיג תוצאות טובות וכמובן שבלי תאונות אי-אפשר במשפחת סולברג...

כבר בשנה שעברה עם ה-307 הבנו שיש לנו עסק עם נהג רציני ובוגר וכאשר השיג השנה מימון לעונה שלמה עם הפוקוס WRC נותר רק לצפות לתוצאות בהתאם.

לפני נורבגיה הנינג סולברג אמר שהוא מצפה לפודיום ופחות מזה תהיה אכזבה- כנראה שהוא היה ריאלי וידע מה הוא שווה.

דובי

1.jpg

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הירבונן כבר נושף בעורפיהם של לואב וגרונהולם מהעונה שעברה והוא בהחלט העלה הילוך (תרתי משמע).

עוד כישרון מבית היוצר של פינלנד!

אני רק מקווה שה"פאדיחה" של לואב היא לא תחילתה של הידרדרות אלא באמת סדרת טעויות/מקרים מצערת (מצערת אותי לפחות), אני מאמין שבמקסיקו הוא יחזור ובגדול.

כמו שאומרים - נחייה ונראה...

מה אתם אומרים?

לסלי

לעניות דעתי, השלג הוא לא משטח העבודה האופטימלי של לואב, והוא אף היה מספיק כנה כדי להגיד את זה בפומבי.

בחזרה לתנאים מוכרים יותר מבחינתו, ולאור יכולותיה של ה C4 מתחילת העונה, נראה שאומנם הקרבות יהיו צמודים, אבל לואב עקב יכולות נהיגה ושליטה עצמית גבוהות, גם השנה הוא ירוץ חזק לתואר (וגם יקח אותו ..:lol: ).

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם, ראלי נורבגיההההההההה, מילה אחת מדהיםםםםםםםםם.

א יש לי לענות לדני. דני מתברר לכולם וגם לקבוצת CITROEN שבנהיגה בשלג ובשטח חורפי וקשה, זה לא מגרש המשחקים שלהם נקודה. כבר ביום הראשון, ב SS הראשון לואב התחיל להסביר בטלוזיה שהנווט שלו מקריא באיחור, וכל מיני סיפורים למה שהוא 17 שניות מאחור.וכשהגיע יום למחרת והוא ירד מהדרך שם כבר לא היתה לו סיבה להגיד שזה הנווט. ובסוף התחרות גם התוצאות הראו את שני נהגי C4 מאחור. מה שלא ממש אהבתי זה לראות את לואב מתרחק מהטלויזיה שהוא כלכך אוהב, ומסתובב עצבני. הגיע הזמן שהוא יבין שלא לא כל הזמן מנצחים. אבל זה ממש לא שינה לצופים שראו שתי מלחמות, האחת בין הפינים, והשניה בין האחים סולברג, וגם פה יש לי הערה, מנהל סובארו אמר ברעיון פה בטלוזיה שאם נהגי הסובארו יגיעו במקומות 4-5 הוא יהיה שמח, כי ישנה בעיה היום לסובארו עם הרכב, ואני מקווה שנראה במקסיקו סובארו חדשה ותחרותית. אני רואה שקיבלתם את הדוחים מהתחרות ממישל. דובי ועד, כך שאני לא צריך להוסיף.

קצת בקשר לארגון, ממה ששמעתי עלות הרמת התחרות הזו היא בסביבות 40.000.000 קרונות נורבגיות, שזה בסדר גודל של 6.5 מליון דולר, הכסף לתחרות כזו מגיע מרשות הספורט המוטורי, מהמשלה, וספונסרים. ממכירת הכרטיסים באינטרנט ההכנסה היתה 15 מליון דולר, ואני לא מדבר על כול הסובב כמו מלונות, אוכל, בילוי, קנית מוצרים של חברות הראלי, דגלים, ושתיההההההה הרבההההההה. כך שכולנו יכולים להבין שעסק שכזה זה עסק?.וישנם גם כאלו שאומרים שהיו יותר צופים ביום אחד מאשר באולימפיאדת החורף פה. בקצרה קרנבללללל. וכמובן צרכים להגיד תודה לכל אלו שעזרו להרים את הדבר. מרשלים, שופטים,אנשי בטחון,ועוד רבים, הם מדברים על 6500 איש שהיו מעורבים.

ועכשיו קצת על מה שאנו עברנו. אנו הוזמנו לתחרות כאורחים, א בגלל הרכב שיש לנו, שהוא כשלעצמו יחודי ומושך קהל , והסיבה השניה היא שהזמנו מכול קטגוריה את ה 3 המובילים שבה. אנו הגענו ביום רביעי בלילה, וביום חמישי היתה לנו אפשרות לעבור ב 8 שלבים מהירים. רק שתבינו שבדרך כלל בתחרויות החורף ישנם שינויים ביום למחרת בגלל שירד שלג, וחלק מהסימונים שונו. את השינויים מקבלים במזכירות של התחרות ביום למחרת. אנו צורפנו לקבוצת N4 שכללה 38 מכוניות. בקבוצה שלנו היו suba sti evo7 evo9 evo8 evo6 suba impreza . אנו יצאנו אחרי קבוצת A6 שכוללת citroen c2 R clio S swift ford fiesta, לכול המכוניות האלו יש מנוע 1600 קייט 225 כ.ס.

התחרות הרשמית החלה כבר ביום חמישי, בעיר ששמה המר, במרכז העיר התקבצו כ 20.000 איש, בקור של 10 מתחת ל0 וזה ממש לא מזיז להם להגיע עם כל המשפחה. ושם הוצגו כל מתחרי ה WRC .

למחרת התחרות החלה מוקדם בבוקר, בכל ימי התחרות היו 18 שלבים מהירים כמו שהבנתם. בתחרות מהסוג הזה בדרך כלל אנו פותחים קצת בזהירות כדאי להרגיש את הדרכים,וכמובן את האוטו, מה גם שבדרך ככל רוב אלו שעושים שגיאות זה ביום הראשון. מה שנתן לנו את הזמן להחליט מתי להתקיף. פה באזור נהגנו כמה פעמים טובות ב10 שנים האחרונות, וממש לא הפריע לנו שהשלבים המהירים אחרים ממה שידענו בעבר, ישנם פה שלבים מהירים ארוכים, חלק מהם עם לא הרבה סיבובים חדים, וזה גם מה שנותן לנו עם אוטו של הנעה אחורית את היתרון על האחרים, כי כמו שאתם יודעים ה EVO ו STI לא יכולים לעבור את ה 200 קמ לשעה. בסוף היום הראשון אנו היינו במקום ה 11 של הקבוצה שלנו, 6 מכוניות גמרו את התחרות כבר ביום הראשון בגלל שגיאות, ותקלות.

בלילה התחיל לרדת שלג כבד וכבר אז ידענו שלמחרת אנו חייבים להחליף צמיגים עם מסמרות ארוכות יותר, (רק להשכלה כללית שב4 גלגלי חורף ישנן 15.000 מסמרות !!!! ובאמת הקבוצות שחשבו אחרת אכלו אותה.השלב המהיר האחרון ליום השיני היה בפארק בעיר המר, שאורכו היה 1.200 מטר לקהל. וכשהגענו לשם קיבלו אותנו כ 35.000 איש צוהלים, תחשבו איזו הרגשה שזו??. בסופו של היום השיני ואנו כבר במקום ה 9.

היום האחרון ומסכם יש לנו 4 שלביים מהירים, ההבדל בינינו ובין הקבוצה שלפנינו גדול ולא נראה שנוכל להדביק אותו, ולכן אנו מחליטים לנסוע בזהירות ולהגיע לסיום. למזלנו היתה תחרות צמודה בין 2 הקבוצות שלפנינו ואחד כמובן לא סיים את התחרות. אז הגענו לסיום שמחים כמובן במקום ה 8. וכמובן שבסיום בגלל שהאוטו שלנו מיוחד ולא ממש חדש, הוא משך קהל גדול לבוא ולראות את הדבר המשונה הזה.

ומה אומר לכם לסיום חלוםםםםםםםם.

וחברה המשיכו לנהוג בזהירות זלמן

solberg-loeb_leading.jpg

m_DSCF0021.JPG

m_CCF19022007_00000.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מרתק, כל הכבוד.

אפשר לדעת באיזה זמן סיימתם?

מי יודע עדיין לא צילמתי בראלי שלג אולי שנה הבאה...

זאב

Mazda MX-5 NC RWD

Subaru Forester 2.5 Sport AWD

BMW R1200GS Adv

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...